celelalte cuvinte

Una, alta din lume

Pagina 13 din 16 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 24 Mar 2017, 10:06

Orion, tu chiar crezi ca serviciile, nu ale noastre, cele americane, nu au urechi si ochi peste tot si ca nu s-ar sinchisi sa asculte si ce se petrece in patul lui Trump? Nu e nimic nou, nu e nimic de mirat, nu e nici o surpriza.
Si da, cum ziceam, cind unii vor sa fluiere, fluiera! M-a distrat, intre ghilimele vorbind, discursul unnui oficial englez: nu vom lasa ca teroristii sa ne distruga viata si sa ne incalce libertatile! Ete na, pai exact asta fac!
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Vin 24 Mar 2017, 14:55

Wolf a scris:De restul nu zic nimic. Chestia nu ar fi ca le minimalizeaza, ci, hai sa o dam pe teoria conspiratiei, incearca sa nu faca nimic, ca uite, vrzi Doamne, la Timisoara a fost o minciuna!
Ei zic ca parintii sunt de vina, ca nu supravegeaza copilul cind intra pe internet. Bai, astai sunt veniti de pe Luna, ori chiar nu vor sa faca nimic???!! Pai acum, cind fiecare pusti are internet pe telefon, cum dreac il mai supraveghwzi??? Ori, sa fim seriosi, citi parini stiu sa blocheze, fie pe telefon, fie pe calculator/laptop/tableta, niste site-iri la care copilul sa nu aiba acces?

Discutam de fapt despre niste comentarii facute la tv. Dincolo de toate astea, e destul de ok. Sau cel putin nu vad de ce n-ar fi, daca n-am dovezi. Numai asa, ca sa arunc cu noroi in cine pica? Poate pentru ca unii au noroi din belsug. Si numai noroi.
zaraza26

Data de inscriere : 25/04/2014
Varsta : 52
Localizare : Nasaud

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Vin 24 Mar 2017, 15:00

Wolf a scris:Orion, tu chiar crezi ca serviciile, nu ale noastre, cele americane, nu au urechi si ochi peste tot si ca nu s-ar sinchisi sa asculte si ce se petrece in patul lui Trump? Nu e nimic nou, nu e nimic de mirat, nu e nici o surpriza.
Si da, cum ziceam, cind unii vor sa fluiere, fluiera! M-a distrat, intre ghilimele vorbind, discursul unnui oficial englez: nu vom lasa ca teroristii sa ne distruga viata si sa ne incalce libertatile! Ete na, pai exact asta fac!

Nu, nu fac "exact asta". Ca daca n-ar fi cei care se ocupa sa blocheze actiunile teroristilor, englezul ala radicalizat ar fi condus un camion. Sau, poate, deturna un avion. Indiferent ce reusesc unii (rai) sa faca, efectele nu sunt de amploare. Cand vine unul si te agreseaza, nu tremuri de frica. Iti iei masuri si basta. Si daca se mai intampla, corectezi ce-i de corectat si continui sa iti pastrezi fiinta ta, de neam, de om, de institutie. Ramai demn.
zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Sam 25 Mar 2017, 11:13

Un oficial englez zicea ieri ca nu conteaza ca intr-un atentat trebuie sa moara 200 de oameni, e suficient sa moara unul, pentu a propaga teroarea! Si are dreptate!
Si daca se mai intampla, corectezi ce-i de corectat
Corectezi ...ce??? Am tot corectat in cazul avioanelor pina s-au izbit cu ele in cladiri. Ai corectat la civili pina au intrat in institutii si au tras cu mitraliera ca in poligon. Ai scos cosurile de gunoi din orase si...ce? Si-au pus bomba in fund si au detonat-o la inghesuiala. Nu a mai tinut nici asta, au dat cu camionul peste pietoni! Ce mai corectezi??? Interzici sa mai circule masinile, opresti avioanel la sol, nu mai fabrici nitrati de amoniu, nu mai fabrici cutite, creioane, pixuri???? Ce mai corectezi??? Interzici circulatia pietonilor pe strazi, ii opresti sa mai mearga la meciuri, in magazine, la scoala sau la servici?? Il cauti pe fiecare cu detector de metale/bombe, cauti in mintea fiecaruia care iese din casa? Pai sa fim seriosi, teroristii exact asta vor: sa te temi si de umbra ta! S-au prins si ei ca a omori un om e mai rentabil decit sa omori o suta, pentru omorind azi unul, miine altul creezi teroare, nesiguranta, incertitudine. Ori ei exact asta vor! Nu sa obtina o victorie militara, ca cucereasca un teritoriu, ci sa ceeze teroare!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Sam 25 Mar 2017, 23:58

Zaraza, da, sigur, daca n-ar fi fortele politienesti care se opun teroristilor, ar fi mult mai rau. Nu neaga nimeni asta (decit unii rauvoitori care nu e cazul sa fie bagati in seama, si ca sa iasa ca ei sustin aberatia ca e totuna un atentat de 1 om si unul de 200 de oameni). Problema e ca se pare ca atacurile astea de tip calcat oameni cu masina prolifereaza. Sigur, cite 3 - 4 odata. Dar s-ar putea sa fie mai multi data viitoare. Cam toata lumea din cite am inteles eu, inclusiv expertii in securitate din Occident si din Israel (ii dau pe astia din Israel ca daca ei n-or avea experienta in chestii din astea, atunci nu stiu cine are), recunosc ca nu prea ai cum sa te protejezi la asa ceva. Cu avioanele ai ce face. Acolo teroristii au nevoie de planificare, coordonare, e o actiune lunga in timp, cu multi oameni dedicati. 9/11 a reusit in primul rind pentru ca a fost o actiune de tip nou si nimeni n-a luat foarte in serios posibilitatea sa fie adevarata pentru ca nu se mai intimplase asa ceva. Au fost si documentare pe tema asta. Dupa ce au patit-o o data, au trecut mai bine de 15 ani de-atunci si n-a mai fost asa ceva. In timp ce asta cu masinile, e nevoie de un singur dement hotarit sa moara si atit. Trebuie sa fie radicalizat, dar sint multi. Poate omul nici nu stie cu o zi inainte ca a 2-a zi o sa faca asta. Poate pateste ceva si ii sare tandara, poate bea prea mult ca i-a dat o gagica cu flit si se gindeste daca tot e sa ma sinucid, mai bine iau citiva necredinciosi cu mine si pe lumea ailalta Allah o sa-mi dea 100 de gagici mai calumea decit proasta asta care n-a vrut sa se uite la mine. Asa gindesc astia. Deci e foarte greu sa se apere. (Apropo, ati vazut asta de acum de la parlamentul englez. Dupa ce i-a calcat pe aia cu masina, s-a dus tot el si a bagat cutitul in politist, si l-au impuscat aia. Daca nu-l impuscau, in mod cert mai baga cutitul si-n altii pina cind il impuscau. Ala de la Nisa tot asa, am discutat atunci, a tras cu pistolul in politisti si a continuat sa calce oameni pina l-au omorit. Deci sint niste monstri, evident, dar nu poti sa spui ca nu sint hotariti. Hotariti sa moara.)
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Dum 26 Mar 2017, 13:19

daca n-ar fi fortele politienesti care se opun teroristilor, ar fi mult mai rau.
Normal ca ar fi mai rau, chestia e ca nu asta am afirmat. Am sustinut, si sustin, ca dementii astia, cind vor sa o faca, o fac.
si ca sa iasa ca ei sustin aberatia ca e totuna un atentat de 1 om si unul de 200 de oameni
Iar ai citit pe diagonala. Nu eu am afirmat asta, ci un oficial englez. Si, din pacate, e adevarat! Pentru ca a crea teroare, nesiguranta, nu e musai sa omori sute de oameni, e suficient si doi trei! Daca nu pricepi asta, e treaba ta, viata te contrazice. Din pacate!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Lun 27 Mar 2017, 11:54

Wolf a scris:Un oficial englez zicea ieri ca nu conteaza ca intr-un atentat trebuie sa moara 200 de oameni, e suficient sa moara unul, pentu a propaga teroarea! Si are dreptate!
Si daca se mai intampla, corectezi ce-i de corectat
Corectezi ...ce??? Am tot corectat in cazul avioanelor pina s-au izbit cu ele in cladiri. Ai corectat la civili pina au intrat in institutii si au tras cu mitraliera ca in poligon. Ai scos cosurile de gunoi din orase si...ce? Si-au pus bomba in fund si au detonat-o la inghesuiala. Nu a mai tinut nici asta, au dat cu camionul peste pietoni! Ce mai corectezi??? Interzici sa mai circule masinile, opresti avioanel la sol, nu mai fabrici nitrati de amoniu, nu mai fabrici cutite, creioane, pixuri???? Ce mai corectezi??? Interzici circulatia pietonilor pe strazi, ii opresti sa mai mearga la meciuri, in magazine, la scoala sau la servici?? Il cauti pe fiecare cu detector de metale/bombe, cauti in mintea fiecaruia care iese din casa? Pai sa fim seriosi, teroristii exact asta vor: sa te temi si de umbra ta! S-au prins si ei ca a omori un om e mai rentabil decit sa omori o suta, pentru omorind azi unul, miine altul creezi teroare, nesiguranta, incertitudine. Ori ei exact asta vor! Nu sa obtina o victorie militara, ca cucereasca un teritoriu, ci sa ceeze teroare!

Discutie de dragul discutiei... Organismele responsabile cu siguranta in tarile civilizate, posibile tari in care vor ataca teroristii, iau tot felul de masuri. De la masuri la locul de unde vin teroristii, la masuri in tarile lor. Dupa mine, ideea e sa ne pastram lucizi si sa nu le dam satisfactie. Sa nu ne lasam cuprinsi de teama. Din pacate a merge pe strada asa cum faci de obicei, inseamna ca poti sa nu mai ajungi niciodata acasa. Cei care o fac sunt un fel de martiri.
zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 29 Mar 2017, 02:52

Dupa cum vad eu treaba, se pare ca lucrurile se indreapta inspre o situatie in care atentate din astea mici vor deveni normale. Vor fi poate undeva la vreo 10 - 20 pe an, in toata Europa (nu vorbim de State, acolo e alta situatie). Si lumea se va obisnui cu noua stare de lucruri. (In paranteza fie spus, situatia ar fi / va fi suportabila. Ia sa vezi daca in loc de asta am avea 10 - 20 pe an cu cite 200 de morti. Aia nu cred ca ar mai fi suportabil. Spre uzul filozofilor care ne predica egalitatea intre atentate, fara discriminare pe baza de numarul de morti.)

Zaraza, nu stiu daca stii dar riscul sa te calce masina cind mergi pe strada e inca mult mai mare decit sa mori in atentat. Si va fi si in situatia de care ziceam mai sus. (Aia cu atentatele mici. Daca ar fi atentate de 200 de morti, ceea ce eu sper si cred ca totusi n-o sa fie, s-ar schimba lucrurile). Deci esti mult mai martira cind te duci acasa ca te poate calca masina decit ca te poate omori teroristul. Inca.

In alte stiri:
1. Englezoaica a semnat scrisoarea de intentie.
2. Trump a calcat din nou in strachini. Big time, dupa mine. A inceput sa dea dispozitiile legale care-i stau in putere si care anuleaza angajamentele americane in privinta mediului, in primul rind a incalzirii globale. (Luate in principiu de Obama, dar aici desigur sint de acord cu el si nu cu Trump.)
Pina acum, trebuie spus, a facut doar ce mi se pare mie ca e gresit complet in ideile lui politice (promisiuni de altfel pe baza carora a fost votat, fara discutie). Si anume, a terminat TPP-ul, deci un pas (destul de mic dar totusi pas) in directia protectionismului, si asta de acum cu incalzirea globala. Altfel, a mai dat interdictia aia de intrare in SUA din tarile musulmane cu probleme mari, cu care desigur in principiu sint de acord dar care e atacata in justitie deci mai are pina sa intre in vigoare, daca intra. (Eu cred ca o sa intre, in forma a 2-a, cum am mai zis, dar desigur nu se poate baga mina-n foc.) Si a incercat sa treaca prin Congres o lege de inlocuire a Obamacare si a esuat. Ceea ce oricum ai lua-o e destul de penibil, si pentru el si in primul rind pentru republicani. Deci vreo 6 - 7 ani au blestemat Obamacare si au jurat ca o vor distruge cu prima ocazie, si cind au in fine ocazia, nu se inteleg intre ei si nu-s in stare. Sigur ca ei acum incearca sa spuna ca nu-i mare lucru, ca oricum Obamacare se va distruge de la sine (cu putin ajutor din partea lor, in sensul ca n-o vor sustine cu masuri adecvate). Foarte posibil dar sa ajungem pina acolo. Deocamdata faptul ca n-au fost in stare sa se puna de acord s-o dea jos e destul de penibil.
Iar cu zidul, se pare ca din gura e mai usor. In practica mai trebuie gasiti si banii. Cred in continuare ca o sa-l faca pina la urma dar mai greu. Ce-i drept ca din cite am inteles au inceput sa aplice mai strict legile de control al imigratiei ilegale. Ceea ce tot e ceva. Cam putin dar tot e ceva.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 29 Mar 2017, 10:07

Si lumea se va obisnui cu noua stare de lucruri.
Cea mai mare timpenie pe care am auzit-o! Daca faci analogie cu accidentele, cu care ne-am obisnuit cumva, nu tine! Pentru ca una e ca un timpit sa se urce beat la volan si sa nu stie ce face si alta e ca un alt cretin, cu buna stiinta, deliberat, treaz si constient de ce face, sa omoare oameni. Pentru ca in primul caz zici "de, soarta, ceasul rau, pisica neagra, " pe cind in al doilea caz, nu mai e nici o justificare, totul nascind teroare, nesiguranta. Ori cu astea nu te poti obisnui!
Ia sa vezi daca in loc de asta am avea 10 - 20 pe an cu cite 200 de morti.
Alta timpenie! Hai sa va intreb ceva, ce e mai periculos, ce a stirnit mai multa nesiguranta si teroare, atentatul din septembrie asupra WTC sau cel de pe podul din Londra? Sunt sigur ca raspunsul este "cel de la WTC, ca au murit 2000 de oameni!" Ei bine, nu prea e asa! Pentru ca un atentat similar cu cel de la WTC, are sanse de 90% sa nu mai fie repetat si asta datorita masurilor de securitate care s-au luat si s-au putut lua. Cu alte cuvinte, slabe sanse sa mai fie un astfel de atentat, de o asemena amploare, deci lumea, din acest punct de vedere, s-a mai linistit. Pentru ca sunt slabe sanse sa se intilneasca patru musulmani cu aceleasi convingeri, pilot navidator, copilot si mecanic de bord, sa urce toti patru, in acelasi timp la bordul aceluiasi avion si sa faca un prapad similar cu cel de la WTC. Bun, sa vedem cum stam cu podul. Nu acelasi lucru se poate intimpla pe podul din Londra. Oricind un alt descreierat, cu masina lui sau una furata, poate da navala peste pietoni. Oricind un descreierat, ce vrea sa aiba 100 de fecioare, in raiul lui, poate intra cu masina pe trotuar! Ori aici ce faci? Pui in fiecare masina, alaturi de sofer, un politist? Interzici sa mai circule masini? Ii rogi frumos pe soferi sa dea in scris, cind se urca la volan, ca nu vor face un atentat??? Asta e problema pe care unii propagandisti nu o inteleg: cum se creaza teroare! Nu neaparat omorind 200 sau 2000 de oameni din cind in cind, ci omorind des, 10 50 de oameni. Si asta nu o spun numai eu, o spun si altii, mai oficiali ca mine! Asta creeaza teroare, nesiguranta! Dupa atentatele din Belgia si Franta, oamenii au fost statuiti sa stea in casa!, dupa cel de la WTC nu au fost stafuiti sa nu mai urce in avioane! Sa indici oamenilor, pe timp de pace, intr-o tara civilizata, sa stea in casa ca un descreierat poate da cu masina peste ei, e deja teroare crunta! Doar pe timpul nazistilor, francezii si belgienii au avut interdictii de circulatie!
nu stiu daca stii dar riscul sa te calce masina cind mergi pe strada e inca mult mai mare decit sa mori in atentat
Deci esti mult mai martira cind te duci acasa ca te poate calca masina decit ca te poate omori teroristul.
Nu stiu daca stii, dar multi oameni mor in somn, in patul lor!!! Gindire simplista! Vezi mai sus motivatia acestei afirmatii! Daca nu o intelegi, pot sa explic mai pe intelesul tau.
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 29 Mar 2017, 22:16

http://www.reuters.com/article/us-usa-cyber-defense-idUSKBN17013U

Nici nu vreau sa comentez. Cititi cu mare atentie. Doar trebuie sa spun ca iata, un articol chiar din minunata presa americana care ma confirma cuvint cu cuvint. (Si sa nu credeti ca e gargara. Nu e gargara. Mai sint si prin presa americana articole care nu-s gargara. Rare dar mai sint. Cine stie cit de cit cum stau lucrurile in domeniu isi da seama ca exact asa se pune problema.)
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 31 Mar 2017, 10:41

Nimic nou sub Soare. Bomba atomica nu mai e de interes, adaposturile nucleare si antrenamentele sunt desuete. Trebuie ceva nou. Si iata ca a parut hacking-ul. De o parte si alta. Normal, ca si in cazul bombei atomice, dau vina unii pe altii.
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 03 Apr 2017, 19:11

Я хочу свистеть, я свистеть! Defapt nu trebuie sa ne facem probleme. O chestie obisnuita, doar zece morti la Sankt Petersburg, o nimica toata!
Si cum dusi cu capul sunt si pe alte meleaguri, nu numai la noi, vezi "ipoteza" Colectiv si Johannis, iacata ca zic "antenistii" lor: Conform acesteia, atentatul ar fi fost comis la comanda serviciilor secrete pentru a atrage atenția de la protestele tot mai dese împotriva președintelui Putim. No comment!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 06 Apr 2017, 03:02

Da, a venit si rindul Rusiei. N-aveau cum sa scape tocmai ei, principalii artizani ai infringerii ISIS. Asta e.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 07 Apr 2017, 09:23

Nu stiu daca nu li se trage de la ceceni, totusi.
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Vin 07 Apr 2017, 09:34

Bombardament american asumat in Siria !!!
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 07 Apr 2017, 20:33

Ce-si tot baga nasul acolo, parca ziceau ca nu prezinta interes. Cit despre treaba cu gazul sarin...hai sa fim seriosi, si Sadam a avut arme nucleare pe care nu le-a gasit nimeni nici in ziua de azi!

In alta ordine de idei, iar a fluierat cineva, de data asta in Suedia. Sa fii avut Trump premonotii?
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Sam 08 Apr 2017, 10:47

Da, eu sint aproape sigur ca e o inscenare americana. 1. Seamana foarte bine, evident, cu minciunile pe care le-au spus despre Saddam. 2. Nu cred ca avea Assad nici un interes sa faca asa ceva. Doar sa fie nebun, si nu e. Acolo totul merge in favoarea lui. Si 3. Nu cred ca rusii l-ar lasa sa faca asa ceva nici daca ar vrea. Pentru ca intr-adevar armele chimice sint ceva cu care nu poti sa te joci. Cind a facut o chestie similara acum citiva ani, rusii s-au pus in rind cu restul lumii in capul lui si l-au obligat sa-si distruga arsenalul, desi era aliatul lor. Cu chestia asta nu te joci.
Deci din motivele astea, tare m-as mira sa nu fie o inscenare americana. De cea mai joasa speta. Deasmenea, banui ca in curind o sa iasa la iveala, iar Trump se va face ingrozitor de rau de ris. Sa vedem.

Atacul la suedezi, da, sigur, inca unul. Tot mic. Cum spuneam, devin norma.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Dum 09 Apr 2017, 09:52

...devin norma.
Poate ne spui, o data la cite zile, ca sa stim!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Sam 15 Apr 2017, 18:42

Dupa cum am mai zis, probabil undeva la vreo 10 - 20 pe an, in toata Europa de vest (deci ala din Rusia nu se pune).
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Dum 16 Apr 2017, 18:03

Asta inseamna, probabil, un atentat la 18 - 35 de zile. Pai, dupa cum se vede, sunt in norma baietii!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Lun 08 Mai 2017, 17:23

Nici o surpriza in Franta. Franta nu e nici SUA nici Anglia.
Ar fi totusi de remarcat o data ca totusi scorul lui Le Pen e foarte mare, al 2-lea ca Macron s-a angajat sa preseze pentru reformarea UE. Al 3-lea, intr-adevar, ca partidele traditionale franceze au luat-o in barba urit de tot. Ceea ce e ct de cit un protest al electoratului francez fata de starea actuala de lucruri. Nu e un protest foarte hotarit, dar atita pot ei. Deocamdata cel putin.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Mar 09 Mai 2017, 12:37

Orion a scris:Nici o surpriza in Franta. Franta nu e nici SUA nici Anglia.
Ar fi totusi de remarcat o data ca totusi scorul lui Le Pen e foarte mare, al 2-lea ca Macron s-a angajat sa preseze pentru reformarea UE. Al 3-lea, intr-adevar, ca partidele traditionale franceze au luat-o in barba urit de tot. Ceea ce e ct de cit un protest al electoratului francez fata de starea actuala de lucruri. Nu e un protest foarte hotarit, dar atita pot ei. Deocamdata cel putin.

Da, partidul lui Le Pen a reusit cel mai bun scor de pana acum, dar, cum bine observa la radio Actualitati, de aici nu va urma decat o coborare.
zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de n.n. la data de Mar 09 Mai 2017, 22:26

Sa vedem la celelalte alegeri daca presedintele va avea si sustinere in parlament sau va fi doar asa...cu numele.

n.n.

Data de inscriere : 22/05/2010
Varsta : 51

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 10 Mai 2017, 09:41

intr-adevar, ca partidele traditionale franceze au luat-o in barba urit de tot. Ceea ce e cit de cit un protest al electoratului francez fata de starea actuala de lucruri. Nu e un protest foarte hotarit, dar atita pot ei.
Un protest inutil, pentru ca nimic nu se va schimba. Si noi am avut un protest, ba as putea spune chiar doua, si s-au dovedit inutile! Romania este iar, traditional, rosie! Cu urmarile care se vad!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Mier 10 Mai 2017, 13:10

Wolf a scris:
intr-adevar, ca partidele traditionale franceze au luat-o in barba urit de tot. Ceea ce e cit de cit un protest al electoratului francez fata de starea actuala de lucruri. Nu e un protest foarte hotarit, dar atita pot ei.
Un protest inutil, pentru ca nimic nu se va schimba. Si noi am avut un protest, ba as putea spune chiar doua, si s-au dovedit inutile! Romania este iar, traditional, rosie! Cu urmarile care se vad!

Eu m-as intreba cum ar fi fost fara proteste...
Asta inseamna manipulare, nu forte oculte, puternice, care lasa dare chimice pe cer, care folosesc banii ca sa gaseasca metode de manipulare. Manipulare e atunci cand reusesc sa te faca sa crezi ca totul e inutil.
zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 13 din 16 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare