celelalte cuvinte

PDL

Pagina 1 din 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

PDL

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 11 Apr 2012, 13:29

“România este ca o femeie beată, care nu simte violul”

Că îi place să îşi umezească gâtul, toată lumea o ştie. La ce bărbat femeie puternică e, cred că îl bagă şi pe Băsescu sub masă.

De violată nu ştiam că a fost. Sper doar, pentru ca trauma să nu fie şi mai mare, să nu fie tiranul vinovat.

Monica Macovei, căci despre ea vorbim, reuşeşte să adune în ea tot ce este mai abject. Şi dintr-o femeie ajunge să se transforme în ceva mult mai hidos.

Trist este că o astfel de persoană, bea trăieşte pe banii noşti la Bruxelles.

Diana

Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Re: PDL

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 18 Apr 2012, 16:42

Urit, cind din slugareala politica, catalogam oamenii, nu-i asa Diana?
Sau, ca tot suntem in Saptamina luminata, Cine e fara de pacat sa ridice primul piatra si sa arunce!
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 18 Apr 2012, 17:27

wolf a scris:Urit, cind din slugareala politica, catalogam oamenii, nu-i asa Diana?
Sau, ca tot suntem in Saptamina luminata, Cine e fara de pacat sa ridice primul piatra si sa arunce!

Eu nu slugaresc pe nimeni nici macar pe fiarele udemeriste ,sa plateasca toti si cei care au vindut tara timp de 22 de ani Sad
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 19 Apr 2012, 20:23

Cand nu scrie cu oi pe dealuri….… Gheorghe Flutur zboara la Ierusalim sa ne-aduca Lumina Sfanta!!!

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Dune la data de Vin 20 Apr 2012, 09:34

Stiu eu ?! ...fluturii sunt atrasi noaptea de lumina unei flacari si sfarsesc arsi de aceasta fluierici...doar daca Flutur al nost' nu este o lepidoptera de noapte , sa aiba cumva scapare Very Happy ...
Dune

Data de inscriere : 03/06/2011
Localizare : Neamt

https://www.youtube.com/user/27Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Vin 27 Apr 2012, 16:47

A cazut guvernul MRU!
Nu cred in minuni, deci nu astept mare lucru nici de la altii....

Admin

Data de inscriere : 14/05/2010
Varsta : 57
Localizare : pe val

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 27 Apr 2012, 18:09

Cum Abba? De-acu' o sa creasca salariile, pensionarii o sa o duca bine si vor primi banii inapoi, coruptia dispare iar corupti vor sat dupa garii ani buni, vamesii dau casele inapoi, sanatatea si invatamintul o sa aiba la bani de nu vor stii ce sa mai faca cu ei, se redeschid spitalele, se termina autostrazile, Antonescu se va duce zilnic la parlament... si alte abureli din astea electorale!
Ce-o sa fie? Nimic...pentru noi!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Vin 27 Apr 2012, 18:38

wolf a scris:Cum Abba? De-acu' o sa creasca salariile, pensionarii o sa o duca bine si vor primi banii inapoi, coruptia dispare iar corupti vor sat dupa garii ani buni, vamesii dau casele inapoi, sanatatea si invatamintul o sa aiba la bani de nu vor stii ce sa mai faca cu ei, se redeschid spitalele, se termina autostrazile, Antonescu se va duce zilnic la parlament... si alte abureli din astea electorale!

Daca nu avem sperante degeaba ne-am bucurat ca MRU cel cu limbajul de lemn a picat dupa 78 de zile!
Eu sincer stiu ca nu o sa curga lapte si miere dar macar sunt convinsa ca nu mi se mai face greata cind o vedeam pe udrea,alma si altii !!
Hotii si miseii!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Vin 27 Apr 2012, 18:58

wolf a scris:Cum Abba? De-acu' o sa creasca salariile, pensionarii o sa o duca bine si vor primi banii inapoi, coruptia dispare iar corupti vor sat dupa garii ani buni, vamesii dau casele inapoi, sanatatea si invatamintul o sa aiba la bani de nu vor stii ce sa mai faca cu ei, se redeschid spitalele, se termina autostrazile, Antonescu se va duce zilnic la parlament... si alte abureli din astea electorale!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Sam 28 Apr 2012, 07:53

Si aia de-au fost au zis ca vor mari salariile la jumatatea anului, nu? Aceleasi minciuni, aceleasi furaciuni!
ABBA
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Sam 28 Apr 2012, 07:57

PDL ? Vor avea soarta PNT-CD. Ce a fost am vazut. Ce va fi, daca ne-o da Dumnezeu sanatate, vom vedea. Ramane sa speram ca nu va fi mai rau. Si nu cred ca va fi, in ciuda pesimismului unora. Eu raman un optimist.
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Sam 28 Apr 2012, 11:26

FRANZ a scris:PDL ? Vor avea soarta PNT-CD. Ce a fost am vazut. Ce va fi, daca ne-o da Dumnezeu sanatate, vom vedea. Ramane sa speram ca nu va fi mai rau. Si nu cred ca va fi, in ciuda pesimismului unora. Eu raman un optimist.

Si eu sunt optimista floare2 floare2 floare2 pup1 drag1 floare3 floare3 floare3 pup pup pup
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Sam 28 Apr 2012, 14:04

Sorina Placinta amenintata de albacazapada mare scorpie doamna in alb,apoi a luat-o RF.A. si au incuiata-o ca sa nu voteze motiunea DE CENZURA LA ASTA S-AU DEDAT PEDELISTII NESIMTI Sad

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Sam 05 Mai 2012, 14:58

Alcoolul dauneaza! Grav!

Secretarul general al PD-L -ului, tractoristul ioan oltean …. vede PDL-ul ca pe un partid al “armoniei şi al unităţii” …. Smile )
Ioanel, Ioanelule … nu mai bea baiatule!

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Dum 06 Mai 2012, 04:21

Diana a scris:
wolf a scris:Urit, cind din slugareala politica, catalogam oamenii, nu-i asa Diana?
Eu nu slugaresc pe nimeni nici macar pe fiarele udemeriste ,sa plateasca toti si cei care au vindut tara timp de 22 de ani Sad
Toate bune si frumoase, daca n-ai fi asa de vehementa fata de PD si deloc fata de PSD.
In ce ma priveste, sigur ca Basescu, Udrea & comp sint niste gretosi si va fi mult mai bine cind n-o sa-i mai vedem. Diferenta e ca eu nu vreau sa-i vad nici pe Iliescu, Nastase, Andronescu si restul in locul lor. Iliescu si ai lui sint de vre-o mie de ori mai gretosi decit Base si ai lui.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Dum 06 Mai 2012, 15:26

Chestie de gusturi! Very Happy

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Dum 06 Mai 2012, 19:35

vlad_sim a scris:
Diana a scris:
Toate bune si frumoase, daca n-ai fi asa de vehementa fata de PD si deloc fata de PSD.
In ce ma priveste, sigur ca Basescu, Udrea & comp sint niste gretosi si va fi mult mai bine cind n-o sa-i mai vedem. Diferenta e ca eu nu vreau sa-i vad nici pe Iliescu, Nastase, Andronescu si restul in locul lor. Iliescu si ai lui sint de vre-o mie de ori mai gretosi decit Base si ai lui.

Iliescu vad ca a disparut si bine face,Nastase vad ca nu prea face declaratii,eu nu-i suport pe hotii si mincinosii pedelisti nu zic ca ceilalti nu au furat dar ca astia "incomensurabil" e cuvintul!!!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Lun 07 Mai 2012, 03:29

ABBA a scris:Chestie de gusturi! Very Happy
Aia e ca nu prea e chestie de gusturi. S-a furat si in perioada asta in Romanica, desigur, dar nu ca pe vremea lui Nastase. Nici nu se putea.
Din cite stiu eu cea mai rasunatoare cotcarie din toata perioada stii care a fost ? Aia cu gazonul de pe maretul stadion National reconstruit (despre care am scris si pe blog). Responsabil, ghici cine - Oprescu.
Daca ma intrebi pe mine, problema mare cu astia nici macar nu e furatul. Sigur ca au furat si ei, cu miinile pina la cot, dar cum sa zic, nu mai mult decit te-ai astepta in Romania, si oricum mai putin ca aia dinainte. (Adica PSD-ul; consideram perioada asta incepind din 2004. Mi-ar fi greu sa spun daca s-a furat mai mult in ultimii 4 ani decit in aia 4 dinainte.) Problema mare e cu Basescu. Daca n-ar fi facut mizeriile pe care le-a facut, cu fii-sa in parlamentul european, cu Udrea peste tot etc., nu le mai insir acum pe toate, ar fi avut o imagine mult mai buna, cel putin in ce ma priveste. Plus desigur faptul ca a imprumutat in numele tarii vreo 10 - 20 de miliarde de euro ca sa poata fi reales. In principiu asta probabil face cit toate furaciunile de sub Nastase la un loc, sau pe-aproape.

Diana a scris:
vlad_sim a scris:Toate bune si frumoase, daca n-ai fi asa de vehementa fata de PD si deloc fata de PSD.
Iliescu vad ca a disparut si bine face
A disparut dar e in continuare cu mare influenta in partid, si uneori mai apare cu cite-o declaratie asa, in momentele esentiale. Si pina la proba contrarie Ponta e trepadusul lui.

Diana a scris:Nastase vad ca nu prea face declaratii,
Doar cind il mai plimba astia pe la tribunal. Hai ca mai are un pic si se vede scapat. O rusine. De altfel rusinea e a PD-ului, degeaba spune Macovei timpenii. Ca acum vine iar PSD-ul si influenteaza justita. Au avut 8 ani in care justitia a fost cica independenta, sau oricum nu influentata de PSD, si n-au fost in stare sa-l bage macar un an doi acolo, sa vada si el cum e. Vai de capul lor. Ar face mai bine Macovei sa se abtina de la subiectul asta. (Nu ca as fi de acord cu mizeriile pe care le-ai scris mai inainte la adresa ei, alea sint mult exagerate si nemeritate.)

Diana a scris:eu nu-i suport pe hotii si mincinosii pedelisti nu zic ca ceilalti nu au furat dar ca astia "incomensurabil" e cuvintul!!!
Aici gresesti. Probabil din partizanat. Dupa cum spuneam mai sus, nu se compara.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Lun 07 Mai 2012, 11:47

"Aici gresesti. Probabil din partizanat. Dupa cum spuneam mai sus, nu se compara."

Asta se va dovedi in timp poate ii vedem si la inchisoare ai vazut ce viloi are ungureanu la 44 de ani?
Boagiu si ea una pe numele lui tasu intermediar fiind mircea toader,mircea basescu ce face in Constanta si sa nu zic de basescu care a lasat sa se intimple asa ceva el care in loc sa fie un presedinte diplomat ne-a facut de cacao peste tot,vai noua,eu nu l-am votat niciodata .
Poate ca dezamagesc dar nu mi-a placut de loc nici cind era primar ,are fata aia de om rau si fara scrupule si cind am vazut ca arunca cu sticla in oameni mi s-a facut greata deci asta e.
Adevarul este ca ma bucur ca cei care l-au votat sufera acum si le-am zis tuturor prietenilor mei si nu m-au ascultat ,sper din suflet sa plece direct unde merita si fetele lui arogante si atit de lipsite de educatie si bun simt! Sad
Daca as avea asemenea copii as muri de rusine ,fereasca Dumnezeu Sad
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Lun 07 Mai 2012, 12:10

A-nceput de-un timp sa cada cate-un boc!

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Lun 07 Mai 2012, 12:48

Garantat basescu!

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mar 08 Mai 2012, 03:11

Diana a scris:"Aici gresesti. Probabil din partizanat. Dupa cum spuneam mai sus, nu se compara."

Asta se va dovedi in timp
Nu se va dovedi in timp ca n-are cum. Dar impresia mea in general e ca afacerile de coruptie din vremea lui Nastase erau un ordin de marime peste cele de dupa. Din presa, desigur, ca altfel de unde sa stiu. Nici Antenele, cu toata inversunarea lor, nu prea au scos mari tunuri la iveala. Afacerile fratelui lui Basescu (despre care nu se stie sau nu s-a spus mare lucru), gainariile lui Cocos prin Herastrau parca (aia cu datul dungilor pe asfalt e legala Smile ), parca a mai zis ceva si de Negoita dar vag. Trita Fanita singur cred ca-i baga pe toti astia lejer in buzunarul de la spate. Plus FNI-ul, plus afacerea Necolaiciuc - Bucsaru. Deci sigur ca nu putem sti nimic sigur de tot, si nici n-o sa putem vre-odata, dar pe cite ne putem da seama e destul de clar ca e alt ordin de marime.

Diana a scris:poate ii vedem si la inchisoare
Greu de crezut. Daca ar fi, Bombo ar trebui sa fie primul. De altfel de-aia nici nu-l baga, evident.

Diana a scris:ai vazut ce viloi are ungureanu la 44 de ani?
Da-l dracu de Ungureanu cu viloiul lui cu tot. Cine dracu-i Ungureanu ? Unul pe care l-a scos Base din anonimat si l-a pus in functie, si care se face de ris practic de fiecare data cind deschide gura. Ce nu-mi placea mie pina acum de el cum vorbea, dar cu ultimele luari de cuvint a trecut culmea penibilului.

Diana a scris:Boagiu si ea una pe numele lui tasu intermediar fiind mircea toader,mircea basescu ce face in Constanta si sa nu zic de basescu care a lasat sa se intimple asa ceva el care in loc sa fie un presedinte diplomat ne-a facut de cacao peste tot,vai noua,eu nu l-am votat niciodata .
Poate ca dezamagesc dar nu mi-a placut de loc nici cind era primar ,
Din cite stiu nu esti din Bucuresti. Eu sint, si pot sa confirm ca a facut multe lucruri bune. Macar ca ne-a scapat de ciini (nu de tot, dar i-a redus), si a mai dat iama in tarabagiii care monopolizasera trotuarele de nu se mai putea de ei. Pina la el n-a facut nimeni lucrurile astea. (Chestie recunoscuta chiar si de pix pe forum-ul A1, si poti sa ma crezi ca asta spune totul. Smile ) De-aia de altfel a si iesit presedinte. Daca raminea primar, filozof raminea. Dar vezi ca nu se poate, ca atunci sigur pierdeau astia presedintele in 2004, si nu mai ajungeau nici la guvernare, si una peste alta era mai rau. Asa ca asta e viata.

Diana a scris:are fata aia de om rau si fara scrupule si cind am vazut ca arunca cu sticla in oameni mi s-a facut greata deci asta e.
Adevarul este ca ma bucur ca cei care l-au votat sufera acum si le-am zis tuturor prietenilor mei si nu m-au ascultat,
Da, cunosc senzatia. Multi si acum au impresia ca Antonescu e cel mai mare golan.
Si eu l-am votat in turul 2, impotriva lui Bombo, si o sa te dezamagesc dar nu regret. Desi n-aveam iluzii cu privire la el, cum aveau multi altii pe care-i cunosc.

In incheiere trebuie sa spun ca dupa umila mea parere, pozele astea pe care le tot pui si aici si la discutia ailalata sint complet timpite si lipsite de haz. Fara exceptie.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mar 08 Mai 2012, 04:18

FRANZ a scris:PDL ? Vor avea soarta PNT-CD.
Mi-ar placea dar tare ma indoiesc. Diferenta e ca PNT-ul erau domni, in timp ce PD-ul sint golani. Prin urmare au un mare avantaj de popularitate pe malurile Dimbovitei. Eu zic ca o sa intre in continuare in parlament iar peste 4 ani s-ar putea sa si conteze.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Mar 08 Mai 2012, 07:54

Din partea mea PDL sa conteze in viitorul politic al Romaniei tot asa cum conteaza acum PNT-CD. Am zis.
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 09 Mai 2012, 17:07

Daca nu avem sperante degeaba ne-am bucurat ca MRU cel cu limbajul de lemn a picat dupa 78 de zile!
Schimbarea regilor, bucuria nebunilor.
Diana, imi parea rau de tine, esti tare naiva!
Ce va fi, daca ne-o da Dumnezeu sanatate, vom vedea.
Franz, ce-mi dai sa-ti spun eu? Uite, asa o premonitie: nu ti se pare ca economia duduie iara??? Ca doar nu si-o fi reparat BNR xeroxurile! ras
Si eu sunt optimista
Diana, nu sunt neam cu mama Omida, dar in curind o sa fi dezamagita!
Iliescu vad ca a disparut si bine face,Nastase vad ca nu prea face declaratii,eu nu-i suport pe hotii si mincinosii pedelisti nu zic ca ceilalti nu au furat dar ca astia "incomensurabil" e cuvintul!!!
Iata, fara ofensa, asta este gindirea oamenilor ce merg la vot! Diana draga, un hot este un hot, fie ca a furat un ou, fie ca a furat un bou! Stii ce faci cu votul tau? Permiti hamesitilor de la USL, care au stat pe marginea afacerilor cu statul patru ani, sa vina la putere si sa fure pentru as face plinul. Normal, furind de la mine, de la tine. Acu o sa fie mai bine, nu???? Ca fura si astia,dar ...mai putin! Halal sa ne fie! amin
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum