celelalte cuvinte

Decembrie 89 noi dezvaluiri

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Decembrie 89 noi dezvaluiri

Mesaj Scris de horia la data de Mar 02 Iul 2013, 23:22

Intr-o discutie mai veche aici pe forum cineva incerca sa ma convinga ca in 89 oamenii s-au impuscat unii pe alti asa ca prostii sau de frica ...

Relatez în continuare, subliniind ideile care atestă regia acelei ,,Revolutii", mai clar spus ,,lovitură de stat", cine a condus-o, cum au manipulat oamenii, Armata si alte forte. Oameni care si-au pătat mîinile de sînge nevinovat, dintre care unul a fost în fruntea Statului Român, Ion Iliescu. Viata a făcut să lucrez în diferite domenii, chiar în cele numite ,,speciale". Întîmplător, mi-am aruncat o privire si pe celebrul dosar de urmărire informativă cu numele de cod ,,Corbii". Cine credeti că apărea în dosar alături de generalii Serb, Militaru, Vasile Ionel, Keller Paul? Domnii Iliescu, Mazilu, Gelu Voican-Voiculescu si altii. De ce a fost chemat colonelul Gheorghe Trosca, sef de Stat Major la USLA în '89, în fata MApN si împuscat? Pentru că, printre altele, a instrumentat "Dosarul Corbii". ,,Corbul" (generalul Militaru) si altii nu l-au iertat. Păcat. Era un mare patriot. L-am cunoscut personal. Si-a slujit tara cu credintă. Oare asta să fie soarta militarilor patrioti? Unii împuscati, altii aruncati în închisori? Iar comandanti care au tras la Timisoara, unii, iar altii, care au călcat în zilele de 21-22 decembrie '89 demonstrantii cu TAB-urile, acum sînt generali cu 3 si 4 stele în fruntea Armatei Române. Era mare haos, dezordine, diversiune. Am ordonat să se încercuiască Televiziunea cu personal si blindate pe aliniamentul străzilor Dorobanti, Zambaccian, Pangrati. Afară, la interval de 2-3 minute, se auzeau împuscături izolate, seci, si lîngă noi mai cădeau cîte un civil, cîte un militar.

Iata mai jos articolul original:

http://www.cotidianul.ro//memoriul-colonelului-r-ion-nicolescu-catre-traian-basescu-1-204617/

http://www.cotidianul.ro/memoriul-colonelului-r-ion-nicolescu-catre-traian-basescu-204733/
horia

Data de inscriere : 22/05/2010
Localizare : Bucuresti

http://ipoteze.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Re: Decembrie 89 noi dezvaluiri

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 03 Iul 2013, 09:50

Cine mai crede ca in '89 a fost lovitura de stat si nu revolutie, ori nu traieste in Romania, ori e de rea credinta! Procelul lui Ceuasescu a fost cea mai crunta eroare judiciara, cea mai crunta facatura judiciara din istoria moderna, poata doar inchizitia mai facea astfele de "procese" opozantilor sai.  Pe timpul procelului, Militaru, KGB dovedit, a data de citeva ori telefon la Tirgoviste intrebind daca Ceausestii a fost lichidati si ca de ce dureaza atita procesul. Pe timpul detentiei Ceusestilor la Tirgoviste, s-au dat de nenumarate ori ordine ca acestia sa fie lichidati!
Iliescu si alti "emanati", au pus mina pe revolta oamenilor, au profitat de ea, pentru a instala la conducerea tarii, esalonul doi, orientat spre perestroica si glasnost. Au murit, iertat sa-mi fie, degeaba, peste o mie de oameni, fara ca cineva sa "stie" cine a tras in ei. Cei ce stiu, ori tac, ori au murit, ducind cu ei in mormint parte din dedesubturile "revolutiei", adica loviturii de stat din '89.
Cit dspre cei "calcati cu tabturile in 21-22 decembrie" nu prea ...sunt. Daca faceti referire la timpii morti la sala Dales, aflati si cauza: un "revolutionar" a lovit, cu o caramida, soferul in cap, acesta a lesninat, a pierdut controlul masinii, care s-a izbit in zid. Asta e singura victima a "trecerii cu tabul peste oameni, in acele zile. Armata avea munitie de manevra, dar pe strada cadeau oameni. Cine a tras? La Radio Europa Libera, se dadea pe post o banda "inregistrata" in Piata Operei din Timisoara, in care sa auzeau focuri de arma, dar asta cu ore bune...inainte de a se trage in piata!
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Vin 05 Iul 2013, 22:56

S-au si impuscat unii pe altii, si ca prostii, si de frica, au fost si manipulati, s-au batut si cu teroristii. In final ultimii (pe lista) au fost cei dintii. Regia Sergiu Nicolaescu, desigur.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Sam 06 Iul 2013, 09:03

Nu, asta cu regia Sergiu Nicolaescu nu prea as fi de acord, mi se pare chiar absurd sa regizezi asa ceva. Normal, toata mizeria, inclusiv asa zisii teroristi, trebuia facuta pentru a justifica uciderea imediata a sotilor Ceausescu. Eu as zice ca mai degraba artizanul macelului a fost Militaru (el a dat ordin sa se inarmeze civilii) cu ajutorul lui Brates si a celor de la radio. Poate Nicolaescu sa fi avut ceva implicare in evenimente, dar nu prea cred.
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Lun 16 Dec 2013, 21:03

Astăzi se împlinesc 24 de ani de când a început la Timişoara revoluţia care a dus la eliberarea României de sub dictatura comunistă.

Pe 16 decembrie 1989 s-a auzit pentru prima dată scandarea "Azi în Timişoara, mâine-n toată ţara", şi s-au trăit primele strigăte de disperare: "Jos Ceauşescu", "Libertate" sau "Jos comunismul".

Va mai amintiti? Sau pana si amintirea s-a dus?
Donna

Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 39

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Lun 16 Dec 2013, 22:03

Nu am prea vazut azi la stiri informatii legate de eveniment.
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Lun 16 Dec 2013, 23:46

S-a uitat ca noi eram plini de speranta pe strazi,ca au tras in oameni si de atunci s-au auzit focuri de arma si de Craciun,ca in fata blocului meu erau taburi si orasul era paralizat si totodata inflacarat de sperante din pacate sperantele ne-au fost spulberate de hotii care au urmat si mai ales de cei din ultimii 10 ani cu partidul lor de doi bani,vai si amar Sad
Diana

Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 17 Dec 2013, 09:40

Dona, poate s-a uitat, poate nu!
Va vine sa credeti ca dupa 24 de ani de la asa zisa revolutie, esalonul doi calca in picioare sperantele romanilor, incercid sa promulge legea superimunitatii?? Credeti ca pentru asta au iesit in strada timisorenii de la El-Ba?? Pentru asta au stat bucurestenii in fata taburilor, in ziua/seara de 21 decembrie, pentru ca esalonul doi sa promulge legea gratierii pe sprinceana????
Sincer, totul a fost degeaba, mai bine cu Ceausescu decit cu astia!!! Cel putin la ala stiai la ce sa te astepti, iar sperantele erau flacara zilei de miine. Azi, cu hotii astia, nici macar sperante nu mai avem! Rusine sa le fie!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 18 Dec 2013, 00:15

Rusine sa le fie hotilor pedelisti in frunte cu cel care i-a lasat sa praduiasca tara asta sa taie padurile ca sa-l voteze pe cel mai mare antiroman din istorie CEL CARE URASTE ROMANII SI II ALUNGA DIN TARA,RUSINE SA LE FIE!!!!
Nu elba a fost singura fabrica din orasul meu,am fost multi si uniti nu dezbinati de basescu si camarila lui....

Si asta cu superimuinitatea ai putea sa o lasi balta cand e vorba de sangele timisorenilor ,nu te mai folosi de un cuvant cand e vorba de cel mai mare jaf si vad ca nici naiba nu plateste dar de imunitatea conducatorului iubit de ce nu spui sau e mai greu de scris,rusine sa le fie si lor care nu fac nimic,nici macar nu au intentia ;(
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 18 Dec 2013, 10:21

Rusine sa le fie hotilor pedelisti in frunte cu cel care i-a lasat sa praduiasca tara asta sa taie padurile ca sa-l voteze pe cel mai mare antiroman din istorie CEL CARE URASTE ROMANII SI II ALUNGA DIN TARA,RUSINE SA LE FIE!!!!
Diana, tara a fost parduita bine de CDR si Nastase!!! Padurile au fost taiat de udemeristi sub buna obladuire a lui Iliescu, Constantinescu si Nastase. Tu chiar nu te uiti in jurul tau????
Basescu nu a lungat in tara pe nimeni. Oameni au plecat la un tari mai bun, nu de azi de ieri, ci imediat dupa 89. Apoi, nu vad ce te vaicaresti atit ca ti-au plecat copiii! Diana, au plecat LA MAI BINE, ar trebui sa-i multumesti lui Basescu ca ti-a "alungat" copiii intr-un loc unde le este mai bine! Nu te mai tot vaicarii ca o mama de la tara, careia fata i s-a casatorit in satul vecin! Ce dracu, tu chiar nu intelegi, atit esti de orbita????
FMI a vrut să-i sărăcească pe români înainte de '89, pentru a-i scoate în stradă
Tu intelegi ce se scrie??? FMI, nu Basescu, nu Boc, nu Ponta, nu Cacaru!!!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Mier 18 Dec 2013, 15:45

Wolf a scris:.....Padurile au fost taiat de udemeristi...

...Oameni au plecat la un tari mai bun....
Wolf, asa scrii de parca ai fi ungur get-beget !  lol! uf haz 
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de n.n. la data de Mier 18 Dec 2013, 17:58

Am vazut un film. Sah si mat revolutia romana. De atunci nu mai simt nevoia sa ma intreb nimic.
Filmul a fost inaccesibil. Acum vad ca a aparut o varianta pe net care m-as mira sa se poata vedea si in Romania dar merita incercat. Tot internetul saracul, ca televiziunile...
Checkmate - Strategy of a Revolution - Part 1
https://www.youtube.com/watch?v=yF-LSrsd0fw
s.a.m.d.
Priviti cu atentie cine sunt personajele intervievate si unde lucrau.

n.n.

Data de inscriere : 22/05/2010
Varsta : 51

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 18 Dec 2013, 23:40

Wolf a scris:
Basescu nu a lungat in tara pe nimeni. Oameni au plecat la un tari mai bun, nu de azi de ieri, ci imediat dupa 89. Apoi, nu vad ce te vaicaresti atit ca ti-au plecat copiii! Diana, au plecat LA MAI BINE, ar trebui sa-i multumesti lui Basescu ca ti-a "alungat" copiii intr-un loc unde le este mai bine! Nu te mai tot vaicarii ca o mama de la tara, careia fata i s-a casatorit in satul vecin! Ce dracu, tu chiar nu intelegi, atit esti de orbita????

Mie nu mi se pare ca aici e un trai mai bun pentru Diana din cauza lui Basescu a plecat sa nu-l mai vada cat minte,a votat sa plece si impotriva lui si ca ea multi tineri dar din orasul meu  

in tara noastra nu au loc decat beizadelele si copii  de pedelisti cu eba in frunte si cu sida ei:(

Tu intelegi ce se scrie??? FMI, nu Basescu, nu Boc, nu Ponta, nu Cacaru!!!

Nu basescu si boc au semnat acordul cu fmi?????las-o balta ca ne-au vandut pentru trei generatii!!!!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 19 Dec 2013, 12:38

Wolf, asa scrii de parca ai fi ungur get-beget !
Franz, ungur nu sunt, ci doar cam neatent! Scuze! Sad 
Diana scripsit: Nu basescu si boc au semnat acordul cu fmi?????las-o balta ca ne-au vandut pentru trei generatii!!!!
Ba da, exact asta am si scris! Numai ca, pe linga Basescu si Boc, si Ponta a facut acord cu FMI, cum ziceam mai sus! Tot asa, pe trei generatii! Ca fara asta nu se poate! Cind esti mic, si pe deasupra nu ai nici coloana vertebrala, faci acordui injositoare! Cind om avea si noi alti conducatori, asa mai ca nemtii, care vor lucra pentru interesele tarii, nu pentru superimunitatile si buzunarele lor, nu vom mai face astfel de intelegeri paguboase. Pina atunci, cocu' mic si joc de glezne, ca ei sunt la putere!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 19 Dec 2013, 13:01

Wolf a scris:
Cind esti mic, si pe deasupra nu ai nici coloana vertebrala, faci acordui injositoare!

Exact ca boc mic si obedient,slugarnic si fara coloana vertebrala! Ce a ordonat seful aia a facut,nici macar nu a avut curaj sa anunte taierea salariilor si pensiilor un NIMIC ca si hoata de Roberta
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 08 Ian 2014, 14:39

Revolutia romana in direct cu ...prajituri!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 08 Ian 2014, 15:09

E urat ce faci bine ca nu spui si de timisoreni ceva,halal....imi pare nespus de rau ca exista gandire ca a ta...
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mier 08 Ian 2014, 15:36

Uiti ca era decembrie, Craciun...
Toata lumea atunci trimitea soldatilor ce avea mai bun in casa.
Si aveam, da, aveam prajituri, si cofetariile aveau.
Si da, am trimis si eu prajituri, si ceai cald, si paine, si mezeluri,
ce aveam mai bun in casa, acolo unde am aflat ca era nevoie,
unde erau oameni de paza, care au stat zile intregi pe unde trebuia atunci.

Nu stiu de unde este poza asta, in ce imprejurari a fost facuta
si nici ce ai vrut sa spui postand-o.

narcisa

Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 08 Ian 2014, 16:05

Si noi am primit apa minerala,paine calda,mere,ce atmosfera si cata solidaritate,bine cine nu a trait asta nu poate intelege ce si cum,cum nici  basescu securistu si hotu nu pricepe cum a ajuns presedinte in urma revolutiei in direct ca altfel poate statea naibii pe voapoare cu vaporii lui !!!!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 09 Ian 2014, 17:27

Naivi trebuie sa mai fiti ca sa credeti ca in '89 a fost o revolutie! A fost o lovitura de stat, profitind de nemultumirea oamenilor!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Joi 09 Ian 2014, 17:47

Wolf a scris:Naivi trebuie sa mai fiti ca sa credeti ca in '89 a fost o revolutie!
A fost o lovitura de stat, profitind de nemultumirea oamenilor!

Vorbi deținătorul adevărului universal!

Ști tu ce a fost! Ți-au raportat "îngerii" din ceruri ție ce a fost, adevărul adevărat!

Nici despre asasinarea lui Kennedy nu se știe adevărul,
dar TU știi că "A fost o lovitură de stat"

De ce nu spui pe românește... "Proști trebuie să mai fiți..."
ce te mai complici mereu cu "naivitatea". Fă-ne proști direct! Ți-e rușine?

În decembrie '89 a fost ce-a fost... au murit oameni, tineri, și mai puțin tineri.
Au trăit oameni, înspăimântați și mai puțin înspăimântați,
îngrijorați și mai puțin îngrijorați. Au rămas amintiri, multe... și amuzante și triste.
Au fost momente, zile, săptămâni... trăite cu intensitate, de multe ori pe negândite,
au trebuit decizii și reacții rapide, fără a te putea gândi la "ce va fi mâine.."
Nici nu am știut, în zilele alea, ce va fi mâine...
Ar fi putut fi, pentru mulți, afară din serviciu, reclamații, anchete și poate și mai rău...
Ar fi putut fi... dar cine a avut timp atunci să stea să judece?
Am acționat cu toții din impuls...
hm... nu știu de ce mă duce cu gândul la "naștere"... nașterea aia care brusc te apucă,
fără planificare, fără pregătiri, fără să știi ce este și ce va fi...

Așa "naivă" cum am fost atunci... am încercat să dau un pic de ajutor acolo unde oamenii aveau nevoie.
Oamenii ăia care au stat în frig, în spaimă, în tensiune,
încercând să preia puterea, să organizeze ceva, să apere ceva,
erau oameni... aveau nevoie și de apă, și e ceai, și de mâncare... da, și de prăjituri!

A fost ce-a fost...
dar niciodată nu voi uita și nu-mi voi permite să iau în batjocură "ce a fost" în decembrie '89.
Am fi putut, și noi, să nu mai fim...

Și sora mea... în București, într-un bloc față în față cu clădirea Radio,
dar la sute-sute de metri distanță, la etajul 7, dimineața...
Un glonț rătăcit a trecut prin tocul geamului de la dormitor
și s-a oprit în perna ei... noroc că se sculase puțin înainte.
Acum, când privim glonțul... nici acum nu prea zâmbim.
narcisa

Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 09 Ian 2014, 20:17

Lovitura de stat a fost in Ardeal ca nu am auzit sa moara cineva pe acolo impuscat dar s-au bucurat de aceleasi drepturi ca si timisorenii , acum ca pedelistii sunt inca la butoane si e normal ca strambele de rigoare sa vina din partea aia.., eu am iesit in strada cu familia colegii si prietenii mei in 89 ca sa scapam de ceausescu si am dat de dracu de care se pare ca nu mai scapam veci pururi ,ne va bantui fantoma lui urata cu moaca de bandit!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Dum 12 Ian 2014, 15:10

Narcisa scripsit: Vorbi deținătorul adevărului universal!
Da, vorbi, nu detinatorul adevarului universal, ci cel ce vede adevarul prin ochii lui. In Timisoara a fost inceputul loviturii de stat, pusa la cale de ...nici nu mai are importanta.
Hai sa te intreb ceva Narcisa:
- securitatea te anunta cind te aresteaza, cu citeva zile inainte?? Nu, te lua pe sus, la trei dimineata, fara prea multe comentarii! Nu cumva László Tőkés trebuia sa paraseasca casa parohiala la cererea mai marilor lui??
- cum de la Europa Libera se dadea pe post o intregistrare cu "focuri de arma in Timisoara", asta cu citeva ore bune inainte de a se trage efectiv???
- care e gradinita din Arad in care a intrat "teroristi" ce au tras in copii, stire data tot de Europa Libera??
- cei ce au spart vitrinele magazinelor din centrul Timisoarei, erau tot revolutionari??
- de ce, din morga de la Timisoata s-au ales 40 de cadavre pentru a fi duse la Bucuresti? Nu era mai simplu sa fie luati toti mortii, ca loc in camion era destul??? Ca asa era normal daca voiai sa stergi niste urme, nu?
- "torturatii" legati cu sirme de securitate, gasiti la groapa comuna, tot revolutionari au fost??? Sau doar diversiune si dezimformare??
- cine a tras in oamenii adunati pe treptele Catedralei???? De ce nu s-au extras gloantele din cadavre?
- cine a avut acces la "masina cu aplauze", pazita cu strasnicie de securisti, pentru a pune in difuzoare acel zgomot de joasa frecventa, suprapus peste huruit de tancuri si tipete de femei, la meetingul din 21???
- cine au fost cei care, cu trepuse facute din catarge de steaguri, intepau, in spate, femeile din Piata Palatului, la meetingul lui Ceausescu?
- unde sunt teroristii aia "bine pregatiti, care trageau din orice pozitie"?
- de ce s-a dat arme si munitie de razboi civililor?
- de ce ofierul ala, al televizor, ne arata o placa cu circuite integrate spunind ca-i o bomba gasita in televiziune?
- al cui era acel elicopter, fara imnatriculari, care a survolat televizunea???
- de ce Iliescu s-a dus pe la amabsada rusa ca sa "spunem cine suntem si ce vrem"?
- de ce cladirea Comitetului Central nu a avut o urma de glont, desi inauntru se afla "conducerea revolutiei", iar Biblioteca Nationala a ars, iar fatada Salii Mici a Palatului a fost distrusa?
- de ce Militaru dadea mereu telefon la Tirgoviste si intreba surescitat "inca nu l-ati omorit pe Ceusescu?"
- de ce comandanul unitatii unde era detinut Ceausescu actiona incoerent si nu-si asuma nici o responsabilitate?
- de ce in Iasi nu a mai fost "revolutie"?
- de ce, dupa citeva saptamini de la constiturea guvernului provizoriu, in Palatul Victoria nu a mai putut intra decit Iliescu, ultimul pe lista, cu voai dumneavoastra??
- ce a fost CADA si ce a vrut ea?
- de ce l-a omorit Militaru pe Trotca?
- cine l-a omorit pe Milea?
Si astea nu sunt decit citeva din intrebarile la care ar trebui sa raspunzi, daca ma acuzi de faptul ca sunt "detinatorul adevarului universal"!!
Da, in Timisoara a fost o miscare de revolta, in ziua de 18, cind au iesit in strada muncitorii de la El-Ba. Dar pina in 22, era cale lunga si multe se puteau intimpla daca ar fi fost intradevar un inceput de revolutie!
Dar nu a fost decit o mascareala, o singeroasda lovitura de stat, pusa la cale de esalonul doi, pentru ca "emanatii" sa-si justifice uracrea la putere, pe spatele nemultumiri oamenilor de rind! Au murit, degeaba, mii de oameni, cind totul se putea face simplu, ca la bulgari, polonezi, cehi, nemti sau unguri! Dar nu, emanatii nostrii trebuiau sa aiba o justificare pentru accederea la putere si uciderea, cu mirsavie, in sfinta zi de Carcium a unui om, fie el si Ceausescu!
Ba nu, despre asasinarea lui Kennedy se stie adevarul, dar fraierilor li se spune ca a tras doar Lee Oswald, desi un lunetist bine pregatit, aflat la aceeasi fereastra a depozitului de carti, nu a reusit performanta ca, in acelasi interval de timp, sa traga trei focuri de arma inspre masina!
Narcisa, trebuie sa te invat limba romana?? Una este naiv si alta prost!
Pentru ca exista destepti sau isteti...naivi, dar si prosti ce pot fi...naivi! Si nu-ti dau decit un exemplu: Hertz, numai prost nu poate fi numit, a fost destul de naiv incit sa declare ca undele ce-i poarta numele nu au nici o utilitate practica! Ori...
Diana, iar vorbesti prostii! Dupa tine Sibiul, Brasovul, nu se afla in ...Areal??? Si mai rizi de Eba!
Apoi, certificatele de "revolutionar" nu s-au dat de PDL, partid inexistent in acea perioada, ci de catre FSN, devenit FDSN, devenit PDSR, devenit, actualmente, PSD!
Diana, cum drac sa fie pedelistii la butoane cind voi, uselistii, ati obtinut 70% din voturi pentru parlament, cind 52 % din primari sunt detinute de usl, cind capitala este a useleului, cind DNA, CNA, ANI, CCR si CSM sunt cu marotitate USL! Cum poti spune, si sustine prosteste, o asemenea aberatie???
Si, pentru ca tot acuzi ca in Sebes ar fi fief pdl, iti spun inca o data: primaruyl este PSD-ist si intr-un an de zile nu a facut nimic. Pe strada e o mizerie de nedescris! Pe vremea cind la primerie era un PDL-ist, de doua ori pe saptamina trecea, prin carier, o masina ca matuira si spala carierul. De cind e primar Dancila nu am mai vazut masina. Si, asa ca fapt divers, ca ziceia ca aici tot pedelistii fac afaceri, ei bine Dancila are un dosar penal, e drept inca nefinalizat, pentru o frauda cu terenuri (a vinduc/cesionat un teren, care nu era al primariei, cater Albaher. Bani multi, nu?) Eu vezi, astia sunt uselistii aia usa de biserica!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Dum 12 Ian 2014, 16:37

[quote="Wolf"]
 [/Diana, cum drac sa fie pedelistii la butoane cind voi, uselistii, ati obtinut 70% din voturi pentru parlament, cind 52 % din primari sunt detinute de usl, cind capitala este a useleului, cind DNA, CNA, ANI, CCR si CSM sunt cu marotitate USL! Cum poti spune, si sustine prosteste, o asemenea aberatie???

Simplu asa cum la arad e inca falca cica pocaitul asa la alba si cluj sunt pedelistii si sustinatorii lor,stiu ei de ce sunt atat de inversunati!banii vorbeste vorba inteligentei eba!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum