celelalte cuvinte

MRU

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: MRU

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 06 Noi 2013, 13:27

BlueOwl a scris:Văd că multă energie se consumă cu „Lista lui MRU”. Mie subiectul mi se pare fabricat: dacă nu i-au găsit afaceri dubioase pe care să le fi făcut sau furturi (măcar un plagiat presupus, dacă nu şi dovedit) o traversare cu Merţanul peste pietonul de pe zebră sau baremi vreo amantă-două, activiştii lui Felix (travestiţi în jurnalişti) i-au scornit-o p-asta cu lista de protocol. Nu contează că e o calomnie: repetată de suficiente ori, va căpăta un iz de credibilitate, care mai apoi va intra în folclor şi va deveni un adevăr de necontestat.
Ţin să vă spun că nu sunt PDL-ist, nu sunt USL-ist. Dacă mâine aş avea de ales ca preşedinte între Antonescu şi Băsescu, l-aş alege pe Dan Diaconescu, iar pentru premier, dintre MRU şi Ponta l-aş alege pe Tăriceanu.
Dar să revenim la „Lista lui MRU”, sunt surprins că nimeni nu a observat nişte lucruri simple:
1. lista conţine multe mărci de pastă de ras, de gel de ras, de creme de faţă, de geluri de duş, de săpunuri, de after shave-uri, de parfumuri, de deodorante etc. Cu cremele şi alifiile de pe lista aia îndestulai un cămin de fete timp de 2 săptămâni. Chiar nu s-a gândit nimeni că astea sunt pentru mai multe persoane (mai ales că erau şi multe obiecte pentru femei)? Nici un bărbat care se respectă nu foloseşte mai multe mărci de pastă de ras, sau de parfum sau de deodorant sau de şampon etc. Mai mult, de obicei un bărbat rafinat foloseşte aceeaşi marcă pentru toate cele de mai sus. Nu foloseşti astăzi parfum Cartier  şi mâine D&G; nu foloseşti parfum Chopard şi after shave Hugo Boss, tot aşa cum la haine nu amesteci Armani cu Versace sau cum nu te duci la tenis cu tricou Puma, short Nike şi pantofi Adidas. Aşa încât să-i pui pe seama lui „Unguent” (tare porecla, este? v-am spus doar că pasul doi este intrarea în folklor) că toate astea erau pentru el devine neîndoielnic o mârşăvie;
2. o listă de genul ăsta nu e făcută de premier, ci la secretariatul guvernului. Nu e treaba premierului să ştie când s-au consumat rezervele de hârtie igienică, deodorantele, cremele de mâini, piepetenii sau creioanele, cred că sunteţi de acord.
Sunt convinsa ca lui ia trebuit piepteni cu dinti ascutiti pentru freza lui superba!!!
Iar cit de rafinat e,chiar lasa de dorit cu colacul lui de salvare,mai bine ar face ceva sau sa mearga la sala,vai noua:( 
Diana

Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 06 Noi 2013, 16:20

Nu-nteleg ce atita pierdere de vreme cu Ungureanu in momentul asta. Care-i treaba, candideaza la presedinte ? Oricum de cistigat o sa cistige praful de pe toba, si daca o candida. Cum am mai zis de vreo 1000 de ori, dupa mine oricine vorbeste despre el, fie de bine, fie de rau, ii face de fapt un serviciu. Nemeritat.

Diana a scris:Ungureanu e senator?vai si amar Sad
E mult mai vai si mult mai amar ca de ex. Androneasca e senatoare. Ungureanu e suficient de penibil dar nu se compara cu Androneasca la capitolul asta. Si altii. Inclusiv Geoana, as zice.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 06 Noi 2013, 16:40

Nu zau,eu despre Andronescu nu am auzit ca se da cu pomezi atit de scumpe sau nu a ras de romanii de sub zapezi,vai noua:(
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 06 Noi 2013, 17:16

Nu stii tu cu ce pomezi se da Ungureanu. Nu mai pune botul la toate prostiile trustului.

Cit despre Androneasca, e una din cele mai penibile figuri din politica noastra, pentru motive pe care le-am discutat in dunga la vremea lor, nu mai reiau.
Ma gindeam sa fac un clasament al penibililor dimboviteni dar e cam greu. Poate-l fac la un moment dat pe blog. Pina una alta, categoria super-greilor ar include, dupa mine, pe urmatorii (nu neaparat in ordinea asta):

- Iliescu, pentru Piata Universitatii
- Nastase, pentru mega-coruptia pe care a patronat-o, pentru ca l-au bagat pe merit la inchisoare, si pentru ca a "incercat sa se sinucida"
- Becali, pentru motive evidente si mult prea multe ca sa le insir aici
- Vadim, idem
- Basescu, idem
- Geoana, pentru treaba cu Vantu si cu jacuzzi, aia cu "Mihaela dragostea mea", si multe altele, plus ca insusi mentorul lui l-a facut prostanac in mod public
- Androneasca, pentru rolul in treaba cu marirea cu 50% a salariilor profilor, in 2008 (si multe altele, dar in primul rind asta)
- Boc, in primul rind tot pentru treaba cu salariile profilor, si pentru ca a fost 4 ani in mod vizibil marioneta lui Base
- Elena Udrea, motive evidente si mult prea multe ca sa le insir aici
- Elena Basescu, idem
- DDD, idem
- Badea, pentru rahatul pe care-l maninca in mod public si incontinuu la emisiune (Alaturi de multi alti oameni din TV, de la trust sau din alta parte, dar el are cea mai mare vizibilitate, si ciocul cel mai mare. In general n-as pune oamenii din media pe acelasi nivel ca pe cei din politica, dar cu el fac o exceptie.)

Daca am uitat pe cineva puteti sa mai adaugati. Smile Oricum, Ungureanu nu e din categoria asta.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mier 06 Noi 2013, 19:01

vlad_sim a scris:Nu stii tu cu ce pomezi se da Ungureanu. Nu mai pune botul la toate prostiile trustului.

Cit despre Androneasca, e una din cele mai penibile figuri din politica noastra, pentru motive pe care le-am discutat in dunga la vremea lor, nu mai reiau.
Ma gindeam sa fac un clasament al penibililor dimboviteni dar e cam greu. Poate-l fac la un moment dat pe blog. Pina una alta, categoria super-greilor ar include, dupa mine, pe urmatorii (nu neaparat in ordinea asta):

- Iliescu, pentru Piata Universitatii
- Nastase, pentru mega-coruptia pe care a patronat-o, pentru ca l-au bagat pe merit la inchisoare, si pentru ca a "incercat sa se sinucida"
- Becali, pentru motive evidente si mult prea multe ca sa le insir aici
- Vadim, idem
- Basescu, idem
- Geoana, pentru treaba cu Vantu si cu jacuzzi, aia cu "Mihaela dragostea mea", si multe altele, plus ca insusi mentorul lui l-a facut prostanac in mod public
- Androneasca, pentru rolul in treaba cu marirea cu 50% a salariilor profilor, in 2008 (si multe altele, dar in primul rind asta)
- Boc, in primul rind tot pentru treaba cu salariile profilor, si pentru ca a fost 4 ani in mod vizibil marioneta lui Base
- Elena Udrea, motive evidente si mult prea multe ca sa le insir aici
- Elena Basescu, idem
- DDD, idem
- Badea, pentru rahatul pe care-l maninca in mod public si incontinuu la emisiune (Alaturi de multi alti oameni din TV, de la trust sau din alta parte, dar el are cea mai mare vizibilitate, si ciocul cel mai mare. In general n-as pune oamenii din media pe acelasi nivel ca pe cei din politica, dar cu el fac o exceptie.)

Daca am uitat pe cineva puteti sa mai adaugati. Smile

vlad_sim a scris:
Oricum, Ungureanu nu e din categoria asta.
Ba dimpotriva, MRU ar putea fi inscris cu brio pe lista ta,
pentru fapte care i-au "facut" numele si renumele! (poreclit de unii, mai glumeti MR Ungueanu)
* fost ministru de Externe demis al Cabinetului Tariceanu,
* fost sef al SIE demisionar
* fost prim ministru demis de Parlament dupa 78 de zile
* se plimba cu un Jeep Volkswagen Touareg V6 TDI 4XMOTION,
al carui pret incepe de  la circa 40.000 de euro,
considerat de catre compania germana de autovehicule SUV de lux drept “maximum in confort, siguranta si placere”,
cu numarul de inmatriculare B 11 PBN,
pus la dispozitie de catre Serviciul de Protectie si Paza (SPP) cu tot cu benzina, sofer si bodyguard.
Iritat, fostul premier a explicat ca el beneficiaza de masina si protectie de la SPP
“conform Legii, timp de doi ani, ca fost premier al Romaniei”.
Bun asa: 78 de zile premier de carton si 730  de zile protectie SPP, casa RAAPPS si jeep VW Touareg, din banii… de la buget, desigur!

Mihai-Razvan Ungureanu - MRU - Senator Arad - ARD ( Alianta Romania Dreapta )

Adrian Majuru despre   initiale care ARD: de la KGB, PCR si UTC la GRU, TRU si MRU. Această “dreaptă” comunistă
http://www.ziaristionline.ro/2012/09/30/adrian-majuru-despre-initiale-care-ard-de-la-kgb-pcr-si-utc-la-gru-tru-si-mru-aceasta-dreapta-comunista/#sthash.enxh968n.dpuf[/b]

Merita sa citesti, daca suntem la capitolul MRU!
narcisa

Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 06 Noi 2013, 20:47

Corect!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 06 Noi 2013, 20:56

vlad_sim a scris:

Daca am uitat pe cineva puteti sa mai adaugati. :)Oricum, Ungureanu nu e din categoria asta.
ras ras ras ras ras ras 

el e din cealalta ,crede ca a pus coada la pruna si solzii la peste,hai sa fim seriosi cu ungurenii lui cu tot,nu ca sunt sovina dar e mina in mina cu fiarele maghiare!!!!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mier 06 Noi 2013, 21:33

vlad_sim a scris:
- Becali, pentru motive evidente si mult prea multe ca sa le insir aici.
După mine, Becali e doar rău de gură și grandoman.

Dar orice defecte și păcate o avea,
știu de la mai mulți oameni pe care i-a ajutat în situații dificile de viață,
că Becali e un suflet mare și un om generos.

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 06 Noi 2013, 22:23

narcisa a scris:
vlad_sim a scris:
- Becali, pentru motive evidente si mult prea multe ca sa le insir aici.
După mine, Becali e doar rău de gură și grandoman.

Dar orice defecte și păcate o avea,  
știu de la mai mulți oameni pe care i-a ajutat în situații dificile de viață,
că Becali e un suflet mare și un om generos.  

Exact,sa l vad eu pe basescu care a dorit sa iasa pensionarii din sistem,pe cine a ajutat?:(dimpotriva:(
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 08 Noi 2013, 10:33

Diana scripsit: Sunt convinsa ca lui ia trebuit piepteni cu dinti ascutiti pentru freza lui superba!!!
La asa replica, chiar nu mai ai ce zice!! Nu stie precis, dar e convinsa!! Convinsa de venilul turnat in mintea si inima celor saraci cu duhul, de antenutele varanului!
Diana scripsit: Nu zau,eu despre Andronescu nu am auzit ca se da cu pomezi atit de scumpe sau nu a ras de romanii de sub zapezi,vai noua
Dumnezeule mare! Tu nu auzi decit ce se spune la antenute. Cum la antenute nu se spune nimic rau despre uselisti, normal ca presupui ca Androneascu nu-si da cu pomezi atit de scumpe sau nu a ras de romanii de sub zapezi. Diana, dar cind Tariceanu a tipat la sinistratii ramasi fara case "da ce vreti acum, sa va fac hotel", stii???? Normal, pe asta nu o stii, ca nu s-a dat la Antena 3! Cind Orban, baut fiind, a accidentat o fata pe trecere de pietoni si a fugit, ca un las, de la locul faptei, stii??? Normal, nici pe asta nu o stii, ca nu s-a dat la Antena 3!
Vlad scripsit: Nu mai pune botul la toate prostiile trustului.
Pai cum sa nu puna botul la astfel de prostii, cind nu se uita decit la predicatorul pirit, Gidea!
Narcisa scripsit: * se plimba cu un Jeep Volkswagen Touareg V6 TDI 4XMOTION,
al carui pret incepe de la circa 40.000 de euro,
Ce e penibil aici??? Chiar nu-mi dau seama. Are dreptul, conform legi? Are. Atnci care-i problema???
Apoi, toate celelalte demisii, nu le insira doar, spune si cauza pentru care s-au produs. Ca ia, si varanul si-a dat, de citeva ori demisia din senat, si nu e penibil, desi ar trebui sa fie!! Ca de ce si-a dat demisia iti spun eu: ca sa scape de mina legii! Ca sa nu mai zic de penibilii demisionati din guverul Ponta, in urma a tot felul de nereguli si dosare penale. Dar, nooooo, aia nu sunt penibili!!! Treaba de birna si pai!
Narcisa scripsit: că Becali e un suflet mare și un om generos.
Saracutul de Becali, cum e el aparat de uselisti! Narcisa, Becali e un pungas de rind, penibil, prin tot comportamentul lui, pina la Dumnezeu si care e mariminos cu banii FURATI de la tine, de la mine, de la amarasteni in general!!! Stau si ma crucesc!!!!
Diana scripsit: sa l vad eu pe basescu care a dorit sa iasa pensionarii din sistem,
Daca nu ai aflat inca, numele de persoane se scriu cu litera mare. Regula invatat prin clasa a cincea, la orele de gramatica si ortografia limbii romane. Apoi, o precizare, nu Basescu a spus ca unii pensionari mai ies din sistem, ci Boc.

Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Vin 08 Noi 2013, 12:11

[quote="wolf"]
Apoi, o precizare, nu Basescu a spus ca unii pensionari mai ies din sistem, ci Boc.
Tot una ca doar nu boc a fost prim minstru,hai sa fim seriosi Sad
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Sam 09 Noi 2013, 10:18

Tot una ca doar nu boc a fost prim minstru,hai sa fim seriosi
Daca in capul tau e tot una, in al meu nu! Boc e Boc, Basescu e Basescu!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Sam 09 Noi 2013, 12:13

wolf a scris:
Tot una ca doar nu boc a fost prim minstru,hai sa fim seriosi
Daca in capul tau e tot una, in al meu nu! Boc e Boc, Basescu e Basescu!
In capul meu Boc nici nu a existat ,un obedient fara mandrie sau demnitate,mic la stat dar si la sfat vai de capul lui,basescu a condus guvernul , toate hotiile lui Udrea si toata camarila lui!!!!!!!!!!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 11 Noi 2013, 11:34

Diana, imi pare rau, dar tu ai un fix!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Lun 11 Noi 2013, 17:35

wolf a scris:Diana, imi pare rau, ...
E foarte bine că îți pare rău, măcar atunci când comiți o impolitețe, e frumos să îți ceri scuze!

wolf a scris:..., dar tu ai un fix!
Chiar dacă, zic DACĂ, ar avea "un fix", este "fix"-ul ei și nu este treaba ta!  
Eu nu am numărat câte "fix"-uri ai tu, dar dacă ai argumente,
combate (comentează) "fix"-urile ei, ale tale, ale altora... că fiecare e posibil să aibă "fiix"-uri!
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Lun 11 Noi 2013, 22:38

wolf a scris:Diana, imi pare rau, dar tu ai un fix!
Si eu am unul. Fiecare dintre noi are un "fix" al lui. Care-i "fix"-ul tau, Wolf ?
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 12 Noi 2013, 10:04

In nici un caz PDL-ul sau Basescu!!! Oi fi avind si eu fix-urile mele, dar deloc politice!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 12 Noi 2013, 10:09

Narcisa, deosebirea intre tine si mine, intre Diana si mine, la fixuri, ca tot ziceam mai sus ca nu am fix-uri politice, e ca eu vad ce se intimpla in jurul meu, pe cind voi nu! Fixul e ca o tineti inainte cu Basescu, desi e dus de mult,  fara sa vedeti ca defapt Ponta, Cacarau si uselistii i-au intrecut demult!!! Uite, asta cu taxele, continui sa susti ca nu ...sunt! Cum zicea si Basescu: cu mine v-a fost greu, dar cu Antonescu va v-a fi si mai greu! Very Happy
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 12 Noi 2013, 10:40

wolf a scris:Narcisa, deosebirea intre tine si mine, intre Diana si mine, la fixuri, ca tot ziceam mai sus ca nu am fix-uri politice, e ca eu vad ce se intimpla in jurul meu, pe cind voi nu! Fixul e ca o tineti inainte cu Basescu, desi e dus de mult,  fara sa vedeti ca defapt Ponta, Cacarau si uselistii i-au intrecut demult!!! Uite, asta cu taxele, continui sa susti ca nu ...sunt! Cum zicea si Basescu: cu mine v-a fost greu, dar cu Antonescu va v-a fi si mai greu! Very Happy
În opinia mea, e foarte bine că există măcar o deosebire "între tine și mine"... altfel ar fi plictisitor! Cel puțin!Very Happy

Dacă TU vezi "ce se întîmplă în jurul TĂU... , e foarte bine pentru tine!

Dacă eu și Diana, nu vedem, este absolut problema noastră!

După opinia ta, dacă "Băsescu, ... e dus de mult," și "Ponta, ... USL" nu sunt buni,
către cine să ne îndreptăm privirea?

Cacarau Question
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: