celelalte cuvinte

Sa-l enervam pe Basescu!

Pagina 25 din 28 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Sa-l enervam pe Basescu!

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 15 Mai 2014, 14:45

Ultima editare efectuata de catre Diana in Joi 15 Mai 2014, 17:30, editata de 1 ori
Diana

Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Joi 15 Mai 2014, 14:48

Diana, asta e buna rau !  lol! 

Ultima editare efectuata de catre FRANZ in Joi 15 Mai 2014, 22:21, editata de 1 ori
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Joi 15 Mai 2014, 22:20

Uite, Diana, asta i se potriveste mai bine :

Un reporter, pe strada:
- Buna ziua! Cred ca stiati deja, astazi este ziua domnului presedinte Basescu. Vreti sa ii urati ceva?
- Pai... da: La multi ani! Cu executare!
 lol! 
FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 16 Mai 2014, 20:02

Raspuns: Ponta!
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Vin 16 Mai 2014, 22:09

FRANZ a scris:Diana, asta e buna rau !  lol! 

lol! lol! lol! lol!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Vin 16 Mai 2014, 22:14

FRANZ a scris:Uite, Diana, asta i se potriveste mai bine :

Un reporter, pe strada:
- Buna ziua! Cred ca stiati deja, astazi este ziua domnului presedinte Basescu. Vreti sa ii urati ceva?
- Pai... da: La multi ani! Cu executare!
 lol! 

Da Doamne si sa aiba multa caldura !ca si asa zice ca e rece,eu am crezut ca zicea de cuburi lol! lol! lol! lol!

Da sa o ia si pe udrea cu el sa -i tina de urat !
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 19 Mai 2014, 13:27

Da, Diana, o caricatura cu plagiatorul Ponta, adresindu-se, ca um mirlan (ce este!), unei femei, colega, cu apelativul fă, nu ai?? Ca ar fi interesant de vazut.
Te intreb, stii care e diferenta dintre "tiganca imputita" a lui Basescu si "Tu ce faci, fă, Doina aici?" a lui Ponta?? Daca nu stii, iti spun eu: Antena 3!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Dum 22 Iun 2014, 18:52

Preşedintele Traian Băsescu a declarat în seara asta că nu a primit bani sau alte foloase materiale de la Bercea Mondial.Cum nici Ceauşescu Nicolae nu a dat ordin să fie împuşcaţi tinerii la revoluţie,cum nici Ion Iliescu nu a chemat minerii la Bucureşti,cum nici Emil Constantinescu nu a fost învins de securitate te credem dl Traian Băsescu.Cum credem că şi Loredana Chivu este fată mare ar fi absurd să nu te credem dl Preşedinte.
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 25 Iun 2014, 09:55

Diana, daca tu crezi toate timpenile spuse de antena 3 e treaba ta, nu a noastra. Varanul sa traiasca, ca pina una alta el e cel mai tare din tata asta!
- Ceausescu nu a dat ordin sa se traga in tinerii de la ...care revolutie??? Cateii de linga el au fost mai scrufulosi decit Pristanda.
- Iliescu nu a chemat minerii la Bucuresti, a facut apel la, in primul rind, la partidele politice, apoi la oamenii de bine.
- Constantinescu a fost invins de propriul fiu (afacerea Tigareta) si de catre membrii PNTCD.
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Lun 21 Iul 2014, 17:45

El basescu a vrut sa moara pensionarii scarbavnicuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Lun 21 Iul 2014, 17:54

Traian Basescu a fost adevaratul sef in guvernarea Boc - cea mai neagra perioada din punct de vedere economic si social, cu foarte multa coruptie. Ani de zile l-a mentinut in functie pe Sorin Blejnar la ANAF.

Am spus-o de multe ori dar acum o spune justitia: seful fiscului din tara noastra a fost seful unui grup de crima organizata.
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Lun 21 Iul 2014, 20:01

mvai eu nu creau sa fiu presedinte la masa verde!!!!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Lun 21 Iul 2014, 22:58

Atat timp cat rezista casuta asta si Romania v a rezista cu toate ca multi o umilesc si vor sa o ingenuncheze cu basescu si neamul lui uin frunte i multi altii din afara tarii vai si amar:(

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mar 22 Iul 2014, 20:16

Diana a scris:El basescu a vrut sa moara pensionarii scarbavnicuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!
Ne lasi cu prostiile astea ? In realitate s-a taiat de la toti numai de la pensionari nu. Ceea ce a fost o mare mizerie.

Mai schimba si tu placa, parca esti o moara stricata. Basescu nu mai e de actualitate. Ia-te de Antonescu ca el e acum inamicul nr. 1 al securistilor.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mar 22 Iul 2014, 22:44

Orion a scris:
Diana a scris:El basescu a vrut sa moara pensionarii scarbavnicuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!
Ne lasi cu prostiile astea ? In realitate s-a taiat de la toti numai de la pensionari nu. Ceea ce a fost o mare mizerie.

Mai schimba si tu placa, parca esti o moara stricata. Basescu nu mai e de actualitate. Ia-te de Antonescu ca el e acum inamicul nr. 1 al securistilor.

ahahahahaha antonescu e un om mort ,vai si amar,basescu a impozitat pensiile si asta a afirmat ca trebuie sa iasa din sistem adica sa moara ,lasa ca nu uita lumea!!!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Joi 14 Aug 2014, 01:22

Orion a scris:In realitate s-a taiat de la toti numai de la pensionari nu. Ceea ce a fost o mare mizerie.
Ce te face sa crezi ca ar fi fost corect sa "le-o taie" si pensionarilor ?
FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 14 Aug 2014, 21:21

FRANZ a scris:
Orion a scris:In realitate s-a taiat de la toti numai de la pensionari nu. Ceea ce a fost o mare mizerie.

Cit a fost bine s-a marit la toti, cind s-a imputit treaba trebuia sa se taie de la toti. Mie asa mi se pare corect.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 14 Aug 2014, 21:55

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Joi 14 Aug 2014, 22:05

Orion a scris:
FRANZ a scris:

Cit a fost bine s-a marit la toti, cind s-a imputit treaba trebuia sa se taie de la toti. Mie asa mi se pare corect.
Corectitudinea de care amintesti tu aici e cumva incorecta. De ce spun asta. Mie si marii majoritati a pensionarilor din Romania li s-a stabilit / calculat pensia in functie de contributiile pe care le-am avut in decursul anilor lucrati la fondul de pensii. Ori asta inseamna ca cuantumul pensiei reprezinta banii pe care eu i-am depus la fondul de pensii, deci BANII MEI. Cum sa-mi taie / reduca pensia un "nima-n drum" ca Basescu ? Altfel spus, eu am contribuit la plata pensiei pentru tatal meu, fiul si fiica mea contribuie la randul lor pentru plata pensiei mele. Este un fond de care Basescu si cei ca el nu au voie si nici dreptul sa se atinga. Asa e peste tot in lume. De ce la noi ar fi altfel ?
FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 14 Aug 2014, 22:35

FRANZ a scris:
Orion a scris:
Corectitudinea de care amintesti tu aici e cumva incorecta. De ce spun asta. Mie si marii majoritati a pensionarilor din Romania li s-a stabilit / calculat pensia in functie de contributiile pe care le-am avut in decursul anilor lucrati la fondul de pensii. Ori asta inseamna ca cuantumul pensiei reprezinta banii pe care eu i-am depus la fondul de pensii, deci BANII MEI. Cum sa-mi taie / reduca pensia un "nima-n drum" ca Basescu ? Altfel spus, eu am contribuit la plata pensiei pentru tatal meu, fiul si fiica mea contribuie la randul lor pentru plata pensiei mele. Este un fond de care Basescu si cei ca el nu au voie si nici dreptul sa se atinga. Asa e peste tot in lume. De ce la noi ar fi altfel ?

Ce nu intelegi Franz sa umfle posetele UDREI,EBEI,IOANEI si in general pedelistilor ca cica nu au furat destul cu blaga in frunte,vai si amar Sad
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 14 Aug 2014, 22:36

Cu cască, fără bască

Traian Băsescu, ascultând ce-i place lui cel mai mult să asculte: adversarii politici. Lui Băsescu îi place să asculte lăutarii şi adversarii politici. Şi sentinţa din dosarul Telepatia a fost pe placul lui Băsescu, că lui îi plac vinurile şi sentinţele de 10 ani.

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Vin 15 Aug 2014, 04:03

FRANZ a scris:
Orion a scris:Cit a fost bine s-a marit la toti, cind s-a imputit treaba trebuia sa se taie de la toti. Mie asa mi se pare corect.

Nu-i asa. Din pacate. Din cite stiu eu, fondul de pensii nu se autosustine. Trebuie intotdeauna suplimentat de la buget. Acum au mai facut diverse schimbari cu pensiile private, pilonul 1, 2 si 3 si dracu sa-i ia. Nu pot sa spun ca ma pricep prea bine, doar ca e clar ca treaba nu e asa simpla. Nimic nu-i simplu niciodata, mai ales cu statul roman.
Faptul ca ai contribuit iti garanteaza doar ca ai pensie, nu-ti garanteaza si cit e. E cit iti da statul. Se presupune ca aia care o administreaza o fac cit mai corect cu putinta pentru toata lumea, cu banii pe care-i au la dispozitie. Sigur ca in Romanica nu stii cit de adevarata e treaba asta. Oricum ce mi se pare mie clar e ca principiul ca de la pensionari nu se taie e gresit si nesimtit, si varianta cea mai simpla de care poti sa spui ca e cit de cit corecta e sa se taie de la toti la fel ca sa ne intindem cit ne e plapuma. Eventual corectind niste nedreptati flagrante, daca mai exista (in principiu din cite stiu le-a corectat Tariceanu pe toate). In nici un caz "nu ne-atingem de pensionari". Sa nu uitam ca mai exista si aia cu pensii nesimtite pe care sigur nu le merita.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Vin 15 Aug 2014, 10:08

Orion, atunci de ce ani la rand STATUL s-a folosit de banii din fondul de pensii pentru alte cheltuieli, pentru a suplimenta acolo unde nu erau bani ? Era in anii cand fondul de pensii era indestulator, imediat dupa '89 si multi multi ani dupa. Acum, cand s-a ajuns la fundul sacului, trebuie sa taiem pensiile ? NU E CORECT.
FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Vin 15 Aug 2014, 17:00

Franz, nu stiu sa-ti spun nici daca e asa, nici de ce-i asa daca-i asa. S-a si luat din fondul de pensii, s-a si suplimentat. Ce stiu e ca pensiile au crescut pentru toti, pe vremea lui Tari. In cazurile defavorizate au crescut chiar spectaculos. Daca ti s-ar da azi pensie doar din ce-ai depus pe vremea lui Ceasca n-ai putea trai din ea. Deci in ansamblu fondul respectiv practic s-a suplimentat, si cu mult. Asta, nu te supara, e caz clar de sa nu vezi padurea din cauza copacilor. Evident uitindu-te doar la copacii care-ti convin.
Iar ce spuneai ca tu ai platit pentru parinti iar acum platesc copiii pentru tine. In principiu e corect desigur. Dar si dupa modelul asta, cind a venit criza, copiii respectivi au cistigat mai putin, cu totii, c-asa e viata, asa ca normal e sa si plateasca mai putin si ca atare sa si scada pensiile in acelasi cuantum.

Inca o data, cind a fost bine a fost bine pentru toti, cind s-a facut mai rau e foarte prost daca e rau doar pentru unii. Sigur ca noi degeaba vorbim aici, de facut s-a facut cum s-a facut, o mizerie in plus. Probabil ca si asta contribuie la faptul ca multi pleaca de aici si lucreaza in alta parte. Cu tot respectul pentru batrini, nu vrem sa ajungem sa muncim numai pentru ei. Nu merge nici asa.
Sint si eu curios, cind o fi urmatorul val de bunastare prin Romanica, pentru ca probabil o sa mai fie, daca mai creste guvernul pensiile prea tare stiind ca dupa aia n-o sa mai poata sa le scada la loc cind vine iar vremea grea. Mie mi s-ar parea iresponsabil. Sigur ca nu de guverne iresponsabile ducem lipsa.

Si sa nu-i uitam desigur nici pe aia cu pensiile nesimtite. Care cu ocazia asta au devenit si mai nesimtite.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 15 Aug 2014, 17:11

Cum sa-mi taie / reduca pensia un "nima-n drum" ca Basescu ?
Sa avem pardon, mie, Basescu, nu mi-a redus pensia!!!! In schimb mi-o reduce Ponta!
Din cite stiu eu, fondul de pensii nu se autosustine.
Din pacate, Orion are dreptate. Pensiile sunt sustinute, totusi, de actualii platitori de taxe. La noi, un pernsionar are in spate cel mult un salariat, in germania sunt vreo cinci muncitori in spatele unui pensionar!
Ce e suparator, pentru mine, e faptul ca unii sunt mai egali decit altii. Desi nu au contribuit la fondul de pensii, sau contributia a fost jalnica pe linga salariul incasat!, au pensii calculate dupa o formula aparte, speciala, asa ca si pensiile lor sunt speciale. Nesimtit de speciale!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 25 din 28 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum