celelalte cuvinte

PARTIDUL POPORULUI

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: PARTIDUL POPORULUI

Mesaj Scris de horia la data de Vin 22 Mar 2013, 16:35

FRANZ a scris:Horia, initiativa ar fi buna, nu zic nu, dar sa o vad si aplicata.
Eu unul nu cred in ineptiile lui Hari.
Tu stii ca la noi, chit ca apa curge liber la robinete, fara a fi nevoie sa fie pompata, avem cel mai scump MC de apa din tara ? 9,72 lei.

Da stiu asta pentru ca ascultam otv ... ce vremuri ...Wink
horia

Data de inscriere : 22/05/2010
Localizare : Bucuresti

http://ipoteze.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Sam 12 Oct 2013, 23:02

PPDD - Partidul Poporului Dan Diaconescu
activează convențiile semnate de candidații săi și cere câte DOUĂ MILIOANE de euro de la fiecare „trădător”

PPDD a decis să activeze convențiile semnate înainte de alegeri de candidații partidului pentru Parlament
și să solicite în instanță fiecărui senator sau deputat care a „migrat” spre alte formațiuni politice achitarea clauzei,
care în fiecare caz este de câte două milioane de euro.

„E limpede că trădarea este la loc de cinste în politica românească, iar acest fenomen nu ne-a ocolit nici pe noi.
Se pare că meteahna întipărită în rândul partidelor aflate la putere, de a racola parlamentari, nu ne-a ferit de plecările din PPDD.
Cei care au plecat, au plecat pentru o falsă promisiune neîndeplinită nici până astăzi.
Anterior campaniei pentru alegerile parlamentare, fiecare candidat a semnat o convenţie cu PPDD,
ca în cazul în care părăseşte partidul să plătească două milioane de euro.
Am decis activarea acestor clauze şi ne vom adresa de luni instanţei”,

a declarat sâmbătă la Cluj secretarul general al PPDD Liviu Neagu, citat de corespondentul Mediafax.

Neagu a precizat că primul proces va fi deschis împotriva senatorului Tudor Barbu, trecut la PC.

Din cei 68 de parlamentari pe care îi avea la începutul mandatului, PPDD mai are în momentul de față 42.
S. Antim, A.M.PRESS

http://ampress.ro/stiri/ppdd-activeaza-conventiile-semnate-de-candidatii-sai-si-cere-cate-doua-milioane-de-euro-de-la-fiecare-tradator/
narcisa

Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Dum 13 Oct 2013, 10:19

Era altceva de asteptat????? A murit zeroteve, amurit si partidul! E normal ca sobolanii sa paraseasca corabia, nu!
Din pacate legea e strimba! Eu l-am votat (Doamne feri si apara!!!), parexample, pe Tudor Barbu sa ma reprezinte, pe mine ppddeist, in parlament pentru ca eu cred in doctrina acestui partid (inca o data, e un exemplu!!!Razz Razz ), aceasta doctrina ma reprezinta!! Pai tata, daca Barbu a trecut la PC, nu ma mai reprezinta, nu-mi mai reprezinta interesele la cel mai inalt nivel al tarii, cu alte cuvinte adio si-un praz verde din parlament! Te duci unde vrei tata, no problem, dar nu mai ramii in parlament pentru ca nu mai reprezinti pe cei ce te-au trimis acolo. Daca legea era adoptata in forma asta, sa vedeti cum dispareau si sobolanii si migratorii! Asa, baietii au profitat de PPDD ca sa intre in parlamet, apoi s-au dus unde le era mai bine! Asta e clasa noastra politica, votati-i fratilor, votati-i!
Cit despre ce zice Neagu, zice si el, ce sa faca, punem pariu ca nu se aplica niciodata sanctiunea???
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Dum 13 Oct 2013, 12:44

wolf a scris:Era altceva de asteptat????? A murit zeroteve, amurit si partidul! E normal ca sobolanii sa paraseasca corabia, nu!
Din pacate legea e strimba! Eu l-am votat (Doamne feri si apara!!!), parexample, pe Tudor Barbu sa ma reprezinte, pe mine ppddeist, in parlament pentru ca eu cred in doctrina acestui partid (inca o data, e un exemplu!!!Razz Razz ), aceasta doctrina ma reprezinta!!  Pai tata, daca Barbu a trecut la PC, nu ma mai reprezinta, nu-mi mai reprezinta interesele la cel mai inalt nivel al tarii, cu alte cuvinte adio si-un praz verde din parlament! Te duci unde vrei tata, no problem, dar nu mai ramii in parlament pentru ca nu mai reprezinti pe cei ce te-au trimis acolo. Daca legea era adoptata in forma asta, sa vedeti cum dispareau si sobolanii si migratorii! Asa, baietii au profitat de PPDD ca sa intre in parlamet, apoi s-au dus unde le era mai bine! Asta e clasa noastra politica, votati-i fratilor, votati-i!

Cit despre ce zice Neagu, zice si el, ce sa faca, punem pariu ca nu se aplica niciodata sanctiunea???

narcisa a scris:... ne vom adresa de luni instanţei”,
a declarat sâmbătă la Cluj secretarul general al PPDD Liviu Neagu, citat de corespondentul Mediafax.
N-ar fi vorba despre "sancțiune"!, ci despre o hotărâre judecătorească!

Nu știu ce document au semnat candidații deveniți parlamentari
și ce valoare are documentul în instanță!

De la bun început ideea cu "amendarea cu 2 milioane de euro" a fost de tot râsul!
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Dum 13 Oct 2013, 16:41

Niste penibili cu totii ... Si astia ca si ailalti. Astia parca mai ceva, dar nici cu ailalti nu mi-e rusine.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Dum 13 Oct 2013, 20:31

Narcisa scripsit: N-ar fi vorba despre "sancțiune"!, ci despre o hotărâre judecătorească!
Aoleu, aoleu, ca la clasa-ntii trebuie vorbit, sa priceapa tot elevul. Aoleu!!
Narcisa, printre altele, iata ce zic dictionarele la sanctiune:
SANCȚIÚNE, sancțiuni, s. f. 2. Pedeapsă prevăzută de lege pentru cei care încalcă dispozițiile ei;
Faptul de a sancționa; sancționare; confirmare, întărire a unui act de către o autoritate superioară celei care l-a efectuat.
Actul autorității care dă unei legi puterea executorie;

Aia ce drac au facut, au incalact o lege, fie ea si interna, acum suporta consecintele, adica sanctiunea conform hotaririi judecatoresti! Offffffff!!!!!!! Ti-as recomanda emisiunea lui Orodel Olaru, "Tiptil printre sinonime"!
Bun, ca toata treaba e o timpenie, e alta poveste. Niste avocati destepti, fie gasesc o chichita in acele conventii, fie vor taragana lucrurile pina sanctiunea nu-si mai are rostul!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Sam 19 Oct 2013, 20:54

Jurnalistii de la Romania TV au facut un reportaj... OTV emite din Militari! Dan Diaconescu merge noaptea la "studio"...

Presedinta CNA zice că Dan Diaconescu OTV emite ILEGAL!

http://www.mediafax.ro/cultura-media/otv-a-inceput-sa-emita-oficial-vineri-noaptea-in-romania-pe-licenta-dd-tv-insa-in-mod-ilegal-11540391

Dan Diaconescu zice că postul OTV emite de la parterul unei catedrale din incinta Vaticanului.
Purtătorul de cuvânt al statului papal, Federico Lombardi, zice că NU.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/vaticanul-spune-ca-dan-diaconescu-minte-1062915.html

Dan Diaconescu OTV
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Dum 20 Oct 2013, 22:25

Da intr-adevar PACALICI,VAI NOUA:(
Diana

Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 21 Oct 2013, 10:21

Abia acum v-ati prins ca DD este pacalici!!! Chiar, vai voua!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum: