celelalte cuvinte

Bascalie politica

Pagina 39 din 40 Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Bascalie politica

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 25 Dec 2013, 10:54

Diano, barem de Craciun las-o si tu mai moale, e o zi in care trebuie sa fim mai buni!
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 25 Dec 2013, 15:39

da cel e fost bun cand a taiat salariile si pensiile l adurut doar de udrea si pedelisti ,raul lumii!!!!
wolfule ,ca tot ii tii partea parca te-ar plati !!!!!!!!!!!!de fapt nu ma mai mira nimic ca am auzit ca la Sebes s-au facut afaceri mari sub obladuirea pedelista si ca inca se mai fac,altfel nu-mi explic de ce atata inversunare cand e vorba de basescu si clica lui portocalie!
Diana

Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 25 Dec 2013, 16:26

superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate!superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate!superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate!superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate!superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate!superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate!superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate!superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate!superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate, superimunitate

basescului si portocaliilor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nu vad nici o acuza lui de fapt a spus kovesi ca are superimunitate!!!!!!!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 26 Dec 2013, 10:45

- Ai fost cuminte Anais ?
- Da, mosule.
- Si, ce vrei tu sa te faci cind o sa fii mare ?
- Europarlamentar, ca mami.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 26 Dec 2013, 16:24

vlad_sim a scris:- Ai fost cuminte Anais ?
- Da, mosule.
- Si, ce vrei tu sa te faci cind o sa fii mare ?
- Europarlamentar, ca mami.

ras ras ras ras ras ras ras

Sa numai scapam de progenituri veci pururi Sad
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 26 Dec 2013, 22:38

Oricum, lasind putin gluma la o parte, sper ca n-o mai vedem iar pe EBA la Bruxelles pe banii nostri. Enough is enough, cum spun baietii prin America.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 26 Dec 2013, 23:21

vlad_sim a scris:Oricum, lasind putin gluma la o parte, sper ca n-o mai vedem iar pe EBA la Bruxelles pe banii nostri. Enough is enough, cum spun baietii prin America.

Pe mine nu ma mai mira nimicpoate o vedem cu Anais !
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Joi 26 Dec 2013, 23:53

vlad_sim a scris:Oricum, lasind putin gluma la o parte, sper ca n-o mai vedem iar pe EBA la Bruxelles pe banii nostri.
Enough is enough, cum spun baietii prin America.

Absolut de acord referitor la EBA si la orice alt specimen de asemenea factura!

Dar ce te faci cu asta? Si ar vrea, declara astazi, 2 europarlamentari!
Si nu stiu cata sustinere va avea de la toti tigani...
dar are puternica sustinere de la "fratii" pocaiti de peste tot!

Autointitulatul rege international al romilor, Dorin Cioaba,
a anuntat marti, intr-o conferinta de presa,
ca isi va face un partid politic de dreapta, numit Alianta Democrata a Romilor,
care va avea candidati proprii la alegerile europarlamentare din 2014, printre care va fi si el,
transmite Agerpres.
narcisa

Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 27 Dec 2013, 11:35

Sa numai scapam de progenituri veci pururi
Diana, multa nerusinare trebuie sa ai ca sa zici asa ceva!! Daca eu ziceam de nepotul tau asa ceva, fie si in gluma, cum reactionai!????? Defapt ai rectionat urit de tot, cred ca-ti aduci aminte...Ar trebui sa-ti fie putin pe la nas!
E doar un copil, ca oricare altii, si atit!
Diana, inca nu intelegi, superimunitate cer uselistii, nu pedelistii! Dar tu, cu ochelari de cal, nu ai cum sa vezi asta.
Vlad sripsit: sper ca n-o mai vedem iar pe EBA la Bruxelles pe banii nostri.
E gata, nu mai sta acolo. Dar nu-ti fa griji, si uselistii au copii si nepoti, asa ca va fi inlocuita de ei!
Autointitulatul rege international al romilor, Dorin Cioaba,
a anuntat marti, intr-o conferinta de presa,
ca isi va face un partid politic de dreapta, numit Alianta Democrata a Romilor,
Si care-i treaba Narcisa, nu au voie??? Ori, cind nu te aude nimeni, zici si tu tigan imputit????
Diana scripsit: Da' ce, el fost bun cand a taiat salariile si pensiile? l-a durut doar de Udrea si pedelisti, raul lumii!!!! Wolfule ,ca tot ii tii partea, parca te-ar plati !!!!!!!!!!!!Defapt nu ma mai mira nimic, (ca) am auzit ca la Sebes s-au facut afaceri mari sub obladuirea pedelista si ca inca se mai fac, altfel nu-mi explic de ce atata inversunare, cand e vorba de Basescu si clica lui portocalie!
Diana, eu zic sa nu mai rizi de Eba. Si nu e prima data cind scrii asa.  Asta in primul rind. Apoi, timpenia asta cum ca as fi platit sa le tin partea, tine-o pentru tine si uselistii tai! Pe de alta parte, barem zilele astea puteai sa te potolesti si tu, ca sunt sfintele sarbatori, si oamenii ar trebui sa fie mai buni. Dar, cum ziceam: de unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere! Nu tin partea nimanui, cu faci tu, de altfel! Nu tin partea nimanui, nu am de ce, eu iti arat doar ceea ce tu, in incrincenarea ta, nu poti vedea: exista si reversul medaliei! Nu am de ce apara pedelistii, pe vremea lor mi-am pierdut serviciul si nu mai pot face ceea ce-mi placea atit de mult. Crying or Very sad  Dar, spre deosebire de tine, capul nu-mi sta pe umeri doar ca sa nu-mi ploua in git, asa ca am inteles situatia.  Trebuia facut acest lucru si, chiar Ponta de era la guvernare, ar fi facut la fel. Ori, asta tu nu poti intelege!!! Apoi, tu te iei dupa ce auzi, sau dupa ce stii si vezi?? PDL-ul a facut in Sebes treburi bune: a  refacut asfaltul la o gramada se strazi, au refacut si pus dale la o gramada de trotuare, au refacut piata orasului, au refacut parcul orasului, au reabilitat termic, e drept, doar citeva blocuri, au facut parcari si trotuare in zonele din cartierele vechi, au reabilitat reteaua de apa si canalizare pe o multime de strazi, au facut posibil crearea de noi locuri de munca prin facilitarea unor firme sa-si deschida spatii de lucru pe teritoriul orasului, au ajutat la refacerea fatadelor cladirilor din centrul orasului. Acum, de un an,  orasul este pe mina PSD-ului, nu stiu ce afaceri ar mai face in acest caz PDL-ul!!! Doar daca nu le face cu PSD-ul!!!!  Razz  De un an de zile, de cind la cirma orasului e un PSD-ist, nu s-a facut mai nimic, doar mariri de taxe si impozite. Ba nu, zilele trecute, ca de, trebuiau spalati niste bani, s-a mai asfaltat o strada si pus dale pe trotuar. Si, nota bene, dalele de beton s-au luat de la aceeasi firma de la care le-au luat si PDL-ul! Asta daca intelegi ce vreau sa spun!
Asa ca, pina una alta, clica portocalie a fost inlocuita cu clica rosie! Sa vedem ce vor face, ca pina acum nimic demn de semnalat!!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 27 Dec 2013, 11:49

Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Vin 27 Dec 2013, 15:18

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Vin 27 Dec 2013, 15:44

Base catre USL

Iata ca ma dau invins,
ca decand conduceti tara
iarna asta n-a mai nins
si afara e ca...vara.
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Dum 29 Dec 2013, 23:07

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 30 Dec 2013, 10:06

Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 01 Ian 2014, 17:08

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 03 Ian 2014, 10:07

Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 07 Ian 2014, 14:48

E atat de adevarat textul, incat nu mi se prea pare "bascalie",
chiar daca e din "Catavencii" -

Udrea, crăcită între ani

~Catavencii~ 07 ianuarie 2014 Mihai Radu a scris:

Elena Udrea a stat și ea, asemeni lui Van Damme, pe camioane,
cu un crac pe anul 2013 și cu altul pe 2014.
Anii s-au tot îndepărtat, s-a tot crăpat de ziuă,
pînă ce lumina minții a izvorît și s-a așternut rușinată într-o confesiune grotescă.

"Gînduri la sfîrșit și la început de an. La mulți ani!"
Nu există o logică a textului: Elena Udrea vrea să umple spațiul cu ea,
cu plinătatea ei de femeie care tocmai a slăbit,
cu nuditatea mentală pe care ți-o permit cele mai ieftine și inexpresive aspiraționisme,
cu aerul de femeie stăpînă pe tehnicile verificate ale succesului personal.

Mă văd nevoit să dau totuși un citat mai lung,
pentru a vă face cunoscut aerul stătut al exhibării:

"Poate că sînt un model atipic de politician,
mai ales într-o țară ce dă prea puține șanse femeilor tinere,
într-o lume a politicii ce nu oferă nici un exemplu din istorie de femeie
care să fi fost deplin acceptată și implicată benefic în treburile statului.

Nu mi-am ales un drum ușor în viață
și am știut de la bun început că o blondă în politică
va crea nu numai comentarii derizorii și de prost gust,
dar și un soi de panică, mai ales în rîndul adversarilor politici, mai toți bărbați,
care nu au învățat să mînuiască armele cavalerești ale dialogului și confruntării de idei,
ci au trecut direct la jigniri și atacuri personale.
Nici o parte a presei n-a dat prea des semne că ar înțelege mai profund rostul femeii în politică
și a preferat să minimalizeze adesea prestația mea politică ori administrativă,
fiind mult mai atentă la poșetele și tocurile mele".

În afară de virgule, totul e greșit. Totul e mințit.
În primul rînd, problema ei în politică nu a fost că e femeie,
ci că a fost slab pregătită, adică deloc, ușor agramată la început,
că derizoriul în care a fost dusă ni l-a dezvăluit singură:
ea a luat presa de mînă și a condus-o în acel derizoriu
unde stăpînea ca o prințesă îmbrăcată din Obor și pregătită să iasă pe centură.
Derizoriul și l-a construit cu propria manichiură,
iar apelul pe care-l face la istorie – cea care, nu-i așa, nu i-a pregătit venirea pe aceste meleaguri –
nu face decît să-i îngroașe accentele penibile.
Presa i-a numărat paietele de pe rochie și centimetrii tocurilor
pentru că acestea au fost singura sa consistență.
Cît despre competențele sale administrative,
ele au fost dintotdeauna o găleată de locuri comune debitate papagalicește.

Și de-ar fi doar atît.
Elena Udrea n-a rămas o simplă secretară
căreia un primar alcoolic să-i înfioare pielea de pe bulane cînd o atinge cu palma scoasă din frapieră.
Nu, la rîndul ei, a legănat pe genunchi
și le-a tratat ca pe cele mai ieftine bagaboante zeci, sute de milioane de euro.
Ea a fost cloșca arogantă de la Dezvoltare
sub aripile căreia Cocoș și-a înroșit creasta și conturile.
Ea a fost bugetara lepidopteră care,
în timp ce pensionarele își croșetau în casă bani de întreținere,
a trecut de la stadiul de larvă de Buzău și omidă incultă
la cel de pupă tot, iar, mai nou, fluture cu breton.

De fapt, ce arată textul:
o femeie de 40 de ani cu creierii împrăștiați,
cu mușchiul încrederii în sine hrănit cu steroizii unor maxime răsuflate
și bine ascuns sub fardul unor țoale de mii și zeci de mii de euro,
sub sutele de ore petrecute la salonul de înfrumusețare,
o femeie îmbălsămată încă din timpul vieții.
Ea, într-un anume fel, nu există.
E un precipitat al tuturor acestor ingrediente scumpe, superficiale,
o cantitate de aparențe, carențe, lipsuri și exagerări care,
asemeni unei priviri aruncate prin multe geamuri,
te lasă cumva să întrevezi o realitate murdară, o congruență a petelor și-a urmelor de grăsime…

Dar Elena Udrea n-a rămas în zona privată, căci despre asta e vorba.
Odată pășind cu tocurile în spațiul public,
odată ce-și lipește dosul rochiei Chanel pe scaunul de ministru,
un astfel de precipitat devine realitate prin efectele sale, prin acțiunile sale,
la fel cum sperietura, criza de panică pot fi urmările reale, traumatizante, ale unor închipuiri.
Elena Udrea e o cantitate de inexistențe.
E o stafie urîtă, un aer în jurul căruia și-au dat întîlnire magazinele de modă,
firmele de cosmetică și înțelepciunea din cele mai proaste pagini ale lui Coelho.
Și totuși, în aerul acela este ceva, a fost dintotdeauna.
E o voință de-a parveni încarcerată în sfaturi de PR, prețuri mari, lux afișat cu nesimțire.

Să vină Arafatu!

Mestecătura asta regurgitată de Udrea a fost ciugulită de mulți,
a însămînțat online-ul, le-a făcut și pe alte divorțate mai sărace să geamă înlăcrimate.
Printre onlineri, și Dragoș Bucurenci. De ce zic de el?
Te gîndești că e tînăr, a mai studiat pe-afară și, văzîndu-l,
n-ai zice că nu știe să se oprească atunci cînd vede că semaforul se face roșu.
El a scris așa: "Am citit ieri textul publicat de Elena Udrea pe blog-ul ei
și mi s-a părut unul dintre cele mai bune texte publicate de un politician în ultima vreme.
M-aș bucura să lăsați pentru o clipă deoparte sentimentele pe care le aveți față de Elena Udrea
și să citiți textul cu o minte deschisă – e scris cu o sinceritate și cu o candoare care pe mine m-au convins.

Îi doresc dnei Udrea să-și păstreze autenticitatea și candoarea în bătălia electorală care va urma (…)."

Mda, iar Bucurenci ar trebui să fie unul dintre cei care s-o zgîlțîie de idei pe Udrea,
s-o dezbrace de etichetele pe care singură și le-a lipit
și să-i demonteze discursul ca pe-un doctorat plagiat.

Dar el îi justifică, ca mulți alții, impostura și ipocrizia.

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Dum 12 Ian 2014, 15:41

și să-i demonteze discursul ca pe-un doctorat plagiat.
Culmea nesimtirii si atupeului: sa acuzi pe cineva de plagiat, cind propriul tau primi ministru a plagiat teza de doctorat!

Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Lun 13 Ian 2014, 10:48

Are și săracul Dumnezeu nevoie de bani

Dragă Daciana, ma-m gândit să îți scriu, din cauză că am inpresia că simpt
că cam începe săm-i place de soțul tău, Victor Ponta.
Mi se unple burta de fluturi când îl văd și crecă mi se unple și talpa,
deoarece parcă îi simpt cum mă gâdil,
și am zis că mai bine să aflii de la mine decât să auzi de la alții.
Nu te speria, nu vreau să fac dragoste cu el,
din cauză că mia-m luat angajamentul
să fac dragoste decât numai cu soțul meu, Syda,
dar cred că mi sa făcut poftică să fac puțină politică cu Victor,
deoarece mi se pare că sunt comvinsă că este un bun politician,
dar tea-ș ruga să nu îi spui lui tata că am zis asta,
din cauză că, dacă află, mă omoară în chinuri.

Ce ma apucat așa, brux?  
Pur și simplu am avut la începutul anului o refelație
care a durat vreo oră (credeam că nu mai se termină!!!!)
și de atunci nu mai mia-m revenit la cap.

Dar mai bine să îți explic ce apreciesc la Ponta al tău (pot să îi spun Vicky??),
ca să nu începi să fii geloasă și să îmi rupi părul.
Păi, în primul și în primul rând vreau să îmi dea și mie numărul de telefon
al lui profesorul cu care șia făcut lucrarea de doctorat.
În al doilea rând, îmi place că ia îmvățat pe oamenii lui din USL să lucreze și noaptea.
Și mie îmi place să lucrez noaptea la chestiile pe care nu vreau să le afle tata și Syda,
de exenplu la scrisoarea asta.

În al treilea rând, mai îmi place de el din cauză că e credincios
și dă bani pentru Catedrala Mântuirii Neamului,
bani care o să ajung direct la Dumnezeu.
Are și el nevoie, săracu’, că e criză și trebuiește să își plătească chiria acolo în cer,
plus că nu mai i sa mărit salariul de nu știu când!!!
Persoanele conpetente, cum sunt eu și Dumnezeu,
nu putem să lucrăm pe un salariu mic, iar Vicky a înțeles asta.

Te pup pe Roșia Montană și să știi că o să mai îți scriu.

Cu drag, EBA

P.S. Zii să mai slăbească. A făcut fundul mare.
Sunt comvinsă că te întreabă în fiecare dimineață dacă sa îngrășat,
că așa îl întreb și eu pe Syda când fac cur.
Și tu îi spui „Vai, dragă Vicky, nu tea-i îmgrășat deloc, arăți superb“.
Nu mai îl minți!!! Nu arată superb, are ditamai curu’, noroc că e bun pe partea politică.
Ahh, iar mă ia cu fluturi. Gata, te las.
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 13 Ian 2014, 13:36

Opaa, Badea face misto de Ponta, Antena 3 il critica pe Ponta, ne-am reorientat si noi.... Razz 
In orice caz, povestea  e hazlie tare, m-am distrat, cit despre gramatica si ortografie, ce sa zic, se potriveste si cuiva de pe acest fortum. Wink 

Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 13 Ian 2014, 13:42

Cita fatarnicie din partea uselistilor si a lui Crin, in special!! !! Dupa ce au tipat impotriva deciziei populare de a avea parlament de 300 de membri, dupa ce au negat legalitatea acestei decizii, dupa ce s-au ales aproape 600 in parlament, iaca, Cacarau anunta, ca de la el decizie, reducerea numarului de parlamentari, cit de curind, la ...300 de membri! Mare nerusinare trebuie sa ai ca sa faci un asemenea anunt!
Hai, votati, votati, votati! Si o sa va fie bine. La pastele cailor din calendele grecesti!!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Lun 13 Ian 2014, 13:50

Wolf a scris:Opaa, Badea face misto de Ponta, Antena 3 il critica pe Ponta, ne-am reorientat si noi.... Razz 
In orice caz, povestea  e hazlie tare, m-am distrat, cit despre gramatica si ortografie, ce sa zic, se potriveste si cuiva de pe acest fortum. Wink 
Nu e gresit absolut nimic din punct de vedere gramatical. E vorba de NEAMUL care s-a saturat de noi. Am dreptate ?
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Lun 13 Ian 2014, 18:23

Wolf a scris:Opaa, Badea face misto de Ponta,...
Badea critică pe cine vrea și când vrea.
Nu e prima și cu siguranță nici ultima dată!
E vreo problemă?

Wolf a scris: Antena 3 il critica pe Ponta,
Antena 3 critică pe cine vrea și când vrea.
Nu e prima și cu siguranță nici ultima dată!
E vreo problemă?

Wolf a scris:ne-am reorientat si noi.... Razz
TU ești "noi"?
TU te-ai reorientat? În ce fel, că doar tu știi adevărul și ai dreptate, nu ai nevoie de "reorientare".

Wolf a scris:... cit despre gramatica si ortografie, ce sa zic,
Nu cred că undeva/cândva
ai auzit/citit astfel de greșeli de "gramatică și ortografie" făcute de Ponta personal!

Wolf a scris: se potriveste si cuiva de pe acest fortumWink 
Da, știm, dar noi te scuzăm întotdeauna... că e un typo  Very Happy 
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Lun 13 Ian 2014, 18:38

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mar 14 Ian 2014, 00:59