celelalte cuvinte

Momentul adevarului

Pagina 5 din 37 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21 ... 37  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Momentul adevarului

Mesaj Scris de horia la data de Vin 15 Iun 2012, 21:12

vlad_sim a scris:
horia a scris:
Ok la insistentele publicului trebuie să recunosc şi de această data ca logica lui Shadow a fost corectă
Hai ma, nu se poate. Deci de-asta te cutremurai, ca n-am votat toti cu PPP-DDD ? Ce sa mai zic. Nu mai zic nimic ca nu mai am ce.
Inseamna probabil ca erai si simpatizant al lui Vadim, nu ?

- vreau sa tii cont de faptul ca imi este cit se poate de evident
faptul ca in campanie, un om politic indiferent de culoare urmareste :
- sa ia voturi de la cei saraci
- sa ia bani de la cei bogati
- si sa le promita la fiecare ca ii va apara de ceilalti ;)
zii ca nu e asa !

Daca, asa cum spuneam, logica lui Shadow a nimerit la tinta, a ta, in cazul meu, a nimerit pe alaturi din doua motive:

1) nu ma cutremuram ca n-am votat cu totii un partid care nu are inca un an de la infiintare ...
problema e alta, si daca ai fi urmarit campamnia pe care dd a facut-o in peste jumatate din localitatile tarii ... te-ai fi cutremurat si tu ...
Daca ai fi vazut cum era intimpinat de efectiv toata suflarea comunelor pe unde trecea si inconjurat cu simpatie ... piine si sare etc... si cum apoi la vot lumea se sucea ... dupa ce propaganda usl le deschidea ochii asupra unor aspecte practice cum ar fi :
- pierderea locurilor de munca la firmele cu patroni usl
- pierdere pensiilor sau a ajutoarelor
- alte amenintari pina si cu bataia...
- bani, mese intinse insotite de replici de felul... uite, inca nu ne-ati votat si noi va dam ceva, aia ce v-au dat ceva ? ... nici dupa aia nu o sa va dea ...
- dezorganizari in sectiile de votare, reprezentantii sau observatorii ppdd erau nepriceputi umiliti, se marja pe dezorganizarea lor la nivel local ... uite ma ai vostrii nu va da un senvis sau macar o sticla de apa ... sau chiar au cedat contra bani si au numarat cum li s-a cerut.
Si uite asa se face ca dupa primirile trimufale dd s-a ales cu praful de pe toba.
Ce e rau in asta ? unde e gresala ?
Parerea mea e ca el s-a bazat pe audienta pe care o avea la patura cea mai saraca a tarii
patura care gindeste cu stomacul si e incredibil de usor de cumparat.

Inteleg sa fi fost ironic in privinta optiunii mele daca mergeam pe mina unor partide care au dus tara in sapa de lemn si acum cistiga alegeri prin cumpararea paturii saracite de ei si intimidarea celor care muncesc in firme particulare sau de stat conduse de membrii usl.

2) nici cu Vadim nu ai nimerit-o ... nu l-am votat niciodata, daca ai fi fost mai atent ai fi observat ca discirsul lui DD difera considerabil de cel al lui Vadim. DD a fost admirabil primit in localitati preponderent maghiare si chiar a luat acolo procente mai bune ca in satele de romani asistati social.
E drept ca multe filiale PRM au trecut in bloc la ppdd ca dovada ca nici sustinatorii lui Vadim nu impartaseau convingeri xenofobe.

Ultima editare efectuata de catre horia in Vin 15 Iun 2012, 21:28, editata de 1 ori
horia

Data de inscriere : 22/05/2010
Localizare : Bucuresti

http://ipoteze.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Mikro la data de Vin 15 Iun 2012, 21:23

Cum, ba, frate, sa votezi cu PPP-DDD? Asa ceva este incalificabil!
Parca e partid de limbutzi...pepepepe-dededede Laughing
Mikro

Data de inscriere : 25/05/2010
Localizare : Buc.

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Vin 15 Iun 2012, 21:30

Mikro a scris:Cum, ba, frate, sa votezi cu PPP-DDD? Asa ceva este incalificabil!
Parca e partid de limbutzi...pepepepe-dededede :lol:

dar ce ar fi calificabil dupa parerea ta ?

(verifica ce sens are "limbut" ...poate vrei sa zici balbait ...)
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de Mikro la data de Vin 15 Iun 2012, 21:45

horia a scris:
Mikro a scris:Cum, ba, frate, sa votezi cu PPP-DDD? Asa ceva este incalificabil!
Parca e partid de limbutzi...pepepepe-dededede Laughing

Calificabil ar fi fost sa nu-ti fi irosit votul cu astfel de specimene, glume ale naturii. Te vad om cu preocupari serioase, ce am citit din dezbaterile cu Shadow, dar tind sa cred ca totusi ai glumit la faza cu votul!

PS: Da, ai dreptate, mai bine spus balbait!
Mikro

Localizare : Buc.

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Vin 15 Iun 2012, 21:57

Mikro a scris:
horia a scris:

Calificabil ar fi fost sa nu-ti fi irosit votul cu astfel de specimene, glume ale naturii. Te vad om cu preocupari serioase, ce am citit din dezbaterile cu Shadow, dar tind sa cred ca totusi ai glumit la faza cu votul!

PS: Da, ai dreptate, mai bine spus balbait!

sa spui ce sa nu votez e simplu
vad ca mai dificil e sa spui ce ar merita votat ;-)

si apropo ... votul ar fi fost irosit daca voturile ppdd ar fi intrat la redistribuire ...
dar asa, pe locul 3, preia de la ce numesti tu glume ale naturii: ppps (irinel columbeanu ), ppmt
(tokes) sau pplc (cojocaru) sau png becali etc ... totusi DD e un pic mai sus.
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Vin 15 Iun 2012, 23:26

.. totusi DD e un pic mai sus.

E pe locul trei ceea ce mare lucru:)
Diana

Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Sam 16 Iun 2012, 20:25

horia a scris:
vlad_sim a scris:Hai ma, nu se poate. Deci de-asta te cutremurai, ca n-am votat toti cu PPP-DDD ? Ce sa mai zic. Nu mai zic nimic ca nu mai am ce.
Inseamna probabil ca erai si simpatizant al lui Vadim, nu ?
- vreau sa tii cont de faptul ca imi este cit se poate de evident
faptul ca in campanie, un om politic indiferent de culoare urmareste :
- si sa le promita la fiecare ca ii va apara de ceilalti Wink
zii ca nu e asa !
Da, sigur.

horia a scris:Daca, asa cum spuneam, logica lui Shadow a nimerit la tinta, a ta, in cazul meu, a nimerit pe alaturi din doua motive:

1) nu ma cutremuram ca n-am votat cu totii un partid care nu are inca un an de la infiintare ...
problema e alta, si daca ai fi urmarit campamnia pe care dd a facut-o in peste jumatate din localitatile tarii
N-am urmarit, recunosc. Imi ajunge ce stiu deja despre DDD. N-are nici un rost sa-mi pierd timpul cu ce spune in campanie.

horia a scris:... te-ai fi cutremurat si tu ...
Daca ai fi vazut cum era intimpinat de efectiv toata suflarea comunelor pe unde trecea si inconjurat cu simpatie ... piine si sare etc...
Tare ma indoiesc ca m-as fi putut cutemura de ce i se intimpla rau lui DDD.
De unde stii ca era intimpinat de "efectiv" toata suflarea ? Ai vazut la OTV ? Poate era aranjat ? Poate ti-au aratat doar niste cazuri in care au fost ceva mai multi, poate au mai adus si ei din alte parti ? Sincer n-as avea deloc incredere in ce-mi arata OTV-ul, sau poate crezi ca numai Antenele se ocupa cu chestii din astea.

horia a scris:si cum apoi la vot lumea se sucea ... dupa ce propaganda usl le deschidea ochii asupra unor aspecte practice cum ar fi :
- pierderea locurilor de munca la firmele cu patroni usl
- pierdere pensiilor sau a ajutoarelor
- alte amenintari pina si cu bataia...
- bani, mese intinse insotite de replici de felul... uite, inca nu ne-ati votat si noi va dam ceva, aia ce v-au dat ceva ? ... nici dupa aia nu o sa va dea ...
- dezorganizari in sectiile de votare, reprezentantii sau observatorii ppdd erau nepriceputi umiliti, se marja pe dezorganizarea lor la nivel local ... uite ma ai vostrii nu va da un senvis sau macar o sticla de apa ... sau chiar au cedat contra bani si au numarat cum li s-a cerut.
Si uite asa se face ca dupa primirile trimufale dd s-a ales cu praful de pe toba.
Ce e rau in asta ? unde e gresala ?
Parerea mea e ca el s-a bazat pe audienta pe care o avea la patura cea mai saraca a tarii
patura care gindeste cu stomacul si e incredibil de usor de cumparat.
Asta probabil e iar de pe la OTV.
Or fi fost si din astea. Una peste alta a luat un procent mai mare decit era de asteptat, si eu unul ma bucur foarte tare ca nu a fost si mai mare.

horia a scris:Inteleg sa fi fost ironic in privinta optiunii mele daca mergeam pe mina unor partide care au dus tara in sapa de lemn si acum cistiga alegeri prin cumpararea paturii saracite de ei si intimidarea celor care muncesc in firme particulare sau de stat conduse de membrii usl.
Domnule, hai sa stabilim o treaba. Deci e adevarat ca am spus mai inainte ca nu conteaza cine iese ca tot dracul ala e. Nu ma refeream la DDD. Eu sper sa nu ajungem sa vedem cum e cind cistiga DDD alegerile, mai ales pe alea generale. (Nu cred ca m-ar deranja sa cistige acum citeva comune sau orase mai mici, doar asa sa-si dea arama pe fata. Sigur ca el si cu OV-ul o sa strige ca nu-i lasa aia de la centru sa faca treaba, ca le baga talpi etc.).
Deci da, pe astia pe care i-am avut pina acum ii stim, sint rai, timpiti, corupti etc.. E si o mica sansa ca DDD sa se dovedeasca a fi mai bun. Domnule, nu-mi asum riscul. Eu zic ca sansa mult mai mare e ca daca ar iesi, ne-ar arata ca se poate si mult mai rau decit cu PDL-ul si cu PSD-ul. Deci mi se pare un risc destul de mare si atunci cind nu stiu mai nimic despre respectivul; dar cind stiu ca ocupatia lui principala e sa stoarca bani de la prostii cei mai prosti din tara asta, care se uita la postul lui de cea mai joasa factura, pe linga multe alte afaceri dubioase care au mai fost prin presa si care eu cred ca in buna masura sint adevarate, deci chiar n-am nici un chef sa vad cum ar fi sa ma conduca. Chiar sa nu gasim pe cineva mai bun sa ne conduca decit DDD ? OK, si Iliescu si Basescu au fost ca dracu. Uite ca tot nu vreau sa-l pun pe DDD in loc.

horia a scris:2) nici cu Vadim nu ai nimerit-o ... nu l-am votat niciodata,
Ma bucur pentru tine, sincer.

horia a scris:daca ai fi fost mai atent ai fi observat ca discirsul lui DD difera considerabil de cel al lui Vadim.
Dupa cum am spus nu am fost deloc atent. Dar intr-adevar, nu ma asteptam sa fi avut discurs asemanator. Chiar vroiam sa te intreb, ce legatura are DDD cu traditiile neamului, ca parca spunea ceva de genul asta in textul ala de Sun Tzu pe care l-ai citat mai devreme.

horia a scris:E drept ca multe filiale PRM au trecut in bloc la ppdd ca dovada ca nici sustinatorii lui Vadim nu impartaseau convingeri xenofobe.
Da, pe asta ma bazam si eu, ca din cite stiu DDD a preluat multi din alegatorii lui Vadim. Bun, daca nu e nu e, si cum spuneam imi pare bine ca nu e.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Sam 16 Iun 2012, 20:41

Mai fratilor,
Oare numai mie imi miroase inlocuirea unui partid gen PRM cu altul sub sigla PP-DD ??? Doctrina e, in general, cam aceeasi.
Analizati va rog acest punct de vedere, tinand cont de promisiunile unora si ale altora.
Daca am dreptate atunci PP-DD are aceeasi sansa de a conduce tara asta amarata cat a avut si PRM.
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Sam 16 Iun 2012, 21:33

vlad_sim a scris:
Domnule, hai sa stabilim o treaba. Deci e adevarat ca am spus mai inainte ca nu conteaza cine iese ca tot dracul ala e. Nu ma refeream la DDD. Eu sper sa nu ajungem sa vedem cum e cind cistiga DDD alegerile, mai ales pe alea generale. (Nu cred ca m-ar deranja sa cistige acum citeva comune sau orase mai mici, doar asa sa-si dea arama pe fata. Sigur ca el si cu OV-ul o sa strige ca nu-i lasa aia de la centru sa faca treaba, ca le baga talpi etc.).
Deci da, pe astia pe care i-am avut pina acum ii stim, sint rai, timpiti, corupti etc.. E si o mica sansa ca DDD sa se dovedeasca a fi mai bun. Domnule, nu-mi asum riscul. Eu zic ca sansa mult mai mare e ca daca ar iesi, ne-ar arata ca se poate si mult mai rau decit cu PDL-ul si cu PSD-ul. Deci mi se pare un risc destul de mare si atunci cind nu stiu mai nimic despre respectivul; dar cind stiu ca ocupatia lui principala e sa stoarca bani de la prostii cei mai prosti din tara asta, care se uita la postul lui de cea mai joasa factura, pe linga multe alte afaceri dubioase care au mai fost prin presa si care eu cred ca in buna masura sint adevarate, deci chiar n-am nici un chef sa vad cum ar fi sa ma conduca. Chiar sa nu gasim pe cineva mai bun sa ne conduca decit DDD ? OK, si Iliescu si Basescu au fost ca dracu. Uite ca tot nu vreau sa-l pun pe DDD in loc.

Ok te inteleg perfect asa cum ii inteleg si pe toti ceilalati care au vazut in usl singura alternativa credibila pt a scapa de pdl.
Drept sa spun nici mie nu mi se pare o mare fericire aparitia lui DD pe scena politica
numai ca eu spre deosebire de altii sint prea inversunat contra tuturor celorlalte partide si as merge pe orice alternativa care apare.
Nici mie nu imi venea sa cred ca dd chiar vrea sa faca ceva treaba in politica... mult timp credeam ca se agita doar ca sa faca procente de audienta.
Cind am vazut insa ca a adus in jurul sau oameni cu studii si pregatire in administratie, cind am vazut ce campanie a facut prin mare parte din asezarile tarii ... ceea ce nu a facut niciun alt candidat...
(a incercat ponta la iasi si a iesit cu huiduieli)
Vazind toate aste am zis ca ar merita o sansa ... asta e tot ...

Dupa cum am spus nu am fost deloc atent. Dar intr-adevar, nu ma asteptam sa fi avut discurs asemanator. Chiar vroiam sa te intreb, ce legatura are DDD cu traditiile neamului, ca parca spunea ceva de genul asta in textul ala de Sun Tzu pe care l-ai citat mai devreme.

Intr-adevar dd nu are nicio legatura cu acel text nici nu distruge traditiile asa cum fac ceilalti,
dar nici nu se bate cu caramida in piept ca le promoveaza.
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Sam 16 Iun 2012, 21:49

FRANZ a scris:Mai fratilor,
Oare numai mie imi miroase inlocuirea unui partid gen PRM cu altul sub sigla PP-DD ??? Doctrina e, in general, cam aceeasi.
Analizati va rog acest punct de vedere, tinand cont de promisiunile unora si ale altora.
Daca am dreptate atunci PP-DD are aceeasi sansa de a conduce tara asta amarata cat a avut si PRM.

-as vrea sa te intreb daca stii ceva de vizita lui dd in valea jiului asa de la fata locului ?
cum a fost primit ? s-a uitat cineva la el ? sau a fost ignorat
a adundat simpatizanti ? sau a fost huduit
- asta ca sa vedem daca realitatea de pe teren confirma sau nu ce prezinta otv.

- cu privire la "doctrina" defapt la ideia comuna cu prm ar fi un amplu proces de verificare a tuturor marilor afaceri necurate facute pina acum.
- e ceva rau in asta ?

horia

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Sam 16 Iun 2012, 22:23

Am auzit de vizita lui DD in Valea Jiului si am vazut ceva secvente la TV-urile locale.
Multa lume, in general de varsta a 3-a. Pomana cat cuprinde : bani (nu multi) pe shustache, produse de stricta necesitate (doar celor care nu macane). Unii l-au aplaudat (in general babele !), altii l-au huiduit (in special in momentele cand facea promisiuni fara acoperire).
Horia,
Daca iti arat aici o foto-copie a materialului Program al unui candidat PP-DD la primaria locala, pe bune, o sa-ti tremure si madularul de ras/plans. Chestii SF 100% !
FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Sam 16 Iun 2012, 22:44

horia a scris:Ok te inteleg perfect asa cum ii inteleg si pe toti ceilalati care au vazut in usl singura alternativa credibila pt a scapa de pdl.
Drept sa spun nici mie nu mi se pare o mare fericire aparitia lui DD pe scena politica
numai ca eu spre deosebire de altii sint prea inversunat contra tuturor celorlalte partide si as merge pe orice alternativa care apare.
Si eu sint. Eu cred ca varianta cea mai buna e abtinerea, cum spuneam. Inteleg ca pe tine nu te atrage. Atunci poate ar fi fost mai bine, decit DDD pe care-l stim pramatie, sa fi ales unul dintre cei de plan 2 de care nu se stie mare lucru. Ii cautai pe Net si vedeai cit de cit ce-i cu fiecare, eventual mai si verificai putin, pe cit se putea, dupa care luai pe unul, care ti se parea cel mai credibil. Sigur ca era aproape sigur ca-ti risipeai votul, dar decit DDD ... Ma rog, parerea mea.

horia a scris:Nici mie nu imi venea sa cred ca dd chiar vrea sa faca ceva treaba in politica... mult timp credeam ca se agita doar ca sa faca procente de audienta.
Cind am vazut insa ca a adus in jurul sau oameni cu studii si pregatire in administratie, cind am vazut ce campanie a facut prin mare parte din asezarile tarii ... ceea ce nu a facut niciun alt candidat...
(a incercat ponta la iasi si a iesit cu huiduieli)
Vazind toate aste am zis ca ar merita o sansa ... asta e tot ...
Da, nu stiu cu campaniile, cum am spus n-am urmarit. Mi se pare totusi destul de rezonabil ca pe DDD sa-l huiduiasca mai putin, ca e proaspat. De votat au votat majoritatea USL.
Chiar nu ma impresioneaza asta cu campania electorala. De promis e usor, si banui chiar placut asa, pentru un din asta, sa fraiereasca lumea en gros. Mi-aduc aminte si Halaicu ce-mi mai placea in campanie, era spirt, vorbea bine, ii mergeau si mintea si gura, era si in tema cu problemele urbei. La sfirsit numai burta mai era de el.

FRANZ a scris:Horia,
Daca iti arat aici o foto-copie a materialului Program al unui candidat PP-DD la primaria locala, pe bune, o sa-ti tremure si madularul de ras/plans. Chestii SF 100% !
O autostrada suspendata ceva ?
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Sam 16 Iun 2012, 22:57

vlad_sim a scris:
FRANZ a scris:Horia,
Mai dihai. Cu ocazia asta am aflat ca Valea Jiului este, nici mai mult nici mai putin, citez : "CENTRUL ENERGETIC AL ...UNIVERSULUI" !!! Iti vine sa crezi asa ceva ?
FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de s h a d o w la data de Sam 16 Iun 2012, 23:02

FRANZ a scris:
vlad_sim a scris:
Mai dihai. Cu ocazia asta am aflat ca Valea Jiului este, nici mai mult nici mai putin, citez : "CENTRUL ENERGETIC AL ...UNIVERSULUI" !!! Iti vine sa crezi asa ceva ?

O fi descoperit tunelul făcut de uriaşi, ăla de dă în California.
s h a d o w

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Dum 17 Iun 2012, 00:48

FRANZ a scris:
vlad_sim a scris:

-nu ma mir ...in campanie se poate intimpla orice ... te-ai gindit ca acele bazaconii sa fie tiparite de adversarii politici pentru a-l discredita ?
- am verificat in presa locala si nu am gasit asfel de aberatii ...

http://www.zvj.ro/articole-12957-Haralambie+Vochi++oiu++PP+DD++++++ldquo+Vom+termoizola+blocurile+din+ora++ele+V++ii+Jiului+ldquo.html

- apropo ...de autostrada suspendata ... peste 50% din bucuresteni sint dispusi sa creada asa ceva inca 4 ani ... si nimeni nu face misto de asta ...

- acum ca ppdd a cistgat citeva primarii de localitati printre care si Deveselu si DD chiar asta propunea sa demonstreze, cum vor evolua localitatile ppdd fata de celelalte.
- sa vedem cine va castiga acum pariul, cei care zic ca nu va face nimic si se va plinge ca a fost sabotat ?
sau cei care cred in el ... hai sa vedem si mai vorbim ..ok ?

horia

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Dum 17 Iun 2012, 09:30

horia a scris:- acum ca ppdd a cistgat citeva primarii de localitati printre care si Deveselu si DD chiar asta propunea sa demonstreze, cum vor evolua localitatile ppdd fata de celelalte.
- sa vedem cine va castiga acum pariul, cei care zic ca nu va face nimic si se va plinge ca a fost sabotat ?
Horia, atat timp cat painea, slana si brisca sunt la USL... nu vad cum s-ar putea ospata PPDD-istii la masa acestora.
FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Dum 17 Iun 2012, 15:59

FRANZ a scris:
horia a scris:- acum ca ppdd a cistgat citeva primarii de localitati printre care si Deveselu si DD chiar asta propunea sa demonstreze, cum vor evolua localitatile ppdd fata de celelalte.
Horia, atat timp cat painea, slana si brisca sunt la USL... nu vad cum s-ar putea ospata PPDD-istii la masa acestora.

Da asa e piinea si cutiul sint la usl ai dreptate
toate celelalte partide iau bani si sedii de la stat
plaseaza directori in companii de stat, regii etc si prmesc in schimb alte sume de bani ilegale
sint sustinuti de toata media oficiala
Cu toate astea uite ca ppdd a reusit sa meraga contra acestui curent
a reusit sa ia 10% si daca avea ceva mai buna organizare ar fi luat 20%
a reusit asta fara sa ia un leu de la stat
fara sa primeasca un sediu de la stat
singurul sprijin a venit de la otv
si de la cei care au crezut in dd si i-au sustinut campania
de la cei care si-au pus la dispozitie o camera din casa pentru un sediu ppdd
Daca au reusit sa intre in acest joc, sa creasca de la 0 la 10%,
de ce sa nu cred ca vor merge mai departe acum cind au facut primul pas.
Piinea si cutitul sint la usl dar mai sint si niste legi, asa cum sint ele,
pe care vor trebui sa le respecte de voie de nevoie si mai exact sub presiune....
tot asa cum au fost nevoiti sa acccepte si cele 10 procente care le stau rau in gat.
Cam pe asta ma bazez.
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Lun 18 Iun 2012, 00:46

horia a scris:- apropo ...de autostrada suspendata ... peste 50% din bucuresteni sint dispusi sa creada asa ceva inca 4 ani ... si nimeni nu face misto de asta ...
Cum nimeni ? Eu !
Faptul ca l-au votat peste 50% nu inseamna ca si cred toti in autostrada lui.

Foarte bine.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 19 Iun 2012, 15:07

Cita vreme n-o faci in mod nerusinat si incercind sa pari ca nu, ca amicul wolf.
Adica? Nu am avut drepatae in ce am spus????
Uite, USL, intr-o luna de guvernare a dat 10 (ca deja s-au facut zece!) ordonante de guvern, Boc a dat, in medie (sau, daca vreti, tot in prima luna de guvernare) numai ...patru pe luna! Pai...
Sau, UDMR, a fost alturi de PDL "cind a dus tara pe ripa", dar ...au fost votati, bine mersi! Atunci?
Sau, Oprescu, jnapan sadea, a fost votat...de ce? Vanghelie la fel. De ce? Daca pun aceste intrebari insemna ca sunt nerusinat, sau...deranjeaza intrebarile?
Daca intr-adevar crezi ca unii sint mai buni ca altii, spune-ne si noua sa stim si noi.
S-a votat politic, ca si in 1996, cind am votat cu brio schimbarea. In 2000, am votat schimbarea schimbarii, ca ne-a ajuns! Da stiu, Basescu e de vina si eu sunt propagandist nerusinat!
Existenţa unei asemenea clase politice demonstrează că toţi suntem fraieri, fiecare din alte motive.
Antologica fraza! O sa o notez!!!!!!
Fiecare are o vina intr-o mai mare sau mai mica masura, ceea ce nu inseamna ca fiecare e fraier.
Ba nu. Odata ce votezi un hot si un snapan, doar pentru ca e mai putin hot si jnapan decit cel de dinaintea lui, inseamna ca ai si o vina si, pe deasupra, esti si fraier! Inca o data, nu am invatat nimeni nimic din experianta anilor 1996 - 2000! Si nici din a celor ce au urmat! Din patru in patru ani, uitam, si pentru un mic si o bere, schimbam...schimbarea!
...faptul ca in campanie, un om politic indiferent de culoare urmareste :
- si sa le promita la fiecare ca ii va apara de ceilalti Wink
zii ca nu e asa !
Asa e, dar as adauga ca unii vor sa folseasca si AKM-ul! Razz
...patura care gindeste cu stomacul si e incredibil de usor de cumparat.
Aici ai drepatate! Dar...sa crezi ca un partid iti va da o casa cu 23 de euro pe luna, timp de 10 ani, ca iti va da 20.000 de euro pe cap de locuitor, ca va reduce taxele, ca va reduce impozitele dar, culmea, va mari salariile si pensiile, tre' sa fii dus cu capul! Nimeni nu a vazut ca DD, atit de adorat de prostime, venea la intruniri cu o masina de sute de mii de euro, imbracat in haine de suprafirma? Barem sa fi venit cu un Logan, imbracat in blugi si tricou, mai prostea pe cineva! Numai pantofii faceau mai mult decit se putea aduna din buzunarele prostimii adunate sa caste gura la promisiunile desarte ale "presedintelui" DD.
vad ca mai dificil e sa spui ce ar merita votat
Corect, dar nici cu PP-DD! Cu riscul sa fiu facut propagandist nerusinat: mai bine votai cu PDL! Razz Sau iti anulai votul!
E pe locul trei ceea ce mare lucru
E, hai Diana, bucurat-te!
Parerea mea, zic, faptul ca PP-DD a iesit pe locul trei este o palma rusinoasa data peste obrazul USL si, nu in ultimul rind, al PDL! Guvernarea lor a facut, si va face, ca astfel de "specimene" sa ajunga la nivel de santajisti in parlamnet: votam cutare lucru, dar noua ce ne dati? La fel cum a facut Vadim la vremea lui sau UDMR, tot timpul!
Sigur ca el si cu OV-ul o sa strige ca nu-i lasa aia de la centru sa faca treaba, ca le baga talpi etc.
Aaaha! Adica cum a strigat Oprescu cind cu promisiunile de spital municipal, asfaltare strazi, parcari etc, ramase propmisiuni!! Da, da la Oprescu se pune, la DD nu, ce dracu!
E si o mica sansa ca DDD sa se dovedeasca a fi mai bun.
Ha! Tu nu stii ce promisiuni a facu, si face in continuare???? Asta e mai rau ca PNT-CD si PDL la un loc!
Eu zic ca sansa mult mai mare e ca daca ar iesi, ne-ar arata ca se poate si mult mai rau decit cu PDL-ul si cu PSD-ul.
Nu, nu, riscul e prea mare! affraid
Deci mi se pare un risc destul de mare si atunci cind nu stiu mai nimic despre respectivul
Cum sa nu stii? Uita-te la OTV sau vezi ce a promis in campania electorla si o sa afli. Sau citeste ce am scris eu mai sus!
A, citind ce ai scris mai jos, vad ca stii!
Din pacate ...are! Eu de mult am tot spus ca electoratul lui Vadim, si Jiji!, a migrat catre DD. Promisiunile lui DD erau mai putin violente, dar la fel de fanteziste: in loc de AKM folosea 23 de euro pentru o casa, de exemplu!
...sint prea inversunat contra tuturor celorlalte partide si as merge pe orice alternativa care apare.
Gindeste cu capul, nu cu inima! Asa le spuneam amicilor in 1996, si, din pacate, am avut dreptate. Si atunci erau inversunati impotriva PDSR (parca asa se numea atunci PSD-ul actual) si ce ai iesit se stie prea bine.
ar fi un amplu proces de verificare a tuturor marilor afaceri necurate facute pina acum.
- e ceva rau in asta ?
Da, mai putin averea lui. Asta e partea rea!
La sfirsit numai burta mai era de el.(Crin Halaicu)
...si un metru cub de dosare penale, nefinalizate nici in ziua de azi!
E, caca, asta e specialitatea lui Oprescu! S-avem pardon!
O fi descoperit tunelul făcut de uriaşi, ăla de dă în California.
ras Nu, a demostrat ca Pamintul e plat!
- apropo ...de autostrada suspendata ... peste 50% din bucuresteni sint dispusi sa creada asa ceva inca 4 ani ... si nimeni nu face misto de asta ...
lol! Normal ca au crezut si or sa mai creada. Daca promisiunea era facuta de PDL, sa zicem Prigoana, era catalogata ca aberatie. Dar daca zice Oprescuuuu...asa e! Ca e de la PSD, chiar daca zice ca nu-i!
- acum ca ppdd a cistgat citeva primarii de localitati printre care si Deveselu si DD chiar asta propunea sa demonstreze, cum vor evolua localitatile ppdd fata de celelalte.
Iti spun eu: rau. Si asta din cauza celor de la USL care le vor pune bete in roate celor de la DD si nu-i vor lasa sa-si faca, in mod constiincios, asa cum au promis, si doresc, treaba. (nu luati in seama, propaganda nerusinata!)
...sa vedem cine va castiga acum pariul...
Eu as zice: cit de repede se va dumiri lumea ca a votat o prostie?
Inca ceva. Ponta acuzat de plagiat!!!(Normal, facatura a lui Basescu!) "Cotidianul spaniol „El Mundo” amintește de cazul președintelui maghiar Pal Schmitt și ministrul german al apărării Karl-Theodor zu Guttenberg, care au fost nevoiți să demisioneze în urma unor scandaluri similare." Daca e adrevarat, punem pariu ca nu demisioneaza????
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Joi 21 Iun 2012, 21:42

Aici ai drepatate! Dar...sa crezi ca un partid iti va da o casa cu 23 de euro pe luna, timp de 10 ani, ca iti va da 20.000 de euro pe cap de locuitor, ca va reduce taxele, ca va reduce impozitele dar, culmea, va mari salariile si pensiile, tre' sa fii dus cu capul! Nimeni nu a vazut ca DD, atit de adorat de prostime, venea la intruniri cu o masina de sute de mii de euro, imbracat in haine de suprafirma? Barem sa fi venit cu un Logan, imbracat in blugi si tricou, mai prostea pe cineva! Numai pantofii faceau mai mult decit se putea aduna din buzunarele prostimii adunate sa caste gura la promisiunile desarte ale "presedintelui" DD.

As vrea sa te intreb daca ai auzit de grupul tarilor BRICS
BRAZILIA, RUSIA, INDIA, CHINA, AFIRCA DE SUD.
As vrea sa te mai intreb daca stii cum mai e treaba prin Argentina.
Cum se descurca aceste economii in criza "modiala" ?

Si dupa aceea mai vorbim despre promisiunile lui DD.

Daca DD venea cu un logan asa ca Basescu abia atunci era penibil, toata lumea ii stie situatia financiara si nu il condamna decit detractorii sai.

pe curind !
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 21 Iun 2012, 23:07

Au fost avansati, fara a exista prevederi militare legale, toti tradatorii si lingaii statului, cei care au calcat in picioare, de fapt, in ultimii 4 ani, cariera de militar si drepturile cuvenite militarilor. Inca o dovada ca nu e (re)cunoscuta cea mai grea cariera, pe seama careia bugetul (PIB-ul) a crescut cu 50% de la intrarea in NATO. Rusine porcovanilor ! Nesimtirea e maxima !
- Apostu Sorin - Primar Cluj arestat pentru fapte de corupţie - PDL - Lt.Col. (2011, absv.) - Arnăutu Decebal - Primar Târgu Neamţ - PDL - Col. (2010, cap.) - Blejnar Sorin - Şef ANAF - PDL - Col. (2011, lt. col.) - Bica Radu Vasile - Vicepreşedinte al CJ Cluj, arestat pentru fapte de corupţie - PDL - Botiş Ioan Nelu - Deputat, Ministru - PDL - Lt.Col (2010, Lt.) - Boureanu Cristian - Deputat - PDL - Col. (2011, absv.) - Brînză William Gabriel - Deputat - PDL - Lt.Col. (2011, sold.) - Brînză Daniel - Secretar Executiv Diaspora - PDL - Col. (2010, absv.) - Drăgan Romeo Ionel - Director General Adjunct ANL - PDL - Lt.Col. (2012, Plt.Maj.) - Falcă Gheorghe - Primar Arad - PDL - Mr. (2010, Cap.) - Ferencz Ştefania Gabriela - Secretar General Adjunct al Guvernului - PDL - Mr. (2011, absv.) - Flutur Gheorghe - Preţedinte CJ Suceava - PDL - Col. (2011, Lt.Col), Lt.Col. (2010, Mr.) - Alexandru Lazescu - Director TVR - PDL - Col. 2011 - Robert Turcescu - Jurnalist - PDL - Col. 2010 - Mihai Răzvan Ungureanu - Prim-ministru - PDL - Col. 2011 - Gheorghe Ştefan - PDL Neamţ - PDL - Col. 2010 - Ialomiţianu Gheorghe - Ministru de Finanţe - PDL - Col. (2010, Slt) - Iliescu Valentin Adrian - Şeful Dep. pt. Rel. cu Parlamentul - Guvern - PDL - Col. (2010, Slt.) - Ionescu Silvian - Ex Comisar general al Gărzii Naţionale de Mediu - PDL - Col. (2010, Cpt.) - Ivaschescu Nicolae - Secretar de Stat la Ministerul Muncii - PDL - Lt.Col (2010, absv.) - Gheorghe Nastasia - Secretar de Stat - PDL - Col. (2010, Mr) - Negoiţă Liviu - Primar Sector 3 - PDL - Col. (2012, Mr.) - - Oltean Ioan - Deputat - PDL - Col. (2010, absv.)
- Cristian Constantin Poteraş - Primar Sector 6 - PDL - Lt.Col. (2010, sold.), Col (2012, Lt.Col.)
- Preda Cezar Florin - Vicepreşedinte PDL - PDL - Col. (2011, Lt.)
- Neculai Rebenciuc - Deputat - PDL - Lt.Col. (2010, Sold.)
- Savin Emanoil - Primar Buşteni - PDL - Col. (2010, slt.).

Mai mult: Replică ŞOCANTĂ a jurnalistului Robert Turcescu: "Gâdea, Ciutacu, Badea, Ciuvică şi Felix, trageţi-vă un glonţ în cap, nemernicilor!" - Ştiri interne | Libertatea.ro :thumbs down:
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 22 Iun 2012, 12:22

drepturile cuvenite militarilor
Care drepturi Diana???
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Vin 22 Iun 2012, 12:45

wolf a scris:
drepturile cuvenite militarilor
Care drepturi Diana???

Eu fiind fata de ofiter mi se face scarba de aceasta lista pe care am afisat-o ,am primit-o si eu,dupa mine drepturi inseamna onoare,cinste,curaj,adevar,educatie,bun simt si mai ales sa-ti iubesti poporul ,ceea ce si acum ma refer la basescu il uraste de moarte,iar lingaii lui precum cei de pe lista ii fac jocurlie murdare ,un tupeist ca boureanu si altii ,in afara de blaga in pdl sunt doar oameni fara scrupule.
Acum ma refer la frunza verde si ma aplec in fata lui ca a vut curajul sa schimbe majoritatea in parlament ceea ce a facut sa scurteze suferinta poporului ,sa vedem ce o fie la alegeri dar nu am nici o indoiala ca usl nu v-a cistiga ,mai eu cred ca tu lucrezi in armata asa ca te imbratisez si ma gindesc ca esti tatal meu un om special.
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Sam 23 Iun 2012, 11:39

Acum ma refer la frunza verde si ma aplec in fata lui ca a vut curajul sa schimbe majoritatea in parlament ceea ce a facut sa scurteze suferinta poporulului
Mai, tu te auzi ce debitezi?? Alatoiahul Frunzaverde al tau, e capul mafiei din Caras-severin. Cind a simtit ca barca se scufunda sobolanul, in nesimtirea lui, a parasit corabia! Tu un astfel de om ridici in slavi? Miine va trada si USL-ul, daca lui ii va fi bine!
părăsirea corabiei pedeliste de către Frunzăverde are legătură cu arestarea vicepreședintelui Curții de Apel Timișoara , Cătălin Șerban, acuzat de luare de mită în dosarul Moldomin, magistratul fiind unul dintre apropiații președintelui CJ Caraș -Severin, la fel ca și consilierul județean Iosif Chișărău, implicat și el în dosar. În fapt, dezertarea lui Sorin Frunzăverde din PDL și trecerea lui cu șorțuleț, bagaje, parlamentari și primari în tabăra PNL a fost o operațiune masonică de la cap la coadă.
Nu se putea sa ramina fara scaun, ca stia ca daca ramine la PDL nu va mai fi ales! Un astfel de nerusinat ridici in slavi?
Vrei sa stii parerea mea despre armata? Ofiterii din unitatea in care am facut armata nu faceau altceva decit sa frece meta si sa bea pe rupte. Dupa raportul de dimineata, mergeau la BDS de unde luau mapele cu "documente de studiat" intrau in birouri se se puneau pe beute! Daca dupa amiaza se dadea cumva o alama, veneau lemn la uniatate. Cind nu erau beti ii inecau orgoliile! Asta cu mici, mic exceptii. Eu am avut stima doar pentru doi ofiteri din toata ceata de puturosi pe ban grei cu acre am avut de-a face! Aveau tot felu de drepturi: ordine de bani, toale gratuite, gratuitati, mincau pe gratis, ca nesimtitii, din tainul soldatilor, aveau pensii foarte mari pentru ...lene! Astia sunt ofiterii cu care am avut de-a face si mi-a ajuns! A, si toti erau mincatori de c%#&$ cind era vorba de preaiubitul si stimatul conducator alaturi de intiia chimista a terii! Acu' toti scuipa unde au lins ani de zile!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Sam 23 Iun 2012, 15:08

"BDS " ce inseamna?
Poate te referi la armata de acum,eu stiu cit suflet si ce a a facut tata in armata deci nu poti sa ma contrazici Sad
Daca era un om de nimic nu l-ar fi iubit soldatii si nu ar fi fost inmormintat cu onoruri militare ,imi amintesc ce frumos era in cazarma lui si ce ordine si disciplina,ma rog poate in unitati din alte parti ale tarii existau doar ofiteri porci si prosti ,nu cunosc,poate in moldova Sad
Imi pare rau ca ai trecut prin asta:(
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 5 din 37 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21 ... 37  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum