celelalte cuvinte

Sa-l enervam pe Basescu!

Pagina 28 din 28 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Sa-l enervam pe Basescu!

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 08 Dec 2014, 16:40

Diana, intimplator am vazut tot discursul lui Basescu. Nu am sesizat nici o tremuratura in voce, ba din contra, era chiar ferma. Apoi, zi- mi si mie un neadevar din acel discurs. Sau asa a trimbitat antena 3 si tu te-ai conformat intocmai, fara sa auzi ce a zis presedintele?!!!
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Dum 15 Feb 2015, 21:58

E supurat pe Antena 3 ca i-a dezvaluit aproape toate secretele? Nenorocitul! Antena 3 are acte doveditoare si incontestabile! Oare mai sunt prosti care sa creada in declaratia nemernicului?Sigur da!e ca pestele pe uscat vai de capul lui urat si insemnat ,omul rau si plin de venin ,ii doresc multa caldura !
Diana

Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Dum 15 Feb 2015, 22:03

Acte pe dracu, Geta !
Are copii ale actelor.
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Dum 15 Feb 2015, 22:06

FRANZ a scris:Acte pe dracu, Geta !
Are copii ale actelor.

asa si ca doar nu au pus ei semnatura plastografiata nu?
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Dum 15 Feb 2015, 22:07

"
DACA vor mai exista lingatori de ..Bas, si dupa ce vor cunoaste adevarurile de mai jos, pe care nu le-au cunoscut despre sarlatanul Basescu, atunci acei romani, sa fiu iertat, sunt IDIOTI irecuperabili!

Basescu a fost RAUL ce s-a infatisat ochilor si mintii in ambalajul BINELUI!

Pentru a-i prosti pe cei insetati de Dreptate, dar cu o dotare intelectuala precara, s-a prefacut in luptator anticoruptie, si a cautat in societate personaje cu oarece "pete", dar cu o mare expunere publica (moguli), pe care le-a plasat in opozitie cu el, iar pupincuristii lui au trecut la macularea acestora, concomitent cu inaltarea de ode sarlatanului, pe care il prezenta ca pe un "patriot" care lupta cu cei ce "sug sangele poporului"!
In aceasta actiune de pacalire a celor de buna credinta, sarlatanul Basescu a primit un "ajutor" nesperat chiar de la infecta clasa politica, din care si el face parte!

NIMIC mai fals! Pe sarlatanul Basescu nu-l interesa nici Romania si nici lupta anticoruptie! Era interesat doar sa-si elimine adversarii politici, folosindu-se de institutiile Statului, si sa se "dea mare" smardoi!

Daca l-ar fi interesat lupta anticoruptie, nu avea cum sa ignore "O solutie anticoruptie, infailibila!", care i-a fost transmisa cu Scrisoarea Nr.86/04-01-2005, si careia nu i-a raspuns timp de ..10 ani!
Aceasta Solutie ar fi facut ca totul sa functioneze NORMAL in Romania, si in primul rand Justitia, fara a fi nevoie ca cineva sa se considere "zeul" care ii da ..independenta!

Daca il interesa romanii, in 2010 nu aplica Solutia lui criminala de taiere a ratiei de subzistenta pentru sute de mii sau milioane de romani, atata timp cat eu i-am oferit o Solutie alternativa, umana si rationala, cu Scrisoarea Nr.14.963/12-07-2010.

Daca l-ar fi interesat Romania si romanii, s-ar fi folosit de experienta Legii maghiare in domeniul retrocedarilor, si nu ar fi pritocit impreuna cu Monica Macovei, si n-ar fi promulgat Legea 247/2005, cea mai criminala si tradatoare Lege la adresa Romaniei, care a produs cel mai mare jaf in avutia Tarii, si cu precadere in Transilvania!
Pentru aceasta actiune tradatoare am facut un Denunt Penal la Parchetul ICCJ, pe numele lui Basescu si Macovei, Inregistrat cu Nr. 63.038/22-08-2014!

Daca l-ar fi interesat Romania si romanii, nu putea sa fie atat de iresponsabil si de nesimtit, incat sa nu dea curs solicitarii de a media, impreuna cu conducerile fortelor politice care au intrat in Parlament, in dec.2012, modificarea Legii 35/2008 ( pe care o realizasem eu de la A la Z!), astfel incat Parlamentul sa fie mai mic cu 117 membri, sa fie evitate alegerile partiale pe toata durata legislaturii, si sa fie exclus TRASEISMUL parlamentar!
Aceasta solicitare i-am facut-o cu Scrisoarea Nr.26.209/27-12-2012.

Daca l-ar fi interesat Romania si romanii, ar fi ales "lumea" pe care el o credea mai buna dintre cele doua pe care i le-am prezentat cu Scrisoarea Nr.6009/10-04-2014, si care in acest an, 2015, va fi prezentata oamenilor din intreaga lume, precum si conducatorilor nostri, Iohannis, Ponta, Gorghiu si Blaga, cu TEXTUL "O alegere imperativa, si vital-necesara, pentru Lumea Mileniului III".

Acesta este Basescu, monstrul uman si sarlatan de inalta clasa, care i-a prostit pe o buna parte dintre romani, cu circul lui ieftin si comportamentul de maidan!"
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Lun 16 Feb 2015, 16:37

Unde esti basescule sa vezi cum oameni tineri,adevarat loiali tie si partidului tau,bolnavi si cu copii,platesc cu libertatea lor,alegerea fiicei tale ca europarlamentar,platita si din banii nostri ? P e mine personal ma ingrijoreaza ca o tanara mama bolnava,plateste cu inchisoarea,dar eu ma bucur ca sunt sigur si tu,fiicele tale,cloaca ta,pana la urma o sa platiti pentru dezastrul pe care l-ati facut cu tara asta. Sunt convins ca pana la urma puscaria va paste pe toti si nu vei mai fi un bunic fericit care isi ingrijeste nepotii,pentru ca asta meritati ":CONFISCAREA AVERILOR SI PUSCARIA.DURA LEX,SED LEX,basescule !!!via Barbu Zamfirr
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 16 Feb 2015, 19:44

Lasa ca Ponta e mai bun, tocmai vrea sa introduca taxa pe cultura. La cit suntem de inculti, nu cred ca va stringe mare lucru.
Cind acest lingau, pe numele de Barbu Zamfir, a scris asta: CONFISCAREA AVERILOR SI PUSCARIA.DURA LEX,SED LEX s-a gindit si la Voiculescu si Hrebenciuc, la Nastase si Miron Mitrea?? La cit e de nemernic, probabil ca nu!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Lun 16 Feb 2015, 22:10

Wolf a scris:Lasa ca Ponta e mai bun, tocmai vrea sa introduca taxa pe cultura. La cit suntem de inculti, nu cred ca va stringe mare lucru.
Cind acest lingau, pe numele de Barbu Zamfir, a scris asta: CONFISCAREA AVERILOR SI PUSCARIA.DURA LEX,SED LEX s-a gindit si la Voiculescu si Hrebenciuc, la Nastase si Miron Mitrea?? La cit e de nemernic, probabil ca nu!

lui Voiculescu i-au confiscat extins ! si la restul sper !
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mar 17 Feb 2015, 01:20

Cine e cea mai lălăie şi balcâză fată din ţară ???

Ghici ghicitoarea mea ,vai si amar !
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Dune la data de Mar 17 Feb 2015, 09:46

Nesimtitul asta de Basescu , si-a pus procurorii sa rascoleasca prin firmele si afacerile familiei Ponta ! Suspect
Vai si amar ! Rolling Eyes
Dune

Data de inscriere : 03/06/2011
Localizare : Neamt

https://www.youtube.com/user/27Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de Dune la data de Mar 17 Feb 2015, 09:49

Wolf a scris:Lasa ca Ponta e mai bun, tocmai vrea sa introduca taxa pe cultura. La cit suntem de inculti, nu cred ca va stringe mare lucru.
Am inteles ca unul dintre initiatorii legii a fost nimeni altul decat Varujan Vozganian : mare om de cultura , dar mic cand e vorba de asumarea raspunderii ! Suspect
Dune

Data de inscriere : 03/06/2011
Localizare : Neamt

https://www.youtube.com/user/27Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 17 Feb 2015, 10:34

lui Voiculescu i-au confiscat extins ! si la restul sper
Pai vezi Diana??? Doar teoretic i sa confiscat averea, pentru ca, de exemplu, Antena 3 este in acelasi sediu fara sa plateasca chirie!!! ANAF, sau cum se cheama cei ce se ocupa cu asta, nu au luat de la Voiculescu un leut!!! Asa ca mai lasa-o moale!!!
Ca sa vezi, Dune, ce putere are Basescu asta!!! Razz
Da, puscariabilul Vosganian, e initiatorul legii. Cred ca vrea sa lase si el ceva de pomenire, inainte de a ajunge vecin cu Voiculescu si Udrea! Afost chiar penibil cu acatistele, smirma, apa sfintita si plinsetul lui jalnic. Ce zici Diana, parca Basescu plingea?? Parca Basescu asa si pe dincolo! Pai vezi daca te uiti numai la Antena 3???
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Sam 04 Apr 2015, 13:15

"Mi-am dat la curatat costumul de ocazii. M-am tuns si mi-am schimbat aftershave ul.
Maine, dau o fuga la Scrovistea. Pana acum, n-am facut-o niciodata, fiindu-mi sila. Acum, gata, revin la sentimente mai bune.
Vreau sa-l felicit pe Basescu cu prilejul onomasticii. De cand l-am vazut prima oara, in timp ce vorbeam cu el, privindu-l atent, mi-am dat seama ca, asa cum arata, isi merita numele de floare. Pentru ca Basescu este denumirea super-populara a florii cunoscute sub denumirea stiintifica de "Lycoperdon Gemmatum"
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mar 07 Apr 2015, 21:46

Valentin Cernei via Trifu Ioan Stefan

Intr-o zi ploioasa, de aprilie,
La B1 in poarta, oare cine e!?
Cine iesea zilnic, mai acum un an!
Injurand pe sticla, doar un betivan!

Orologiu arata, ora sase fix!
Cucul iar apare si pare trosnit!
Ba deschideti poarta! Ca sunt incoltit!
De niste Golani , iar sunt huiduit!

Tu esti nea Traiane!?Da Orcane eu!
Esti si cu, Cristoiu, favoritul meu!?
Da mare stapane,iar ne-am adunat,
Ca sa-ti, tinem tira, ca esti in rahat!

Cum fu in Moldova? Cum ai fost primit!?
Ca vad ca te clatini,si iar esti pilit!
Cum sa fie Orcane, a fost minunat!
N-am iesit din coma, am zacut la pat!

Dar sti ca sunt tare si mi-am revenit,
Am baut un Whisky! Ce par ametit?
Nu draga stapane, doar mi s-a parut!
Sa trecem la treaba, ai multe de spus!

I-a zi comandante, de Pricop ce stii!?
La , luat DNA-ul , pentru smecherii!
Nu-i asa maestre , chiar l-am intrebat,
Ia zi Radule! Ce s-a intamplat?

Nimica taicuta!Insa Kovesi!
Te sfideaza tata!Asta tre sa stii!
Asa mi-a zis Radu si i-a adevarat,
N-a facut nimic e baiat curat!?

Si chiar daca face multe marlanii,
Il sustin feroce in excrocherii!
Si va spun si voua, chiar de sunt pilit!
Kovesi si Coldea, sunt niste tampiti!

I-am crescut la san! Ca, copiii mei!
Iar acum maestre, mi-e sila de ei!
Dar nu e nimic ,chiar de-s suparat!
Plec de aici la crasma, iarasi ma fac praf!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 01 Oct 2015, 22:38

Atata vreme cat Traian Basescu este in libertate nu are rost sa discutam despre stat de drept, justitie, democratie si alte subiecte cu adevarat serioase pentru viitorul Romaniei.

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Sam 03 Oct 2015, 18:33

Dar de ce Diana??? Basescu conduce tara ori penalul Ponta??? Tu nu vezi cum puscarabilul se tine de scaun????
Basescu in sus, Basescu in jos, dar anchetati sunt Pona, Hrebenciuc, Sova, Vanghelie si alti pesedisti de soi. Chiori mai pot fi unii!!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Vin 09 Oct 2015, 19:11

Wolf a scris:Chiori mai pot fi unii!!

in frunte ca basescu si basistii lui !
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Vin 09 Oct 2015, 22:04

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Sam 10 Oct 2015, 10:29

Diana, din cartea aia lipsesc, Hrebenciuc, Voiculescu, Ponta, Dragnea, ca sa numesc numai pe citva din ei. Dar ce sa-i faci, spalatii pe creer de Antena 3, nu vad asta. Diana, in fruntea guvernului avem un individ cu dosar penal!!!! Nu te deranjeaza?????? Cu asta nu ai ceva caricaturi????
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Sam 10 Oct 2015, 23:37

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 12 Oct 2015, 20:46

Mai Diana, si Ceausescu  a fost iubit de popor, si a murit impuscat de popor!!! Daca propagand desantata a PSD,  zice ca Ponta e iubit de popor,  nu iseamna ca e si asa!!!! Ma rog, antenistii pot sa creada, ca la cit de spalata le e mintea....
Si in decembrie anul tecut, tot alaturi de Ponta era poporul, conform propagandei desantate PSD, da', dupa cum stii, poporul i-a cam dat cu tifla!!!! lol!
Asa ca mai lasa dracului antenle alea!
Apropo, Hrebenciucii si-au recunoscut vina, adica furtul a 61 milioane de euro din averea satului, adica si din pensia ta!!!! Cite pensii se puteau plati, pe citi ani, Diana, din cei 61 de milioane de euro, ai???? Da', auzi, vreo caricatura cu treaba asta, nu ai????
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 28 din 28 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum