celelalte cuvinte

MRU

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

MRU

Mesaj Scris de narcisa la data de Lun 17 Sept 2012, 23:04

MRU - Mihai Razvan Ungureanu - prim ministru al Romaniei timp de 78 de zile.

Premierul unghieră (şerveţele Puff)

bărbat fin... deh, "obrazul" subțire cu cosmetice de calitate se ține... dar pe banii statului?!?!? :-?
Cum dracului să bagi în decont, în cheltuieli de protocol, astfel de produse... de igiena/folosinta personala...
Un prim ministru?!?! o fi de râs?!? 8-|

Primul-ministru MRU a avut ca decizie prioritară achiziţia unui lung şir de loţiuni, parfumuri, creme, forfecuţe,
pomezi, dezinfectante, odorizante care să-i asigure confortul pe banii statului.
În plus, o listă de băuturi fine cât să umple rafturile unui bar frecventat de gâturile cu fiţe.
Iată prima parte a inventarului pus la dispoziţia lui MRU de funcţionarii Guvernului

Jurnalul Naţional

- Deodorant stick sans alcool - Armani Code by Giorgio Armani (75g) - 1 buc.
- Lip Care - with propolis organic beeswax and olive oil - 1 buc.
- Deodorant roll-on Neo by Givenchy (75ml) - 1 buc.
- Eau florale - Petale de rose lotion naturelle (100ml) - 1 buc.
- Antiperspirant deodorant roll-on - Clinique skin supplies for men (75ml) . 1 buc.
- Cremă Apivita - Men's care - Antiwrinkle anti-fatigue (50ml) - 1 buc.
- Parfum - Givenchy pour homme blue label aftershave (100ml) - 1 buc.
- Aftershave - Apivita Men's care balm moisture and soothes (100ml) - 1 buc.
- Şampon - Head&Shoulders anti dandruff for men hair endurance - 1 buc.
- Cremă de faţă - Clinique - skin supplies for men maximum hydrator - 1 buc.
- Ser fiziologic - 9mg/ml - 10 fiole de la antibiotice a+1buc.
- Plasturi - Neosheer (mici) - 3 buc.
- Medicomp de la Hartmann - comprese sterile - 1 cutie
- Netildex - picături oftalmologice, soluţie unidoză - ptr. uz oftalmologic - 20 flacoane a 0,3 ml - 1 buc.
- Seringi - 10 ml Parasel - 3 buc.
- Faşă sterilă - 1 buc.
- Şerveţele Puff - 1 cutie
- Prosoape de hârtie - o rolă
- Hârtie igienică - 2 suluri (albă)
- Cremă Bepanthene Plus - 50mg/g (50g) - 1 buc.
- Baneocin unguent de la Sandoz - 1 buc.
- Alcon Tobrex - 3 mg/g - unguent oftalmologic - 1 buc.
- BioRepair - Zahncreme (2 ml) - 1 buc.
- Pahar (2 buc.)
- Pieptene cu dinţi scurţi şi mărunţi - 1 buc.
- Prosoape faţă - 4 buc.
- Prosoape corp - 3 buc.
- Papuci de casă - mărimea 43 (albi, 1 pereche)
- Spray Forest Essentials - Stress Reliever (10 ml) - 2 buc
- Spray Forest Essentials - Sound Sleep (10ml) - 2 buc
- Coş de gunoi - 1 buc

narcisa

Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Re: MRU

Mesaj Scris de ABBA la data de Mar 18 Sept 2012, 15:55

Si cand te uiti asa la el, ai zice ca e si el om normal!

Admin

Data de inscriere : 14/05/2010
Varsta : 57
Localizare : pe val

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 18 Sept 2012, 16:56

Pai e un om normal, anormali sunt altii!
V-ati gindit ca defapt astea nu sunt pentru el? Nu, daca antenutele au zis ceva, apai aia trebuie sa fie!
V-ati gindit ca acea suma nu este numai pe lista pe care o tot vintura antenutele, si ca defpat banii s-au dus pe efectuare de plati pentru activitati de protocol:
1. activitati de reprezentare si protocol
2. consum de protocol la primirea delegatiilor oficiale
3. cheltuieli ocazionate de sedinta comuna de guvern Romania-Moldova
4. cheltuieli de cazare si masa, mese oficiale pentru delegatii din strainatate
5. flori aranjamente florale
6. cazare pentru inaltul rezezentant pentru Dezvoltare Durabila
7. servicii de protocol oferite de catre aeroportul Henri Coandă
Deci zece miliarde nu numai pe parfumuri deodorante ci si pe aceste produse! E o diferenta, nu? Ca pentru materiale de protocol, deci cele deodorante si sapun, nu sunt decit 10.800 de lei cheltuiti, adica, na sa para mai cu impact la fraieri 108.000.000, adica unasuraopt milioane, nu zece miliarde!
Sincer acum, treba este de-a dreptul penibila! Penibil sa te legi de asa ceva. Penibil sa vezi paiul din ochii altora, dar sa nu vezi birna din ochii tai!
Stiti citi bani dau alesii nostri pe cazare? Zero lei zero bani! Stii cite benzina primesc, gratis, lesii nostri? Nu, ca antenutele nu vorbesc de asta! Stiti, asa una peste alta, cit se cheltuieste, zilnic, cu un papagal de genul lui Antonescu, care chiuleste la greu, doarme pe el in parlament si ii place doar sa se auda vorbind? Nu stiti! Ca antenutele nu vorbesc de asa ceva!!!
Cum dracului să bagi în decont, în cheltuieli de protocol, astfel de produse... de igiena/folosinta personala
Narcisa, la cheltuieli de protocol intra si curpapirul, si desfundatul budei si deodorantul, ca treaba mare a parlamentarilor pute rau!
Uselistii, au pierdut lamentabil si a doua batalie cu Basescu, si, in loc sa-si linga ranile cu coada intre picioare si sa vada ce e de facut pe viitor, ca au promis multe natafletilor de romani care se uita in gura lor si ii cred, dar au ramas decit la promisiuni electorale, ca uite, bat alegerile la usa, si ei se duc in jos in sondaje! In loc sa-si vada de guvernare, de indeplinirea celor promise, in loc sa scoata Romania din rahatul in care l-au bagat, se tin de mintit fraierii cu televizorul. Uite, au promis o cota de impozitare diferita, functie de venit, adica cei saraci sa plateasca mai putin, cei bogati mai mult. Au promis? Da! E, si ce???
Premierul Victor Ponta a precizat marţi că Executivul nu va schimba cota unică de 16%
El a dat asigurări că pentru strategia pe 2013 - 2016 Guvernul va căuta soluţii de creştere a încasărilor la buget...Care solutii? Lasa, o sa vedeti voi dupa...alegri! Razz
Stiti cit a costat tentativa de debarcare a lui Basescu? Ei bine, tot zece miliarde de lei vechi! Din banii mei, din banii tai Narcisa, din banii tai Abba, din banii tai Diana!
Ar trebui sa ale fie pe la nas.
Intreb si io, asa, in van, cind antenutele vor discuta si despre faradelegile facute de patronul lor, motanelul turnator? De exemplu, padurea aia taiata ilegal, ca sa-si faca o viluta saracacioasa, acolo, pentru batrinetile sale.
O alta magarie, ca suma sa para mare, antenutele au dat-o in lei vechi! Ca fraierul aude de zece miliarde cheltuite pe deodorante si sapun si ii cade falca! Io-te ma, da un sapun Cheia de doi lei nu-i ajungea???
, zice fraieru cind aude de 10 miliarde! De ce nu au spus un milion de lei, ca acum lucram cu lei noi, nu vechi? Pentru ca un milion de lei suna muuuult mai putin in urechile fraierlor, are un alt efect pshihologic, are un alt efect asupra amarasteanului, nu?
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 18 Sept 2012, 16:58

ABBA a scris:Si cand te uiti asa la el, ai zice ca e si el om normal!

E baiat subtire hohote ... dar de ce pe cheltuiala noastra?!!? Evil or Very Mad
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 18 Sept 2012, 16:59

.
hohote

Năduşitu

Acum, după ce i-am văzut lista de cumpărături,
sper că nu se supără nimeni dacă lui MRU o să-i spun, de acum încolo, Năduşitu. La câte deodorante i-am cumpărat…
Pe bune, băi năduşitule! Chiloţi ai? Şosete? Zi, bă, că dacă nu ţi le cumpăr şi pe alea.
Sau vorbim cu careva care are parastas să te şi îmbrace!

UPDATE: Ca un bun creştin care aş putea să nu fiu, dar n-am ambâţ,
m-am gândit că nu e gigea să ridic piatra făra să am şi bolovanul să gândesc totul mai în adâncime.
Aşa că în loc să râdem de năcazul omului şi să-l tratăm cu aroganţe din astea pe bază de decont,
mai bine dăm dovadă de omenie şi îl ajutăm pe sireac MRU să se rezolve cu problema.

Deci, fraţi români, al dvs. Mordechai vă propune organizarea unei colecte publice de săpun, deodorante,
beţişoare pentru urechi şi baby oil pentru unul dintre semenii noştri aflaţi în mare necaz şi anume năduşeală,
pre numele lui (forma scurta că n-o să tastez o săptămână!) MRU.
Detaliile, cu adresă şi altea alea, urmează. Important e să daţi dovadă de solidaritate.

Eu zic hai, după lozinca veche "dați un leu, pentru Ateneu" care a devenit foarte populară,
să facem și noi un exercițiu de solidaritate pentru Marele Nădușit și să contribuim cu un leuț la
colecta publică online propusă de scriitorul Daniel Bejan, cunoscut în blogosferă drept Mordechai. vezi citatul postat mai sus
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Mar 18 Sept 2012, 17:06

wolf a scris:Uselistii, au pierdut lamentabil si a doua batalie cu Basescu, si, in loc sa-si linga ranile cu coada intre picioare si sa vada ce e de facut pe viitor, ca au promis multe natafletilor de romani care se uita in gura lor si ii cred, dar au ramas decit la promisiuni electorale, ca uite, bat alegerile la usa, si ei se duc in jos in sondaje!
Cine râde la iarnă... râde mai bine ! Acu' să vedem... care pe care !
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 18 Sept 2012, 17:10

wolf a scris:...

Hai ca nu suntem cu totii adusi aici de la gradinita Razz
Da, mai stim si noi ce este un decont, ce sunt cheltuieli de protocol, etc etc
Dar, la fel ca si tine, stim cum se face un decont...
Pe baza de chitanta, da? pe care scrie exact cat si pentru ce s-a achitat.
Si stim ca nu ai voie, nu este legal, sa faci, pe banii statului, orice fel de cheltuieli,
orice fel de produse si la orice preturi.

Ti-ai decontat tu vreodata periuta de dinti si deodorantul pe care le-ai folosit in delegatie?
Nu te mai intreb "la serviciu"... ai papuci de casa cumparati cu decont la firma?

E un caz de verificat de catre Curtea de Conturi, nu de "explicat si aparat" de unii si altii.

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 18 Sept 2012, 17:21

wolf a scris:

...
Stiti cit a costat tentativa de debarcare a lui Basescu?
Ei bine, tot zece miliarde de lei vechi! Din banii mei, din banii tai Narcisa, din banii tai Abba, din banii tai Diana!

Pentru debarcare lui Basescu dau oricand din banii mei,
dar pentru cosmeticalele lui MRU ... n-ai decat sa platesti tu, daca vrei sa-l tii baiat finut!

Acu' nu mai e cazul, dar sper sa vina ziua in care sa fie controlat si pus sa plateasca.
Bine ca i-au dat asa de repede papucii de casa, altfel nu ii ajungea bugetul de protocol, daca in 78 de zile a cheltuit atata.

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 18 Sept 2012, 17:37

Cine râde la iarnă... râde mai bine ! Acu' să vedem... care pe care !
Nu stiu, nici nu rid, nici nu pling. Astept sa vad ce face USL ca sa iasa la suprafata. Ca mai sunt doua luni si se pot intimpla multe. Ia, Ponta vrea sa faca disponibilizari la Metrorex si RATB desi, pe cind erau in opozitie, promiteau cu totul si cu totul altceva!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 18 Sept 2012, 18:05

Nu te mai intreb "la serviciu"... ai papuci de casa cumparati cu decont la firma?
E, nu ti-o veni sa crezi, dar la servici aveam si papuci si izmene ci camasa flanelata, ba chiar si halat, periuta de dinti si prosop, cumparte pe banii statului! Na, ca sa-ti fie ciuda! Razz (dar sa stii ca vorbesc serios, toate cele de mai sus le primeamla servici!)
E un caz de verificat de catre Curtea de Conturi, nu de "explicat si aparat" de unii si altii.
Dar normal ca este asa! Curtea de conturi verifica investitiile tuturor guvernelor. Stii cit a cheltuit guvernul Ponta, in doua luni, pentru deplasari, concedii, deplasari? Normal ca nu sti, ca doar antenutele nu-s proaste sa dea aceste sume in vileag! Senatorii si deputatii au cheltuit 4.700.000.000 de lei in octombrie 2011 pentru deplasarile in strainatate.
Lucreaza 9 luni intr-un an, au asigurate cazarea, transportul, factura la telefon si salariile angajatilor, toate din banii nostri!
Parlamentarii au cheltuit in aprilie ( da, stiu atunci era PDL la putere, dar eu vorbesc de parlament, unde erau si USL-istii) 34.396.880.000 lei (normal vechi, ca sa para mai multi) din care 14.263.990.000 lei pentru mobilier, iar 20.132.890.000 pentru indemnizatii, diurne, cazare, transport si telefonie mobila. Un senator, te costa, pe tine, pe mine cam 250.000.000 lei/luna! Ce zici, ai sanse sa auzi aceste cifre la Antena3????
dar pentru cosmeticalele lui MRU ... n-ai decat sa platesti tu, daca vrei sa-l tii baiat finut!
Narcisa, tu nu poti sa judeci, trebuie sa iei ce zic antenutele? Deodorantele nu erau pentru MRU, ci pentru protocol, ce naiba! Tu chiar nu pricepi????
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mar 18 Sept 2012, 18:15

Frasuneala asta cu MRU, ce n-au spus astia de la Jurnalul Mincinosilor, e ceva ilegal in toata treaba ? Sau eu n-am inteles sa fi spus. Badea a facut o multime de misto-uri dar a uitat sa mentioneze aspectul asta. De unde eu deduc ca de fapt nu e ilegal si e doar gargara astora.
(Sper ca e clar ca nu am nici o simpatie altfel pentru MRU, ba chiar in opinia mea i se da mult prea multa atentie fata de cit ar merita, adica 0.)
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 18 Sept 2012, 18:51

wolf a scris:
Narcisa, tu nu poti sa judeci, trebuie sa iei ce zic antenutele?
Deodorantele nu erau pentru MRU, ci pentru protocol, ce naiba! Tu chiar nu pricepi????

Hai uite ca asa sunt eu mai naiva si nu pricep... nu vrei sa imi explici tu?!?
"pentru protocol, ce naiba!"... asa, pentru ce fel protocol?!? Sunt chiar curioasa ce zici?!?

Lista prezentata era prezentata ca apartinand "primului ministru".
Crezi ca "secretara" lui MRU ar fi avut atata tupeu sa isi comande
* Parfum - Givenchy pour homme blue label aftershave
* Aftershave - Apivita Men's care balm moisture and soothes
etc etc

Embarassed o fi MRU pe invers?!?

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 18 Sept 2012, 18:58

vlad_sim a scris:Frasuneala asta cu MRU, ce n-au spus astia de la Jurnalul Mincinosilor, e ceva ilegal in toata treaba ?
Sau eu n-am inteles sa fi spus. Badea a facut o multime de misto-uri dar a uitat sa mentioneze aspectul asta.
De unde eu deduc ca de fapt nu e ilegal si e doar gargara astora.
(Sper ca e clar ca nu am nici o simpatie altfel pentru MRU,
ba chiar in opinia mea i se da mult prea multa atentie fata de cit ar merita, adica 0.)

Eu cred ca este ilegal. Curtea De Conturi in mod sigur nu ar accepta astfel de cheltuieli si le-ar imputa "beneficiarului".

Exista niste "normative" referitor la ceea ce si in ce cantitate si in ce folos, ai voie sa decontezi.

Si daca, sa zicem DACA, nu ar fi ilegal, mai ales ca nu cred ca vreodata Curtea de Conturi va ancheta cheltuielile lui MRU,
este moral, este laudabil, acceptabil, ca un prim ministru sa faca astfel de cheltuieli cu caracter personal?
Un prim ministru, cu pretentii de a candida la presedentie.

S-a spus ca in Olanda parca a demisionat un demnitar pentru ca si-a decontat o pereche de ochelari de soare.

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 18 Sept 2012, 19:01

wolf a scris:
E, nu ti-o veni sa crezi, dar la servici aveam si papuci si izmene ci camasa flanelata, ba chiar si halat, periuta de dinti si prosop, cumparte pe banii statului! Na, ca sa-ti fie ciuda! Razz (dar sa stii ca vorbesc serios, toate cele de mai sus le primeamla servici!)
Dar normal ca este asa! Curtea de conturi verifica investitiile tuturor guvernelor. Stii cit a cheltuit guvernul Ponta, in doua luni, pentru deplasari, concedii, deplasari? Normal ca nu sti, ca doar antenutele nu-s proaste sa dea aceste sume in vileag! Senatorii si deputatii au cheltuit 4.700.000.000 de lei in octombrie 2011 pentru deplasarile in strainatate.
Lucreaza 9 luni intr-un an, au asigurate cazarea, transportul, factura la telefon si salariile angajatilor, toate din banii nostri!
Parlamentarii au cheltuit in aprilie ( da, stiu atunci era PDL la putere, dar eu vorbesc de parlament, unde erau si USL-istii) 34.396.880.000 lei (normal vechi, ca sa para mai multi) din care 14.263.990.000 lei pentru mobilier, iar 20.132.890.000 pentru indemnizatii, diurne, cazare, transport si telefonie mobila. Un senator, te costa, pe tine, pe mine cam 250.000.000 lei/luna! Ce zici, ai sanse sa auzi aceste cifre la Antena3????
Narcisa, tu nu poti sa judeci, trebuie sa iei ce zic antenutele? Deodorantele nu erau pentru MRU, ci pentru protocol, ce naiba! Tu chiar nu pricepi????

Astea le auzi la B1? aplauze

In cheltuielile alea pe care le invoci tu, apare undeva "sampon, deodorant, servetele puff, papuci de casa, etc etc"???

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 18 Sept 2012, 19:26

Tocmai a explicat Dan Sova (avocat) ca este ilegal (este un fel de deturnare de fonduri)
pentru ca nu ai voie sa cumperi (in nici o companie, nici privata... cu atat mai mult guvern, prim ministru!)
sa decontezi bunuri de folosinta personala, ci numai obiecte pentru institutie.
Nu exista nici un capitol bugetar "parfum, deodorant, creme, betisoare in urechi, papuci de casa, etc etc

Şampon - Head&Shoulders anti dandruff for men hair endurance hohote are matreata, MRU ras
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 18 Sept 2012, 19:30

Hai sa donam si noi... niste "apa de gura"?!?!

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mar 18 Sept 2012, 19:35

narcisa a scris:
vlad_sim a scris:Frasuneala asta cu MRU, ce n-au spus astia de la Jurnalul Mincinosilor, e ceva ilegal in toata treaba ?
Sau eu n-am inteles sa fi spus. Badea a facut o multime de misto-uri dar a uitat sa mentioneze aspectul asta.
(Sper ca e clar ca nu am nici o simpatie altfel pentru MRU,
ba chiar in opinia mea i se da mult prea multa atentie fata de cit ar merita, adica 0.)
Eu cred ca este ilegal. Curtea De Conturi in mod sigur nu ar accepta astfel de cheltuieli si le-ar imputa "beneficiarului".

Exista niste "normative" referitor la ceea ce si in ce cantitate si in ce folos, ai voie sa decontezi.

Si daca, sa zicem DACA, nu ar fi ilegal, mai ales ca nu cred ca vreodata Curtea de Conturi va ancheta cheltuielile lui MRU,
este moral, este laudabil, acceptabil, ca un prim ministru sa faca astfel de cheltuieli cu caracter personal?
Un prim ministru, cu pretentii de a candida la presedentie.

S-a spus ca in Olanda parca a demisionat un demnitar pentru ca si-a decontat o pereche de ochelari de soare.
Si ne mai miram de ce nu ne vor olandezii in Schengen. Uite de-aia nu ne vor.
Olanda e Olanda, si noi aici sintem pe malurile Dimbovitei si nu in Olanda. Sigur ca nu e bine dar fata de altele care se petrec pe-aici e minor. Si eu sint convins ca nu erau toate pentru el. Deci daca e legal mai mult nu ma intereseaza.
Pe undeva e cam la acelasi nivel cu plagiatul lui Ponta. Crezi ca mai putea ramine prim ministru in Olanda ? Sa fim seriosi. In Romanica e un vax. Asta-i situatia.

Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 18 Sept 2012, 19:36

.

Mihai Răzvan Unguent ras
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 18 Sept 2012, 19:41

vlad_sim a scris:
Deci daca e legal mai mult nu ma intereseaza.

Tocmai spusesem ca nu este legal. Poate nu ai observat:

narcisa a scris:Tocmai a explicat Dan Sova (avocat) ca este ilegal (este un fel de deturnare de fonduri)
pentru ca nu ai voie sa cumperi (in nici o companie, nici privata... cu atat mai mult guvern, prim ministru!)
sa decontezi bunuri de folosinta personala, ci numai obiecte pentru institutie.
Nu exista nici un capitol bugetar "parfum, deodorant, creme, betisoare in urechi, papuci de casa, etc etc

Şampon - Head&Shoulders anti dandruff for men hair endurance hohote are matreata, MRU ras
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 19 Sept 2012, 05:19

Am observat.
Sova asta tot din minunatul trust e, nu ? Imi pare rau dar n-am incredere in ce zice, mai ales la televizor. Si nici in listele Jurnalului. Dar foarte bine, daca ei cred ca e ilegal si ca au dovezi valabile, sa-l dea in judecata pe MRU pentru abuz in serviciu, sau ce-o fi.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mier 19 Sept 2012, 06:50

Cam pe unde pe undeva e acelasi lucru cu plagiatul lui Ponta?

Admin

Data de inscriere : 14/05/2010
Varsta : 57
Localizare : pe val

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 19 Sept 2012, 13:43

Valad, nu sunt sigur, dar parca Iorga spunea: acolo unde se termina argumentul incepe in juria. Cam asa si aici, nu au argumente pentru o lupta politica, de idei, doctrine si atunci incep cu nodurile in papura, cu cacari de genul "ia ute ce deodorant si-a cumparat!". Rusiniiiiica! E un procedeu specific securistilor, dar la ce te poti astepta de la un fost securist, turnator dovedit!
Sunt chiar curioasa ce zici?!?
Ce zic? Vezi ce a zis Vlad mai sus: e ceva ilegal in toata treaba? Apoi vezi ce am scris si eu! Narcisa, e chiar jenant ce se intimpla!
L
ista prezentata era prezentata ca apartinand "primului ministru"
Aoleu Narcisa, dar a cui ai vrea sa fie? Pai daca el a intocmit lista aia?? Si eu am intocmit, nu cu mult timp in urma, o lista pentru aparatura de laborator, citeva sute de mii de euro. Crezi cumva ca aparatura aia e la mine acasa, sau e in laboratorul unde am lucrat???
Eu cred ca este ilegal.
Aha! Deci doar crezi! Narcisa, nu scuipi pe cineva, nu balacaresi pe cineva, nu acuzi pe cineva, doar pentru ca tu crezi ceva! O acuzatie se sustine cu dovezi, nu cu "asa cre eu!" Sau cu ce spune Antena 3 si politrucii de acolo! Punem pariu ca nu se va mai vorbi de ce zice Curtea de Contruri? Pentru ca antenutele vor doar sa balacareasca! Singura vina a lui MRU este ca si-a facut un partid care s-a aliat cu PDL si ca va fi contracanditatul celui ce a zis ca-si da denisia din politica!
Laughing Laughing Da, si in Germania si Ungaria, plagiatorii si-au dat demisia! Narcisa, daca legea lor e altfel decit a noatra, problema se pune altfel.
Astea le auzi la B1?
Nu Narcisa, spre deosebire de tine, eu nu spun cred ca parlementarii au cheltuit atit, eu ma documentez inainte! Si acele cifre sunt cit se poate de reale. Si da, costul telefonelor mobile il suportam noi, chiar daca 60% reprezinta apeluri la linii erotice!
In cheltuielile alea pe care le invoci tu, apare undeva "sampon, deodorant, servetele puff, papuci de casa, etc etc"???
Normal ca apar! Apar si antinevragice si ...vata si tampoane igenice sau pasta de dinti! Hotelurile in care stau alesii nostrii, pe banii nostri, cheltuie bani si pe asa ceva, bani decontati apoi, din buzunarele noastre!!!
Tocmai a explicat Dan Sova ....
A, pai daca a explicar Dan Sova exact asa e! ras Cum a explicat si ca 52% a fost la vot! Narcisa, nu Dan Sova trebuie sa-mi explice asta, ci Curtea de Conturi.
Cam pe unde "pe undeva" e acelasi lucru cu plagiatul lui Ponta?
Hai Abba, ce naiba, nu-ti dai seama??? (ghilimelele imi apartin, ca sa se poate intelege mai bine)
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mier 19 Sept 2012, 14:33

vlad_sim a scris:Am observat.
Sova asta tot din minunatul trust e, nu ? Imi pare rau dar n-am incredere in ce zice, mai ales la televizor. Si nici in listele Jurnalului.
Dar foarte bine, daca ei cred ca e ilegal si ca au dovezi valabile, sa-l dea in judecata pe MRU pentru abuz in serviciu, sau ce-o fi.

Sova nu, nu este din minunatul trust, dar are vreo importanta? Este avocat, cunoaste legea.

Incredere? E doar o sursa de informatii, ca si multe altele, ca si agentiile de presa oricare, romanesti sau straine.

Am mai spus, mai sus, este treaba Curtii de Conturi sa faca un asemenea control,
asa cum se face la orice firma, de stat sau privata.

Presa doar semnaleaza astfel de "fapte bune".
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 19 Sept 2012, 14:49

Este avocat, cunoaste legea.
Si cel (sau cea) ce-l apara pe violatorul si asasinul studentei japoneze, este tot avocat!!!!
E doar o sursa de informatii, ca si multe altele, ca si agentiile de presa oricare, romanesti sau straine.
Ha! Atunci pe mine de ce ma tot acuzi ca ma uit la B1? Daca Antena 3 este o sursa de incredere, de ce nu ar fi si B1??? Very Happy
Narcisa, sunt surse si "surse" de informatii! "Sursele" se dau independente, dar sunt aservite, mai pe fata sau nu, unui partid, trust sau interes!
Da Narcisa, este treaba Curtii de Conturi sa rezolve problema! Dar atunci intre, de ce o revola antenutele??? Asa, ca sa mai toarne ceva venin in sufletele oamenoir: i-auzi soro, Ungureanu se da cu deodorant scump, nu ca noi, deloc!
Narcisa, daca Curtea de Conturi spunea ca Ungureanu a facut ceva ilegal, da, abia atunci antenutele trebuiau sa intre in actiune. Din pacate, slujitorii motanelului nu au auzit de deontologie ci doar de zanganitul arginilor!
Presa doar semnaleaza astfel de "fapte bune".
Da, legile, scrise, au ba, ale presei, spun ca faptele se aduc la cunostinta, nu se comenteaza! Daca se limitau la "semnalare", totul ere OK. Din pacate s-a ajuns la balacareala si mistocareala, ori asta nu are nimic de-a face cu deontologia!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mier 19 Sept 2012, 14:57

wolf a scris:
Valad, nu sunt sigur, dar parca Iorga spunea: acolo unde se termina argumentul incepe in juria.
Cam asa si aici, nu au argumente pentru o lupta politica, de idei, doctrine si atunci incep cu nodurile in papura,
cu cacari de genul "ia ute ce deodorant si-a cumparat!". Rusiniiiiica!
E un procedeu specific securistilor, dar la ce te poti astepta de la un fost securist, turnator dovedit!
Lupta politica? Presa nu duce o lupta politica. Presa afla, informeaza si comenteaza.
Asa ca las-o mai jos cu "Rusiniiiiica! "

La fel cu "securistii, turnatorii...". Cred ca ar trebui sa inceteze "moda" cu astfel de etichetari,
asa cum s-a terminat la un moment dat moda cu "cine n-a mancat salam cu soia...".
Asta este intr-adevar de Rusiniiiiica! sa arunci astfel de epitete
peste oricine nu iti convine ca zice sau gandeste altfel decat tine.

wolf a scris:
Sunt chiar curioasa ce zici?!?
Ce zic? Vezi ce a zis Vlad mai sus: e ceva ilegal in toata treaba? Apoi vezi ce am scris si eu! Narcisa, e chiar jenant ce se intimpla!
Nu ai spus nimic din ceea ce eu eram curioasa sa spui tu.
Ce anume justifica decontarea din banii firmei a unor obiecte cu folosinta personala, intima chiar?
(firma de stat sau privata... culmea in cazul asta a guvernului, a primului ministru, care zice ca "nu are bani")
Vezi ca a aparut si lista de bauturi dintre cele mai scumpe, si caviar-uri si alte... delicatese.
Pentru astea sunt bani e la buget? pentru medicamente, pentru bolnavii irecuperabili... pentru ei nu!

wolf a scris:
Lista prezentata era prezentata ca apartinand "primului ministru"
Aoleu Narcisa, dar a cui ai vrea sa fie?
Pai daca el a intocmit lista aia?? Si eu am intocmit, nu cu mult timp in urma, o lista pentru aparatura de laborator,
citeva sute de mii de euro. Crezi cumva ca aparatura aia e la mine acasa, sau e in laboratorul unde am lucrat???
Tu esti chiar culmea, daca poti compara "lista pentru aparatura de laborator", care aparatura va intra pe inventarul firmei,
cu lista de cosmetice si bauturi a lui MRU. Mi se pare ca esti chiar rau intentionat in aceasta discutie.
Hai ca il aperi pe MRU, ca e scolat, ca e destept, ca stie limbi strai, dar chiar asa?!? ca isi cumpara deodorante pe banii de la buget?
Las-o dracului, ca e prea e tot...

wolf a scris:
Eu cred ca este ilegal.
Aha! Deci doar crezi! Narcisa, nu scuipi pe cineva, nu balacaresi pe cineva,
nu acuzi pe cineva, doar pentru ca tu crezi ceva!
O acuzatie se sustine cu dovezi, nu cu "asa cre eu!"
Sau cu ce spune Antena 3 si politrucii de acolo! Punem pariu ca nu se va mai vorbi de ce zice Curtea de Conturi?
Pentru ca antenutele vor doar sa balacareasca!
Singura vina a lui MRU este ca si-a facut un partid care s-a aliat cu PDL
si ca va fi contracanditatul celui ce a zis ca-si da denisia din politica!
SINGURA VINA A LUI MRU in aceasta discutie
este ca i-a trecut prin cap proasta idee de a-si cumpara pe banii statului obiecte de folosinta personala,
pe care orice cetatean, ORICE CETATEAN, si le cumpara din banii sai personali!!!

In rest... MRU este ok. Pana la proba contrarie.
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum