celelalte cuvinte

Calatorii mai mult sau mai putin imaginare

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Calatorii mai mult sau mai putin imaginare

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Mar 17 Iun 2014, 12:14

Donna a scris:Asa-i. Emotionant. Ce usor iti vin cuvintele si descrierile...

Nu imi vin usor. Smile Dar caut "izvorul" din care curg usor... Cand toate ideile si cuvintele se inlantuie ca intr-un sirag fermecat.  I love you 
zaraza26

Data de inscriere : 25/04/2014
Varsta : 52
Localizare : Nasaud

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Mar 17 Iun 2014, 12:25

Dune a scris:Emotionanta  relatare  , mi-a placut mult   Smile ... pe final as comenta  un pic , cu voia voastra  Razz  :

....Tot ce tzine de lumea asta poate fi si alb, si negru. De noi depinde, daca alegem albul, negrul sau echilibrul. Albul si negrul inseamna perpetua oscilatie....

N-as putea reduce tot ce tine de lume la alb si negru , asa cum nu cred ca in viata exista doar bine si rau - nuantze gasim  si de o parte si de cealalta , intr-o larga paleta , de aceea si alegerile noastre sunt dificile de facut .
Notiunea de echilibru asa cum o prezinti , semnifica in perceptia mea ceva rece , lipsita de culoare si implicit de viatza .
E doar o simpla impresie  floare2 ...

Ai dreptate! Noi vorbim, fiecare, despre alte "sectiuni" ale vietii. M-am gandit la o comparatie. Daca iei un organism oarecare si il pui la tomograf, obtii "n" sectiuni din el, toate perfect adevarate, dar nefunctionale de sine statator. Asa si cu impresiile noastre. Prin cuvinte si idei nu poti cuprinde totul. Singura idee care cuprinde totul e "infinitul".
Felia mea subtire cat un fir de ata pe care v-am prezentat-o spune despre polaritatea lumii. Tu vorbesti despre altceva, din punctul meu de vedere. Binele si raul exista intr-o infinitate de nuante, in proportii diferite, un amestec mai delicios sau mai inecacios. Eu zic ca daca te concentrezi pe alb, produci si negru. Si invers. Ca sa eviti aceasta trebuie sa inveti sa te concentrezi cat mai mult pe echilibru. Atunci, chiar daca nu obtii/urmaresti fericire, indestulare, bucurie, beneficii, cel putin nu produci si raul aferent. Asta e si provocarea lumii. Scopul omului e sa fie in echilibru, caci asta ii va aduce pacea. Cata vreme te lupti pentru pace, te lupti... Si cel mai "bine" fac asta guvernele, inarmandu-se.
zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Mar 17 Iun 2014, 12:27

Donna a scris:Dar nici gri nu-mi suna bine. Razz Pare trist... Eu m-as baga la un verde crud, la un bleu, la un rosu...Wink

Wink Lasa-le sa fie verzi, bleu, rosii... castraveti.  Laughing Avem de toate, trebuie doar sa alegem ce ne place. Iar restul, in lipsa oricarei atentii, va sucomba.
zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Mar 17 Iun 2014, 12:43

Sa sucombe, fir-ar ele!  Laughing 
Donna

Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 39

Sus In jos

Mesaj Scris de selene la data de Lun 23 Iun 2014, 08:26

Imi place mult cum scrii tu, Zaraza Smile cu emotie pe care o imparstasesti si transmiti Smile
selene

Data de inscriere : 09/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Mar 08 Iul 2014, 10:56

"Biodiversitatea" promisa. Mi-am promis-o eu ca sa o fac... pana la urma. Ma expun pe mine, cu felul in care arata gradina. Am trecut de la o faza la alta. Cand a ramas gradina numai in seama mea ma straduiam sa o fac sa arate ingrijit, si pe vremea aia eram in somaj asa ca inca faceam fata. Pe urma, avand serviciu, deja socrul sapa mai putin primavara (n-a auzit de sapatura de toamna), dar tot nu faceam fata cum as fi vrut. In zona Nasaudului pamantul necesita musai ingrasamant an de an, dar gradina lu' Catarig  Laughing n-a vazut decat ingrasamant de la porci, gaini si oi. Si ceva sintetic... Socrul nu vrea sa auda de ingrasamant de la vite, nu stiu de ce si nu ma intereseaza. Am auzit destule trasnai de la el. Si daca n-a pus gunoi de la vite 30 de ani nu are rost sa discut cu el. Sotul are ca motiv ca ingrasamantul asta costa. Si cum primavara nu stam bine cu banii, am cam renuntat si eu. Dar iar "ma apuca"... Mi-a adus mama niste maci din gradina ei si nu s-au prins pentru ca n-au avut conditii. Incerc sa pun trandafiri, nu reusesc... Poate la primavara o sa reusesc sa aduc ingrasamant in gradina...

Deocamdata in gradina plantez un strat de... si ies pe langa tot felul: regina noptii - ca ii merge bine unde e pamant mai bun; marar, dar anul asta a fost secetos si nu prea este; cimbru, ca n-am pus strat anume, a iesit el din samanta de anul trecut; gura leului, tot asa, iese unde vrea, rezista care poate... Nu as putea sa tin straturi de monocultura, musai macar sa pun eu cu mana mea flori, cum face si mama si cum am fost obisnuita sa am in gradina. Din cauza ca pamantul e slab, las florile etc sa creasca unde le place...

In prim plan e un strat de jumate busuioc, jumate cimbru din samanta de anul trecut. Intre busuioc mai sunt si trei gulii, ca am uitat de ele si le-am plantat mai tarziu unde era loc.
In al doilea strat trebuia sa fie patrunjel, dar din samanta pusa in primavara a iesit numai pe alocuri. In capatul stratului e patrunjel de anul trecut, lasat pentru samanta.
In al treilea strat e in principal telina si cu niste gulii.
In al patrulea strat am vrut sa pun flori anul asta, ca acolo e deja un prun plantat de trei ani, adus de mama impreuna cu alti doi. Am pus crizanteme pentru ca a trebuit sa le replantez anul asta si nu au mai incaput acolo unde erau. A iesit gura leului singura, am mai pus o tufa de crini de toamna.
In al cincilea strat e jale, ca anul trecut inca era iarba acolo. L-am scos din buruian ultimul, ca sotul sapa, dar nu scoate decat partial radacinile. Sunt cateva gulii, o tufa frumoasa si inalta de regina noptii, am mutat acolo gura leului din alta parte, dar nu s-a prins decat un fir. Chiar nu stiu de ce... Stratul asta are o latura stramba, am scos niste tataneasa si a ramas asa.
No asa, cred ca m-am laudat destul...  Laughing 
Despre biodiversitate am auzit la radio cand au zis ca in occident nu mai au asa flori diverse pe campii, dealuri, ca la noi. Doar in rezervatii. Pai daca acolo au facut razboi cu buruienile!... Eu am facut un compromis. Eu le las in pace daca n-am incotro. Nu ma mai enervez daca exista si ele pe straturi. Unde sa creasca in alta parte?  Laughing 

zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Mar 08 Iul 2014, 11:10

In ce locuri mai atipeste pisica...  Very Happy O gura-leului care a iesit acolo anul trecut de buna voie si nesilita de nimeni. Nu prea se observa, dar acolo e beton, nu pamant... floarea a iesit printr-o crapatura. Anul trecut a fost foarte frumoasa, anul asta nu prea, anul viitor o desfiintez eu.

La "umbra" de gura de leu
zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Mar 08 Iul 2014, 12:52

Mie nu-mi displace diversitatea asta... Razz 
Cand am fost in concediu la mare, m-am "certat" cu nenea care era gazda noastra ca ne-a taiat macii din gradina...in ideea de ordine si disciplina!  Crying or Very sad Pe urma, mi-a spus ca i-ar fi lasat daca stia ca fac atata caz.  Laughing Laughing Laughing
Donna

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mar 08 Iul 2014, 16:28

Si mie imi place gradina ta "dezordonata", Zaraza! Am vazut candva un video despre un agricultor de origine asiatica, nu mai stiu exact de unde, care avea o gradina super fara sa pliveasca sau sa sape sau sa lege ...Le lasa pe toate in voia lor, ca zicea ca buruienile au rostul lor, tin racoare...

Admin

Data de inscriere : 14/05/2010
Varsta : 57
Localizare : pe val

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Mier 09 Iul 2014, 14:18

M-am nascut poezie

Deodata Poetul m-a azvarlit in lume fara nimic pe mine
Si am alergat la raspantii strigand "Acoperiti-ma!"
Dar El mi-a zis - Asa te vor! vie si sangeranda -
Am alergat la raspantii strigand "Pansati-ma"
Dar El mi-a zis - Asta isi doresc, sa puna degetul in ranile tale -

Si mi-am cautat
Un colt unde sa ma ascund
Unde sa imi plang durerea
Dar Poetul mi-a spus

Ca nu stii niciodata
cand vreun suflet ce simte insingurarea
Nu te trage nerabdator si se inveleste cu tine
Isi panseaza el ranile si te intinde sa nu ramana descoperit.
zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de n.n. la data de Mier 09 Iul 2014, 18:47

Sa nu te opresti vreodata.

n.n.

Data de inscriere : 22/05/2010
Varsta : 51

Sus In jos

Mesaj Scris de selene la data de Mier 09 Iul 2014, 23:54

o minune de poezie Smile
selene

Data de inscriere : 09/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Joi 10 Iul 2014, 07:53

Felicitari, Zaraza! Dupa ce am citit si corectat 132 de pagini de poezie submediocra, am ajuns la concluzia ca unii forumisti de pe aici ar putea scrie cu muuuuult mai bine si ar avea succes de-adevaratelea. Am fost revoltata sa aflu cate volume au publicat respectivii "poeti" si cate premii au luat. O sa va dau si exemple, daca doriti, ca sa va faceti o idee.
Asa ca, draga Zaraza, apuca-te si scrie si, mai ales, publica! In mine aveti un aliat, c'est promis!

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Joi 10 Iul 2014, 12:08

Donna a scris:Mie nu-mi displace diversitatea asta... Razz 
Cand am fost in concediu la mare, m-am "certat" cu nenea care era gazda noastra ca ne-a taiat macii din gradina...in ideea de ordine si disciplina!  Crying or Very sad Pe urma, mi-a spus ca i-ar fi lasat daca stia ca fac atata caz.  Laughing Laughing Laughing

Ieri mi-am dat seama ca-s in forma buna sa scriu poezii si am slefuit-o pe cea postata ieri aici. N-am stiut ca s-a scris pe aici, eu ma uit cand sunt anuntata in mail. Si nici pentru ultimele comentarii n-am primit mail, dar am intrat ca sa previn repetarea omisiunii si mai ales sa raspund la comentariile vazute ieri. Se mai intampla in mediul virtual, dar sunt sigura ca tot ce trebuie sa aflam/stim/citim vom afla etc.

Eu eram necajita ca nu reuseam sa am straturi curate de buruieni, ca nu ma induram sa smulg florile care rasareau unde nu voiam eu. Anul asta am mers pe ideea ca "pamantul, florile, iti spun cum vor sa fie gradina ta". Si le-am lasat sa vorbeasca, am incercat sa le ascult... important e sa nu-mi pese ca raman buruieni, ca nu reusesc sa le smulg... macar pe ele. Dar si ele trebuie sa traiasca. Anumite buruieni nu cresc decat in straturile ingrijite de noi. Si chiar daca nu le las sa faca seminte (sper)... totusi am cazut la pace cu ele. Viata mea era trista (si) pentru ca nu reuseam sa am o gradina cum voiam eu. Dar si gradina are parerea ei, personalitatea ei.
zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Joi 10 Iul 2014, 13:12

ABBA a scris:Si mie imi place gradina ta "dezordonata", Zaraza! Am vazut candva un video despre un agricultor de origine asiatica, nu mai stiu exact de unde, care avea o gradina super fara sa pliveasca sau sa sape sau sa lege ...Le lasa pe toate in voia lor, ca zicea ca  buruienile au rostul lor, tin racoare...

Tin racoare... interesant!  I love you 
zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Joi 10 Iul 2014, 13:27

ABBA a scris:Felicitari, Zaraza! Dupa ce am citit si corectat 132 de pagini de poezie submediocra, am ajuns la concluzia ca  unii  forumisti de pe aici ar putea scrie cu muuuuult mai bine si ar avea  succes de-adevaratelea. Am fost revoltata sa aflu cate volume au publicat respectivii "poeti" si cate premii au luat. O sa va dau si exemple, daca doriti, ca sa va faceti o idee.
Asa ca, draga Zaraza, apuca-te si scrie si, mai ales, publica! In mine aveti un aliat, c'est promis!

Poezia asta chiar e scrisa in "febra" noptii, cand spiritul simt ca mi-e liber. Mi-a placut mie sa crosetez versuri de la 14 ani, dar erau de nivel mediocru. Unele sunau bine, insa erau naive, copilaresti. In ultimii trei ani mi s-a intamplat ca in timpul noptii sa ma trezesc si sa scriu scrisori de care insa mi-ar fi fost rusine pe timpul zilei. In timpul noptii ma descatusez de toate convingerile din timpul zilei si compun versuri ce vin din adanc. Poezia asta a fost prima pe care am retinut-o pana m-am trezit, pentru ca puteam sa ies cu ea in lume. Prima strofa este exact cum am gandit-o noaptea, iar restul am migalit pana a semanat cu ideile ce le pastram din timpul noptii. Nu ma intereseaza un volum de versuri, nu stiu daca o sa mai scriu inca o poezie sau o suta. Sotul meu scrie proza interesant, dar nu s-a facut remarcat de criticii cu greutate. Nu discut aici de ce si pentru ce... Eu prefer sa daruiesc in mod liber, oricui.
Asa cum spui, sunt atatia care scriu... poate trebuie sa depasim perioada cand a fi poet insemna sa publici. Prefer sa fiu om si sa daruiesc ceea ce am. Sau mai exact, sa daruiesc in modul meu propriu. Smile
zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Joi 10 Iul 2014, 13:31

In aceeasi noapte mi-a mai venit o idee, despre modul cum poate sa doarma o poezie... Simplu! In bratele unei poezii cu versuri si mai lungi!

Linistire

Poeziile nu pot dormi decat rareori,
Cand niste versuri lungi de nicaieri
Le imbratiseaza,
Si desirandu-si versurile peste versurile nimanui
Uita de sine si fac dragoste
Amestecandu-si silabele.
zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Joi 10 Iul 2014, 14:13

poate trebuie sa depasim perioada cand a fi poet insemna sa publici. Prefer sa fiu om si sa daruiesc ceea ce am.

Foarte frumos si adevarat.  Smile 
Donna

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Joi 10 Iul 2014, 22:44

Poeziile nu pot dormi decat rareori,
Cand niste versuri lungi de nicaieri
Le imbratiseaza,
Si desirandu-si versurile peste versurile nimanui
Uita de sine si fac dragoste
Amestecandu-si silabele.

Perfecta!  aplauze 

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Vin 11 Iul 2014, 10:17

INTERVIU CU UN MEDIC TIBETAN (ayurvedic - LAMA-TULKU-LOBSAN)

Reporter: - Când un pacient vine la consultație, cum descoperi care este boala lui?

Doctorul tibetan: - Observând cum se mișcă, postura sa, forma în care mă privește. Nu este nevoie să-mi vorbească, nici să-mi explice ce se întâmplă. Un doctor de medicină tibetană experimentat știe de ce suferă pacientul său doar dacă acesta se apropie la mai puțin de 10 metri de acesta.

R: - Totuși iei pulsul bolnavului.

D: - Așa se obțin informații necesare despre sănătatea bolnavului. Prin citirea ritmului pulsurilor se pot diagnostica 95% din boli, inclusiv psihologice. Informația pe care o oferă ritmul pulsurilor este la fel de riguroasă ca cea a unui calculator. Citirea acestei informații, însă, cere multă experiență.

R: - Și apoi, cum vindeci?

D: - Cu mâinile, cu privirea și cu ajutorul preparatelor din plante și minerale.

R: - Conform cu medicina tibetană, care este originea bolilor?

D: - Ignoranța noastră.

R: - Scuză ignoranța mea, dar ce înțelegi tu prin ignoranță?

D: - Să nu știi că nu știi. Să nu vezi cu claritate. Când vezi cu claritate, nu trebuie să gândești. Când nu vezi cu claritate, pui în mișcare gândirea. Și cu cât gândim mai mult, cu atât mai ignoranți suntem și mai multă confuzie creăm.

R: - Cum pot să fiu cât mai puțin ignorant?

D: - O să-ți dau o metodă foarte simplă: practicând compasiunea. Este felul cel mai simplu în care poți să-ți reduci gândurile. Și iubirea. Dacă iubești o persoană cu adevărat, adică, dacă nu o vrei doar pentru tine, crește compasiunea ta.

R: - Ce probleme vezi în Occident?

D: - Frica. Frica este asasinul inimii omului.

R: - De ce?

D: - Pentru că îți este imposibil să fii fericit când îți este teamă. Și de asemenea îți este imposibil să-i faci fericiți pe ceilalți când îți este frică.

R: - Cum putem înfrunta frica?

D: - Cu acceptare. Frica este rezistentă față de necunoscut.

R: - Și ca medic, în ce parte a corpului întâlnești mai multe probleme?

D: - La coloana vertebrală, în partea de jos a coloanei vertebrale: vă așezați prea mult timp în aceeași postură. Din punct de vedere al vitalității, aveți prea multă rigiditate.

R: - Avem multe probleme.

D: - Credem că avem multe probleme, dar, în realitate, problema noastră este că nu avem probleme.

R: - Ce vrei să spui cu asta?

D: - Că ne-am obișnuit cu un nivel de necesități de bază acoperite, așa că, orice mică contradicție ne pare o problemă. Atunci, activăm mintea și începem să ne învârtim în cerc fără să găsim un răspuns, o soluție.

R: - Atunci tu ce recomanzi?

D: - Dacă problema are soluție, atunci nu este o problemă. Dacă nu are soluție, cu atât mai puțin.

R: - Și pentru stres?

D: - Pentru a evita stresul, cel mai bine este să fii nebun.

R: - ...?

D: - Este o glumă. Deși, nu în totalitate. Adică, să pari normal pe dinafară și pe dinăuntru să fii nebun: este cea mai bună formă de a trăi.

R: - Ce relație ai cu mintea ta?

D: - Sunt o persoană normală, adică, foarte des gândesc. Asta ar vrea să spună că nu-mi urmăresc gândurile. Ele vin, dar nu-mi afectează mintea și nici inima.

R: - Dumneavoatră râdeți mult, așa-i?

D: - Când cineva râde își deschide inima către noi. Dacă nu-ți deschizi inima nu poți avea simțul umorului. Când râdem, totul este clar. Este limbajull cel mai puternic: ne conectează direct unii cu alții.

R: - De asemenea ai înregistrat un CD electronic cu mantre pentru publicul occidental.

D: - Muzica, Mantrele și energia corpului sunt același lucru. Ca și râsul, muzica este un canal foarte bun de conectare cu aproapele tău. Prin muzică putem să ne deschidem și să ne transformăm: așa o folosim în tradiția noastră.

R: - Ce vrei să te faci când vei fi mare?

D: - Mi-ar place să fiu pregătit pentru moarte.

R: - Și nimic altceva?

D: - Restul nu este important. Moartea este cea mai importantă parte a vieții. Dar înainte de moarte, trebuie să ne ocupăm de viața noastră. Fiecare moment este unic. Dacă dăm un sens vieții noastre, ajungem la moarte cu pace interioară.

R: - Aici trăim cu spatele la moarte.

D: - Țineți moartea în secret. Până când vine o zi din viața voastră când moartea nu va mai fi un secret: nu vă veți putea ascunde.

R: - Și viața ce sens are?

D: - Viața are sens și nu are sens. Depinde cine ești. Dacă-ți trăiești cu adevărat viața, atunci viața are sens. Toți avem viață (suntem vii), dar nu toată lumea și-o trăiește. Toți avem dreptul să fim fericiți, dar trebuie să exercităm acest drept. Dacă nu o facem, viața nu are sens.

Bucuria inimii să fie mereu cu tine!
zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Sam 12 Iul 2014, 12:00

Sunt abonata la Humanity's Team Romania pe mail si am primit aceasta invitatie unde as vrea sa merg. Poate la anul... Organizatia asta sau ce-o fi a aparut ca urmare a initiativei lui Neale Donald Walsch sau a celor care rezoneaza cu el. Smile Am aflat de organizatie cand am citit amanunte despre sosirea lui Walsch in Romania anul acesta.

„Nu exista nicio forta vindecatoare in afara corpului tau.” Talmud

Vara se apropie cu pasi repezi. Tabara ALIVE este la a 3-a editie si vine cu noi surprize.

Despre ce e vorba?!

Simplu. Este o invitatie la intoarcere la natura si la natural. La acel sentiment si reamintirea ca viata e usoara si lucrurile pot fi facute fara efort.

Prin a descoperi bucuria de viata prin conexiunea cu corpul, emotiile, simturile si natura. Pentru ca A Fi in Corpul fizic este unul din cele mai mari daruri ce ne-au fost date ca si suflete. Asadar…va invitam sa Celebram aceasta viata binecuvantata si magnifica! De multe ori uitam sa sarbatorim acest corp in acest moment „aici si acum”.
O retragere dincolo de zgomotul orasului, o binemeritata vacanta unde putem imbina timpul liber, natura si evolutia personala.

In cateva cuvinte despre activitatile din tabara…

Incepem prin a descoperi spatiul interior, in liniste si meditatie,
Ne vom bucura de meditatii active si in tacere
Vom respira pentru activarea corpului energetic si pentru eliberarea emotiilor nedorite,
Dimineata vom face yoga si meditatii active,
Seara, yoga somnului si alte surprize,
Calatorii shamanice de recuperare a sufletului pe ritm de toba live,
Transformare si evolutie prin alchimie indigena,
Reconectare cu ‚copilul interior’,
Vindecarea „pantecului”, practica pentru femei,
Trezirea „razbonicului”, practica pentru barbati,
Dansul polaritatilor dintre masculin si feminin prin metode tantrice,
Meditatii Zazen in natura,
Timp liber pentru plimbari in natura,
Vacanta, Prieteni, Bucurie, Viata, Libertate, Evolutie si Experimentare!

Tehnicile folosite vor fi „experientiale”.
Va fi o imbinare intre psihologie si o abordare terapeutica unica impreuna cu practici spirituale orientale. Meditatii active Osho, meditatii in tacere – Zazen, Respiratie Conectata, Yoga, Shamanism, Lucru cu polaritatile masculin-feminin, Coaching individual, etc.
Descrierea succinta a programului. (Programul detaliat pe zile va fi comunicat celor inscrisi)

Acomodarea se face pe 17 iulie intre orele 15:00 si 18:00.
Tabara incepe la ora 18:00.
Vor fi sesiuni de lucru de aproximativ 3 ore. Pauzele de masa dureaza in general 1 h 30’.
Zilnic vom avea momente de explorare in natura.
Atat vineri cat si sambata sesiuni de seara pana spre ora 22:00 Duminica programul „oficial” se va termina in jur de ora 17:30.

Cine iti va fi alaturi?

Veet Cristian - Facilitator seminarii experientiale cu ajutorul Respiratiei Conectate, Masculinitate, seminarii pentru Inteligenta inimii, seminarii prin metoda Learning love, Tantra si Polaritati, meditatii active Osho. Este de asemenea Life si Business Coach, Trainer N.L.P. Rezonantz. Ca si formare profesionala este licentiat in Drept- Univ. Buc, in prezent si mediator. Informatii despre activitatea lui Veet Cristian gasiti aici: www.skymind.ro .

Carmen Grigoras - este licentiata in Psiho-Pedagogie, Master in Consilere Psihologica si Educationala, consilier si psiholog clinician acreditat de Colegiul Psihologilor din Romania, stagii de formare in psihoterapia experientiala, Master practician NLP, Trainer si coach NLP format la Institutul Kutchera Austria, purtator de mesa in traditia shamanica Q’ero si certificare in medicina energetica shamanica a incasilor, terapeut Remedii Florale Bach, nivelul unu, doi si trei. www.munayland.ro

Cristina Ionescu -instructor certificat de yoga prin Absolute Yoga Academy (2012). Dupa mai bine de 4 ani de practica pot sa spun ca yoga mi-a schimbat viata pentru ca m-a ajutat sa ma descopar. www.cristinaionescu.com

Contributie tabara: 400 Ron
Cazare 3 nopti si 3 mese/zi: 330 Ron. (Cazarea se face in camere duble iar mancarea este vegetariana aleasa de noi. Sunt incluse si 2-3 pauze de ceai/zi.)

Inscrierea si rezervarea locului se face prin plata unui avans de 200 ron pana pe 15 iulie.
Detalii despre locatie: Pensiunea Valea Argintilor.
Transportul se va face cu masinile personale. In fiecare masina pot merge 3-4 persoane. Trenul e o optiune pentru cei ce doresc.

Numarul de locuri: 25. Inscrierea in ordinea rezervarii locului
Contact: Carmen Grigoras carmen.camarzan@yahoo.com 0724.050.000.
Veet Cristian events@skymind.ro 0722.519.299.
zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Sam 12 Iul 2014, 17:55

Foarte interesant! Multumim!

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Sam 12 Iul 2014, 21:27

Chiar se duce cineva la prostiile astea ?
Pe banii lui ?
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Mar 29 Iul 2014, 09:54

Nu stiu de ce nu mai vad emoticoanele si pozele puse pe forum. Mesterul informatix e plecat in concediu, asa ca sper sa gasesc buba dupa concediul lui.

Zilele trecute am facut poze la curtea cu pisici. Si nu numai... Era o zi foarte calda!  sunny 

zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Mar 29 Iul 2014, 09:59

Daca vreau sa vad pozele voastre, trebuie sa ma uit la calculatorul de acasa. Dar pe ala nu prea il folosesc.

In pozele astea se vad trei pisici si din cand in cand pechinezul. In planul indepartat e casuta unui caine batran, e culcat aproape de casuta lui. Saptamana trecuta ne-a parasit. Avea, cu mare aproximatie, 16 ani.

zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare