celelalte cuvinte

Una... Alta... de Romania

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Una... Alta... de Romania

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 04 Iul 2017, 17:35

Asta am inteles, altfel intrebam de ce aici si nu dincolo!
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 04 Iul 2017, 17:39

Se vede ca noul guvern, lucreaza cu sirg. Lucreaza la debarcarea lui Kovesi si a procurorului general. Tudorel, de, zice ca a venit vremea clarificarilor la DNA. Pai de ce nu a venit de data trecuta?? Sa fi inteles omul mesajul lui Dragnea, stiti voi, chestia aia cu jucatul dupa cintec!!
Cam pe cind Dragnea prim ministru?? Ce ziceti de sase luni????
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Sam 08 Iul 2017, 19:04

Ma gindeam zilele astea, apropo de nimic anume (de fapt apropo de atentia exagerata care s-a dat diverselor plagiate, in primul rind desigur al lui Ponta, ca el a fost tinta politica nr. 1, fata de lucruri mult mai importante de care nu prea se sinchiseste nimeni) ca de fapt porcaria cea mai mare de pe malul Dimbovitei din ultimii ani e aia cu Cathedral Plaza. Deci e hotarire definitiva de demolare de cind ? Sa tot fie vreo 2 ani cred. Si cladirea e bine mersi in continuare in picioare.
Deci bataie de joc mai mare la adresa justitiei nu stiu daca se poate. Treaba serioasa, nu mizilic propagandistic. Dar vad ca afara de mine nu prea ii mai pasa nimanui de asta. Nici lui J., nici occidentalilor, si parca nici chiar lui Robu si bisericii catolice. Dupa mine ar trebui sa faca mult mai mult scandal decit fac.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Sam 08 Iul 2017, 19:46

Acolo a fost aplicata politica faptului implinit! Adica un fel de de pasire pe trecere de pietoni (fara semafor) pentru fluidizarea traficului. La timpul potrivit, s-au agitat si popii si enoriasii si alte oengeuri, dar banii miscati acolo au fost muuuuult mai importanti decit ce striga lumea in strada. Cladirea a mers in contiunuare, ciinii latra ursul merge, si iaca, are si acoperis (ati vazut filmul "Acoperisul", cred ca al lui Vittorio de Sica), deci "ce drac mai comentati, ba?"
Dsi exista o hotarire definitiva de demolare, ea nu va fi pusa in aplicare decit la calendele grecesti! Probabil si din cauze tehnice! Si da, treaba e serioasa, tocami de aceia trece "neobservata". Sau, ma rog, e acoperita de plagiaturi sau alte chestii similare!
Zic si io, daca se dovedeste ca Dragnea a furat milioane de euro din visteria statului, cum se vehiculeaza pe la B1, probabil ca treaba se va aduce pe tapent pentru abaterea atentiei. Chestie obisnuita!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 11 Iul 2017, 19:08

Dinspre Brazilia duhneste a rahat. Deocamdata doar duhneste, dar stiti cum se zice ni iese duhoare fara rahat! Normal, Dragnea nu are nici o legatura, vinovat e Soros. Normal, nu???
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 13 Iul 2017, 15:29

O sa cred cind o sa vad ceva mai consistent. Pina una alta sint doar zvonuri.

De altfel, trebuie sa spun ca inca n-am inteles de ce a fost condamnat in daravera aia cu influentarea alegerilor. Dupa cum banuiam, n-a venit nimeni cu un articol de presa in care sa se explice suficient de bine treaba. Sau cel putin eu n-am vazut. Si a trecut destula vreme. Asa incit, cu regret trebuie sa spun, eu ramin la parerea ca acolo a fost un abuz al justitiei.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 13 Iul 2017, 19:58

Pina una alta sint doar zvonuri.
Da, cum ziceam, doar pute. Din ce se mai zice pe la stiri, latul se cam stringe. Sa vedem ce prinde...
Io inteleg ca tie iti place de Dragnea si politica lui, insa explicatia e clara, si ti-am dat-o de nenumarate ori, nu de la mine, ci prin citate de la altii, mai destepti si mai priceputi decit mine. Adica, prin pozitia lui a influentat, [ INFLUÉNȚĂ1, influențe, s. f. 1. Acțiune exercitată asupra unui lucru sau asupra unei ființe, putând duce la schimbarea lor; înrâurire. ♦ Spec. Acțiune pe care o persoană o exercită asupra alteia (deliberat, pentru a-i schimba caracterul, evoluția, sau involuntar, prin prestigiul, autoritatea, puterea de care se bucură).] rezultatul, e drept nu suficient de mult incit sa-l dea jos pe Basescu, ca aici e supararea, referendumului. Ce vrei mai clar de atit? Chiar nu pricep...
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Sam 15 Iul 2017, 10:31

”Dacă îi vom putea privi și ochii în clipa în care spune și face acele gesturi, eu cred că ori îl vom descoperi pe un Liviu Dragnea pe care nimeni nu l-a cunoscut până acum, ori, de fapt, ceea ce am văzut și cunoscut până acum este o uriașă minciună. Dacă acesta este Liviu Dragnea, să ne ferească Dumnezeu,” i-a transmis Adrian Ursu
Ups....
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Sam 15 Iul 2017, 19:40

Ca sa fie foarte clar, daca mai era nevoie. Nu ca m-ar deranja in vre-un fel ca Dragnea e abuzat de justitie. Sau orice alt politician, in special PSD. Si nu numai. Dimpotriva. Dinspre partea mea, sa-i abuzeze pina n-o sa mai poata. Dar nici n-o sa ne imbatam cu apa rece cum ca in Romanica am avea justitie. Ca n-avem. Si asa-zisa justitie e un cacat ca si tot restul.
Intre noi fie vorba, Dragnea e chiar marele sef, pe bune. Asa ca daca il abuzeaza, il abuzeaza pentru ca se lasa. Ca n-are incotro, abuzatorii fiind chiar stapinii de peste hotare. Asa incit - ghinion. Personal mi-ar placea sa faca lucrurile altfel si cu respect fata de justitie. Dar daca stapinaii coloniali asa au decis, ca asta e cel mai bun mod de a proceda, asta e, n-avem ce face. (Decit sa facem spume ca Badea. Smile Si ca multi altii.)
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Dum 16 Iul 2017, 14:10

Eu as nuanta putin treaba, fie ca e Dragnea, fie ca e Basescu ori Videanu. Noi am intrat in Europa (sau Europa in noi! Razz ) Cu niste costuri/sacrificii la care, probabil, politicienii nostri nu s-au gindit, vazind doar avantajele. Cum Nastase a adus coruptia la nivel de politica in stat, c(k)omisarii au zis, "bai, ce e acolo la voi, asa nu mai maerge, ia gata, sunteti in Europa nu in Balcani, bagati si putina anticoruptie, ca prea ti luat-o razna!" Si cum ordinul comisarilor e ordin, ca si al komisarilor de altfel, trebuia facut ceva. Cum Basescu a fost pe felie, a dat tare cu anticoruptia in, normal nu?, PSD, ca doar nu era fraier sa-i bage pe ai lui la pripon! Asa ca s-a dezvoltat aceasta institutie, "anticoruptia", tot intr-un stil pur romanesc. Cum comisarilor nu le-a prea pasat cine intra dupa gartii, ci doar bifarea luptei anticoruptie, rezultatul il vedem: dosare vechi, de care se stia prea bine, ies la iveala acum pentru lupta impotriva...coruptiei. Adica un fel de "pac la Razboiul", varianta 2000! Nu vestul, recte UE sau SUA, il vrea pe Dragnea neaparat dupa gartii, acolo s-a bagat el singur, cind si-a bagat mina in malai, dincolo de degetul mare, adica cam pina la umar! Ei vor rezultate, lupta dosarelor e facuta in cel mai pur stil romanesc: e lasa ca-ti aratam noi! Nu comisarii dau oridin cine si, mai ales cum, intra la pirnaie, manglitorii nostri isi regleaza conturile, adica, dati-mi voie sa-l parafrazez pe Panta:"masina lor de facut dosare a functionat mai bine decit a nostra!!" . Nu mai tot bagati in curul, pardon, fundul, vestului ce se intimpla la noi, ca nu are nici un suport. Aia au zis doar ca vor anticoruptie, noi aplicam asta asa cum stim noi, adica dâmbovițește! Ca UE sustine sau u acest mod, are prea mica importanta pentru ei. Daca in viziunea lor, Kovesi este un fel de Eliot Ness, apai e treaba lor, nu a noastra, atita timp cit da rezultatele scontate de ei!!
Probabil daca Geoana ar fi fost in locul lui Basescu, Iordache ar fi fost in locul lui Kovesi! Cu tot ce devine de aici!!!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 19 Iul 2017, 09:29

Triunf! Voiculescu e liber! Din zece ani a facut vreo 2, pe considerente avocatesti: a scris o carte pe ora, a fost cuminte si nu s-a dus la curve, a ajutat cu mopul la bucatarie si, saracutul de el, are peste 60 de ani si are alergie la gratii! Asta da justitie!!! Normal, eliberat fara ca prejudiciul sa fie recuperat! Cind te gindeti ca tiganca aia facut trei ani de puscarie pentru citeva buchete de flori! Cum ziceam mai sus, asta da justitie!!! Ma intreb la ce drac se mai obosesc cu anchete, procese...Lasati-i dracului in pace, ca tot nu le poate face nimeni nimic!
Pe cind iese si fratele lui Basescu???
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 20 Iul 2017, 01:35

Asa e legea la Romanica. Si stapinii coloniali vor s-o facem si mai blinda.
Bataie de joc.
Pe de alta parte, cind te gindesti ca altii care meritau cel putin la fel de mult sa intre n-au intrat deloc, iti bagi picioarele si nu-ti mai pasa. E doar o porcarie in plus printre alte porcarii mult mai mari (cum ar fi mai ales Cathedral Plaza).
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 21 Iul 2017, 09:43

Asa e legea la Romanica.
Pai cine a facut legea asa, nu tot ei, PENTRU EI!
Io zic ca, incet, incet, le vine si alora rindul. Dar sa nu ne imbatam cu apa rece, mintenas vor scrie zece carti, asa ca nu fac ei prea multi purici la mititica!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 26 Iul 2017, 10:07

Desi Dragnea pune ca sursele sunt proaste (or fi lemnele ude!), nu iese fum fara foc: Tudorel Toader e pe lista de schimbari. Probabil nu joaca cum i se cinta! Desi Dragnea sustine ca nu, tot el declara:
Președintele PSD a mai spus că, înainte de ședința de mâine a Comitetului Executiv al PSD, va avea discuții „foarte seriose” cu șefii de filială. „O să discutăm împreună și o să discut și cu fiecare în parte ca să fie liberi să spună ce cred de cuviință, după care ne reunim”, a precizat Dragnea.[Imi place chestia aia cu " (discutie) cu fiecare în parte ca să fie liberi să spună ce cred de cuviință".] Pai daca nu e vorba de schimbare, ce se discuta, mutarea mobilei???
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 27 Iul 2017, 13:39

Neindeplinirile guvernului Tudose din programul de guvernare:
- impozitul pe gospodarii. Nu se stie daca ar fi fost intr-adevar o treaba foarte buna, putea fi, dar, cum e la noi, aplicata prost, ar fi dus la catastrofa. Dar...a dat bine la algeri!
- impozitul pe venitul global. O treaba buna, zic eu, daca ar fi fost aplicata corect. Normal, nu pe placul ciocoilor. Da, dar a dat bine la votanti!
- scaderea CAS, CASS. Masura pur populista, e si normal sa nu fie implementata. Nu avea cum, desi Dragnea ne explica cu lux de amanunte, intr-un limbaj aiuristic, ca se poate, ca desi se scade, defapt creste!(Acum, contributia pentru fondul de pensii si pentru sanatate au niste valori. Ele vor fi mai mari. Asta inseamna ca in contul fiecaruia dintre noi atat la pensii, cat si la sanatate vor fi sume mai mari pe care le va plati efectiv firma, dar in contul nostru, pentru noi. Contributia la pensii va merge pana la 25% si la sanatate 10%",) Da, dar a dat bine la numarul de realizari aplicabile de catre PSD, la ...pastele cailor!
- impozit pe cifra de afaceri. Masura populista, dar, zic eu, utila, insa, normal, hulita de evazionisti. Inca una ce ingrosa numarul masurilor spre binele poporului!
- taxa de solidaritate. Ma rog, o treaba controversata, fara efecte imediate, si sigur inaplicabila! Cum e si normal, a dat bine la populime, insa a fost renegata de cei vizati. Era clar 100 la 100 ca nu va fi aplicata vreodata. Dar a dat bine la "uite ce de masuri bune luam noi"!
- cresterea salariului minim la 2000 de lei. Eheee, populism curat, una din promisiunile cu care s-a cistigat alegerile si care s-a bagat in fata, cind cu Ordonanta 13: uite, ce nu ne lasa strada, dirijata de feisbucul lui Soros, sa punem in aplicare!!! Sanchi, prosteala pe fata, dupa cum se vede clar! Numai ca fraierii s-au grabit sa sustina un partid dictatorial, ca de, ne mareste salariile! Ia de aici, ...jumatea lui cinci!!
Acuma, normal, avind in vedere precedentul lui Grindeanu, care a fost matrasit pentru mult mai putin, asteptam cu interes si matrasirea guvernului Tudose. Pe cind???
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Vin 28 Iul 2017, 19:55

Asta cu nu iese fum fara foc au spus-o propagandistii de 1000 de ori pina acum, cind le-a convenit, in functie de tabara fiecaruia desigur. Si de cele mai multe ori nu s-a adeverit nimic din zvonistica infecta dimboviteana respectiva. Dar nu-i nimic. Ei ii dau inainte.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Dum 30 Iul 2017, 09:45

Da, domnule propagandist sef, aveti drepate! Da' ce sa facem, ne mai uitam si noi, ba pe la un post, ba pe la altul, mai citim pe net cite o stire...Ce, Toader nu a zis una, vizavi de CAS si CASS, pe 25.07 si exact alta, adica opusl, pe 28.07? Asa ca, hai sa mai lasam acuzele cu propaganda la o parte si sa venim cu argumente!
Da' de "implinirile" programului de guvernare, tot propaganda, tot propaganda???
Cica, daca se aplica noua lege privind CAS si CASS, salariile celor de la privati vor scadea cu citeva zeci de procente. O fi si asta tot propaganda...
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 03 Aug 2017, 10:47

Ups, PSD a intrat pe teren alunecos: pensiile speciale!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Lun 07 Aug 2017, 19:17

Interesant sa-l vezi pe nemtalaul Johannis elogiind bataia pe care le-am tras-o nemtilor la 1917. (Singura data cind am fost si noi in stare de ceva.)
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Mar 08 Aug 2017, 13:26

Orion a scris:Interesant sa-l vezi pe nemtalaul Johannis elogiind bataia pe care le-am tras-o nemtilor la 1917. (Singura data cind am fost si noi in stare de ceva.)

Stra-stra-stra-etc-bunii lui Johannis au plecat din Germania pe la 1200. Regele Ferdinand s-a nascut german, la el acasa, iar viata l-a adus aici:

https://ro.wikipedia.org/wiki/Ferdinand_I_al_Rom%C3%A2niei
"A condus România în timpul Primului Război Mondial, alegând să lupte de partea Antantei împotriva Puterilor Centrale, fapt care a avut ca efect excluderea sa din Casa Regală de Hohenzolern, de către șeful acestei case, împăratul Wilhelm al II-lea al Germaniei."

E o diferenta... Asa ca Johannis e neamt prin etnie, nu ca apartenenta la Germania.
Nu poti sa afirmi asa ceva despre Ferdinand (ca e neamtalau, desi s-a nascut german, dar iti pastrezi intacta onoarea in orice loc esti - ne-am obisnuit sa vedem mizerie peste tot, caractere marunte...)
zaraza26

Data de inscriere : 25/04/2014
Varsta : 52
Localizare : Nasaud

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mar 08 Aug 2017, 15:49

Buna observatie.
Oricum, din cite stiu J. e si cetatean german. Asa incit cu atit mai mult e nemtalau.

Ba da, a fost foarte interesanta si treaba cu Ferdinand. Discutabil cit a condus Romania de fapt. Constitutional n-avea cine stie ce rol in conducere, iar de condus efectiv a condus Bratianu si dpdv. militar Antonescu (autorul planurilor de rezistenta din Moldova). Spre deosebire de Carol I care a avut un rol important efectiv in conducerea tarii, mult peste ce-i dadea constitutia. Dar, sigur, de fatada si de propaganda Ferdinand era conducatorul, si sint convins ca a trebuit sa tina si el discursuri mobilizatoare pentru soldati impotriva nemtilor. Ceea ce deasemenea a fost foarte interesant de vazut. (Nu cred ca Ferdinand mai era cetatean german, apropo.)
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Mier 09 Aug 2017, 09:32

Orion a scris:Buna observatie.
Oricum, din cite stiu J. e si cetatean german. Asa incit cu atit mai mult e nemtalau.

Ba da, a fost foarte interesanta si treaba cu Ferdinand. Discutabil cit a condus Romania de fapt. Constitutional n-avea cine stie ce rol in conducere, iar de condus efectiv a condus Bratianu si dpdv. militar Antonescu (autorul planurilor de rezistenta din Moldova). Spre deosebire de Carol I care a avut un rol important efectiv in conducerea tarii, mult peste ce-i dadea constitutia. Dar, sigur, de fatada si de propaganda Ferdinand era conducatorul, si sint convins ca a trebuit sa tina si el discursuri mobilizatoare pentru soldati impotriva nemtilor. Ceea ce deasemenea a fost foarte interesant de vazut. (Nu cred ca Ferdinand mai era cetatean german, apropo.)

Sa nu aplicam lucruri valabile astazi si intelese conform acceptiunilor actuale, lucrurilor de acum 100 de ani. Pe vremea aia ori nu exista cetatenie, ori nu era asa importanta. Aveai un domiciliu, te-i fi nascut intr-o tara... vorbeai o limba... astea erau lucruri clare.

Oamenii conduc o tara in functie de aptitudinile lor. Ferdinand nu conducea "de fatada si de propaganda". Astea sunt cuvinte obisnuite astazi, cand ni se pare ca vedem peste tot fatada si propaganda. Nu mai vedem cinste, onoare, ne-a intrat noroiul in gura si in creier...

Iohannis nu are cetatenie germana. Dar sunteti liber sa credeti orice livreaza internetul...
https://www.dcnews.ro/mister-klaus-iohannis-lamureste-problema-numelui-i-a-cetateniei-video_459958.html
zaraza26

Data de inscriere : 25/04/2014
Varsta : 52
Localizare : Nasaud

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 09 Aug 2017, 10:42

Interesant sa-l vezi pe nemtalaul Johannis elogiind bataia pe care le-am tras-o nemtilor la 1917.
In mintea ta e interesant!!! Si Ferdinand I era tot neamt, parca, nu? Johannis, din ce stiu, este cetatean roman, deci unde e partea interesanta???
Oricum, din cite stiu J. e si cetatean german.
Asa, si??? Eu stiu o multime de tipi care au dubla cetatenie, dar, in primul rind, sunt romani!
Nu mai vedem cinste, onoare, ne-a intrat noroiul in gura si in creier...
Asa e Zaraza! Unii, platiti pe euro, cred ca tot ce-i romanesc pute! li s-a naclait creierul in cei citva euro primiti ca salar si cred ca ei sunt cei mai cei, ca traditia, nationalismul, cultura si limba romna, sunt niste lucruri marunte peste care ei nu se apleaca!
Iohannis nu are cetatenie germana.
Si chiar daca ar avea, care-i problema???

Cu cita satisfactie zice Orion "nemtalaul", de parca asta i-ar aduce o victorie deplina asupra lui Iohannis. Lamentabil!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Vin 11 Aug 2017, 23:54

zaraza26 a scris:Oamenii conduc o tara in functie de aptitudinile lor. Ferdinand nu conducea "de fatada si de propaganda". Astea sunt cuvinte obisnuite astazi, cand ni se pare ca vedem peste tot fatada si propaganda. Nu mai vedem cinste, onoare, ne-a intrat noroiul in gura si in creier...
Nu e vorba de onoare aici, e vorba de constitutie. Rolul lui constitutional era limitat. Mai putin, din cite stiu, la militarie. Era oficial comandantul suprem al fortelor armate. Dar nu avea aptitudini sa-si exercite efectiv rolul asta. Nu era Napoleon. Nu era nici macar Carol i. Asa si J. e oficial comandantul suprem, si nu cred ca l-am putea vedea vre-odata pe cimpul de lupta dind ordine soldatilor. Doar daca nu vrea sa le dea niscaiva meditatii la fizica ...
Deci, sa nu ma lungesc inutil, nu a avut un rol important in conducere. Conducea cam la fel de mult cit conduce azi Elisabeta in Anglia, adica practic 0. Asta e istorie. Orice carte serioasa de istorie o sa-ti spuna treaba asta. Iar frazele cu "regele reintregirii", "urmasul lui Mihai", care intr-adevar s-au folosit in epoca, sint exact asta, propaganda. Si cam de prost gust. Se practica si pe vremea aia, ohoho. Singurul aspect care le scuza e ca intr-adevar erau pentru un scop bun.

Altfel, intr-adevar se pare ca J. n-are cetatenie germana. Am cautat si eu un pic si n-am gasit pe nimeni care sa-l contrazica in mod serios. Ori daca nu era cum zice el, sigur s-ar fi gasit cine sa aduca dovezi clare. Asa ceva nu poate fi falsificat. Deci pina la proba contrarie e suficient de clar ca n-are. (Dar tot nemtalau ramine.)
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Sam 12 Aug 2017, 13:06

Asa si J. e oficial comandantul suprem, si nu cred ca l-am putea vedea vre-odata pe cimpul de lupta dind ordine soldatilor.
Dar pe Trump, l-ai vedea?? Ori el apasa numai pe butonul din valiza? De prin epoca medievala, nu stiu ca vreun sef de stat sa si pasit in fruntea armatei, in caz de razboi!
Deci, sa nu ma lungesc inutil, nu a avut un rol important in conducere.
Nu intelegi nimic! Ferdinand, prin pozitia sa ar fi putut impiedeca ca Romania sa intre in razboiul impotriva germaniei. Nu a facut-o! Cu consecintele de rigoare! Despre asta vorbim, nu despre a calari un cal alb, cu sabia in mina, in fruntea ostirii!
Conducea cam la fel de mult cit conduce azi Elisabeta in Anglia, adica practic 0.
Iarasi vorbesti pe linga! Marea Britanie a intrat in razboi cu Argentina dupa aprobarea data de regina Angliei, desi Camera Comunlelor luase deja o decizie in acest sens. Iar regina Angliei nu a fost nici macar mus pe vre-un vas din insulele Falkland!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum: