celelalte cuvinte

MRU

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: MRU

Mesaj Scris de narcisa la data de Mier 19 Sept 2012, 15:10

wolf a scris:
Este avocat, cunoaste legea.
Si cel (sau cea) ce-l apara pe violatorul si asasinul studentei japoneze, este tot avocat!!!!
Da, si care este problema? Care este legatura?

wolf a scris:
E doar o sursa de informatii, ca si multe altele, ca si agentiile de presa oricare, romanesti sau straine.
Ha! Atunci pe mine de ce ma tot acuzi ca ma uit la B1? Daca Antena 3 este o sursa de incredere, de ce nu ar fi si B1??? Very Happy
Narcisa, sunt surse si "surse" de informatii!
"Sursele" se dau independente, dar sunt aservite, mai pe fata sau nu, unui partid, trust sau interes!
Nu te-am acuzat ca te uiti la b1, ca ii crezi pe ei sau pe cei de la OTV.
Fiecare este liber sa se uite si sa se informeze din orice sursa doreste, sa creada in cine doreste.
Eu ma uit pe la toti, si tv, si ziare, si agentii de presa.

In schimb, TU esti cel care la fiecare postare strigi peste tot "antenele, antenutele, securistii, turnatorii, voiculescu, etc etc etc

Singura televiziune de la care s-ar putea pretinde sa fie obiectiva, este televiziunea nationala.

In rest... mi se pare absolut normal, firesc, ca fiecare firma sa urmeze linia intereselor patronatului.
Independenta o au invitatii, care isi pot spune parerile, opiniile personale.
De asemenea, independenta o au realizatorii in alegerea tematicii, a informatiilor si a invitatilor.

wolf a scris:Da Narcisa, este treaba Curtii de Conturi sa rezolve problema!
Dar atunci intre, de ce o revola antenutele??? Asa, ca sa mai toarne ceva venin in sufletele oamenoir:
i-auzi soro, Ungureanu se da cu deodorant scump, nu ca noi, deloc!
Narcisa, daca Curtea de Conturi spunea ca Ungureanu a facut ceva ilegal, da,
abia atunci antenutele trebuiau sa intre in actiune.
Din pacate, slujitorii motanelului nu au auzit de deontologie ci doar de zanganitul arginilor!
]Citeste-ti mesajul... eu schimb "canalul" la acest limbaj! Evil or Very Mad
Repet... presa (nu numai una) semnaleaza, informeaza!!!
Sesizeaza Curtea de Conturi!!!!!!!!!!! si alte organisme care ar trebui sa verifice informatiile care apar...

wolf a scris:
Presa doar semnaleaza astfel de "fapte bune".
Da, legile, scrise, au ba, ale presei, spun ca faptele se aduc la cunostinta, nu se comenteaza!
Daca se limitau la "semnalare", totul ere OK.
Din pacate s-a ajuns la balacareala si mistocareala, ori asta nu are nimic de-a face cu deontologia!
Aduc la cunostinta, la emisiunea de stiri.
La talk-show-uri sau emisiune de pamflet... se comenteaza.
narcisa

Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 19 Sept 2012, 15:12

narcisa a scris:
vlad_sim a scris:Am observat.
Sova asta tot din minunatul trust e, nu ? Imi pare rau dar n-am incredere in ce zice, mai ales la televizor. Si nici in listele Jurnalului.
Dar foarte bine, daca ei cred ca e ilegal si ca au dovezi valabile, sa-l dea in judecata pe MRU pentru abuz in serviciu, sau ce-o fi.
Sova nu, nu este din minunatul trust, dar are vreo importanta? Este avocat, cunoaste legea.
Ce cunoaste nu e neaparat acelasi lucru cu ce spune, mai ales la televizor la minunatul trust.

narcisa a scris:Incredere? E doar o sursa de informatii, ca si multe altele, ca si agentiile de presa oricare, romanesti sau straine.
Haidi bre, las-o jos. Nu toate sursele de informare sint egale. Trustul debiteaza un milion de minciuni pe zi, mai ales ca sintem si in campanie electorala. I-am vazut de atitea ori cum ma mint si ma prostesc in fata, cum dracu sa am incredere in ei.

narcisa a scris:Am mai spus, mai sus, este treaba Curtii de Conturi sa faca un asemenea control, asa cum se face la orice firma, de stat sau privata.

Presa doar semnaleaza astfel de "fapte bune".
Dinspre partea mea. Recunosc ca nu ma intereseaza. MRU e o cantitate neglijabila, daca ma intrebi pe mine trustul ii face un serviciu ca-i da atentie, chiar si la modul asta. Dar treaba lor.

Abba, ce naiba, ma pui sa-ti explic cum sint la fel povestile cu MRU si Ponta ? Nu mai, hai ca mi-a ajuns cu subiectul asta. Gindeste-te si tu putin ca nu e greu. Wink Gasiti 5 asemanari si 2 deosebiri. Wink
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mier 19 Sept 2012, 15:41

vlad_sim a scris:
narcisa a scris:
Sova nu, nu este din minunatul trust, dar are vreo importanta? Este avocat, cunoaste legea.
Ce cunoaste nu e neaparat acelasi lucru cu ce spune, mai ales la televizor la minunatul trust.
Nu pricep ce vrei sa spui. Exprima-te, te rog, mai la concret.
Eu am spus ca avocatul Dan Sova a explicat ca decontarea de obiecte de folosinta personala (deodorant, parfum, creme,...)
este ilegala, si am spus argumentatia lui. La asta fa referire, nu la generalitati pe care nu le inteleg in discutia de fata.

Dupa parerea ta (daca nu esti de acord cu explicatiile unui avocat, care spun eu cunoaste legea (decontului, in acest caz))
TU consideri ca este legal sa decontezi de la firma (privata sau de stat... in cazul acesta guvern, prim ministru)
este legal sa decontezi deodorant, creme, parfumuri... si bauturi fine f scumpe?

Tu ti-ai decontat asa ceva vreodat? L voi in firma, directorul general???

La noi, chiar si cafea/suc de protocol, e din buzunar.
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mier 19 Sept 2012, 16:18

vlad_sim a scris:
narcisa a scris:Incredere? E doar o sursa de informatii, ca si multe altele, ca si agentiile de presa oricare, romanesti sau straine.
Haidi bre, las-o jos. Nu toate sursele de informare sint egale.
Trustul debiteaza un milion de minciuni pe zi, mai ales ca sintem si in campanie electorala.
I-am vazut de atitea ori cum ma mint si ma prostesc in fata, cum dracu sa am incredere in ei.
Hm... tu te uiti numai la Antena 3?
Eu butonez pe toate programele de stiri. Aud aceleasi stiri, ca stire spun... doar ca altfel comentata.

Daca aceeasi stire, este pe toate canalele de stiri... cum poti spune ca "debiteaza un milion de minciuni pe zi"?
Ar insemna ca toate canalele si toate agentiile de stiri, care emit aceeasi stire, spun minciuni.
Vorbim despre stiri, declaratii. Comentariile... le face fiecare dupa opinia lui.
Atat la tv, ziare, bloguri... cat si pe strada, la serviciu sau acasa.

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mier 19 Sept 2012, 16:22

Eu nu m-am referit niciodata la un anume post de tv.
Oare voi de ce sunteti in continuu "in gura" Razz cu "antenele" sau mai nou cu "trustul".
Oare numai la astea va uitati?
Ca ma gandesc ca daca stiti atat de bine cate minciuni lanseaza, chiar conspectati asiduu Antena 3?!?!?
Sau doar ce aflati "de la prieteni"? Very Happy

Si de ce ziceti mai nou "trustul"???
Va uitati si la Antena 1, Antena 2 si Euforia?
Din cate stiu eu, astea nu fac politica! Smile
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mier 19 Sept 2012, 16:47

Wolf, hai sa clarificam lucrurile!
1. Daca lista e reala , consideri ca e perfect legal ce-a facut MRU?
2. Daca lista e reala si consideri ca e perfect legal, ti se pare si moral?

Vlad , tot nu ai raspuns la o intrebare simpla! Eu nu vad asemanarea dintre cele doua cazuri. Explica-mi-o tu, te rog! Si daca cele doua cazuri au ceva in comun, inseamna ca si tu si wolf ii gasiti aceleasi bube in cap lui MRU cum ii gasiti lui Ponta, nu-i asa?

Admin

Data de inscriere : 14/05/2010
Varsta : 57
Localizare : pe val

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mier 19 Sept 2012, 19:10

Chiar acum directorul clinicii din Cluj
(Clinica de Chirurgie Orală şi Maxilo-Facială din Cluj-Napoca)

declară:

"pacienții uneori își cumpără ață de sutură, uneori își cumpără chiar și plasturele... "

Pacienții și le cumpără pe banii lor, într-un spital de stat,
sistem de stat la finanțarea căruia contribuim noi, cu toții !!!

MRU, în calitate de prim ministru a unei țări în plină criză bugetară,
își cumpără pe banii de la buget cosmetice și băuturi fine... asta este RUȘINE!!!!!!!!

http://www.gandul.info/news/premiera-mondiala-un-copil-de-5-ani-cu-o-tumora-gigant-operat-la-cluj-10089310
PREMIERĂ MONDIALĂ. Un copil de 5 ani cu o tumoră gigant operat la Cluj
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 19 Sept 2012, 19:57

Lupta politica? Presa nu duce o lupta politica
Valeu muica! Mai Narcisa, daca iti zic ca esti naiva, te superi! Pai presa exact asta face, duce o lupta politica in folosul celui ce plateste mai bine! Hai mai Narcisa...
[quoteLa fel cu "securistii, turnatorii...". Cred ca ar trebui sa inceteze "moda" cu astfel de etichetari, [/quote]Narcisa, asa credeam si eu, dar pe aici pe forum, nu mai cauta acum ca sa-ti exemplific cu citate, cineva care nu a facut excat cum au vrut uselistii, a fost facut securista. In presa, marele Sova, face securist pe cineva, ce zici de asta??? Citste mai atent, nu te avinta: E un procedeu specific securistilor, ..., cu alte cuvinte ma refeream la procedeu. Partea a doua a frazei se refera la cine pocedau asa: securistii. Si cum Voiculescu, fost chelar a lui ceauseci, nu era si securist, asa-i????? Asadar unde sunt etichetarile????? Eu ma refeream la vremuri ce le credeam demult apuse...
Ce anume justifica decontarea din banii firmei a unor obiecte cu folosinta personala, intima chiar?
Narcisa, scrie pe ele A se folosi numai de Ungureanu,, ori erau folosite pe la locurile de cazare strainezi, pentru membrii guvernului etc??? Inca o data, e ilegal sa cumperi asa ceva???? Daca da, atunci Ungureanu sa plateasca, daca nu...ce mai comentam noi???
Vezi ca a aparut si lista de bauturi dintre cele mai scumpe, si caviar-uri si alte... delicatese.
Narcisa, tu chiar nu stii ce e ala fond de protocol??? Daca nu sti, chiar discutam pe linga obiectul muncii!
Pentru astea sunt bani e la buget? pentru medicamente, pentru bolnavii irecuperabili... pentru ei nu!
E, aici iti dau dreptate din toata inima!!! Si eu am pus aceasta intrebare, cu alte ocazii, dar am fost facut basist imputit! Ca nu din asta se salveaza Romania, asa zicea si Mirciulica! Asta e, ce sa fac!
daca poti compara "lista pentru aparatura de laborator", care aparatura va intra pe inventarul firmei,
cu lista de cosmetice si bauturi a lui MRU.
Narcisa, ba e acelasi lucru! Cineva a intocmit o lista dupa care s-au facut achizitii, in ambele cazuri. Si, acum am fost mai atent si la formulare: lista era prezentata ca apartinand "primului ministru". Deci era prezentata ca a primului ministru, nu se stie sigur daca era a lui, nu?. Nu nu sunt deloc rau intentionat, punctez doar niste lucruri
Lupta politica? Presa nu duce o lupta politica
Valeu muica! Mai Narcisa, daca iti zic ca esti naiva, te superi! Pai presa exact asta face, duce o lupta politica in folosul celui ce plateste mai bine! Hai mai Narcisa...
[quoteLa fel cu "securistii, turnatorii...". Cred ca ar trebui sa inceteze "moda" cu astfel de etichetari, [/quote]Narcisa, asa credeam si eu, dar pe aici pe forum, nu mai cauta acum ca sa-ti exemplific cu citate, cineva care nu a facut excat cum au vrut uselistii, a fost facut securista. In presa, marele Sova, face securist pe cineva, ce zici de asta??? Citste mai atent, nu te avinta: E un procedeu specific securistilor, ..., cu alte cuvinte ma refeream la procedeu. Partea a doua a frazei se refera la cine pocedau asa: securistii. Si cum Voiculescu, fost chelar a lui ceauseci, nu era si securist, asa-i????? Asadar unde sunt etichetarile????? Eu ma refeream la vremuri ce le credeam demult apuse...
Ce anume justifica decontarea din banii firmei a unor obiecte cu folosinta personala, intima chiar?
Narcisa, scrie pe ele A se folosi numai de Ungureanu,, ori erau folosite pe la locurile de cazare strainezi, pentru membrii guvernului etc??? Inca o data, e ilegal sa cumperi asa ceva???? Daca da, atunci Ungureanu sa plateasca, daca nu...ce mai comentam noi???
Vezi ca a aparut si lista de bauturi dintre cele mai scumpe, si caviar-uri si alte... delicatese.
Narcisa, tu chiar nu stii ce e ala fond de protocol??? Daca nu sti, chiar discutam pe linga obiectul muncii!
Pentru astea sunt bani e la buget? pentru medicamente, pentru bolnavii irecuperabili... pentru ei nu!
E, aici iti dau dreptate din toata inima!!! Si eu am pus aceasta intrebare, cu alte ocazii, dar am fost facut basist imputit! Ca nu din asta se salveaza Romania, asa zicea si Mirciulica! Asta e, ce sa fac!
daca poti compara "lista pentru aparatura de laborator", care aparatura va intra pe inventarul firmei,
Narcisa, ba e acelasi lucru! Cineva a intocmit o lista dupa care s-au facut achizitii, in ambele cazuri. Si, acum am fost mai atent si la formulare: lista era prezentata ca apartinand "primului ministru". Cu alte cuvinte se crede ca apartine primului ministru, nu se stie daca e a lui, nu?
Nu, nu sunt rau intentionat, punctez doar niste lucruri care mi se par neclare!
Nu-l apar pe Ungureanu, desi e scolit si mai putin papagal decit Antonescu si nici nu da cu copoy/paste ca Antonescu. Poate gresesc, dar mi se pare o varianta viabila la cei de mai sus. Asta nu inseamna ca-l apar, sunt doua lucruri diferite. Ca, ziceam si mai sus, daca CC constata ca a furat, apai atunci sa plateasca nene! Dar pina atunci trebuie sa-i acordam prezumtia de nevinovatie (arza-o-ar focul sa o arda! Evil or Very Mad ), nu?
SINGURA VINA A LUI MRU in aceasta discutie
este ca i-a trecut prin cap proasta idee de a-si cumpara pe banii statului obiecte de folosinta personala,
Daca este asa, da e vian lui, dar, bagi mina in foc ca este asa cum zici????
Da, si care este problema? Care este legatura?
Imi pare rau daca am fost prea abscons, dar nici nu-ti traduc! Straduieste-te!
Nu te-am acuzat ca te uiti la b1, ca ii crezi pe ei sau pe cei de la OTV
.(Nene Zeus, chiar nu se poate face nimic in ce am semnalat eu cu saritul paginii, e de-a dreptul enervanta treaba!!!!)Narcisa, chiar daca ma uit, cern si discern, stiu ca nu tot ce zboara se maninca! Alta era informatia, dar se pare ca nu ai prins-o!
In schimb, TU esti cel care la fiecare postare strigi peste tot "antenele, antenutele, securistii, turnatorii, voiculescu, etc etc etc

Pai Narcisa, eu citez din antenute? Nu, altcineva o face! Vad ca se se spune la antenute e realitatea curat ca lacrima, ce se spune la B1 e minciuna sfruntata. Si, Narcisa, atentie, nu eu fac afirmatia asta!
Singura televiziune de la care s-ar putea pretinde sa fie obiectiva, este televiziunea nationala.
Era Narcisa, dar de cind a schimbar USL conducerea..., Dupa mine Realitatea TV e cea mai obiectiva. Parerea mea, poti sa o combati!
Repet... presa (nu numai una) semnaleaza, informeaza!!!
Sesizeaza Curtea de Conturi!!!!!!!!!!! si alte organisme care ar trebui sa verifice informatiile care apar...

Pai Narcisa, de ce sa schimbi canalul, exact asat spunem si eu, sesizeaza, informeaza, dar nu comenteaza! Ori antenutele exact asta fac: comenteaza, balacaresc, aduc injurii...de, lipsa argumentului, nu?
La talk-show-uri sau emisiune de pamflet... se comenteaza
Aha, pamflet!! Daca eu te injur (iertat sa-mi fie, nu fac asa ceva!!! Crying or Very sad )si dupa aia spun ca e pamflet, se pune????
Eu am spus ca avocatul Dan Sova a explicat ca decontarea de obiecte de folosinta personala (deodorant, parfum, creme,...)
este ilegala, si am spus argumentatia lui
Narcisa, hai sa-ti explic. Da, in cele de mai sus Sova are perfecta dreptate, un astfel de procedeu este ilegal, dar, atentie, scrie pe undeva ca acele produse au ajuns in folosinta personala a lui Ungureanau??? Daca nu, afirmatia lui Sova nu face mai mult decit una de genul: afara ploua si vine toamna!+ dobinda!
Abba:
1.Intrebarea e cam ambigua, ce crei sa spui daca lista e reale, ca doar e reala, nu a inventat-o nimeni. Dar sa raspund la ce cred ca m-ai intrebat: Nu, am mai spus asta, daca nu este legal va trebui sa faca decontul + dobinda!
2.E, aici e putin de nuantat. Daca e legal aste e, e legal, ce pot face eu. Dar, asta nu inseamna ca e si moral. Cum moral nu mi se pare ca eu sa platesc facturile telefoanelor mobile folosite de parlamentari, sau chiria la hotel de lux, dar...le platesc, ca asa zice legea!
Chiar acum directorul clinicii din Cluj
Narcisa, asta e alta problema, e vina sistemului si, din pacate dureaza de pe vremea FSN, CDR, PNL+PSD, PDL si USL. Inca o data, daca ce a facut Ungureanu este legal, asta e, dar asta nu inseamna ca e si moral!!! Cite medicamente, ata de sutura, plasturi sau aparatura medicala se pot cumpara din facturile parlamentarilor la telefonie mobila, benzina, cazare, deplasari, masa, frizer, coritor, salariile chiulangiilor, pomenile electorale si o gramada de "etc"??? Ca tot bani de la buget sunt si aia!!!! Cred ca de zeci de ori mai multe decit din "deodorantele" asa zis ale lui MRU! Te-ai gindit vreodata la acest lucru??? Probabil ca nu!
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mier 19 Sept 2012, 22:32

wolf a scris:
Narcisa, scrie pe ele A se folosi numai de Ungureanu,,
ori erau folosite pe la locurile de cazare strainezi, pentru membrii guvernului etc???
Nici nu intereseaza cine a folosit cosmeticele alea.
Orice individ, roman (guvernant) sau strain, isi cumpara obiectele de igiena personala din banii proprii,
nu din banii firmei (privata sau de stat). Cu atat mai mult, din banii publici, de la buget!
Strainezilor sau membrilor guvernului, oriunde i-ai caza, nu le asiguri, din bani de protocol, cosmeticale, nici medicamente.

"piepteni cu dinti scurti si marunti"... pentru delegatii straine? din Republica Moldova?
Cat de nesimtit poate fi acest MRU - Mihai Razvan Unguent, aca "Năduşitu' ".

Tu cand pleci in delegatie, nu iti asigura firma nici deodorant, nici crema, nici papuci de casa!

wolf a scris:Inca o data, e ilegal sa cumperi asa ceva????
Daca da, atunci Ungureanu sa plateasca, daca nu...ce mai comentam noi???
Da, este ilegal. Si sper ca intr-o zi, cineva, cel care a aprobat aceste deconturi, sa plateasca.
Sa vedem daca se va "auto-sesiza" Curtea de Conturi.

Dar tu cine crezi ca are raspunderea acestor cheltuieli nesimtite, facute pentru primul ministru,
de catre Cabinetul Primuli Ministru, nu al intregului guvern.
Ca a zis insusi Năduşitu' ca la el s-au facut cheltuielile astea, ca fiecare minister are fond propriu de protocol.

wolf a scris:
TOCMAI CA STIU ce inseamna protocol!!!
Dar cand esti o tara saraca, cand te milogesti de imprumuturi, cand nu ai bani de medicamente,
intr-un cuvant cand esti rupt in cur, nu te dai "mare" cu cele mai scumpe bauturi si delicatese.
Si mai este ceva... cand ai de facut o invitatie "de protocol" aceasta se face la un restaurant, unde exista o nota de plata unica.
Nu se gateste la guvern, nu se fac "mese de protocol" la guvern.

Tu, pe bune, ori esti cu adevarat "naiv" ori esti de rea credinta.
Ceea ce nu se face, oricata stima si respect ai avea pentru MRU, in calitatea discutata aici, de prim ministru.

wolf a scris:
Narcisa, ba e acelasi lucru! Cineva a intocmit o lista dupa care s-au facut achizitii, in ambele cazuri.
Si, acum am fost mai atent si la formulare: lista era prezentata ca apartinand "primului ministru".
Deci era prezentata ca a primului ministru, nu se stie sigur daca era a lui, nu?.
Nu nu sunt deloc rau intentionat, punctez doar niste lucruri
Da, cineva a intocmit o lista, cineva a semnat-o, cineva a beneficiat de produsesle respective.
Dar toate astea s-au petrecut, dupa cum insusi MRU a recunoscut in aceasta seara, in ograda domniei sale.
La Cabinetul Primului ministru, din fondul de protocol al primului ministru. Deci... el este raspunzator.

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 19 Sept 2012, 23:54

Vad ca n-am scapare. Very Happy

narcisa a scris:
vlad_sim a scris:Ce cunoaste nu e neaparat acelasi lucru cu ce spune, mai ales la televizor la minunatul trust.
Nu pricep ce vrei sa spui. Exprima-te, te rog, mai la concret.
Ce e asa greu ? Poate pur si simplu sa minta. Crezi ca ar fi primul avocat care minte ? Wink Mai ales la trust la televizor.
Sau, poate e mai subtil, nu minte chiar de-a dreptul dar omite aspecte importante, ceea ce tot aia e, minciuna prin omisiune.

narcisa a scris:Eu am spus ca avocatul Dan Sova a explicat ca decontarea de obiecte de folosinta personala (deodorant, parfum, creme,...) este ilegala, si am spus argumentatia lui. La asta fa referire, nu la generalitati pe care nu le inteleg in discutia de fata.
Deci eu nu m-am uitat ce-a spus, dar din ce scrii tu aici, ar putea fi o minciuna prin omisiune. Poate ca in cazul protocolului guvernului se admit exceptii. Totusi, acolo mai vin invitati straini, ii mai cazezi pe undeva, le mai dai un sapun sa se spele si un deodorant sa se parfumeze dimineata, si chiar o bauturica. Oameni sintem cu totii. Si degeaba maninca Badea rahat, la nivelul asta e normal sa iei produse de firma, scumpe.
Deci intrebarea se pune daca pe baza documentelor pe care le are trustul, i se poate aduce o vina lui MRU personal. Ca nu l-ai vazut tu cum si-a luat acasa deodorantul si sticla de whisky de la protocol. Daca facea asta poate era ilegal, dar pe baza documentelor nu stiu daca rezulta ca are vre-o vina. De notat ca nici nu pun in discutie autenticitatea documentelor, asta e alta socoteala. Presupunind ca ar fi autentice, asa trebuie sa se exprime Sova, nu simplisme de genul e ilegal sa iti decontezi obiecte de folosinta personala.

narcisa a scris:Tu ti-ai decontat asa ceva vreodat? L voi in firma, directorul general???

La noi, chiar si cafea/suc de protocol, e din buzunar.
Domnule, acum ca ma intrebi, recunosc ca am mai ciugulit cite-o ciocolatica sau un pahar de Cola (stiu, nu e buna, are e-uri) ramase de la protocol, dupa ce sefii aveau sedinta mare cu persoane din afara firmei. Smile Mai ramineau pe-acolo si ne permiteau ba chiar ne invitau sa le terminam noi. Deodorante ce-i drept n-am gasit niciodata.
Oricum eu nu lucrez la protocolul guvernului. Stim prea bine ca astia au facut legea intr-un fel pentru guvernanti, parlamentari, judecatori etc., si in alt fel pentru prostime.

narcisa a scris:
vlad_sim a scris:Haidi bre, las-o jos. Nu toate sursele de informare sint egale.
Trustul debiteaza un milion de minciuni pe zi, mai ales ca sintem si in campanie electorala.
I-am vazut de atitea ori cum ma mint si ma prostesc in fata, cum dracu sa am incredere in ei.
Hm... tu te uiti numai la Antena 3?
Eu butonez pe toate programele de stiri. Aud aceleasi stiri, ca stire spun... doar ca altfel comentata.

Daca aceeasi stire, este pe toate canalele de stiri... cum poti spune ca "debiteaza un milion de minciuni pe zi"?
Ar insemna ca toate canalele si toate agentiile de stiri, care emit aceeasi stire, spun minciuni.
Vorbim despre stiri, declaratii. Comentariile... le face fiecare dupa opinia lui.
Atat la tv, ziare, bloguri... cat si pe strada, la serviciu sau acasa.
Ai auzit tu stirea asta cu MRU la alte posturi ? Eu nu-mi aduc aminte, si Badea spunea ca n-a fost pe nicaieri mai putin hotnews.ro, unde era data cu o multime de precautii. Evident Badea deducea de aici ca toti ailalti sint niste basisti abjecti. Eu deduc ca probabil ei sint niste mincinosi abjecti.
Pentru stiri ma uit in principal la Realitatea, si mai prind o stire scurta la A3, e util sa mai vezi si ce spun mincinosii.
Bun, asta cu comentariile dupa opinia lui, OK, dar sint niste limite. Ce fac astia e prostire pe fata. La comentarii in primul rind, dar asta ma face sa am mare grija si la ce spun la stiri. Daca mi-aduc bine aminte, au mai fost asa stiri din astea pe care le dadea numai trustul si dupa aia s-au dovedit false. N-as putea sa dau un exemplu dar imi suna cunoscuta povestea.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Joi 20 Sept 2012, 00:28

vlad_sim a scris:
Ai auzit tu stirea asta cu MRU la alte posturi ?
Da, si la Realitatea, si la Romania Tv.
De asemenea, la ambele posturi, MRU a facut declaratii la telefon asupra acestei chestiuni.

Bineinteles ca pe HotNews si pe EVZ si la B1Tv nu vei auzi/ nu vei citi, despre acest subiect.

vlad_sim a scris:Pentru stiri ma uit in principal la Realitatea, si mai prind o stire scurta la A3, e util sa mai vezi si ce spun mincinosii.
Bun. Deci nu te uiti, sau nu te "prea" uiti, dar stii tu ca A3 sunt "mincinosi", ca prostesc lumea, ei si toti invitatii lor,
ca asa iti ajunge tie la urechi... oare de unde, daca tu nu te uiti?
Cum poti sa combati ceva, ce nu cunosti, nu asculti, nu auzi tu?!?

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 20 Sept 2012, 01:49

narcisa a scris:
vlad_sim a scris:
Ai auzit tu stirea asta cu MRU la alte posturi ?
De asemenea, la ambele posturi, MRU a facut declaratii la telefon asupra acestei chestiuni.
Mai, la Realitatea nu cred ca a fost, cel putin la stiri. Adineauri m-am uitat la Realitatea de la 24, de la cap la coada, si sigur n-a fost. L-or fi dat pe MRU care banuiesc ca a facut citeva comentarii de bun simt, in linii mari probabil cam tot ce-am spus si eu pe-aici (n-am vazut ce-a zis), si probabil a incheiat subiectul. Cred ca o s-o lase balta si trustul acum, de altfel la stirile mici de la 1 n-au mai zis nimic.

Apropo, nu ca m-ar interesa prea tare dar daca tot am ajuns pina aici, ziceti-mi si mie ce-a spus MRU pe scurt daca puteti.

narcisa a scris:Bineinteles ca pe HotNews si pe EVZ si la B1Tv nu vei auzi/ nu vei citi, despre acest subiect.
Nu consum asa ceva.

narcisa a scris:
vlad_sim a scris:Pentru stiri ma uit in principal la Realitatea, si mai prind o stire scurta la A3, e util sa mai vezi si ce spun mincinosii.
Bun. Deci nu te uiti, sau nu te "prea" uiti, dar stii tu ca A3 sunt "mincinosi", ca prostesc lumea, ei si toti invitatii lor,
ca asa iti ajunge tie la urechi... oare de unde, daca tu nu te uiti?
Cum poti sa combati ceva, ce nu cunosti, nu asculti, nu auzi tu?!?
Nu mai face pe indignata. Dupa cum cred ca e clar, ma uit regulat la Badea, chiar daca nu mai pot de mult sa inghit o emisiune de la cap la coada. Dar in medie asa cam la jumate pina la 3/4 de emisiune ma uit. Ceea ce nu inseamna ca-l si cred. Altfel, se mai intimpla sa pic peste Gadea sau Grecu (aoleu, aia cind se porneste e chiar de groaza) sau altii si nu pot sta mai mult de 5 - 10 minute ca ma apuca greata. De Ciutacu nu mai vorbesc.

Ultima editare efectuata de catre vlad_sim in Joi 20 Sept 2012, 02:10, editata de 1 ori
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 20 Sept 2012, 02:07

ABBA a scris:Vlad , tot nu ai raspuns la o intrebare simpla! Eu nu vad asemanarea dintre cele doua cazuri. Explica-mi-o tu, te rog! Si daca cele doua cazuri au ceva in comun, inseamna ca si tu si wolf ii gasiti aceleasi bube in cap lui MRU cum ii gasiti lui Ponta, nu-i asa?
Te rog sa nu ma pui in aceeasi propozitie cu wolf. Smile

Bine bre, daca insisti. Asemanarea e ca, presupunind ca treaba e asa cum o prezinta trustul, ceea ce eu ma indoiesc, amindoua sint mantogarii comune pe plaiul mioritic dar care in lumea civilizata, cum ar fi de ex. in Olanda, n-ar merge. Deosebirile sint 2, si anume intii ca treaba cu Ponta e sigura, in timp ce pina una alta asta cu MRU e doar o gogorita sau poate o exagerare a trustului; al 2-lea ca Ponta e cineva in timp ce MRU e un nimeni care se straduieste din greu sa fie si el cineva, si vad ca trustul il ajuta la greu in incercarea asta. Smile
Dupa cum cred ca rezulta si din ce-am scris mai sus, nu le gasesc aceleasi bube in cap, le gasesc la fiecare altele. Wink
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Joi 20 Sept 2012, 06:28

MRU pare inca fara bube in descrierea ta. Cica nu e dovezi...

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 20 Sept 2012, 09:20

Cum n-are bube ? Asta-i buna. Ti se pare ca daca zic ca "e un nimeni care se straduieste din greu sa fie si el cineva", inseamna ca n-are bube ? Am mai spus mai demult ca il consider un vorbitor extrem de prost, penibil, de fiecare data cind deschide gura practic se face de ris. Fiti ungurenii mei, valeu. Ponta e un bun vorbitor, solid, n-are chiar papagalul lui Antonescu si Basescu dar da impresia de om serios, chiar mai mult decit astia doi. Oportunist, basist, securist (Ungureanu). Eu cred ca pina la urma o sa se aleaga cu praful de pe toba, o sa-l manipuleze Base cum o sa vrea si n-o sa-i iasa nimic, nici chiar in eventualitatea ca ramine PD-ul la putere. Nu-i vad pe greii partidului ca se resemneaza cu premierul MRU. Sa vedem. Sau poate sa si-l tina Base ca pe Boc al 2-lea. Dar nu cred, Boc era totusi cineva si in PD, avea vechime, stia sa vorbeasca. Sa vedem.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 20 Sept 2012, 19:00

Nici nu intereseaza cine a folosit cosmeticele alea.
Orice individ, roman (guvernant) sau strain, isi cumpara obiectele de igiena personala din banii proprii,
Narcisa, tu ori nu pricepi, ori nu vrei sa pricepi! Scrie undeva ca alea sunt pentru igena personala a lui MRU?? Daca da, atunci MRU sa plateasca, daca nu, care-i problema????? Cit despre orice guvernant (...) isi cumpara obiectele de igiena personala din banii proprii nu baga mina in foc!!!
Strainezilor sau membrilor guvernului, oriunde i-ai caza, nu le asiguri, din bani de protocol, cosmeticale, nici medicamente
Narcisa, de unde stii tu asta, de la antenute, sau te-ai ocupat vreodata de probleme de protocol????
Tu cand pleci in delegatie, nu iti asigura firma nici deodorant, nici crema, nici papuci de casa!
Narcisa, in cite delegatii ai fost tu? Pai tu, nu decontezi cazarea la hotel??? Da' nu la hotel dela de o stea, ca onor guvernanti sunt cazati la lux! Dupa raspuns te las sa cujeti la urmatoare intrebare ce s-ar cuveni pusa!
Da, este ilegal.
E ilegal, ilegal, sau e ilegal ca stii tu?? Razz Bun, repet, daca se dovedeste ca e ilegal, MRU nu are decit sa plateasca, cu dobinda cu tot. Daca nu...asta e modelul!
Ca a zis insusi Năduşitu' ca la el s-au facut cheltuielile astea, ca fiecare minister are fond propriu de protocol.
Aha, ia mai citeste o data ultima parte, aia boldata! Ince ceva, ce diferenta este intre Nadusitu', cind e vorba de MRU, si securistul turnator, cind e vorba de Voiculescu???? Depinde de cine o zice??? Wink
Dar cand esti o tara saraca, cand te milogesti de imprumuturi, cand nu ai bani de medicamente,
intr-un cuvant cand esti rupt in cur, nu te dai "mare" cu cele mai scumpe bauturi si delicatese.
Narcisa, aici vorbim aceeasi limba dar tu insisti sa ne intelegem separat! Normal ca intr-o tara saraca este imoral sa faci asa, dar este legal sa faci asa! Narcisa, exact la aceeasi categorie intra si facturile la telefonie, la cazare, la deplasari, la mobilier si leptopuri, platite din bani publici, adica de la bugetul asta saracacios, dar tu te faci ca nu vezi ce scriu eu! De asta au mai puini bani spitalele, ca sa aiba mai multi bani parlamentarii, ca punga e una si subtire tare! De, de astea toate nu vorbesc antenutele! Numai deodorantul lui MRU le sta in git! Bnie ar fi sa vada si paiul...
Nu se gateste la guvern, nu se fac "mese de protocol" la guvern.
Normal, nici nu am refeream la asa ceva, mai citeste o data fraza! Eu faceam referire la masa parlamentarilor, de-i zice, eufemistic, "cantina" si unde un prinz complect face cit dai tu pe un covrig! La aia faceam referire! Apoi, meslele de protocol, alea de la restaurant, tot din fondul de protocol se platesc, recte din bani de la buget, adica din banii mie si ai tai!
Narcisa nu sunt nici de rea credinta, nici naiv doar pun intrebarile pe care si le-ar pune orice om de buna credinta: mai, scrie pe undeva ca ce a facut MRU e ilegal? Daca scrie, bine, daca nu scrie, iar bine, asta e situatia! La asta ar trebui sa te gindesti si tu inainte de a da verdicte!
La Cabinetul Primului ministru, din fondul de protocol al primului ministru.
Narcisa, inca o data, reciteste partea boldata! Tu de aici deduci ca e ilegal? Pai, nu te supara, dar e perfect legal!
Domnule, acum ca ma intrebi, recunosc ca am mai ciugulit cite-o ciocolatica sau un pahar de Cola
Laughing Laughing O sa te dam la Antena 3!
Oricum eu nu lucrez la protocolul guvernului. Stim prea bine ca astia au facut legea intr-un fel pentru guvernanti, parlamentari, judecatori etc., si in alt fel pentru prostime.
aplauze
Evident Badea deducea de aici ca toti ailalti sint niste basisti abjecti.
Normal!
Da, dar date cu oarece rezerve si fara comentarii rautacioase!
oare de unde, daca tu nu te uiti?
Pot sa raspund eu? E suficient sa te uiti un sfert de ora ca sa-ti dai seama in ce ape se scalda tovarasii! Nici nu poti mai mult, ca ti se taie instantaneu!
Mai, la Realitatea nu cred ca a fost, cel putin la stiri.
Au fost, dar, cum ziceam mai sus, sub oarece rezerva. Adica erau si ceva "daca".
Cred ca o s-o lase balta si trustul acum...
Cum balta au lasat-o si cu decizia de turnator a lui Voiculescu, decizie pe care au zis ca o contesta la Strasbourg. Mai stie cineva ceva noutati????
Te rog sa nu ma pui in aceeasi propozitie cu wolf.
Iesus Maria, da' rau am ajuns! Adica rau, nu rau!
MRU pare inca fara bube in descrierea ta. Cica nu e dovezi...
Hotul neprins e negustor cinstit, pe cind copiatorul prins e plagiator sadea!
o sa-l manipuleze Base cum o sa vrea si n-o sa-i iasa nimic,
Pai, cred, asta e si scopul! Adica Boc 2! Nu guvernul! (na ca i zis-o si tu!)
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Vin 21 Sept 2012, 17:06

MRU si noul lui parfum

de Dan Tapalaga HotNews.ro
Vineri, 21 septembrie 2012, 15:18 Actualitate | Opinii

Mihai Razvan Ungureanu face turul televiziunilor
pentru a contracara tirul unor stanjenitoare acuzatii lansate de studiourile guvernamentale Felix.
Antena 3 a prezentat o lista lunga cu bauturi fine si cosmeticale de lux, parca luate pentru noptiera unei curtezane,
acuzandu-l pe fostul premier ca ducea o viata de nabab, in plina criza, pe banii statului.
MRU sustine ca este atacat la persoana deoarece crestea in sondaje.
Mai spune ca "lista prezentată nu reprezintă o cerere a primului ministru ca persoană,
ci ceea ce a considerat RA-APPS că trebuie să comande pentru acoperirea activităţilor de protocol."

Adversarii sai au profitat de ambiguitatea explicatiilor date in primele zile,
incercand sa-i lipeasca lui MRU eticheta de nomenclaturist tinut in puful bugetar.
Jurnalistii lui Dan Voiculescu l-au tarat pe MRU in mlastina ridicolului,
poreclindu-l Mihai Razvan Unguent, premierul-forfecuta, premierul-unghiera
cu scopul de a-i crea o alta identitate publica decat imaginea buna care l-a consacrat.

Adversarul sau politic, premierul Victor Ponta, s-a rezumat la niste declaratii publice incalcite,
din care se poate intelege inclusiv ca-i ofera lui MRU scuza ca altii au cumparat in locul sau.
Insa este evident ca scandalul nu putea exploda public, totusi, fara acordul sau.

"Am cerut în primul rând să nu cumpere cineva, ceva, în numele meu.
Am dat dispoziţie ca nu cumva să se trezească cineva să facă cumpărături,
atât timp cât eu nu beau alcool şi nu invit oameni la mese de protocol sau,
dacă îi invit la restaurant, îmi pot permite să îi invit pe cheltuiala mea"
, a spus Victor Ponta la postul RTV.
Premierul n-a ratat insa ocazia de a califica drept 'dezmăţ' cumpărăturile costisitoare făcute de precedentul cabinet.
Cam greu de crezut ca Ponta habar n-avea de scandalul achizitiilor realizate, pe vremea lui MRU,
de catre salonul de infrumusetare al demnitarilor, cunoscut si sub numele de RAAPPS.

Anterior iesirii premierului, MRU ii batuse obrazul intr-o emisiune la Nasul TV.
Fara sa-l numeasca pe Victor Ponta, fostul premier l-a indicat in mod clar drept sursa dezvalurilor.
A mai lasat de inteles apoi ca nu s-ar fi pretat la asa ceva:
"Ma intereseaza prea putin de unde isi ia banii cutare sau cutare pentru a face excursii in strainatate,
cu cine se insoteste sau ce masini foloseste. N-am iesit sa spun pana acum cum se intampla ca
in suita primului ministru se afla o masina a carei suma ar trebui sa ne faca, pe toti, sa ridicam din sprancene,
ma refer la celebra masina hibrid”.

In traducere, asta suna cam asa: sa-ti fie rusine, Victor Ponta, ca m-ai turnat.
Chestia asta miroase urat, ca sa zicem asa.
Publicul larg s-a saturat de omerte intre politicieni si vrea sa stie ce se intampla cu banii publici.
Acest episod sulfuros, cu MRU in rol principal, ii pune de fapt in discutie evolutia politica.
Unii spun ca scandalul cosmeticalelor de lux il va ingropa pe termen lung,
ca potentialul de distrugere este urias si ca va fi greu sa scape de eticheta de bugetar de lux.
La fel cum de imaginea Elenei Udrea s-au lipit Vuittoanele si tocurile cui,
la fel se vor intimpari pe fruntea lui MRU alifiile, deodorantele si servetelele Puff.

Insa la fel de adevarat este ca exista mai departe un orizont de asteptare urias
pentru tipul de politician intruchipat de MRU: tanar, educat, manierat, principial, capabil de dialog.
Cu sapte luni in urma, la depunerea juramantului in calitate de premier,
Mihai Razvan Ungureanu miroasea a politician proaspat,
respirand aerul curat al principiilor impachetate frumos intr-un limbaj elevat.

Din 9 februarie pana azi, MRU s-a imbacsit treptat cu aerul statut al politicii romanesti.
In urma, se lasa un iz patrunzator de politician comod, mult mai dispus la compromis decat parea la inceput,
gata sa se abandoneze sistemului. Nici macar cosmeticalele cu nume sofisticate de la Guvern nu-i pot curata noul look .
Multi vor tipa scosi din minti: tot va pute? Nici asta nu e bun nu e bun? Stop.
Asteptarile in cazul MRU au fost mari. In raport cu ele, a dezamagit.

Odata din cauza modulului stupid in care a pierdut puterea.
Este caz unic, in ultimii 23 de ani, de prim ministru cazut in urma unei motiuni de cenzura.
Nu mai conteaza de ce, explicatiile le cunoastem cu totii.
Un bun politician stie sa pastreze puterea, nu pleaca in opozitie dupa numai doua luni jumate,
trimis la plimbare inclusiv de oameni din propriul partid.

Apoi a dezamagit putin din cauza modului in care s-a comportat in opozitie.
A oscilat intre a-si face propriul partid sau a intra in PDL cu speranta ca va prelua incet puterea;
a sfarsit prin a cumpara un partidulet si a se alia cu Vasile Blaga, asigurandu-si, teoretic, un loc in viitorul Parlament.
A dezamagit, asadar, pe cei care se asteptau sa construiasca pe termen lung,
sa aleaga drumul greu in loc sa mearga pe calea rapida a supravieturii cu orice pret.

A dezamagit si din cauza oamenilor cu care s-a inconjurat in noul partid.
Multi se asteptau sa vada in el multe figuri noi.
Au vazut, in schimb, alaturi de Ungureanu prea multi traseisti si oameni vechi din alte partide.
A mai dezamagit si prin abandonarea rapida a unor principii importante,
filozofand, de exemplu, pe tema traseismului de bine pentru a fenta, cumva,
criteriile de integritate impuse de Monica Macovei la selectarea viitorilor candidati ai Aliantei Romania Dreapta.

MRU dezamageste prin dorinta sa de a fi proclamat lider, nu de a-si castiga sau impune autoritatea prin ceea ce face.
Aseara, la B1 TV, fostul premier a insistat ca moderatorul emisiunii sa i se adreseze cu "domnule co-presedinte al Aliantei" .
Conteaza prea putin daca unii i se vor adresa cu domnule Mihai Razvan Unguent
iar altii ii vor spune Domnule-prim-ministru-co-presedinte-al-Aliantei-Romania-Dreapta.
In ridicol nu poate fi aruncat daca nu cade singur, iar forta politica nu-i poate injecta nimeni in vena daca n-o are in sange.

Va avea puterea sa revina la prospetimea de la inceput sau se va stinge in noul lui parfum?

http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-13267026-mru-noul-lui-parfum.htm
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Dune la data de Sam 22 Sept 2012, 08:18

Sunteti de coma ! haz
Cata risipa de energie in a discredita pe cineva scratch ...
Nu era mai simplu sa scoateti in evidentza realizarile de pana acum a guvernarii usl , motivand astfel de ce ar trebui sa-i dam un vot la viitoarele alegeri decat sa discreditati opozitia ?
Daca doar in acest fel se poate aduce un plus de imagine actualei majoritati chiar suntem jalnici Very Happy ...
Dune

Data de inscriere : 03/06/2011
Localizare : Neamt

https://www.youtube.com/user/27Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Sam 22 Sept 2012, 08:41

Pentru ca e mai usor si mai amuzant sa critici! Razz

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Sam 22 Sept 2012, 10:36

Dune a scris:Sunteti de coma ! haz
Cata risipa de energie in a discredita pe cineva scratch ...
Nu era mai simplu sa scoateti in evidentza realizarile de pana acum a guvernarii usl ,
motivand astfel de ce ar trebui sa-i dam un vot la viitoarele alegeri decat sa discreditati opozitia ?
Daca doar in acest fel se poate aduce un plus de imagine actualei majoritati chiar suntem jalnici Very Happy ...

Noi nu facem "campanie electorala"!

Eu cel putin, nici nu vreau sa discreditez, nici nu vreau sa aduc plus de imagine NIMANUI.
Asa cum zice Abba... ne amuzam, ne distram... cu materialul clientului.

Energie consumam oricum, prin simpla deschidere a forumului. Embarassed
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Sam 22 Sept 2012, 14:03

Nu era mai simplu sa scoateti in evidentza realizarile de pana acum a guvernarii usl , motivand astfel de ce ar trebui sa-i dam un vot la viitoarele alegeri decat sa discreditati opozitia ?
Dune, le-am fi scos noi in evidenta dar...ce??? Ca realizarile sunt sublime, dar lipsesc cu desavirsire. A, ca sunt citeva realizari catastrofan, aia e altceva, nu se pune, dar le putem enumera:
-50 de zile s-au straduit, ILEGAL, sa-l dea jos pe Basescu, cheltuind inutil si fara rost din buzunarele romanilor zece miliarde de lei vechi
-si-au atras oprobiul comunitatii europene,
- au schimbat 7 (sapte ministri) pentru ca au fost ba incompatibili, ba au plagiat, ba au dosare penale, ba sunt nepriceputi in postul ce l-au ocupat
- prin actiunile lor au dus la slabirea leului, si asa amarit rau
- vizita de lucru pe santierul unei autostrazi, autostrada ce, conform promisiunilor, trebuia sa fie gata. Da' nu-i gata, oricim nu mai conteaza, prostimea a vazut ca omul se implica, deci e de-al lor devotat.
- au scumpit gazele
- stau sa dea afara de la Metrorex si RATB citeva mii de salariati
A nu, mea culpa, au facut ceva: au marit salariile cu 8% (desi promisesera cu 25%!). Bucurie mare pentru f..... Dar nimeni nu se gindeste ca acest 8% nu acopera nici macar inflatia, daramite sa aduca salariile la nivelul din 2008, asa cum au promis!. Mea culpa Diana, au facut si pentru tine ceva, ti-au aruncat praf in ochi dindu-ti 8 procente in plus la salariu, opt procente cu care nu-ti poti cumpara nici macar mincarea pe doua zile! Restul de 7% (cit face 25% -8%? parca 17%, nu???, ma rog, de la 7% la 17% e o mica diferenta, dar in aritmetica USL nu se baga ds eama, prostimea sa fie prostita!) o sa-l primim dupa ce votam si, mai ales, dupa cum votam in noiembrie! Ca la fraieri: daca sunteti cuminti va mai dam o bombonica, daca nu ...la colt!
E, si dupa atitea realizari sublime ale guvernului ce cu onor il conduce (oare???), si-a tras Ponta un concediu, cu familia, la o vila de protocol, ca tot vorbim de cheltuieli de protocol Narciso, la Neptun. Sa-i fie de bine!
Cam astea-s realizarile guvernarii USL. La mai mare!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Dum 23 Sept 2012, 05:32

Dune a scris:Nu era mai simplu sa scoateti in evidentza realizarile de pana acum a guvernarii usl , motivand astfel de ce ar trebui sa-i dam un vot la viitoarele alegeri decat sa discreditati opozitia ?
Hai sa fim seriosi. N-o sa voteze nimeni USL pe baza realizarilor actualului guvern USL. (Exceptie facind banii aia care s-au mai dat la lume, atit cit s-au mai dat.) O sa se voteze impotriva, ca si pina acum. De data asta, anti-PD si anti-Base.
(Ultima data cind s-a votat pentru ceva cred ca a fost 96, pro-CDR. Si am vazut ce-a iesit.)

narcisa a scris:Noi nu facem "campanie electorala"!
Nuuuuuuuu.
Doar asa, un pic.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Dum 23 Sept 2012, 06:56

Eu chiar nu fac.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Dum 23 Sept 2012, 11:07

ABBA a scris:Eu chiar nu fac.
Nici eu. Ca ce chestie sa fac EU campanie electorala? Pentru cine?
Fiecare e liber sa mearga sau nu la vot, sa puna stampila unde vrea ochiul lui!
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Dum 23 Sept 2012, 12:53

O sa se voteze impotriva, ca si pina acum. De data asta, anti-PD si 'anti-Base.
Cam asa o sa se intimple, cu rezultate tot ca in '96!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum