celelalte cuvinte

USL-UNIUNEA SOCIAL-LIBERALA

Pagina 39 din 41 Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: USL-UNIUNEA SOCIAL-LIBERALA

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 25 Apr 2014, 14:22

Violeta, mai acum ceva ani, imediat dupa alegeri, au fost inundatii. Tariceanu se rasteste la un satean: ce vreti acum sa va facem hotel??? Peste trei ani si ceva, alte inundatii, dar de data asta inainte de alegeri. Acelasi Tariceanu mingiie e cap o batrinica: lasa maica, o sa va facem alte case!
Daca inca nu te-i prins, iti propun un pariu: acel dig nu se va face niciodata sau, daca va fi facut, va fi facut de mintuiala!
Este jenant sa faci campanie electorala pe seama acelor amariti!
Oricare partid ar fi fost la guvernare, ar fi facut exact aceleasi promisiuni ca si Ponta! Sa nu uitam ca acolo au mai fost inundatii si in 2005!
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de viorela barbulescu la data de Vin 25 Apr 2014, 16:25

Wlf,sant Viorela,nu Violeta.Ponta nu a facut promisiuni .A alocat bani pentru lucrari.Pacat ca Basescu a fost sfatuit de consilieri de data aceasta sa nu mearga.Nu s-a dus si nu am putut asista la "o minune basista".Si sa nu uitam ca si in America ,Germania,Austria etc. au fostsi vor mai fi inundatii.

viorela barbulescu

Data de inscriere : 28/02/2014

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Sam 26 Apr 2014, 00:26

Exact, bine Wolf e cu basescu,asta e : (din pacate Sad cine il idolatrizeaza nu o s-o mai faca in curand de aceea sunt inversunati ca si el cu NANA ,vai noua Sad
Diana

Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de BlueOwl la data de Sam 26 Apr 2014, 22:47

viorela barbulescu a scris:O mentiune Wolf,nu am fost nici o data PDS-erista.
Dacă tot ai adus vorba: dar PSD-istă ai fost?    Wink
BlueOwl

Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 61
Localizare : Bucureşti

Sus In jos

Mesaj Scris de viorela barbulescu la data de Dum 27 Apr 2014, 08:02

Nu,nu am fost simpatizanta a social democratilor nici o data .Scuze pentru intorcerea ordinii literelor S. si D.,din neatentie.

viorela barbulescu

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Lun 28 Apr 2014, 00:26

Eu am fost penelista(Dumnezeu stie ca Antonescu a fost febletea mea iar de cand e buhait si apare cu injurii ,vai si amar Sad dar din pacate nu am nici o sansa decat sa votam eu si familia mea P.S.D.
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de viorela barbulescu la data de Lun 28 Apr 2014, 06:35

De acord cu tine,Diana,eu am mai scris o data pe forum ca in toti acesti 24 de ani eu am votat PNL,dar pentru felul cum se comporta Antonescu cel putin la europarlamentare nu votez cu ei,dar acum voi vota cu Mircea Diaconu.Pe urma voi vedea ce evolutie va avea PNL.

viorela barbulescu

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Lun 28 Apr 2014, 08:34

Foarte multi cetateni cu drept de vot au decis anul asta sa voteze cu Mircea Diaconu. Asta in detrimentul PNL.
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Lun 28 Apr 2014, 10:12

Eu am votat, votez și voi vota, oricând oriunde și oricât, PNL!

La noi e liberalism din familie, mostenit si preluat cu convingere si prin activitatile noastre.
Votantii PNL, membri si simpatizanti, cred ca au ramas fideli si vor vota PNL.

narcisa

Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Lun 28 Apr 2014, 10:21

RADU TUDOR! Antena 3! Momentul ADEVĂRULUI !!!

https://www.youtube.com/watch?v=XgyJ2fEFBjg&feature=youtu.be
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Dum 04 Mai 2014, 11:21

Wlf,sant Viorela,nu Violeta
Scuze, cu prima ocazie am sa-ti dau un miel!
Viorela, inundatiile nu au nici o legatura cu politica. Ploua mult si atit. Ce se intimpla dupa aia, are legatura cu politica. Nemtii au ridicat imediat diguri, noi ne plimban cu barca, usurel, sa nu facem valuri, Doamne feri sa ne udam aglosii primministeriali! A, si debitiam minciuni electorale!
din pacate nu am nici o sansa decat sa votam eu si familia mea P.S.D.
Diana, dar mai o sansa, sa nu votezi pe nimeni! De ce sa votezi alti hoti, dupa ce cu USL-ul ai luat teapa???
dar acum voi vota cu Mircea Diaconu
Viorela, de ce trebuie, intotdeauna, sa alegi dintre doi hoti, pe cel mei putin hot??? Cu ce e mai bun oportunistul Diaconu, fata de oportunistul Cacarau??? Iti recomand sa vezi "O scrisoare pierduta" in care joaca si Diaconu. Orice asemanare e pur intimplatoare?????!!!!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Dum 04 Mai 2014, 14:37

Eu si familia mea votam psd
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Dum 04 Mai 2014, 19:20

Diana a scris:Eu si familia mea votam psd

Ca tu votezi PSD, e una, dar tu poti sa fii sigura ca Ioji voteaza PSD? Daca stampileaza UDMR? tot n-ai sa afli!  Laughing 

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Dum 04 Mai 2014, 19:25

wolf a scris:
Diana, dar mai o sansa, sa nu votezi pe nimeni! De ce sa votezi alti hoti, dupa ce cu USL-ul ai luat teapa???

De ce zici "sansa" cand de fapt este "posibilitate"?

De ce o manipulezi pe Diana sa aleaga "alegerea" ta?
Daca tu nu vrei sa iti folosesti dreptul constitutional de a vota,
de ce ii sugerezi Dianei, care vrea sa voteze, sa nu o faca?

De ce consideri tu ca a luat "teapa" cu USL?
A votat USL si azi avem o guvernare PSD si multi alesi locali din partea PSD.
Deci, unde este "teapa"?

Tu nu vrei sa votezi, pentru ca nu mai ai cu cine?
Nu mai exista "personajul" credibil si cu sanse de succes?

Pe 25 mai avem alegeri europarlamentare.

De ce continui, cu aceeasi nesimtire care imi provoaca aceeasi greata cand iti citesc postarile,
sa scrii "cacarau" in locul numelui presedintelui PNL, Crin Antonescu?
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Dum 04 Mai 2014, 19:42

wolf, cu tot respectul, dar de cate ori voi mai citi aici,
scris de tine (ca numai tu scrii astfel)
"cacarau" sau alte invective sau diminutive sau porecle,
orice fel de adresare in loc de numele corect Crin Antonescu,
iti voi spune ca esti nesimtit, lipsit de bun simt.

Pentru ca de fiecare data cand intru aici pe forum,
intru ca intr-o casa de oameni dragi, placuti,
unde ma astept sa mi se puna pe masa o farfurie cu prajitura mirosind placut a vanilie.
Si cand citesc postarile de acest fel ale tale,
mi se intoarce stomacul pe dos ca si daca mi s-ar pune pe masa
un blid plin de cacat urat mirositor.

Sper ca ai inteles ce am scris aici si vei tine seama!
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Dum 04 Mai 2014, 22:02

Bravo Narcisa,bine ca l-ai pus la punct ca si pe mine m-a ingretosat nu o data si tu stii parerea mea despre Crin Smile

Oricum te imbratisez cu drag Smile
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de viorela barbulescu la data de Lun 05 Mai 2014, 07:30

Wolf,subscriu la tot ce a scris Narcisa.Felul cum scrii jignesti pe toata lumea,inclusiv pe noi cei ce intram pe acest forum,prin modul de adresare.Avem dreptul fiecare sa ne exprimam propriile opinii,dar sa o facem in mod civilizat.Sa nu mergem la vot?Inseamna ca nu avem curajul sustinerii opiniilor noastre politice.Dar apoi ni le prezentam intr-un mod agresiv si jignitor.

viorela barbulescu

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Lun 05 Mai 2014, 12:34

Viorela ,basistii asa stiu sa se comporte agresiv ca si sefii lor cuplul basescu-udrea care ne-au umilit in ultimul hal .
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 06 Mai 2014, 15:22

wolf, cu tot respectul, dar de cate ori voi mai citi aici,
scris de tine (ca numai tu scrii astfel)
"cacarau" sau alte invective sau diminutive sau porecle,
orice fel de adresare in loc de numele corect Crin Antonescu,
iti voi spune ca esti nesimtit, lipsit de bun simt.
Narcisa, unu la mina, pe Antonescu asa il cheama, a lu' Cacarau, asa cum e Smaranda a Petrei sau Vasile a Cojocarului. Doi la mina, aceeasi ofuscare ar trebui sa te prinda si cind e voba de Basescu, nu? Deci, pina la urma, cine pe cine face nesimtit?
Si cand citesc postarile de acest fel ale tale,
mi se intoarce stomacul pe dos ca si daca mi s-ar pune pe masa
un blid plin de cacat urat mirositor.
Oare, postarile tare despre BASE nu au acelasi iz a "cacat urit mirositor"?? Ori, fiind vorba de Basescu, presedintele tarii, nu se pune??? De ce eu nu am dreptul sa fiu Basist (desi, inca o data, pentru priceperea vostra, NU SUNT!!!) dar voi aveti dreptul sa fiti uselisti??? Care-i problema???  Cre-i diferenta???
Sa nu mergem la vot?Inseamna ca nu avem curajul sustinerii opiniilor noastre politice.Dar apoi ni le prezentam intr-un mod agresiv si jignitor.
Viorela, nu am spus sa nu mergeti la vot, ci sa va anulati votul, ceea ce nu este acelasi lucru. Nu mai dati girul vostru hotilor. Nu le mai dati voie sa va fure cu nesimtire, promitindu-va ca va vor binele. Aruncati ochelarii de cal cu care v-au pricopsit facatorii de opinie, platiti de varan.
Viorela ,basistii asa stiu sa se comporte agresiv ca si sefii lor cuplul basescu-udrea care ne-au umilit in ultimul hal .
Ca astia nu va umilesc, nu?? 30 de noi taxe, pentru ca nu mai au bani de unde sa fure,  desi v-au promis, nu ca nu vor mai pune taxe suplimentare, ci ca vor anula pe cele basiste!!! Un spagar de telefon din biroul primului ministru, atit este de sigur de puterea lui. Primul ministru, plagiatorul Ponta, se adreseasa cu apelativul "fa" unei femei! Ar fi de ris, daca nu ar fi de plins! Penibil daca nu vedeti aceste lucruri si altele la fel de grave!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 07 Mai 2014, 15:13

Plagiator e inventia scarbei de basescu care nici sa plagieze habar nu are ca si fetele lui destepte,doua inculte !!!!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 14 Mai 2014, 11:24

Plagiator e inventia scarbei de basescu
Diana, zau chiar imi pare rau de tine! Asa ca sa sti si tu, Ponta a copiat lucrarea cu greseli ortografice si gramaticale cu tot. Cind o sa intelegi ca Ponta este un plagiator ordinar, ca si Udrea de altfel dara aia a avut, barem, bunul simt sa recunoasca, poate o sa deschizi si tu ochii!
Si sa-ti mai spun ceva, ca unul care a lucrat a lucrat pe linga oameni ce si-au sustinut, pe bune, dupa ani de munca, doctoratul, ca doar incultii, sfertodoctii, copiaza!!!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 19 Mai 2014, 13:50

Ponta, un plagiator mitocan, se adreseaza cu apelativul unei femei. Si ministru pe deasupra! Normal, nimeni nu zice nimic. Tot normal, clipul incriminator dispare de pe youtube. Tot normal, toate posturile aservite trustului Intract inceacra sa nege adresarea "Tu ce faci,, Doina aici? ". Va mai aduceti aminte de "tiganca imputita"??? Ei bine, este cel putin la fel de grav, ba mult mai grav ce a facut Ponta. Pentru ca, si asta nu e o scuza, Basescu a spus ce a spus la nervi, pe cind topirlanul Ponta a spus-o calm, ca o adresare "familiara". Ca si cum sa te adresezi cu Tu ce faci, , Doina aici? unei femei, unui ministru , e ceva normal,  ii este in fire! Poate ca asa vorbeste si acasa cu sotia lui: azi ce ai gatit, fă Daciana??? . De, mitocan, ce sa zic! Dar antenutele tac milc. Ordin de la motanul Felix!!!! Da' ma gindesc ca pina la urma or sa zica ceva, adica or sa zica: Basescu e de vina!
In campanie electorala fiind, desi nu ar trebui sa fie, Ponta jigneste in continuare facind-o parasuta pe Udrea, colega de serviuci, ca sa zic asa, femeie in primul rind, la un meeting electoral. Ca asa vorbeste el, ministrului apelor i se adreseaza, natural, cu fă, pe alta femeie o face parasuta! Mirlan, ce mai! Da, dar da bine la votantii cu ochelari de cal!
In alta ordine de idei, dar tot la timpeniile lui Ponata suntem, ca mereu vorbeste gura fara el, Ponta, zic, se bucura ca, poate, o sa inceapa un razboi, asa putem cumpara fara probleme cele F-16, uzate moral si fizic! Comision sa iasa!!!
Tot Ponta, plagiator de meserie, il imita pe Ceausescu in vizitele lui de lucru prin judetili tari. Acelasi alai de pupincuristi strins in jurul "calauzitorului intelept"  pe care il aproba, orice traznaie ar scoate pe gura, gata sa faca sluj in fata cizmelor ministeriale. Ma mir ca nu s-a repezit careva sa-i spele cizmele de tina!!! De, campanie electorala inceputa inainte de vreme! Penibil, penibil, penibil!!!
Dar votantii cu ochelari de cal nu vad asta! Votati fratilor, votati ca sa va fure si sa-si bata joc de voi in continuare!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 22 Mai 2014, 14:04

Ati tot vorbit de cucul de la ora sase, da' de papagalul de toata ziua, nu ziceti nimic???? Ponta, ca la el fac referire, isi face, cu nerusinare, campanie electorala, desi cea prezidentiala inca nu a inceput! La orice ora din zi sau nopate, nu poti deschide un canal teve, aservit sau nu trustului Intact, fara sa nu dai peste plagiator! El si Ceausescu, toata ziua la teve! Mai trebuie un slogan, doua, din cele uitate, Ponta-PSD, viitorul tarii e!, Stima noastra si mindria, Ponta si Romania!, Intiiul cirmaci al tarii (fie el copilot la masini sau F-uri), Ponta fericirea tarii!, Ponta e-n toate, in cele ce sint si-n cele ce miine vor ride la soare!
Sa te folosesti de imaginea unor fete, gimnaste, pe care nici nu cred ca le stie pe nume!, este execrabil!!!!! Vad ca de asta nu zice nimeni nimic. Nici macar CNA! Pai cum sa zica, cind CNA-ul face sluj in fata varanului????
Ma intreb, pentru a cita oara, daca Basescu proceda asa, ce ziceati????
Va intrebati unde sunt banii de pe accize?? Pai uite-i in campania desantata a PSD-ului si a lui Ponta! Acolo sunt banii vostrii!!! Ma intreb, se va da vreodata socoteala pentru aceste hotii ordinare???
Ma intreb, cum drac, un partid fost comunist, un partid care a interzis fostului rege Mihai sa intre in tara, un partid care a vindut tara pe nimic, un partid caruia nu-i pasa de trudidori de rind, un partid pentru care mindria este, nu intelectul, ci punga cu bani, spaga, vila sau mertanul, sa aiba ca slogan: Mindri ca suntem Romani!!! Mindrii ca ...ce?
Lamentabil!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de viorela barbulescu la data de Joi 22 Mai 2014, 14:58

Stie sau nu stie numele gimnastelor,a dublat sumele de premiere pentru fiecare medalie optinuta ,atat gimnastelor cat si medaliatilor de la olimpiada internationala de Chimie.

viorela barbulescu

Sus In jos

Mesaj Scris de viorela barbulescu la data de Joi 22 Mai 2014, 15:00

Basescu face cvampanie PMP-ului pe bani personali?

viorela barbulescu

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 39 din 41 Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum