celelalte cuvinte

USL-UNIUNEA SOCIAL-LIBERALA

Pagina 6 din 41 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 41  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: USL-UNIUNEA SOCIAL-LIBERALA

Mesaj Scris de Orion la data de Mar 08 Mai 2012, 05:41

Pai parca spuneai ca au furat si ei, si ca nu slugaresti pe nimeni ? Si aici vedem ca iubirea de PSD e fierbinte si partizanatul oficial si asumat. Oricum era clar, dar e mai bine sa fie si recunoscut.

Diana a scris:Vorba lui "ce tie nu-ti place altuia nu-i face" si nu o sa uite umilinta la care a fost supusa opozitia.
Adevarul si furaciunile vor iesi la iveala in curind
Nu vor iesi, tocmai pe principiul ce tie nu-ti place altuia nu-i face.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mar 08 Mai 2012, 11:03

vlad_sim a scris:Pai parca spuneai ca au furat si ei, si ca nu slugaresti pe nimeni ? Si aici vedem ca iubirea de PSD e fierbinte si partizanatul oficial si asumat. Oricum era clar, dar e mai bine sa fie si recunoscut.

Diana a scris:Vorba lui "ce tie nu-ti place altuia nu-i face" si nu o sa uite umilinta la care a fost supusa opozitia.
Adevarul si furaciunile vor iesi la iveala in curind
Nu vor iesi, tocmai pe principiul ce tie nu-ti place altuia nu-i face.

Pai da recunosc ca ce au facut pedelistii nu a facut nici un partid care a fost la guvernare adica psd si aliantele formate,ai vazut sa se fure pe fata legea pensiilor?cu atita nesimtire si nonsalanta la alma nu am vazut decit la udrea.
Eu am asteptari de la ponta sau macar sperante sa vedem.
Poate ca sunt partizana psd dar eu simt pe traiul meu din ce in ce mai degradat ca niciodata nu am dus-o atit de greu si am muncit si simbetele si duminicile adica nonstop .
Pe deasupra mi-a plecat si fata in anglia la indemnul premierului basescu Sad
Sper ca i-a incetat mandatul de premier de ieri si ponta se va tine de cuvint!
Diana

Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 09 Mai 2012, 06:11

Diana a scris:
vlad_sim a scris:Pai parca spuneai ca au furat si ei, si ca nu slugaresti pe nimeni ? Si aici vedem ca iubirea de PSD e fierbinte si partizanatul oficial si asumat. Oricum era clar, dar e mai bine sa fie si recunoscut.
Pai da recunosc ca ce au facut pedelistii nu a facut nici un partid care a fost la guvernare adica psd si aliantele formate,ai vazut sa se fure pe fata legea pensiilor?cu atita nesimtire si nonsalanta la alma nu am vazut decit la udrea.
N-or fi facut-o pe asta cu pensiile. Au facut altele mai rele.
Oricum cita vreme nu aveai o hotarire definitiva a justitiei nu era foarte clar, nu mi se pare ceva foarte evident nici intr-un fel nici in altul. Deci "furt pe fata" e usor exagerat. Mai degraba a fost furt pe fata la legea 50%, aia pe care au "suspendat-o". Acolo era clar (pentru ei) ca nu exista asa ceva dpdv. legal.
Oricum treaba a iesit bine pentru Ponta, nu-i asa, ca poate acum sa repare ce a stricat Ungureanul cel rau.
Cine e Alma, ca eu nu stiu ?

Diana a scris:Eu am asteptari de la ponta sau macar sperante sa vedem.
Pina una alta vedem ca, din cite inteleg, o sa dea doar 8% din salarii inapoi deocamdata. Restul dupa 1 decembrie, adica atunci cind o sa fie cu sacii in caruta. Parca vad ca o sa constate ca din motive obiective nu se poate. Mai ales ca vad ca au luat-o inca de pe acum cu greaua mostenire.

Diana a scris:Poate ca sunt partizana psd dar eu simt pe traiul meu din ce in ce mai degradat ca niciodata nu am dus-o atit de greu si am muncit si simbetele si duminicile adica nonstop .
Asta iar e exagerat. Probabil ai dus-o mai rau in anii 90 si nu mai stii. Sau daca nu, inseamna ca traiul tau nu e reprezentativ, dintr-un motiv sau altul. Am mai discutat despre asta.
Vechea poveste. Faptul ca acum lumea o duce mai rau e in mare parte datorat crizei, care e un fapt obiectiv, exterior si nu e vina nimanui din Romanica. Asa ca e greu de zis in ce masura sint vinovati astia.

Diana a scris:Pe deasupra mi-a plecat si fata in anglia la indemnul premierului basescu Sad
Hai ma, sper ca glumesti. Asta e de bine, ca banuiesc ca e fata desteapta si o sa-si faca un rost acolo. Parca vad ca in 10 ani o sa-i fii recunoascatoare lui Basescu pentru asta. Very Happy Oricum n-a plecat la indemnul lui, ce naiba, de plecat pleaca lumea oricum, nu e nevoie sa vina Base sa le zica.

Diana a scris:Sper ca i-a incetat mandatul de premier de ieri si ponta se va tine de cuvint!
Asta da. De-acum premier o sa fie Iliescu. Wink
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 09 Mai 2012, 12:06

vlad_sim a scris:
Diana a scris:
N-or fi facut-o pe asta cu pensiile. Au facut altele mai rele.
Oricum cita vreme nu aveai o hotarire definitiva a justitiei nu era foarte clar, nu mi se pare ceva foarte evident nici intr-un fel nici in altul. Deci "furt pe fata" e usor exagerat. Mai degraba a fost furt pe fata la legea 50%, aia pe care au "suspendat-o". Acolo era clar (pentru ei) ca nu exista asa ceva dpdv. legal.
Oricum treaba a iesit bine pentru Ponta, nu-i asa, ca poate acum sa repare ce a stricat Ungureanul cel rau.
Cine e Alma, ca eu nu stiu ?

Diana a scris:Eu am asteptari de la ponta sau macar sperante sa vedem.
Pina una alta vedem ca, din cite inteleg, o sa dea doar 8% din salarii inapoi deocamdata. Restul dupa 1 decembrie, adica atunci cind o sa fie cu sacii in caruta. Parca vad ca o sa constate ca din motive obiective nu se poate. Mai ales ca vad ca au luat-o inca de pe acum cu greaua mostenire.

Diana a scris:Poate ca sunt partizana psd dar eu simt pe traiul meu din ce in ce mai degradat ca niciodata nu am dus-o atit de greu si am muncit si simbetele si duminicile adica nonstop .
Asta iar e exagerat. Probabil ai dus-o mai rau in anii 90 si nu mai stii. Sau daca nu, inseamna ca traiul tau nu e reprezentativ, dintr-un motiv sau altul. Am mai discutat despre asta.
Vechea poveste. Faptul ca acum lumea o duce mai rau e in mare parte datorat crizei, care e un fapt obiectiv, exterior si nu e vina nimanui din Romanica. Asa ca e greu de zis in ce masura sint vinovati astia.

Diana a scris:Pe deasupra mi-a plecat si fata in anglia la indemnul premierului basescu Sad
Hai ma, sper ca glumesti. Asta e de bine, ca banuiesc ca e fata desteapta si o sa-si faca un rost acolo. Parca vad ca in 10 ani o sa-i fii recunoascatoare lui Basescu pentru asta. Very Happy Oricum n-a plecat la indemnul lui, ce naiba, de plecat pleaca lumea oricum, nu e nevoie sa vina Base sa le zica.

Diana a scris:Sper ca i-a incetat mandatul de premier de ieri si ponta se va tine de cuvint!
Asta da. De-acum premier o sa fie Iliescu. Wink

Iliescu vad ca o disparut de pe scena stiu ca nu i-a placut ca ponta a preluat functia de premier ras
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 09 Mai 2012, 17:06

Eu am asteptari de la ponta sau macar sperante sa vedem.
Asteapta si asteptarea iti va fi rasplatita! Apoi, in 2013 iti va fi si ras....platita! De, romanul e uituc!
Oricum vad ca pomenile electorale au incepurt in forta. Prima, era si normal, angajatii la stat (a se citi cei guvernamentali, ca nu e vorba de amaritii de la CFR sau mineri) nu mai trebuie sa dea inapoi banii pentru sporurile ilegale. Cind te gindesti ca au sporui pentru ca stiu sa utilizeze calculatorul, pentru ca s-ar putea sa fie injurati la telefon, pentru ca stiu o limba straina, pentru ca stau 8 ore cu curul in scaun capitonat, pentru ca pe cladirea lor se afla o antena GSM si alte sporuri din astea. Si cind te gindesti la IFIN, deci unde se lucreaza in cimp de radiati si cu materiale radioactive, salariatii nu mai au nici un spor, ca asa a vrut onor director, parca ar lucra la fabrica de marmelada! De, unele meseri e mai periculoase decit altele, nu se compara staul 8 ore cu curul intr-un scau capitonat, cu sporul de rigoare, cu intratul in camerele fierbinti de la reactorul din Magurele, normal, fara spor. (Atentie, sa nu se inteleaga acum ca acel spor i-ar proteja pe oameni de efectele radiatilor, asta e alta discutie!). Au mai anuntat ca mersc slariile le nivelul din 2008. Mai sa fie!
Dar, cum ziceam mai sus, romanul uita repede, mai ales daca procesul este stropit cu ceva bere si mici, galeti de plastic, pungi cu un kil de zahar si un pix.... Tare sunt curios ce motiv vor invoca in 2013, ca sa scoata banii de la prostii care i-au votat! Ca in toata lumea se vorbeste de austeritate si criza, numai la noi, de cind cu Ponta in fruntea tarii, economia duduie iara, iar pe Dimbovita curge numai lapte si miere! Cam ca la finele lui 2008! Orice asemanare este pur intimplatoare! lol!
Pai da recunosc ca ce au facut pedelistii nu a facut nici un partid
Ba da, PNT-CD, si acum nu mai exista! Si, apoi, ce facem, iar alegem dintre doi rai pe cel mai bun????
Mai ales ca vad ca au luat-o inca de pe acum cu greaua mostenire.
Normal, e cea mai buna scuza! Au folosit-o la greu si comunistii, as aca ... Ma intreb, cum drac sa facem sa mostemim si noi un Onassis, Rockefeller, sau Bill Gates?
Pe deasupra mi-a plecat si fata in anglia la indemnul premierului basescu
Ete, na! Ma faci sa rid! Pai daca nu e mai bine acolo, de ce a plecat? Ca a zis Basescu?
Asta da. De-acum premier o sa fie Iliescu.
Vlad, o mica corectie: Iliescu si Bombonel!
Dinana, esti tare naiva. Si cum in tara asta mai sunt multi ca tine, din patru patru ani vom tot astepta sa ne fie mai bine!
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mier 09 Mai 2012, 19:24

Tu ce propui, Wolf?

Admin

Data de inscriere : 14/05/2010
Varsta : 57
Localizare : pe val

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 10 Mai 2012, 06:30

As avea eu ceva de propus. Cel putin asa mi-ar placea mie sa se intimple, macar o data. Si anume, sa nu se mai duca lumea la vot. Deloc. Adica, de dus o sa se duca sigur aia direct interesati, cu rude sau amici candidati sau ma rog, care fac parte din mafiile respective. Ailalti sa-si dea dracului odata seama ca toti sint niste timpiti, nu la fel dar nici unul nu merita sa fie votat, si sa nu se mai duca. Sa fie prezenta la vot undeva la 5 - 10%. Nu stiu daca ar rezolva ceva practic, probabil nu, dar oricum nu se rezolva nimic. Macar sa nu mai poata avea nimeni impresia ca a fost votat de popor, si ca reprezinta pe cineva. Nu reprezentati nesimtitilor decit pe aia care vor sa suga la ciolan pe linga voi. Ar fi mai cinstit asa.

Apropo de ce ziceam mai sus, vad ca intre timp a intervenit amicul Jeffrey si a lamurit situatia: nu se mai fac alte mariri salariale anul asta. La anu, daca situatia o va permite. M-am uitat eu in globul de cristal si pot sa va spun ca nu o va permite. Asta e, cum ziceam mai demult, mai subtirel cu pomenile anul asta. Mai ales ca si smecheria cu "suspendarea" legii s-a fumat, asa ca nu mai pot promite nimanui marire de 50% incepind de miine.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Joi 10 Mai 2012, 12:35

Adica tu propui o greva electorala. M-am gandit si eu la asta, dar e imposibil sa realizezi solidaritatea in sensul abtinerii de la vot, asa cum e imposibil s-o realizezi si in sens invers.....si in general, in orice sens. Divizarea e ceea ce tine sefimea la putere de secole.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Joi 10 Mai 2012, 12:37

Auzirati de aia care s-au trezit dimineata cu papuci noi cadou si pliante electorale la usa? Asta e deja fabulos, ca din teatrul absurdului! Shocked

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 10 Mai 2012, 12:51

ABBA a scris:Auzirati de aia care s-au trezit dimineata cu papuci noi cadou si pliante electorale la usa? Asta e deja fabulos, ca din teatrul absurdului! Shocked

ras lol! lol! lol! lol!
Ce tupeu Sad
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 10 Mai 2012, 16:38

Tu ce propui, Wolf?
Ce propun? Un guvern de nemti sau englezi! Acum serios vorbind, la ora actuala nu prea ai ce propune! Poate, partidul ala din umbra, nu stiu exact cum se numeste, dar are oarece tendinta legionara. Clasa politica este atit de corupta, incit cred ca nu se mai poate face nimic. Poate doar o plimbare, de 40 de ani prin desert! Cei din generatia tinara, mai putin sau deloc corupti, ar trebui sa stringa in jurul lor oameni tineri, de calibrul lor si sa propuna o alternativa la ce e acum in tara. Din pacate, atit pentru ei, cit si pentru noi, mai mult ca sigur va fi o pierdere de vreme, atita timp cit nu vor da pomeni electorale si nu vor face promisiuni desarte, bune sa atraga oameni naivi la urne. Din pacate, asta este situatia. Sincer, aveam ceva incredere in Ungureanu, numai ca omul a fost debarcat inaite vreme.
Si anume, sa nu se mai duca lumea la vot.
Vlar, nu se va intimpla nimic. Se va ajunge in sitiatia lui Basescu, adica a fost ales cu 41% din voturi pentru, de 25% din populatie, adica cam de 10% din populatia cu drept de vot! Ti se pare normal??? A folosit la ceva ca nu s-au dus oamenii la vot? Nu! Nu te gindi la un semnal de alarma dat politicienilor. Atita timp cit vor accede la putere, chiar si cu 1% din voturile populatiei, semnalul de alarma ii va lasa fix ...indiferenti! Eu as propune altceva, pe buletinul de vot sa fie, nu numai Catavencu si Dandanache, ca sa aleg pe cel mai bun dintre cei mai rai, ci si o rubrica cu Veto sau Nu sau Ma opun. Asa voi merge la vot si nu voi fi obligat sa-mi anulez votul, stampilindu-i pe amindoi, ca votul nul conteaza exact ...zero la numararaea finala, ci voi pune stampila pe veto. Si atunci nu se vor mai alege cu 41% voturi din 25% valabile, ci ve vor alege cu 41% voturi pentru si 59% impotriva. Cu alte cuvinte, vreau sa am la indemina si rubrica impotriva, nu numai pentru si ma abtin! Si atunci sa vedem ce vor face "alesii nostrii".
Nu reprezentati nesimtitilor decit pe aia care vor sa suga la ciolan pe linga voi.
Vald, acum, exact asta reprezinta acel vot!
...nu se mai fac alte mariri salariale anul asta.
Ups! Cind s-a anuntat asta! La ultima strigare ziceau ca se anuleaza legea cu sporurile ilegale (a se citi nesimtite) si ca se vor mari pensiile si slariile! E drept, in doua transe, ca sa mai ramina ceva de dat pe la nasul fraierilor si la alegerile peramentare!
Auzirati de aia care s-au trezit dimineata cu papuci noi cadou si pliante electorale la usa?
Uau, in ce cartier? De la ce partid??? Hai cu amanunte, ca e interesant, nu de alta dar am nevoie si eu de o perecehe de adidasi, doua umbrele, un kil de cafea, un borcan de miere, o pereche de bretele noi, doau becuri de 100 (daca nu e ilegal!) si un bax de curpapir! Si daca nu e deranjul prea mare, si un tricou, masura 56! Alo, partidele, se aude????
Asta e deja fabulos, ca din teatrul absurdului!
Nu Abba, nu este absurd, este pura realitate romaneasca! Absurd ar fi sa nu se intimple asa ceva!
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Joi 10 Mai 2012, 17:36

Tu chiar ai crezut in baciul Ungurean?

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 10 Mai 2012, 19:55

ABBA a scris:Tu chiar ai crezut in baciul Ungurean?

Eu cred ca unii unguresc bine ras ras

Lamentabil discursul lui Ungureanu,lamentabil cica "fiti ungurenii mei",mai bine zice fiti evreii sau bozgorii mei ca era mai amuzant lol! ras
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 10 Mai 2012, 20:13

Curmarea … umilintei !

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 10 Mai 2012, 20:45

ABBA a scris:Adica tu propui o greva electorala. M-am gandit si eu la asta, dar e imposibil sa realizezi solidaritatea in sensul abtinerii de la vot, asa cum e imposibil s-o realizezi si in sens invers.....si in general, in orice sens. Divizarea e ceea ce tine sefimea la putere de secole.
Greva electorala e bine zis.
Pai bine, asa orice am propune noi aici e nevoie de multi sa o faca, deci de solidaritate, deci nu se poate. Ideea era sa propunem ceva care daca ar fi suficienti participanti sa fie o chestie. E drept ca la greva electorala trebuie sa fie foarte multi participanti, asa ca e cu atit mai imposibil, daca ma pot exprima asa pe un forum atit de pretentios cu gramatica. Altfel, nu stiu, poate sa ne apucam sa facem bombe atomice. Daca le facem foarte bine, poate rezolvam problema. Wink Doar ca nici asta nu merge ca nu ne lasa licuricii.

ABBA a scris:Auzirati de aia care s-au trezit dimineata cu papuci noi cadou si pliante electorale la usa? Asta e deja fabulos, ca din teatrul absurdului! Shocked
Adicatelea, le-au dat papucii ? Foarte bine, la vot au ocazia sa le intoarca favoarea.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 10 Mai 2012, 21:15

Vlad ala e boc?
pe care-l manevreaza base?
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 10 Mai 2012, 21:41

Laughing Laughing Acum te-ai prins ? De cind da saracu' stinga-dreapta din picoare, si din cap ca un yes-man. Si tu te prinzi de-abia cind nici nu mai e de actualitate. Very Happy
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 10 Mai 2012, 21:57

vlad_sim a scris:Laughing Laughing Acum te-ai prins ? De cind da saracu' stinga-dreapta din picoare, si din cap ca un yes-man. Si tu te prinzi de-abia cind nici nu mai e de actualitate. Very Happy

Din fata seamana cu boc dar cind se apleaca parca-i ungureanu dragostea mea floare2 drag1 multzam ras
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Vin 11 Mai 2012, 13:14

Vlad, am auzit una care o depaseste pe-aia cu papucii. E veche, cica. S-a petrecut la alegerile trecute , pe undeva prin Timis. Le-au dat cizme de cauciuc, dar numai piciorul stang. Pe dreptul il obtineau dupa ce votau si dovedeau ca au votat cum trebuie.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Vin 11 Mai 2012, 15:12

ABBA a scris:Vlad, am auzit una care o depaseste pe-aia cu papucii. E veche, cica. S-a petrecut la alegerile trecute , pe undeva prin Timis. Le-au dat cizme de cauciuc, dar numai piciorul stang. Pe dreptul il obtineau dupa ce votau si dovedeau ca au votat cum trebuie.
ras ras ras ras ras lol!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Dune la data de Sam 12 Mai 2012, 22:44

Sigur nu cantaresc mai mult unul ca ceilalti cand e vorba de mita electorala si imaginatia le este foarte bogata - propagandisti sau nu , sunt romani si suntem un neam inventiv Basketball ...

Am sa va povestesc maine- sper sa ma tin de cuvant - un eveniment oarecum hazliu petrecut acum 8 ani la alegerile locale intr-o sectie de votare ( eram vicepresedinte ),cu un infocat psd-ist ,secretarul organizatiei din comuna , profesor de lb romana si director de scoala ...

Ultima editare efectuata de catre Dune in Dum 13 Mai 2012, 16:35, editata de 1 ori
Dune

Data de inscriere : 03/06/2011
Localizare : Neamt

https://www.youtube.com/user/27Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Dum 13 Mai 2012, 00:19

Abia astept.
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Dune la data de Dum 13 Mai 2012, 16:34

Sectia de votare era amenajata intr-o sala de clasa in scoala unde domnul profesor isi exercita autoritatea , dar , lucru pe care el nu vroia sa-l inteleaga , nu si pe timpul exercitarii dreptului la vot al concetatenilor.
In primul tur , buletinele de vot au fost mai multe , activitatea in sectia de votare mai intensa , nu prea am avut vreme sa ma ocup cu ce se intampla pe afara lasand lucrul acesta pe seama unui membru din comisie si a politzaiului , aranjament pastrat si in turul doi …presedinte era o doamna , la primul ‘’mandat ‘’ , fara experientza , alt motiv pentru care nu puteam parasi sectia .

In jurul amiezii , unul dintre votanti imi spune in trecere : ‘’ da’ , domnul director are voie sa faca propaganda ‘’ ? …putin contrariat am iesit si spre surprinderea mea atat membru din comisie cat si politaiul priveau zambind cum insistentul dascal sustinea o prelegere in fata catorva alegatori care tocmai intrasera in curtea scolii …
Au urmat cateva schimburi de replica dure in care infocatul psd-ist nu s-a sfiit sa-mi zica : ‘’mi-ai fost elev ‘’ , iar elevul : ‘’ si mie imi pare rau ‘’ , dupa care l-am invitat politicos sa paraseasca perimetrul , fiindca in acea zi era director doar cu numele , stationarea in interiorul cladirii si la 50 m de aceasta fiindu-i interzisa prin lege ( in primul tur , fiind pe lista consilierilor a avut statut de observator ).
E mult de povestit … au urmat telefoane pe si de la persoane influiente ( cum sa dau directorul afara din propria-i scoala ?! ) ... presedinta sectiei insasi nu mai era impartiala cum ii cerea functia ... pana am zis ca sun la Biroul Electoral Judetean si reclam situatia .
A plecat …

Pe la 4-5 dupa amiaza lucrurile se mai linistisera ( oamenii in rural voteaza masiv pana la orele 14-15 ), cand cineva imi zice : ‘’ da’ ce l-a apucat pe domn’ director sa vina azi cu vaca la pascut !? ‘’...
In fata scolii , la intrarea profesorilor este o livada frumoasa de meri - directorul devenise tzaran …lasase costumul si cravata , cu o palarie de paie pe cap , imbracat cu haine jerpelite de lucru tinea de lantz o vitica de un an ce pastea linistita in iarba mare dintre pomi … schimbare fundamentala de look - si lupul o face , primavara si toamna …
Bineinteles ca nu putea rezista tentatiei de a arunca o vorba alegatorilor intarziati : ‘’da’ stiti cu cine sa votati , nu ? ‘’ …dupa care rostea explicit numele candidatului la primarie .
Intorcandu-se spre mine : ‘’ domnul vice , doar n-ai sa ma dai afara din curtea scolii si sa lasi frumusete de animal sa sufere de foame ! ''

Nu l-am dat , in comuna candidatii psd la fotoliul de primar au pierdut mereu alegerile incepand cu 2000 – actualul primar cred ca va castiga si anul acesta - ar fi la al patrulea mandat …

Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Dum 13 Mai 2012, 19:19

Very Happy

Directorul vacar ! Interesant. Si mai interesanta este abordarea din final : "domnul vice , doar n-ai sa ma dai afara din curtea scolii si sa lasi frumusete de animal sa sufere de foame !'' Bag sama... animalul era el. Si nu voia sa sufere de foamea voturilor.
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Dune la data de Lun 14 Mai 2012, 18:32

Fara gluma , domnul in cauza , astazi la 63 de ani , creste animale , a crescut de cand il cunosc , cu aceeasi patima cu care face si politica Very Happy ...nu este ceva iesit din comun , nu in zona mea - majoritatea intelectualilor din comuna cresc animale sau au preocupari agricole .
Cat despre modul in care stie a ticlui vorbele putini il intrec - doar este om de litere ... in definitiv , fiecare avem minusuri si plusuri ... dupa alegeri sa stiti ca n-am tinut manie , nici nu se putea , locuim la vreo 400 m unul de celalalt , ne intalnim aproape zilnic , trebuia sa invatzam a convietzui indiferent de coloratura politica ....
Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 41 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 41  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare