celelalte cuvinte

Momentul adevarului

Pagina 4 din 37 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 37  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Momentul adevarului

Mesaj Scris de Diana la data de Mar 12 Iun 2012, 18:45

Varianta asta a fost votata acum de prostime si este la putere.

Cu alte cuvinte fac parte din prostime si prietenii mei la fel fie cum zici dar nu-s chiar asa proasta cum crezi Sad

Imi pare rau ,eu de dimineata eram fericita ca s-a casatorit fata mea ,apoi am primit vestea trista ca un forumist Cactus a murit,iar acum mai fac parte si din "prostime",nu-i nimic hotii si banditii ca proasta de eba a ajuns europarlamentar,hoata de udrea si anastase ele sunt de o cultura incomensurabila ca oltean,cotoi,igas,blejnar etc...o sa plateasca sper si basescu pentru toata suferinta Sad
Diana

Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Mar 12 Iun 2012, 18:53

Diana a scris:
dar PSD+PNL+PC ?

Da asa vor ramine si nu se vor combina cu udmr,n-am nici o treaba cu maghiarii deoarece sotul meu e maghiar dar nici el nu mai voteaza cu ei in veci pururi,am fost umiliti in ultimul hal.
Dar avind in vedere ca fata mea s-a casatorit azi ,e o zi speciala si sotul ei e maghiar ,sa facem pace Horia si-ti doresc doar bine:)

Nu avem de ce sa facem pace pentru ca nu am avut niciun razboi
Singura chestie era sa inteleg si eu pe cei care au alte optiuni politice decit mine si cumva m-ai ajutat sa inteleg
si iti multumesc.
In rest ..de-o fi una, de-o fi alta, ce e scris si pentru noi ...

Felicitari pentru marele eveniment din familie !
si pe curind ...

horia

Data de inscriere : 22/05/2010
Localizare : Bucuresti

http://ipoteze.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Mar 12 Iun 2012, 19:11

wolf a scris:Diana, ca sa intelegi si tu. PDL mai are inca aproximativ 30% din primarii, consilii judetene etc. Deci e doar ranit. Daca era infrind nu mai aprea pe harta. Cum nu mai e PNT-CD, partid mort.
Diana, nicidata sa nu spui, niciodata.
PDL va scadea ca pondere in urmatoarele saptamani la nivel de primari. O sa ma intrebi : de ce ? Pentru ca in urmatoarea perioada, foarte multi din primarii alesi sub sigla PDL isi vor da seama ca nu vor putea sa-si multumeasca electoratul care i-a sustinut prin vot in fata urnelor decat daca vor arunca sigla PDL la cosul de gunoi si vor activa in continuare sub una din siglele PSD - PNL - PC. Simplu, nu ?
dar PSD+PNL+PC ?

wolf a scris:Varianta asta a fost votata acum de prostime si este la putere.
Sa va aduc aminte de varianta PSD+PC contra PDL+PNL, cistiga PDL+PNL, PC tradeaza PSD si se alipeste la PDL+PNL ca sa faca PDL+PNL+PC. Dupa nici citeva luni de guvernare, PSD promite marea cu sarea pentru PNL+PC (un PC ofuscat ca nu a primit osul de marimea ceruta) si pe corabie are loc o rasmelita: PSD+PNL+PC contra PDL. Asa PDL este scos de la guvernare. Dupa patru ani PDL revine la putere. UDMR, intra in calcule, adica oricum el este la putere! O poveste de cum citeva secole? Nu, una recenta, dar privitorii la antenute au memoria scurta!
Varianta asta o vor alege multi din primarii PDL din considerentele explicate de mine anterior.

Sa fim sanatosi si vei vedea ca am dreptate. Nu mai avem mult de asteptat.
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mar 12 Iun 2012, 19:18

horia a scris:
Diana a scris:
dar PSD+PNL+PC ?

Da asa vor ramine si nu se vor combina cu udmr,n-am nici o treaba cu maghiarii deoarece sotul meu e maghiar dar nici el nu mai voteaza cu ei in veci pururi,am fost umiliti in ultimul hal.
Dar avind in vedere ca fata mea s-a casatorit azi ,e o zi speciala si sotul ei e maghiar ,sa facem pace Horia si-ti doresc doar bine:)

Nu avem de ce sa facem pace pentru ca nu am avut niciun razboi
Singura chestie era sa inteleg si eu pe cei care au alte optiuni politice decit mine si cumva m-ai ajutat sa inteleg
si iti multumesc.
In rest ..de-o fi una, de-o fi alta, ce e scris si pentru noi ...

Felicitari pentru marele eveniment din familie !
si pe curind ...
Iti multumesc Horia si avem un prieten comun din Buzau ,eu sunt din Timisoara iti las adresa mea de mail poate vb.si pe mess "molnargeta@yahoo.com"Smile
Multumesc pentru urari:)
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de s h a d o w la data de Mar 12 Iun 2012, 19:20

A murit Cactus?
s h a d o w

Data de inscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ZEUS la data de Mar 12 Iun 2012, 19:21

Din pacate... da. Astazi dimineata. Mi-a zis si mie Franz.

Admin

Localizare : OLIMP

http://celelaltecuvinte.pro-forums.us

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mar 12 Iun 2012, 19:25

s h a d o w a scris:A murit Cactus?

DA azi dimineata am vazut la status ca e in alta dimensiune si am vorbit cu baiatul lui adoptiv ,acum e la capela si mi-a spus ca ar fii fericit sa bea un pahar cu vin bun si sa asculte o melodie veche Sad
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de s h a d o w la data de Mar 12 Iun 2012, 20:11

Pe cinea-ai votat, Horia, pe DDD?
s h a d o w

Sus In jos

Mesaj Scris de s h a d o w la data de Mar 12 Iun 2012, 20:12

Uf... să-i fie ţărâna uşoară. Nu am schimbat prea multe vorbe cu el, dar îmi era drag omul.
s h a d o w

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 12 Iun 2012, 21:17

Sa fim sanatosi si vei vedea ca am dreptate. Nu mai avem mult de asteptat.

Franz, corect ce spui tu, intr-o oarecare masura. Vor migra acei primari care au facut promisiuni fara acoperire sau acei primari care nu vor fi lasati de USL sa-si gospodareasca urbea. Primarul de la Alba, PDL-ist, a fost reales, nu pentru ca e de la PDL, ci pentru ca e gospodar. Asa, probabil, s-a intimplat si in alte part (Brasov de exemplu). Mugurel a fost dat jos, nu pentru ca era PDL-ist, ci pentru ca sub obladuirea lui orasul a decazut gospodareste. Nu uit cum, pe la sfirsitul lui 2009, promitea cu gura pina la urechi soseaua de centura gata pina la finele lui 2011. Iaca, suntem in 2012 si soseaua inca e la nivel de sapaturi. De cind se stiu oameni din oras, doar sub obladuirea lui Mugurel nu au avut patinoar. Poate e o chetsie minora, dar asta spune mult! Si acum au venit cu panori electorale cu poze in care PDL-istii (fotoshop-ul sa traiasca!) cum va arata parcul orasului daca vor fi alesi. Pai frate, ati fost patru ani la primarie, de ce drac nu ati facut parcul atunci?
Cu alte cuvinte fac parte din prostime si prietenii mei la fel fie cum zici dar nu-s chiar asa proasta cum crezi
[quote]Nu te supara, dar mai vorbim peste patru ani! Sau cine stie, poate mai repede, cind vei vota un alt partid, ca astia sunt hoti ordinari si banditi si or sa plateasca pentru suferinta. Rabdare sa avem.
Oprescu, a prapadit, tot o hotie pina la urma daca ne uitam la comisioanele incasate, banii urbei pe ceasuri aurite, palmieri si gazoane bune de nimic. Si... a fost reales. Cine l-a votat, nu prostimea????
...eu sunt din Timisoara
Ups. Pai acolo era primar unul de la PNT-CD, nu de la PDL! Atunci de ce nu l-ai votat pe Ciuhandru??? Nu mai era bun, ca doar nu era din clica de hoti si banditi a PDL-ului? Ori ai votat...ce?
Pe cinea-ai votat, Horia, pe DDD?
Uite asta nu inteleg eu! Cum nu esti inregimentat in gasca antenutelor, cum esti un fel de paria, ajuns la marginea societatii! Sau, cum ziceau comunisti, cine nu e cu noi, e impotriva noastra! Nu, mai sunt si unii "independenti" care incearca sa vada si altfel decit prin ochelarii antenutelor.

Sa-i fie tarina usoara!

Ultima editare efectuata de catre wolf in Mar 12 Iun 2012, 21:20, editata de 1 ori
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mar 12 Iun 2012, 21:19

Ups. Pai acolo era primar unul de la PNT-CD, nu de la PDL. Atunci de ce nu l-ai votat pe Ciuhandru??? Nu mai era bun, ca doar nu era din clica de hoti si banditi a PDL-ului? Ori ai votat...ce?

Pt.ca nu a mai candidat de aceea nu l-am votat!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mar 12 Iun 2012, 21:22

Oprescu, a prapadit, tot o hotie pina la urma daca ne uitam la comisioanele incasate, banii urbei pe ceasuri aurite, palmieri si gazoane bune de nimic.
Da udrea ce a facut gondole fara drumuri,patinoare in sate,etc.....cit a furat udrea n-a furat nimeni cu piscinele inchise etc....
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de s h a d o w la data de Mar 12 Iun 2012, 21:33

Lupule, ce n-ai înţeles tu este că l-am întrebat pe baza a ceea ce-a spus anterior. Nu eram ironic.
s h a d o w

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 13 Iun 2012, 04:49

Ce-mi place cum o plimba toata lumea dintr-o parte in alta, si fiecare incearca s-o traga in partea lui / ei.
Adevarul e simplu: nu avem pe cine sa votam.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Joi 14 Iun 2012, 00:55

s h a d o w a scris:Pe cinea-ai votat, Horia, pe DDD?

- nu as vrea sa spun pe forum ca sa nu se creada ca fac propaganda cuiva

Va scriu doar atat:

Distrugeti orice este bun in tara dusmanilor vostrii.
Faceti de ras zeii si improscati cu noroi ce inseamna traditiile.
Subminati prin ori ce mijloace prestigiul paturilor conducatoare, oriunde este posibil, implicati-le in afaceri obscure, si faceti-le de rusine la momentul oportun.
Propagati cearta si dezbinarea printre cetateni.
Instigati tineretul impotriva batranilor.
Impiedicati in ori ce mod activitatea autoritatilor.
Plasati-va peste tot agentii.
Nu aveti retineri sa colaborati nici cu cei mai josnici si respingatori indivizi.
Promiteti cat mai mult, nu faceti economii la bani sau la cadouri, deorece acestea produc dobanzi substantiale”!

Textul ii apartine lui Sun-Zu, are o vechime de 2500 ani si face parte din lucararea „Arta Razboiului.”

- cine vrea sa vada ca sintem in stare de razboi vede ...

-s-a distrus tot ce era bun in economie si agricultura ?
-se improsaca cu noroi traditiile, istoria si credinta ?
(ar fi bine sa te gindesti la asta... sa nu faci involuntar jocurile altora !)
- se compromit toti cei de la conducere.... si se amescteca in afaceri obscure ?
(nu avem pe cine vota... nu-i asa ?)
-sintem dezbinati permanent ? ... tineri contra batrini ... muncitori si minieri contra intelectuali si invers ... ardeal contra regat etc
-se impiedica activitatea autoritatilor ? in special locale ?
-ce parere aveti de clanurile de interlopi ? apropo de cei mai josnici... chiar sint de capul lor ?
-despre agentii infiltrati ce credeti ? (sau ne mincam si singuri intre noi si fara aportul lor?)
-despre promisiuni si caduri electorale ce sa mai zic ...

a naibi potriveala cu cartea chinezului nu ?
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 14 Iun 2012, 11:24

Nooooo, o simpla coincidenta! fluierici
Cit a fost PDL-ul la putere, cei din opozitie tipau din toti rarunchii ca Basescu vrea sa puna de o dictatura, ca vrea sa ingradeasca libertatile, ca incalca constitutia etc, etc.
La nici o luna de la preluarea puterii, USL face un mare pas spre dictatura, lucru pe care PDL nici nu a indraznit sa-l gindeasca: Curtea Constitutionala nu mai poate bloca legile date de parlament! Si cu asta s-a spus tot! Probabil cit de curind C.C va fi scoasa in afara legii.
Ma intreb ce ar fi fost la gura antenutelor daca PDL ar fi propus numai, o astfel de lege! Imi raspunde cineva? Eventual Diana.
Da udrea ce a facut gondole fara drumuri,patinoare in sate,etc.....cit a furat udrea n-a furat nimeni cu piscinele inchise etc....

Esti penibila diana! La gradinita mai auzi asa ceva: Tovarasa, da si Gigel a spart o calimara, nu numai eu.
Daca si Opresci si Udrea sunt hoti, de ce l-ai voata pe Oprescu si nu pe Udrea? Pentru ca Orescu este un hot mai mic? Hai ca e der ris, daca nu ar fi de plins...
Gondole fara ...drumuri?? Pai nici nu trebuei drumuri pentru gondole!!!! Patinuare la sate? Pai si ce, te supara daca copiii de la sate se dau pe gheata in siguranta, pe un patinoar, si nu pe girla satului, unde pot muri inecati? Te supara asta Diana?
A, daca vrei sa zici ceva, zi de parcurile si zonele verzi amenajate in mijlocul...zonelor verzi! Asta da ineptie!
Lupule, ce n-ai înţeles tu este că l-am întrebat pe baza a ceea ce-a spus anterior. Nu eram ironic.
Atunci, mea culpa.
Adevarul e simplu: nu avem pe cine sa votam.
Exact, de 20 de ani votam, din patru in patru ani, cind pe dracu, cind pe ma-sa!
Desi, poate, variante ar mai fi. Numai ca acele variante nu mituiesc electoratul cu mici si bere, deci nu sunt baieti de treaba si simpatici, ca atare nu merita votati. Votam tot pe Oprescu si Vanghelie care este, pe linga care Udrea si Negoita sunt mici copii. Dr despre ce a furat Oprescu si Venghelie, antenutele tac milc, nu-i asa Diana?
Uite, acum pe linga circul foamei din zona Socului (Chisinau, actual), se scot bordurile puse de Videanu, mai acum citva ani. Se inlocuiesc cu altele. Ale cui or fi, tot ale lui Videanu sau...ale lui Ontanu? Razz
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Joi 14 Iun 2012, 16:23

Suna tare real...

Cand te-ai nascut si ai crescut la o ferma, judeci lucrurile altfel decat copii de la oras de aceeasi varsta. Iata o intamplare ce dovedeste pe deplin acest adevar.
Un fermier din Queensland , Australia , bate la usa casei vecinului sau (intre noi fie spus,aceasta se afla la catva mile de casa lui). Ii deschide un baiat de vreo noua ani. Fermierul il intreaba:
- Tatal tau este acasa?
Pustiul raspunde:
- Nu, tata si mama sunt in oras!
- Dar fratele tau Howard, e acasa?
- Nu, e in oras cu mama si tata!
Fermierul se leagana stingherit de pe un picior pe altul. Pustiul incearca sa il ajute:
- Daca aveti nevoie sa imprumutati vreo unealta, pot sa va dau, eu stiu unde sunt toate. Sau, poate doriti sa ii dau tatei un telefon...
Fermierul e vadit jenat:
- Stii... e o problema pe care trebuie sa o discut cu tatal tau. E vorba de faptul ca fratele tau, Howard, a lasat-o insarcinata pe fiica mea Susie.
Baiatul sta un moment pe ganduri, apoi spune:
- Da, cred ca e mai bine sa vorbiti cu tata. Stiu ca incaseaza 550 de dolari australieni pentru taur si 50 pentru vier, dar nu stiu cat o sa va taxeze pentru treaba pe care a facut-o Howard.
FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Joi 14 Iun 2012, 19:52

hmm...mi-ai amintit de un banc tot cu copii de la tara

Rodica trecea pe ulita cu vaca dupa ea
o opreste preotul si o intreaba cu blindete ...
- ce mai faci tu fetita ?
- multumesc bine parinte, ma duc cu vaca la monta !
... preotul incurcat ...
- bine mai Rodica ... dar tatal tau nu putea face el trebusoara asta ?
... Rodica prompt :
- nu parinte nu putea ! e neaparat nevoie de un taur !
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Joi 14 Iun 2012, 20:42

Ce-i corect e...corect, ...pana la urma... aplauze
FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 15 Iun 2012, 11:46

hohote
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Vin 15 Iun 2012, 14:10

horia a scris:
- nu as vrea sa spun pe forum ca sa nu se creada ca fac propaganda cuiva

Va scriu doar atat:
...
Ai votat cu dacii liberi.

Asta nu-nteleg nici eu. Ce rost are sa faci atita caz, cind si-asa oricine ar iesi pina la urma tot dracu ala e. "Citesc si ma cutremur", nu zau. Dar cind e sa ne spui si noua care ar fi fost alegerea aia care nu te-ar fi facut sa te cutremuri, o dai cotita. Si nu, nu e cazul sa-ti faci griji ca faci propaganda. (Cita vreme n-o faci in mod nerusinat si incercind sa pari ca nu, ca amicul wolf.) Daca intr-adevar crezi ca unii sint mai buni ca altii, spune-ne si noua sa stim si noi. Eu chiar as fi curios.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Vin 15 Iun 2012, 18:40

Ok la insistentele publicului trebuie să recunosc şi de această data ca logica lui Shadow a fost corectă
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de s h a d o w la data de Vin 15 Iun 2012, 18:46

Existenţa unei asemenea clase politice demonstrează că toţi suntem fraieri, fiecare din alte motive. Acum ce să facem? Ne batem între noi ca orbii în vreme ce politicienii prosperă. Adică după ce că suntem fraieri, mai suntem şi chiori. Şi după ce că suntem chiori, ne mai batem şi cu pumnu-n piept.
s h a d o w

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Vin 15 Iun 2012, 19:00

Ok şi care ar fi atunci atitudinea corectă?

Ultima editare efectuata de catre horia in Sam 16 Iun 2012, 20:10, editata de 1 ori
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Vin 15 Iun 2012, 19:04

horia a scris:
Ok la insistentele publicului trebuie să recunosc şi de această data ca logica lui Shadow a fost corectă
Hai ma, nu se poate. Deci de-asta te cutremurai, ca n-am votat toti cu PPP-DDD ? Ce sa mai zic. Nu mai zic nimic ca nu mai am ce.
Inseamna probabil ca erai si simpatizant al lui Vadim, nu ?

s h a d o w a scris:Existenţa unei asemenea clase politice demonstrează că toţi suntem fraieri, fiecare din alte motive.
Nu demonstreaza. Demonstreaza ca din diverse motive nu sintem in stare sa producem ceva mai bun. Fiecare are o vina intr-o mai mare sau mai mica masura, ceea ce nu inseamna ca fiecare e fraier. (Dar sint si multi fraieri desigur.)

s h a d o w a scris:Acum ce să facem? Ne batem între noi ca orbii în vreme ce politicienii prosperă. Adică după ce că suntem fraieri, mai suntem şi chiori. Şi după ce că suntem chiori, ne mai batem şi cu pumnu-n piept.
Nici asta nu cred. Nu stiu exact la ce te referi, dar faptul ca discutam in contradictoriu pe un forum, in limite relativ civilizate, nu inseamna ca ne batem intre noi ca orbii. Chiar e de bine, zic eu. Macar aratam macar in felul asta nu foarte semnificativ ca ne mai pasa cit de cit.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 37 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 37  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: