celelalte cuvinte

Despre Oscar

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Despre Oscar

Mesaj Scris de Donna la data de Lun 16 Dec 2013, 21:40

http://www.realitatea.net/pozitia-copilului-favorit-pentru-o-nominalizare-la-oscarul-pentru-film-strain_1341385.html

Încercând să anticipeze care vor fi cele nouă pelicule străine de pe lista scurtă la Oscar, criticii de la The Hollywood Reporter au alcătuit la rândul lor o listă cu patru filme străine pe care ei le consideră ca fiind favorite. Lungmetrajul "Poziţia copilului", regizat de Călin Peter Netzer, se află pe această listă, alături de ale trei pelicule: "The Hunt" (Danemarca), "The Past" (Iran) şi "The Broken Circle Breakdown" (Belgia).

Donna

Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 39

Sus In jos

Re: Despre Oscar

Mesaj Scris de narcisa la data de Sam 15 Feb 2014, 22:31

Nu e despre "Oscar", dar e tot despre festival de film

" Asia a luat caimacul la Festivalul de la Berlin "

http://www.hotnews.ro/stiri-film-16617941-asia-luat-caimacul-festivalul-berlin.htm

Filmul "Black Coal, Thin Ice" de Diao Yinan (China)
a primit sambata seara Ursul de Aur la Berlin, filmul fiind distins si pentru interpretare masculina.

Din cele 20 de filme din competitie,
trei au fost chinezesti, doua dintre ele au luat premii, iar unul dintre ele chiar doua premii.
Din cele opt premii acordate de juriul international, patru sunt asiatice.

http://www.youtube.com/watch?v=yXLH99SJpZE

narcisa

Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Samantha* la data de Mar 04 Mar 2014, 19:50

Cum vi s-a părut ceremonia de anul acesta?
Samantha*

Data de inscriere : 04/03/2014
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Mar 04 Mar 2014, 22:20

Sincer, nu am urmarit editia de anul asta.
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Mar 04 Mar 2014, 22:35

...dar mi-a placut poza aceea facuta cu telefonul... Razz Very Happy 
Donna

Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 39

Sus In jos

Mesaj Scris de Samantha* la data de Mier 05 Mar 2014, 11:50

Dap, se pare că a fost ediţia selfie-urilor şi a photo bombs (pentru cine nu cunoaţte termenul, e vorba de o persoană care intră pe neaşteptate în cadru, în timp ce alţii se pregătesc să facă o poză). Prezentatoarea spune-se că ar fi fost fadă, cu prea puţine glume bune la activ. Ellen DeGeneres e o tipă simpatică, in my humble oppinion, face parte dacă nu mă înşel din cealaltă tabărăa orientării sexuale, adicătelea ,,e pe invers, maică'', cum ar spune o nebună de prietenă a mea. Nu că ar conta, dar amănuntul în sine sporeşte farmecul vizionării galei.
S-a comandat pizza pentru cei din sală, starletele au defilat în rochii superbe sau nu chiar aşa de, premiile au mers în mare parte către ,,Gravity'' şi ,,12 years a slave'', dar şi către ,,Blue Jasmine'', de fapt, Cate Blanchett, fenomenală în rolul principal).
Ziceam de rochii, că-s femeie, deh. Deşi nuanţa nude a fost vedeta serii, foarte reuşită fiind de exemplu, ţinuta lui Cate Blanchett

Pe primul loc, pentru mine, e cea purtată de Sandra Bullock....îmi place de leşin!

Şi mai e serafica rochie bleu ciel purtată de Lupita Nyong'o. Superbă, iar contrastul cu abanosul pielii e absolut demenţial!

Samantha*

Data de inscriere : 04/03/2014
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de selene la data de Mier 05 Mar 2014, 23:01

Nici eu nu am urmarit. De fapt, mi-e greu sa urmaresc ceremonia. Totusi, astept uneori cu nerabdare alegerea lor.
Si pozele cu rochiile, evident!
M-am bucurat ca si lor le-a placut Her, care a castigat un Oscar pentru scenariu original. Si cred ca pentru rolurile interpretate in Dallas buyers club ambii actori si-au meritat statuetele.
selene

Data de inscriere : 09/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Joi 06 Mar 2014, 14:02

Si mie mi-a placut Her .

Admin

Data de inscriere : 14/05/2010
Varsta : 58
Localizare : pe val

Sus In jos