celelalte cuvinte

Momentul adevarului

Pagina 36 din 37 Înapoi  1 ... 19 ... 35, 36, 37  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Momentul adevarului

Mesaj Scris de Orion la data de Dum 03 Mai 2015, 16:31

Nutzico nici nu stii
cit de mica-ncepi sa fii.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Dum 03 Mai 2015, 18:22

Nutica nu a fost niciodata mare. Au amagit-o altii.
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Lun 13 Iul 2015, 16:39

Oare cui ii este frica de Victor Ponta? De ce vor sa-l elimine? Daca ar fi fost vinovat, Basescu avea grija sa nu poata candida la prezidentiale. Nu stiu ce inseamna sa fii avocat, dar daca primesti comision pt munca prestata, eliberand chitanta fiscala, unde e evaziunea fiscala?
Paradoxal, daca primesti un cadou la casatorie, spre exemplu, vine DNA-ul cand sarbatoresti nunta de argint sau nunta de aur si-ti pune sechestru pt acel cadou...cam asa vad eu acest proces, gresesc?
Diana

Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 15 Iul 2015, 11:07

Ceea ce mă surprinde este modul în care președintele Klaus Iohannis înțelege să pună mâna pe puterea absolută sau, mă rog, pe ceea ce crede el că este putere absolută. Nu-l suspectez că manopera de dărâmare a lui Victor Ponta, de schimbare a guvernului cu unul pe plac, ar fi din capul său. Nu poate fi bănuit de asemenea energii, de un asemnenea efort de gândire combinativă, nu am „suspiciuni rezonabile” că ar fi în stare de așa ceva. Ar fi prea mult! Îl bănuiesc doar de încordarea de a da cu pardesiul de pământ, în fața adevăraților combinatori naționali, șefii DNA și ai SRI, de draci că nu are până acum un „guvern al lui”. I-o fi dat prin cap, că un „guvern al lui” înseamnă Blaga&Co., ceea ce pentru alegerile din 2016 ar înseamna dezastru total pentru PNL? Nu cred! Se gândește, cumva, la un guvern de tehnocrați? Tot aia ar fi! Măsurile pe care un asemenea guvern le-ar lua, ar fi sprijinite în Parlament, sub ochii electoratului, tot de PNL, în principal. Costurile electorale ar fi aceleași.
Și atunci, de ce ar vrea președintele un guvern „al lui”? Un guvern PNL ar intra în anul 2016 cu un handicap electoral masiv. Teoretic, PSD nici nu ar avea nevoie de cine stie ce campanie electorală. Câștigarea alegerilor ar fi doar o formalitate. Un posibil răspuns ar fi că președintele Iohannis, știind bine cum și de către cine a fost pus președinte în 2014, de au putut românii să-și ia țara înapoi cu el, se bazează pe aceleași instituții și pentru 2016. Adică, tot pe serviciile de informații, pe SRI, în principal. Ca și în 2014, voința electoratului va fi tot pe planul doi, în 2016, tot SRI va câștiga alegerile!
Diana

Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 15 Iul 2015, 14:02

Diana, las-o jos ca macane. Nimanui nu i-e frica de Ponta, dar Ponta e vinovat, in primul rind de pagiat, apoi da luare mita, apoi de frauda.
Una e comision si alta spaga deghizata in comision! Sau in "imprumuturi" ce trebuie returnate! Pai asa, Videanu sau Vanghelie, nu tot "comisioane" au primit???? Hai, nu ne mai prosti cu prostiile de la Antena 3!
Asta pe de o pare, pe de alta parte, Ponta are mai multe capete de acuzare, nu numai "comisionu"!
Aha, acum Basescu a apus, nu mai e de actualitate, i-a luat locul Johannis!! Diana, in statutul PSD sau ce o fi ala, sunt niste articole in care se stipuleaza ca un membru al partidului ce ocupa oarece functii, trebuie sa-si dea imediat demisia din functia respectiva! Ori Ponta se incadreaz perfect in acest stipulatii. Cu alte cuvinte, nu Johannis vrea sa il darime pe Ponta, ci cerintele stipulate in articolele dupa care functioneaza PSD cer asta!
Diana, daca nu te-ai prins inca, vointa electoratului mintit si hartuit de Ponta, l-au pus pe Johannis in fruntea tarii, nu SRI sau CIA, cum le place unora sa creada.
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Dune la data de Joi 16 Iul 2015, 10:22

Wolf , macane sau nu ne cam meritam soarta , o soarta decisa de oameni care nu vad nimic rau in faptul ca un prim ministru a furat mai mult sau mai putin , fie prin plagiat fie prin afaceri oneroase si aleg sa ii reprezinte .
Ce concluzii pot sa trag ?

Daca un om simplu  fura si este prins , judecat si condamnat doar la cateva luni , pe loc i se spune  hotz, puscarias , persoana indezirabila si greu mai scapa de aceasta etichetare in comunitate ,  dar pentru un prim ministru , unul dintre primii oameni in stat , cel care ne conduce de facto din punct de vedere economic  si de a carui imagine se leaga implicit si numele tarii in exterior , ei bine acest om este mai presus de lege si bun simtz si ce este mai rau , ca nu numai el , inca cateva sute  in spatele sau , iar Diana spune cu nonsalantza '' oare cui ii e frica de Ponta ? ''

Mie imi este frica si poate tuturor ar trebui sa ne fie frica de faptul ca un astfel de om si anturajul sau se afla in fruntea guvernului  .

La cat este de mare PSD-ul chiar nu avea de unde pune un prim ministru integru ? Chiar este Ponta de neinlocuit ? Daca da atunci e grav si pentru PSD si pentru noi .

Adrian Nastase daca nu avea interdictie la functii publice astazi avea sa fie si el prin acest guvern '' stralucit'' si nu-i asa , ar fi fost ceva normal  in mintea multora  : ne mai miram de ce ne privesc cu atata reticentza parte din europeni ....
Dune

Data de inscriere : 03/06/2011
Localizare : Neamt

https://www.youtube.com/user/27Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 16 Iul 2015, 13:26

Exact Dune!!! Da, ne este frica ca un astfel de individ conduce destinele unei tari! Da, tiganca aia care a furat un buchet de lalele a fost bagata IMEDIAT la puscarie, pentru o frauda de citva lei! Oare sa fie de vina faptul nu a avut agheazma????
Mai nasol este ca o multime de romani, spalati la creer de Antena 3, cred ca un astfel de individ este fara prihana!!! Si il voteaza din patru in patru ani, punind botul la minciunile debitate cu nonsalanta. Si uite asa, ei ramin mereu la putre, mereu la ciolan!!! E drept, este si o parte proasta: nici nu ai pe cine vota, toti sunt o apa si un pamint! Asta e marea durere, ca niciodata nu vom iesi din marasmul asta. Poate e nevoie de un Moise mioaritic, care sa ne poarte 40 de ani prin desert!
Atita timp cit un post TV, si ma refer aici la Antena 3, duce o campanie furibunda in a arata Voiculescu este nevinovat si ca este o victima a lui Basescu, la ce te poti astepta???
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 16 Iul 2015, 14:35

Ar fi foarte adevarat ce spuneti, daca n-am sti cu totii ca Basescu e de 1000 de ori mai rau si pe el nu-l vedeti.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Dune la data de Joi 16 Iul 2015, 18:25

Orion , noi vorbim de prezent , un prezent in care traim si se pare , repetam greseli din trecut , iar Basescu tocmai din acest trecut face parte , bineinteles  alaturi de multi  altii din tot spectru politic .

Pentru ce este injurat fostul presedinte ?
Pentru ca a taiat salariile la bugetari si a marit tva-ul ( urmare a politicilor economice duse de Tariceanu patru ani inainte ), pentru o proasta administrare a economiei , pe vremea guvernului Boc cand el a fost si prim ministru , un fel a spune  ( cine vrea sa vada adevarul si nu poarta ochelari de cal ) , in rest au condus Tariceanu si inegalabilul , senzationalul ,unicul Ponta , Basescu doar a dat din gura ca un caine in dosul gardului  : deci , ce-i imputam asa de mult lui Base ?

Este el vinovat pentru greselile celorlalti lideri PDL ?  Partidul nu inseamna si n-ar trebui sa insemne un singur om , am spus asta si in cazul PSD-ului , cand cade liderul , cade si partidul ( a se vedea cazul PRM  sau PP-dd ) .
Ca a cumparat pamant cu bani imprumutati de la banca , ori ca este raspunzator pentru afacerile necurate a lu' frate-su' si-a altor rubedenii ?
Aiureli , fiecare este raspunzator pentru sine insusi ...

Hai sa nu batem campii ca altii , nu are nici un proces penal , cel putin deocamdata , nu poate spune nimeni ca a mituit , a fost mituit sau si-a tras foloase necuvenite , decat cei de la postul varanului , care inca incearca sa-l scoata basma curata pe distinsul profesor Voiculescu .

Pana la urma chiar asa sa fie , mai devreme sau mai tarziu  va raspunde in fata justitiei , dar pentru mine nu asta este importatnt , nu ma mai incalzeste cu nimic , politic Basescu este la trecut , istorie ,  noi traim in prezent , un prezent care este viitorul de maine , dar ramanem inca atarnati uitandu-ne in urma  cu nostalgie : dupa ce  , dupa cine ? ...
Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 17 Iul 2015, 12:50

Am intrebat de multe ori, ce i se imputa lui Basescu, ca presedinte, nimeni nu mi-a raspuns! A taiat Basescu, ca presedinte, salariile? Nu!  A taiat Basescu, ca presedinte, pensiile? Nu! A taiat Basescu, ca presedinte, alocatiile? Nu! A inchis Basescu, ca presedinte, spitalele? Nu! A inchis Basescu, ca presedinte, scoli? Nu! Normal, nici nu putea, Constitutia nu-i dadea voie!!! A, hahaie cind ride? Cu ce strica asta la economia tarii? A, bea whisky? OK, cu ce dauneaza asta salariatilor sau somerilor?? Cum se zice mai sus, daca va fi gasit vinovat, OK, sper sa suporte consecintele legii, precum Voiculescu sau Tender.
S-a facut atita caz pentru ca Basescu si-a cumparat acel pamint la Nana. Asa, si??? Care au fost rezultatele comisiei conduse cu sirg de Gabriela-efectiv-stitea???? Niste ...pesedisti arestati si anchetati pentru afaceri ilegale cu terenuri!!!
Astia care ma acuzati ca sunt basist, v-ati intrebat vreo-data cite pensii se puteau plati din cele 61 milioane de euro furati de Voiculescu?? Sau din milioanele de euro spaguite de Hrebenciuc???? Nu, dar imi tineti socoteala ca sunt propagandist! OK, nici o suparare, ca nu sunt nici basist, nici propagandist, doar atrag atentia la cele pe care uniii, orbiti de propaganda antenutelor, nu sunt in stare sa vada altceva!
Apoi, cu ce ma incalzeste pe mine ca Basescu si PDL-ul sunt mai rai decit Ponta si PSD-ul, cind mie, la trei ani de la venira lor la putere, mi-a scazut puterea de cumparare, s-au scumpit gazele si electricitatea, au aparut taxe si impozite noi, pe care trebuie sa le platesc, iar ei spitalele au ramas inchise, sanatatea e la pamint, educatia la nivelul genunchiului broastei, s-au inchis investiti, au aparut noi someri si se fura, in continuare pe rupte!!! Desi, sa nu uitam, Ponta a promis ca de a doua zi dupa ce vin la putere va fi asa si pe dincolo!!
Il acuzati pe Basescu ca hahaie si bea, dar nimeni nu zice nimic despre nerusinarea cu care Ponta a plagiat o lucrare de doctoat sau ca se adreseaza subalternilor cu apelativul "fa"!!!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Dune la data de Sam 18 Iul 2015, 15:29

Presedentia a intors codul catre Parlament pentru lamurirea catorva puncte , putin mai neclare din acest vast document , in spetza sursa veniturilor care vor acoperi gaura lasata de inca o relaxare fiscala dupa scaderea tva la alimente .

Nimic nelalocul sau , codul fiind oricum promulgat a doua oara , un act democratic de bun simtz : nu te joci cu bugetul unei tari , presedintele poate cere astfel de lamuriri.

Urmarea ? O campanie anti Iohanis in toata regula , cu minciuni si murdarii .
Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Sam 18 Iul 2015, 15:37

Asta nu inteleg nici eu. scratch
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Sam 18 Iul 2015, 23:00

Dune a scris:Orion , noi vorbim de prezent , un prezent in care traim si se pare , repetam greseli din trecut , iar Basescu tocmai din acest trecut face parte , bineinteles  alaturi de multi  altii din tot spectru politic .
Da, bine. Asta e textul mizerabililor de la A3 despre Iliescu. Care comunist, ce, comunistii nu mai sint din 90. Traiti in trecut, nu ne intereseaza, noi ne uitam la prezent si viitor. Si peste 100 de ani Iliescu si urmasii lui tot comunisti o sa fie. Printre urmasi, apropo, fiind si Basescu. La fel, si peste 100 de ani Basescu tot un dobitoc nesimtit fesenist o sa ramina pentru ce a facut cit a fost la putere. Ati vrea voi sa se stearga cu buretele. Da uite ca nu se sterge.
Oricum, nu era vorba in primul rind despre Basescu, ci despre voi. Nu prea ma intereseaza critici la adresa lui Ponta de la cineva pe care-l stiu ca nu vede si n-a vazut lucruri de 1000 de ori mai rele ale lui Basescu. N-aveti credibilitate.

Dune a scris:Pentru ce este injurat fostul presedinte ?
Pentru ca a taiat salariile la bugetari si a marit tva-ul ( urmare a politicilor economice duse de Tariceanu patru ani inainte ), pentru o proasta administrare a economiei , pe vremea guvernului Boc cand el a fost si prim ministru , un fel a spune  ( cine vrea sa vada adevarul si nu poarta ochelari de cal ) , in rest au condus Tariceanu si inegalabilul , senzationalul ,unicul Ponta , Basescu doar a dat din gura ca un caine in dosul gardului  : deci , ce-i imputam asa de mult lui Base ?
Deci iata. Exact ce spuneam mai sus.
Nu ma mai apuc la nu stiu citi ani dupa evenimente sa-ti explic mizeriile lui Base. Ma intreb doar ce-ar fi fost la gura voastra daca Ponta si-ar fi pus fata europarlamentar la Bruxelles, ar fi luat imprumut in numele tarii 30 de miliarde de euro ca sa se realeaga, si-ar fi dat casa din Mihaileanu, ca sa le spun numai pe primele 3 care-mi vin in minte.
Referinta asta la "politicile economice duse de Tariceanu" iar va arata cit de mincinosi puteti fi. Exact la fel ca Antenele, ele mint pe partea lor, voi pe a voastra. Niste mizerabili de pe Dimbovita si unii si altii.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Dune la data de Dum 19 Iul 2015, 09:30

Orion a scris:
Dune a scris:Orion , noi vorbim de prezent , un prezent in care traim si se pare , repetam greseli din trecut , iar Basescu tocmai din acest trecut face parte , bineinteles  alaturi de multi  altii din tot spectru politic .
Da, bine. Asta e textul mizerabililor de la A3 despre Iliescu. Care comunist, ce, comunistii nu mai sint din 90. Traiti in trecut, nu ne intereseaza, noi ne uitam la prezent si viitor. Si peste 100 de ani Iliescu si urmasii lui tot comunisti o sa fie. Printre urmasi, apropo, fiind si Basescu. La fel, si peste 100 de ani Basescu tot un dobitoc nesimtit fesenist o sa ramina pentru ce a facut cit a fost la putere. Ati vrea voi sa se stearga cu buretele. Da uite ca nu se sterge.

Cu tot respectul ,  citesti printre randuri si dai un inteles cuvintelor spuse de altii in asa fel ca sa-ti vina tie bine .
Cine a zis ca sterge cu buretele tot ?! Trecutul nu poate fi sters , chiar sa vrem , el ramane si pana la urma ne defineste ca vrem ca nu vrem  : spuneam ca traim in prezent si repetam greseli din trecut , iar si iar .
Nu-mi pune mie in gura vorbele prietenilor tai de la A3 pe care acum cu vadita indignare ii faci mizerabili .

De Base am zis ca are pacatele lui , cate le stiu eu , tu stii mult mai multe fiindca te inspiri de la Gadea & Company : imi pare rau dar nu iau de bun tot ce aud .

Pe fiica-sa n-a pus-o el , ci noi , cei care am votat , asa cum tot noi am votat clanul Ponta ( Ponta , nevasta-sa , socru , varul , nasii de cununie ) , daca prindea in decembrie scaunul la Cotroceni eram la propriu condusi de dottore , capo de tutti capi ... nu cred ca exista comparatie intre cele doua situatii , dna Ponta nu mi se pare cu nimic mai presus de Eba , care a cazut ca o musca in lapte , sau mai bine zis in rahat , impinsa mai mult sau mai putin de taica-su .
Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de Dune la data de Dum 19 Iul 2015, 09:48

Exact la fel ca Antenele, ele mint pe partea lor, voi pe a voastra. Niste mizerabili de pe Dimbovita si unii si altii.

Ar fi cazul sa-ti mai cauti cuvintele uneori , nu ca m-ar afecta personal , nu cer niciodata de acolo de unde stiu ca nu am ce , dar vorbim intr-un cerc mai larg nu e o discutie privata , in plus vrei nu vrei Dambovitza aduna atat la propriu cat si la figurat mizeriile Bucurestiului ...
Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Dum 19 Iul 2015, 13:56

Urmarea ? O campanie anti Iohanis in toata regula , cu minciuni si murdarii
Si la ce puteai astepta de la antenute??? Ca si Basescu, orice va face de acum in colo Johannis, orice va zice, tot rau va fi! Chiar daca, ca si in cazul codului, pune intrebari pertinente!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Dum 19 Iul 2015, 20:42

Sa avem pardon, dar marirea cu 50% a salariilor profesorilor a fost propusa de PSD, nu de PDL sau PNL!
Nu prea ma intereseaza critici la adresa lui Ponta de la cineva pe care-l stiu ca nu vede si n-a vazut lucruri de 1000 de ori mai rele ale lui Basescu. N-aveti credibilitate.
Tu citesti ce scrii? Atunci pe noi de ce ne-ar interesa critici la adesa lui Basescu venite de la cineva care nu vede si nu a vazut lucruri de 1000 de ori mai rele facute de Ponta???? Ce credibilitate ai tu????? Exact aia pe care o avem si noi. Vedeti, asta este rezultatul propagandei antenutelor, a impartit Romania in doua: nu cinti ca ei, esti propagandist basit!!!. Si cind te gindesti ca il acuzau pe Johannis ca a impartit tara in doua!.
Ma intreb doar ce-ar fi fost la gura voastra daca Ponta si-ar fi pus fata europarlamentar la Bruxelles, ar fi luat imprumut in numele tarii 30 de miliarde de euro ca sa se realeaga, si-ar fi dat casa din Mihaileanu,...
. Am intrebat de multe ori, „ce ar fi daca”, nu mi s-a raspuns. Bun, Ponta si-a bagat mama si cumnatul si restul neamurilor in afaceri necurate. Daca Boc  facea asta???? Pentru ca i-a fost  frica de diaspora, nu a lasat romanii din strainatat sa voteze! Daca facea Basescu asta??? Cum au ajuns la guvernare, de a doua zi, nu, nu au marit salariile, au vrut sa-si traga superimunitate. Imediat dupa  alegerile prezidentiale au zis ca renunta. Dupa vreo doua luni au pus iar pe tapet superimunitatea. Daca facea Basescu asta???? Apoi, este adevarat ca fata lu’ tata a ajuns europarlamentar, dar cu ce m-a deranat pe mine la pensie asta??? Sau pe un salariat de la Electrica??? Cu nimic! Si, din ce se zice, tot PSD –ul a strins semnaturi pentru ea!!! Ponta insa a marit taxele, desi a zis ca nu ca asta, a condus, si conduce tara, prin ordonante de urgenta, desi a pomis  nu o face! Ar ma fi ele, dar ma rezum la astea. S-a impumutat BASESCU personal, in numele tarii de acesti bani???? Iata o alta gogorita a pastorului mincinos Gidea. Guvernul de atunci a imprumutat acesti bani, parte din ei fiind folosti pentru plata pensiilor si salariilor. Pentru ca visteria goala, desi, dupa Tariceanu,  economia duduia! Ca si si aum de altfel! Ce s-ar fi intimplat daca peste 5 milioane de salariati si pensionari ar fi ramas  fara bani???? Dar in mintea antenistilor, Basescu a luat acesti bani pentru el personal, ca sa se realeaga! Imi vine sa rid, daca nu ar fi de plins! Casa din Mihaileanu? Asa, si?? Atunci era presedinte sau primar???? Si apoi, cu ce m-a afectat asta pe mine la pensie????? Dar cite pensii se puteau plati din milioanle de euro furate de Hrebenciuc, Vanghlie, Nastase, Voiculescu????  Da, Basescu a gresit enorm: s-a luat de corupti, i-a bagat la puscarie, e drept, pe ai lor, de asta atita ura impotriva lui!
Niste mizerabili de pe Dimbovita si unii si alti
Orion, nu cumva faci si tu parte dintre acesti izerabili???? Ori tu esti nascut pe Luna????
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Dune la data de Lun 20 Iul 2015, 13:21

Wolf a scris:
Si la ce puteai astepta de la antenute??? Ca si Basescu, orice va face de acum in colo Johannis, orice va zice, tot rau va fi! Chiar daca, ca si in cazul codului, pune intrebari pertinente!

M-as fi asteptat la o reactie normala , cum normala este si cererea presedintelui , nu ii incurca cu absolut nimic faptul ca se promulga codul acum sau in toamna fiindca intra in vigoare de la 1 ianuarie 2016  , un cod cu care in cea mai mare parte si Iohannis  este de acord .

Puteau sa zica : da , vom reanaliza punctele bifate de presedentie , daca va fi cazul vom face ceva ajustari ,  daca nu il vom retrimite si va promulgat oricum . Simplu ca buna ziua , corect, democratic .
Presedintele nu este o papusa a parlamentului , este investit prin vot direct tocmai pentru a avea legitimitate in astfel de situatii .

Ce rost avea atata tamtam decat o discreditare voita a presedintelui , o manipulare grosolana si asta pentru ca a facut uz de o prevedere constitutionala . Problema este ca acest tip de propaganda murdara prinde foarte bine la cetateanul naiv si neinformat ...
Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Lun 20 Iul 2015, 15:09

aplauze
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mar 21 Iul 2015, 01:44

Dune a scris:Nu-mi pune mie in gura vorbele prietenilor tai de la A3 pe care acum cu vadita indignare ii faci mizerabili.
Asta mi-aduce foarte tare aminte cum acum vreo 3 - 4 ani, Franz (si de altfel nu numai el) era convins ca atit eu cit si blog-ul meu sintem basisti.

Dune a scris:De Base am zis ca are pacatele lui , cate le stiu eu , tu stii mult mai multe fiindca te inspiri de la Gadea & Company : imi pare rau dar nu iau de bun tot ce aud .
Cele 3 majore pe care le-am mentionat sint in afara oricarui dubiu.

Dune a scris:Pe fiica-sa n-a pus-o el , ci noi , cei care am votat , asa cum tot noi am votat clanul Ponta
Bla bla bla ... daca facea Ponta acelasi lucru, ce era la gura voastra ...

Dune a scris:dna Ponta nu mi se pare cu nimic mai presus de Eba , care a cazut ca o musca in lapte , sau mai bine zis in rahat , impinsa mai mult sau mai putin de taica-su .
Nu e chiar asa. Eba a fost pusa fraudulos, adica ilegal. Prin asa-zisa candidatura independenta. Marea mizerie care e si acum e ca nu se cerceteaza treaba asta. Din cite stiu. Dupa parerea mea, cu asta trebuia sa inceapa urmarirea penala a lui Base. E imposibil sa faci asa ceva fara sa ramina suficiente urme ca sa-l bage la pirnaie.
Daca Eba era pusa normal, pe listele PD, n-as fi avut mare lucru de spus. Asa se face-n Romania. E adevarat ca in cazul ei era si mai penibil pentru ca era si o proasta sinistra, care chiar n-avea ce sa caute acolo, si imi pare rau dar n-ai dreptate, mult mai degraba o vad pe Daciana acolo decit pe Eba. Eba pur si simplu n-are ce sa caute. In plus Base era presedinte la momentul respectiv. Nici un presedinte n-a facut asa ceva pina acum. De la presedinte se cere ceva mai mult.

Eu nu sint foarte sigur ca a impins-o ta-su. Se poate la fel de bine sa fi vrut ea si el sa n-aiba inima sa-i spuie, fata tatii, tu nu poti ca esti mult mai proasta decit ailalti. Dar daca tu crezi ca Base a impins-o, cu atit mai mult ar trebui sa-l dispretuiesti pentru asta, si sa te si exprimi ca atare.

Dune a scris:
Exact la fel ca Antenele, ele mint pe partea lor, voi pe a voastra. Niste mizerabili de pe Dimbovita si unii si altii.
Ar fi cazul sa-ti mai cauti cuvintele uneori , nu ca m-ar afecta personal , nu cer niciodata de acolo de unde stiu ca nu am ce , dar vorbim intr-un cerc mai larg nu e o discutie privata , in plus vrei nu vrei Dambovitza aduna atat la propriu cat si la figurat mizeriile Bucurestiului ...
Deci eu unul nu vad nici o diferenta intre minciunile sinistre ale A3, cum ca "PD-istii, Base, Boc si ai lor in mod criminal si in dusmanie fata de popor au taiat salariile", si minciunile sinistre ale basistilor cum ca "salariile au trebuit taiate din cauza politicii economice a lui Tariceanu". Exact aceeasi mincare de rahat si unii si altii, care nu tin seama de faptul cit se poate de evident ca motivul major a fost criza, care n-a venit de la noi. La fel de penibili si unii si altii.
In mod normal as spune ca persoanele de fata se exclud. Dar din postari anterioare am inteles ca esti macar membru PD. Sau ai fost, nu stiu daca acum esti in caricatura aia de asa-zis PNL. In cazul ca asa e (adica daca ai fost macar o zi in viata ta membru PD sau al partidelor mostenitoare), cu tot respectul, nu te exclud.

Din pacate, dpdv. politic toata Romania se afla situata pe malul Dimbovitei.

PS. Daca nu s-a observat pina acum, ma doare fix undeva de asa-zisul scandal cu codul fiscal. L-as fi respectat mai mult pe Johannis daca nu s-ar fi bagat, pentru ca mi se pare evident ca de fapt n-are motive reale si o face doar din politicianism. Si nici nu-i treaba lui. In plus, din ce inteleg e o actiune totusi de natura sa-l faca ceva mai antipatic oamenilor, asa ca probabil e si o prostie. Hai sa fim seriosi, responsabilitate. Stim cu totii foarte bine ca daca exact acelasi cod era propus cu PDL-ul la putere, J. l-ar fi promulgat cu amindoua miinile. Dar, sigur, se exagereaza lucrurile si de-o parte si de alta. Asa si ? L-a respins, o sa-l mai voteze o data, tot in unanimitate sau pe-aproape (asta e chiar caraghios) si o sa-l promulge.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 21 Iul 2015, 12:41

Normal, nu se urmareste decit discreditarea prsedintelui Johannis. Te astepti la la normalitate de la antenute? Vezi sa nu! Nu auzi decit ca Johannis nu face nimic, de parca daca ar fi facut era bine!, ca se tine de dineuri, ca-si baga nevasta in fata, ca a darimat pereti la Vila Lac (de parca ii ramine lui!!!), ca vrea avion si elicopter, de parca le-ar vrea pentru el personal! Si lumea crede!!!!
Cele 3 majore pe care le-am mentionat sint in afara oricarui dubiu.
Curat majore coane Fan..., pardon Orion. Ti-am explicat cit sunt de majore! Oricum, mai majore decit faptul ca Ponta a ingradit dreptul la vot!
Bla bla bla ... daca facea Ponta acelasi lucru, ce era la gura voastra ...
Bla, bla, bla, dar daca Basescu ingradea dreptul la vot???? Si, uite, Ponta e sub ancheta si cei care ii tin partea tipa mult mai tare decit cei care il acuza! Asa ca stai linistit!
Eba a fost aleasa de cei care au votat-o. Exact ca si Funar. Ca a ajuns o inculta in parlamentul European, e o alta discutie. Dar, daca stau si ma gindesc, mai avem o agramata in parlamentul European, si bag samā ca nu-i mare bai! Apoi, de ce sa fie anchetat Basescu pentru ca fata lui a ajuns in parlament??? Sa fie anchetati cei care au adus-o acolo.
Orion, din ce stiu, salariile au fost taiate pentru ca UE a cerut asta, cum a cerut si inchiderea spitalelor. Pe care Ponta nu le-a redeschis, asa cum a pomis in campania electorala. Si, daca va aduceti aminte, pe vremea lui Tariceanu economia duduia, iar dupa alegeri s-a dovedit ca defapt ea doar fisiia! Si, tot daca tin bine minte, UE a felicitat pe Basescu si guvernul Boc, pentru ca in urma masurilor luate, Romania a iesit cu bine din criza! Ca Ponta a bagat-o in recesiune, nu se mai discuta, subiect tabu!
Cum spuneam mai sus, daca presdintele nu face, e rau. Daca face, iar e rau. Orion, daca nu era treaba presedintelui, de ce a fost trimisa legea spre promulgare la presedinte??? Si, tot cum e normal, presedintele a intrebat de unde bani ca sa acoperi scaderile de taxe si TVA. Pentru ca nu numai el voia sa stie asta, si eu voiam sa stiu acelasi lucru!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Dune la data de Dum 29 Ian 2017, 21:51

Probabil PSD-ului iar fi priit ceva violente la aceste proteste , dar n-a fost sa fie , sunt cele mai decente manifestatii de pana acum : decentza a coborat in strada , bine ar fi sa urce si pe la parlament sau diferite trusturi media aservite  ...

Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 30 Ian 2017, 11:53

Ii doare exact in pix! Vor cu orice pret sa-i elibereze pe borfasii lor, asa ca ordonanta va trece. Nu-i mai insir, ca se stiu foarte bine.
Fac exact ca Basescu, cind a fost intrebat daca i-a dat o palma copilului: nu l-am lovit cu pumnul in plex, a fost raspunsul lui Basescu! Si...era adevarat, nu? Asa si pesedistii, daca ii intrebi de legea gratierii raspund, ca si Basescu, cu nonsalanta, ca violatorii si criminalii nu vor beneficia de aceasta ordonanta! Pai nu de asta iese lumea in strada, ca e la mintea cocosului ca violatorii si criminalii nu vor beneficia de ordonanta! Lumea iese in strada ca de aceasta ordonanta vor beneficia exact cei pentru care a fost facuta, penalii din parlament, actuali si viitori!!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Mar 31 Ian 2017, 14:45

Wolf a scris:Ii doare exact in pix! Vor cu orice pret sa-i elibereze pe borfasii lor, asa ca ordonanta va trece. Nu-i mai insir, ca se stiu foarte bine.
Fac exact ca Basescu, cind a fost intrebat daca i-a dat o palma copilului: nu l-am lovit cu pumnul in plex, a fost raspunsul lui Basescu! Si...era adevarat, nu? Asa si pesedistii, daca ii intrebi de legea gratierii raspund, ca si Basescu, cu nonsalanta, ca violatorii si criminalii nu vor beneficia de aceasta ordonanta! Pai nu de asta iese lumea in strada, ca e la mintea cocosului ca violatorii si criminalii nu vor beneficia de ordonanta! Lumea iese in strada ca de aceasta ordonanta vor beneficia exact cei pentru care a fost facuta, penalii din parlament, actuali si viitori!!

In prima formulare a ordonantei scapau cu jumatate din pedeapsa cei care aveau copii minori acasa, cei care aveau peste 60 de ani... Acum zice ca a modificat! Dar vezi ca Iordache nu raspunde la intrebari. El vine, vorbeste si pleaca. Nu poate nimeni sa il intrebe daca Dragnea beneficiaza de ordonanta. Indruga ce vrea (ce ii spune Dragnea) numai sa se vada cu malaiul in caruta. Dupa ce dau ordonanta, Dragnea scapa de pedeapsa. Si va fi legal sa scape. Nu mai ai ce-i face!!
zaraza26

Data de inscriere : 25/04/2014
Varsta : 52
Localizare : Nasaud

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 31 Ian 2017, 15:41

Nu numai Dragnea scapa, ci si ceilalti borfasi de lux!
Ieri, la consfatuirea cu boboru' era una care tipa sus si tare ca sa-i elibereze fiul, ca nu a furat decit trei masini! Cam astia au votat cu PSD! Dar, daca ma gindesc bine, tipa avea dreptate: daca il elibereaza pe Voiculescu, cu o delapidare de 61 milioane de euro, ficioru-su, care a furat  doar trei masini, sa tot fie vreo 15 mii de euro, de ce sa faca pirnaie?
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 36 din 37 Înapoi  1 ... 19 ... 35, 36, 37  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum