celelalte cuvinte

PARTIDUL POPORULUI

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: PARTIDUL POPORULUI

Mesaj Scris de horia la data de Vin 25 Ian 2013, 21:59

pentru cei care nu s-au uitat niciodata la otv pina acum

otv inca mai emite ...pe net

http://www.otv.com.ro/live/
horia

Data de inscriere : 22/05/2010
Localizare : Bucuresti

http://ipoteze.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Sam 26 Ian 2013, 12:02

Oau, mi-am zis dupa citirea primelor rinduri, Abba s-a apucat de politica, ba mai mult, de prozelitism...politic!(sic!)
Da' pina la urma mi-a venit inima la loc! Abba, curat facatura! Oricum, legatura vad ca nu merge.
Lasa Shadow, nu esti singurul...
Crisalin, tu nu ai auzit de facebuc?? Face(book) exact acelasi lucru, asta si fara sa-ti atirni tinichele de coada!
Cit despre Cojocaru si legea lui, ce sa zic, un exaltat care traieste intr-o lume paralela. Cum poti redistribui ceva ce inainte trebuie sa colectezi de la cei la care...redistribui???!!!! Au mai fost, dupa 89, o gramada de mesia economici, din pacate oamenii uitati repede! Mai stiti aia cu leul de argint, nu?
Cred ca din cauza ca am scris eu aici despre partidul cu pricina!
Asa-ti trebuie, sa te inveti minte alta data! Very Happy
Horia, gresesti putin, nu-i vorba de lipsa de patriotism, ci de distrugerea, inceata, metodica si sigura, acestei notiuni, alaturi de cea de nationalism! Una e sa fi lipsit de patriotism pentru ca vrei asta, si alta e sa fii educat in spiritul lipsei acestui sentiment!
In alta ordine de idei, nu trebuie confundat patriotismul cu exaltarea promisiunilor economice fara acoperire, ca in cazul de fata! Promitind 20.000 de euro tuturor romanilor, nu este o dovada de patriotism!
...otv ar fi putut fi o sansa de iesire a tarii din situati actuala...
Horia, fara suparare, dar cu promisiuni de felul celor de mai sus sau altele asemanatoare, nu voi fi niciodata increzator in vreo sansa oferita de un asemenea partid! Vezi tu, tocmai oamenii capabili nu cred intr-o asemenea sansa! Nu cu astfel de promisiuni ii aduni.
Pai Horia, cine a inventat manelele si pe Elodia, nu tocmai OTV-ul. Nu OTV-ul a ...otevizat toate televiziunile noastre?? Nu oteveul a inventat-o pe Magda Ciumac, pe Tolea Ciumac si tomberonul??? Ai uitat cit de repede l-a preluat Antena 1!
Noi sintem intelecuali subtiri si ne descurcam cumva
aia prostii de pe urma carora avem mincare, hanie, caldura in case si alte alea ...
poate sa ii ia dracu ca sint prosti...
Mai Horia, tu esti palamentar si noi habar nu avem??? Shocked
nu ceea ce este, ci ceea ce ar fi putut fi... daca !
Horia, repet, acei daca ar fi disparut daca nu se trimbitau prostii! Nici un om cu scaun la cap nu poatre crede in programul PP-DD! Iertat sa-mi fie!
nu mai bine ne-ar preocupa demisia lui Blaga?
Oau!!! Shocked Si in ce partid se inscrie???? Cum ii stiu pe astia de la USL, probabil ca-l asteapta cu bratele deschise si ciolanul pe masa!
Mai sa fie....
O vită înființează un partid pentru binele puporului.
Acuma, sincer si fara suparare Shadow, dar asta se cam potriveste oricarui partid din actualitatea noastra politica dimboviteana!!! Ce deosebire este intre Frunzaverde si Udrea, intre Adormitul si DD, intre Ponta si Basescu?
Singura diferenta este ca eu imi inchipui ce ar fi putut fi cu acest partid intr-un fel...
Nimic Horia, nimic! Cum am spus si cu alta ocazie, chiar sa fi avut cele mai bune intentii, ar fi fost inghitit imediat. Dar atunci nu ai inteles, din pacate. Horia, si noi toti de altfel, trebuie sa intelegem ca asta-i modelul!!!!(nu ma refer la PP-DD, ci la societate)
de acest agarici cu lipici la vădane și băbăciuni șahiste,
Shadow, te referi la Antonescu? La Ponta? La Basescu? La Iliescu?? La Constantinescu? La...complecteaza tu lista.
ca suntem reprezentanti de oameni care poate n-au dat pe la scoala doar de cateva ori in toata viata lor
S-avem pardon, oamenii au "masterate", "doctorate", diplome a doua trei facultati, e drept, luate pe bani, dar care-i baiu????!!!
sa incercam si o alta varianta.
Si care-i varianta, PP-DD?
Iesi din mocirla ignorantei, limitarii de sine si atata-le tuturor de ce esti in stare!
Cum, uitindu-ne la OTV, Antena 1, Antena 3, Pro-tv, B1??? Nu, tu pui carul inaitea boilor. Ca omul sa incerce sa vada si altceva, trebuie educat mai intii sa vrea si altceva!!! Ca la talibani: degeaba-i dai cu bomba in cap ca sa-i schimbi viata, daca nu-i arati ca exista si o altfel de viata!!!
a observat cineva ca s-a închis otv ?
și în ce condiții ?
Da, de citeva zile! Oficial a fost inchis pentru neplata unor datorii, recte amenzi, catre stat. Neoficial...
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Sam 26 Ian 2013, 14:04

What a Face tu raspunzi la toate postarile unui subiect deschis acum 2 ani?!?

PARTIDUL POPORULUI

Mesaj Scris de ABBA la data de Joi Sept 02, 2010 5:10 pm

narcisa

Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Sam 26 Ian 2013, 15:28

wolf a scris:
In alta ordine de idei, nu trebuie confundat patriotismul cu exaltarea promisiunilor economice fara acoperire, ca in cazul de fata! Promitind 20.000 de euro tuturor romanilor, nu este o dovada de patriotism!
Horia, fara suparare, dar cu promisiuni de felul celor de mai sus sau altele asemanatoare, nu voi fi niciodata increzator in vreo sansa oferita de un asemenea partid! Vezi tu, tocmai oamenii capabili nu cred intr-o asemenea sansa! Nu cu astfel de promisiuni ii aduni.

- Mai întâi să știi ca dd nu dădea bani așa aiurea la oameni să îi bea la cârciuma, ci le finanța proiecte sau participarea la proiecte mai mari. Înțelegi diferența ?
In plus sunt convins ca te legi de faza asta cu 20 de mii de euro că așa ai auzit vorbind diverși analiști subțiri dar nu te-ai documentat de la sursa și nu ai habar de proiectele ppdd, de planul cu 100 de puncte sau ideile de politică externă ... cel mai ușor e sa critici din auzite ...nu ?

Pai Horia, cine a inventat manelele si pe Elodia, nu tocmai OTV-ul. Nu OTV-ul a ...otevizat toate televiziunile noastre?? Nu oteveul a inventat-o pe Magda Ciumac, pe Tolea Ciumac si tomberonul??? Ai uitat cit de repede l-a preluat Antena 1!

da, doar asta prezintă celelalte posturi despre otv ... restul de emisiuni despre Eminescu sau Labis sau cu caracter economic ... le știu doar babele șahiste care dorm cu otv deschis.

Apropo Shadow ... am fost observator la alegerile astea asa cum povesteam și pe blog,
90% din votanți au fost bătrâni și incredibil de bătrâni ... abia se târau prin zăpadă săracii de ei ...
totuși usl a luat 60% și ppdd 15% asta în clasa în care eram eu și am văzut cu ochii mei.
e drept ca și votanții ppdd sunt preponderent bătrâni dar cum rămâne cine are mai mult babe sahiste ? ... usl cu 60% sau ppdd cu 15% sau la usl-ul(cei care o compun) care a ras economia tării în 20 de ani la ei nu se pune? ... babele care ii votează pe ei sunt ok doar ale lui dd sunt proaste ???

Horia, repet, acei daca ar fi disparut daca nu se trimbitau prostii! Nici un om cu scaun la cap nu poate crede in programul PP-DD! Iertat sa-mi fie!

chiar asa ? chiar niciun om cu scaun la cap nu ar veni lângă dd ???
dar de generalul Chelaru ce crezi ?
dar de medicul Andrei Firica ?
dar de medicul Paul Purea ?

Dar hai sa o luam altfel, uite ce îmi propunea mie în circumscripția mea, pentru parlament USL ...pe Becali... și pe cine îmi propunea ppdd ?... pe gen. Chelaru !

Ce ar face un om cu scaun la cap in aceasta situatie ? (vorba ta)
nu știu, cert e ca 60% au votat Becali !!!

Ai o explicație ?

Acuma, sincer si fara suparare Shadow, dar asta se cam potriveste oricarui partid din actualitatea noastra politica dimboviteana!!! Ce deosebire este intre Frunzaverde si Udrea, intre Adormitul si DD, intre Ponta si Basescu?

Diferența între dd si restul celor numiți mai sus e clara ! dd nu a fost la conducerea țării până acum ! cum de nu se vede asta ? de ce e băgat mereu în aceeași oala cu ceilalți ?

Si care-i varianta, PP-DD?
dacă te interesa cu adevarat sa afli asta aflai până acum !!! dar nu te interesează așa că nu au rost explicații ...

În încheiere o precizare importantă, dacă vorbesc de bine despre ppdd fac asta pentru că așa gândesc eu, nu urmăresc să conving însa pe nimeni sa voteze ppdd sau să se înscrie, și nici să nu voteze alte partide când mai vor fi alegeri.
E cineva aici pe forum, nu spun cine, persoană tare dragă mie, care pe mess se lupta din răsputeri să mă convingă sa votez usl, i-am explicat că nu pot vota cu cei care au ruinat de 20 de ani țara, și că nu mă poate convinge că cei de azi sunt alții decât cei de ieri. Nu mă pot supară pe ea pentru că are alte convingeri politice ... ea chiar trăia ceea ce spunea ... era convinsă că acum e cel mai bine pentru toată lumea să vină usl. Nu mă pot supăra pe cineva care vrea să facă bine.
Eu nu pot să bag mâna în foc că ppdd va salva țara și va face mare brânză ... dar am votat cu ei pentru că de toți ceilalți m-am saturat până peste cap.

Ma uitam la postările de aici, încep de prin 2010 iată ca în 2013 ppdd are peste 60 de oameni în parlament...
spuneam în 2010 ca dd nu va avea echipa de valoare dar va avea alegători ... am greșit,
dd a reușit să coaguleze o echipa de oameni valoroși atât din țară cât și dintre cei plecați în afară
dar ...nu a putut scăpa de eticheta de partid tomberon și nu a putut câștiga încrederea decât a 18% din alegători... deși a făcut incredibile campanii maraton prin mai toate satele și orașele tarii
ceea ce nu am văzut la niciun al om politic iar partidul sau e singurul care nu ia bani de la stat nici sedii și nici cotizații de la membrii !!! știați asta ?

P.S.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/otv-amendat-si-dupa-desfiintare-1020803.html
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Sam 26 Ian 2013, 21:29

horia a scris:da, doar asta prezint? celelalte posturi despre otv ... restul de emisiuni despre Eminescu sau Labis sau cu caracter economic ... le ?tiu doar babele ?ahiste care dorm cu otv deschis.
Pai nu mai conteaza, daca faci emisiuni cu Elodia si alte timpenii poti dupa aia sa faci si cu Shakespeare, sau cu Einstein, cite vrei, ca tot aia e. Important e sa nu le faci pe alea.
Oricum, banui ca grosul emisiunilor OTV erau cu Elodia nu cu Eminescu. Si sigur 99% din audienta si venituri erau aduse de Elodia.

horia a scris:Apropo Shadow ... am fost observator la alegerile astea asa cum povesteam ?i pe blog,
90% din votan?i au fost b?trâni ?i incredibil de b?trâni ... abia se târau prin z?pad? s?racii de ei ...
totu?i usl a luat 60% ?i ppdd 15% asta în clasa în care eram eu ?i am v?zut cu ochii mei.
e drept ca ?i votan?ii ppdd sunt preponderent b?trâni dar cum r?mâne cine are mai mult babe sahiste ? ... usl cu 60% sau ppdd cu 15% sau la usl-ul(cei care o compun) care a ras economia t?rii în 20 de ani la ei nu se pune? ... babele care ii voteaz? pe ei sunt ok doar ale lui dd sunt proaste ???
Toate babele sint proaste. De fapt toate care voteaza.

horia a scris:Ce ar face un om cu scaun la cap in aceasta situatie ? (vorba ta)
nu ?tiu, cert e ca 60% au votat Becali !!!

Ai o explica?ie ?
Hai ma. N-au votat 60% cu Becali, au votat 60% cu USL. 60% din cei care au votat, ca majoritatea au facut ce trebuia sa faca un om cu scaun la cap si n-au votat.
(In paranteza fie spus, Becali a inceput sa fie atita de penibil ca banuiesc ca vor trebui sa faca totusi ceva. S-a facut rau de tot de rahat Antonescu la treaba asta, fara discutie.)

horia a scris:Diferen?a între dd si restul celor numi?i mai sus e clara ! dd nu a fost la conducerea ??rii pân? acum ! cum de nu se vede asta ? de ce e b?gat mereu în aceea?i oala cu ceilal?i ?
Nu e bagat in aceeasi oala. E mai rau. OTV-ul, gargara electorala, atit ar fi fost suficient; ca sa fie si mai clar a mai facut si circul cu Oltchim-ul, ca sa nu mai aiba nimeni nici un dubiu. Nimeni care vrea sa vada realitatea.

horia a scris:E cineva aici pe forum, nu spun cine, persoan? tare drag? mie, care pe mess se lupta din r?sputeri s? m? conving? sa votez usl,
Eu sigur nu. Smile

horia a scris:i-am explicat c? nu pot vota cu cei care au ruinat de 20 de ani ?ara, ?i c? nu m? poate convinge c? cei de azi sunt al?ii decât cei de ieri. Nu m? pot supar? pe ea pentru c? are alte convingeri politice ...
Ea - persoana, sau ea - ea ? Wink
De suparat nu ne suparam, dar putem sa compatimim.

horia a scris:Ma uitam la post?rile de aici, încep de prin 2010 iat? ca în 2013 ppdd are peste 60 de oameni în parlament...
spuneam în 2010 ca dd nu va avea echipa de valoare dar va avea aleg?tori ... am gre?it,
dd a reu?it s? coaguleze o echipa de oameni valoro?i atât din ?ar? cât ?i dintre cei pleca?i în afar?
Pina una alta, din cite vad echipa lui valoroasa o cam taie la alte partide.

horia a scris:dar ...nu a putut sc?pa de eticheta de partid tomberon ?i nu a putut câ?tiga încrederea decât a 18% din aleg?tori... de?i a f?cut incredibile campanii maraton prin mai toate satele ?i ora?ele tarii
ceea ce nu am v?zut la niciun al om politic iar partidul sau e singurul care nu ia bani de la stat nici sedii ?i nici cotiza?ii de la membrii !!! ?tia?i asta ?
E DDD. Nu-mi trebuie mai mult. Nu ma apuc sa verific daca e asa cum spui, am altele mai bune de facut. Si daca ar fi asa, are bani din serialele gen Elodia ceea ce e la fel de rau.

Apropo de desfiintarea OTV-ului, alt circ. Zicea DDD ca numai o roata a avionului lui costa de 10 ori cit amenda aia, si ca deci nu amenda a fost problema ci a fost desfiintata de Basescu din motive politice. Atunci de ce n-a platit amenda ? Prostire in fata toata ziua, si din aia grosolana. Probabil nu mai are nevoie de OTV, si-a atins scopul, a intrat in parlament (nu el dar partidul lui), iar la alegerile viitoare stie foarte bine ca PPPDDD-ul se va fi facut total de rahat asa ca nu mai are nici o importanta, si cu OTV si fara tot aia e.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Sam 26 Ian 2013, 22:44

E DDD. Nu-mi trebuie mai mult. Nu ma apuc sa verific daca e asa cum spui, am altele mai bune de facut. Si daca ar fi asa, are bani din serialele gen Elodia ceea ce e la fel de rau.

Da ... ce sa zic mă descurajează vorbele tale si siguranța de sine pe care o afisezi fără știi despre ce vorbești exact, ci doar fiind sub influenta informațiilor furnizate de posturile rivale otv-ului.

Totuși poate se va găsi cineva curios să vadă în câteva linkuri un altfel de otv

-un otv la care vorbește Răzvan Teodorescu
http://www.youtube.com/watch?v=j3oPqGY9FQ0

-un otv unde vorbesc gen Chelaru si medicul Andrei Firica
Introducerea durează mult cam 10 minute puteți sări peste...
http://www.partidul.poporului.ro/content/andrei-firica-iuliana-minca-si-mircea-chelaru-la-ddd-30-octombrie-2012

- o captivanta emisiune despre manipularea din presa de ieri si de azi
http://www.youtube.com/watch?v=EvUz0KSVHzM
... ascultați în direct prin telefon cum discuta o baba șahistă de la otv
...cum e pus la punct nea ion care vorbea pe alături dar i s-a permis sa intre în direct ! și cum discută cel care urmează ... la ce post tv se mai poate intra in direct prin telefon ?

- tot Tudor Barbu despre istoria jafului din România
http://www.youtube.com/watch?v=w-yPJ_5uPXU
- mai vorbește alt post așa ceva ?

- sau pe teme economice
http://www.youtube.com/watch?v=XYpWAdCce4Q

- sau politice
http://www.youtube.com/watch?v=EhmVZy6HCA4

- si nu in ultimul rind emisiunea despre Eminescu
http://www.youtube.com/watch?v=xwekyc0aq9Y

Si acesta e tot OTV !

Faptul ca dd a inceput prin captarea atenției păturii celei mai de jos din punct de vedere economic și cultural
și a făcut asta vorbind pe limba acelei pături prin emisiuni de tip tabloid, sau cu manele, sau cu reportaje din închisori, nu a fost decât un plan bine pus la punct. Dacă ar fi început din primele zile cu emisiuni pe teme de istorie, economie sau politică ce audienta credeți că avea ? Dacă acum, când are un public constant, schimba registrul tabloid ... ce e rău în asta ? de ce unora le pute ?
Ce e asa greu de înțeles ? doar suntem oameni cu pretenții nu ?

Si apropo de Elodia, ce e de ras pe tema asta ?
au rezolvat cumva autoritatile cazul pina in ziua de azi ?
ce e rau ca a supus atentiei publice un caz de disparitie si posibila crima ?
ai idee cite alte persoane se afla in aceeasi stiatie si nu familiile nu pot face nimic?
nu ii baga nimeni in seama ?
Dacă autoritățile rezolvau cazul și dd încă o mai cauta prin cimitire da ... înțeleg să fie de tot râsul
dar așa ? tu nu vezi că și cazul Elodia e transformat de televiziunile rivale în ceva de bășcălie ?
ce e de bășcălie in dispariția ai probabil moartea unui om ?
Ai vazut recent că s-au făcut noi cercetări în acest caz ? dacă nu era atât de mediatizat crezi că se mai deranja cineva cu anchete criminalistice ?
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Sam 26 Ian 2013, 23:22

Peste tot in lumea asta, sau macar in partea ei civilizata, exista ceea ce se cheama credibilitate. Faci porcarii publice suficient de mari si de vizibile, iti pierzi credibilitatea. E simplu. Asa functioneaza treaba acolo unde functioneaza cit de cit bine. Nu, noi sintem romani, la noi trebuie sa fie altfel. Noi trebuie sa le gasim la toti scuze. Scuze se pot gasi oricind la orice.

Repet ce-am spus mai sus: OTV-ul, gargara electorala, atit ar fi fost suficient; ca sa fie si mai clar a mai facut si circul cu Oltchim-ul (si mai nou cu amenda si inchiderea), ca sa nu mai aiba nimeni nici un dubiu. Nimeni care vrea sa vada realitatea.
Deci, nu cred ca ai nimic prin link-urile alea care sa explice cit de cit rezonabil lucrurile astea. Pe care le-a facut DDD el insusi in direct la televizor, nu de la posturile rivale. Daca ai explicatii rezonabile, dupa cum vezi sint dispus sa le citesc si sa le discut. Dar nu-mi cere sa-i trec cu vederea o tona de porcarii pentru ca a facut poate si citeva lucruri bune (din banii cistigati pe tona de porcarii, asa, ca sa se mai spele un pic in ochii credulilor).
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Sam 26 Ian 2013, 23:28

Hai ma, nu pot sa cred. Trebuie acum sa-ti explic si ce e penibil la povestea cu Elodia ?
Poate ar trebui sa te uiti mai mult la Badea (na, fac ce fac si iar ii fac reclama, fir-ar sa fie). "Si-a facut politistul Cioaca nevoile intre Rucar si Bran" ? Din cite inteleg, asta e citat exact de pe OTV, sau nu-i asa ? Si din cite inteleg e reprezentativ pentru felul in care a fost tratat subiectul.
Daca ar fi facut o ancheta TV serioasa, sobra si nu orientata pe audienta ieftina, ci pe posibila rezolvare a cazului, ar fi fost cu totul altceva. Dar stim foarte bine ca n-a facut. Intr-o vreme m-am uitat si eu putin la el deci nu vorbesc doar de la alte posturi. Mi-a luat foarte putin sa ma lamuresc despre ce e vorba.
As mai avea citeva lucruri de zis dar chiar nu cred ca merita sa-mi pierd mai mult timpul. Sa spun doar ca in final ma astept sa rezulte ca totul e o facatura, si ca si Cioaca si Elodia sint platiti de DDD. Cioaca ala cel putin l-am vazut de citeva ori la stiri, da mereu impresia ca de-abia se abtine sa nu rida.

Ultima editare efectuata de catre vlad_sim in Lun 28 Ian 2013, 01:51, editata de 1 ori
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Sam 26 Ian 2013, 23:48

vlad_sim a scris:Hai ma, nu pot sa cred. Trebuie acum sa-ti explic si ce e penibil la povestea cu Elodia ?
Poate ar trebui sa te uiti mai mult la Badea (na, fac ce fac si iar ii fac reclama, fir-ar sa fie). "Si-a facut politistul Cioaca nevoie intre Rucar si Bran" ? Din cite inteleg, asta e citat exact de pe OTV, sau nu-i asa ? Si din cite inteleg e reprezentativ pentru felul in care a fost tratat subiectul.

De ce crezi că nu m-aș uita la Badea și chiar și la Banciu Very Happy
Da e pe bune, acel text a stat pe ecran într-un episod din Elodia, așa cum spuneam, formatul emisiunii era unul tabloid și frizând senzaționalul ...(alo !! uite bă ce scrie la otv pe bandă !!!) si audiența crește ...
Un astfel e element poate fi util pe parcursul unei anchete, afișarea ecran ține de altceva, și iți dau dreptate.

Daca ar fi facut o ancheta TV serioasa, sobra si nu orientata pe audienta ieftina, ci pe posibila rezolvare a cazului, ar fi fost cu totul altceva. Dar stim foarte bine ca n-a facut. Intr-o vreme m-am uitat si eu putin la el deci nu vorbesc doar de la alte posturi. Mi-a luat foarte putin sa ma lamuresc despre ce e vorba.
As mai avea citeva lucruri de zis dar chiar nu cred ca merita sa-mi pierd mai mult timpul. Sa spun doar ca in final ma astept sa rezulte ca totul e o facatura, si ca si Cioaca si Elodia sint platiti de DDD. Cioaca ala cel putin l-am vazut de citeva ori la stiri, da mereu impresia ca de-abia se abtine sa nu rida.

Asta cu pierderea de timp tine un pic de aroganta ... nu te oblig eu sa scrii pe forum o faci atit cit ai timp si cit iti place ... nu trebuie sa explici aici cum iti gestionezi timpul pentru ca suna altfel...
sunteți prea proști sa îmi pierd timpul cu voi... nu crezi ?

horia

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Lun 28 Ian 2013, 01:50

horia a scris:Asta cu pierderea de timp tine un pic de aroganta ... nu te oblig eu sa scrii pe forum o faci atit cit ai timp si cit iti place ... nu trebuie sa explici aici cum iti gestionezi timpul pentru ca suna altfel...
sunteți prea proști sa îmi pierd timpul cu voi... nu crezi ?
Domnule, poate. Nu neg ca se poate interpreta si asa. Treaba e ca tine de tonul general pe care-l am fata de acest subiect (chiar ma mir ca te-ai sesizat in primul rind la asta si nu la altele, care dupa mine sint poate chiar mai arogante Wink ). Din pacate fata de subiectul asta asta e singurul ton pe care-l consider potrivit si pe care pot sa-l am. Asta e, n-avem ce face.
De altfel, treburi din astea se mai intimpla pe forum. Si tu atunci cind ziceai de ex. ca ca m-ar durea prea tare sa inteleg nu stiu ce chestie (cu totul falsa de altfel), erai un pic arogant. Si nu m-am sesizat pe tema asta, am discutat la subiect, cit m-am priceput si eu. Sau adineauri cind spusesi ca-mi fac parerea despre DDD doar de la televiziuni rivale si refuz cu auto-suficienta sa vad si altceva (lucru din nou complet fals).
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Lun 28 Ian 2013, 10:22

Din pacate fata de subiectul asta asta e singurul ton pe care-l consider potrivit si pe care pot sa-l am. Asta e, n-avem ce face.

Bine ... dacă aroganța este doar față de subiect e ok Wink

Si tu atunci cind ziceai de ex. ca ca m-ar durea prea tare sa inteleg nu stiu ce chestie (cu totul falsa de altfel), erai un pic arogant.

Hai sa zicem că și în cazul meu atitudinea era tot față de subiect ...ok ?

horia

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 28 Ian 2013, 20:20

tu raspunzi la toate postarile unui subiect deschis acum 2 ani?!?
Siiii...care-i problema?? Nu am voie sa-mi dau cu parerea, chiar daca subiectul e vechi??? Uite, e din nou de actualitate!
ci le finanța proiecte sau participarea la proiecte mai mari. Înțelegi diferența ?
Horia, finantarea proiectelor se face si acum, cu sau fara PP-DD! Si, uitat-te mai atent la promisiuni, ca zice "fiecarui roman"! Si te inseli, am habar direct de la sursa! Pacat ca nu mai am si acel afis electoral, erau pline statiile de masina!
restul de emisiuni despre Eminescu sau Labis sau cu caracter economic
Da Horia, dar si pe acelea a reusit sa le otevizeze. Cit despre cele de sanatate, cu tot felul de leacuri si aparate naturiste, bine ca nu fac rau, ca bine...Aploi, pentru ca Hitler a dat unt nemtilor, trebuie iertat de ce a facut in restul Europei???
pentru parlament USL ...pe Becali... și pe cine îmi propunea ppdd ?... pe gen. Chelaru !
Din pacate pentru PP-DD ai ales un exemplu cum nu se poate mai prost, adica tot un fel de Jiji! Dat afara din Statulu Major General de fostul presedinte Constantinescu, mazilit de Iliescu din cauza declaratiilor sale anti NATO, bintuit de vise dictatoriale si cu un fiu abandonat.
dd nu a fost la conducerea țării până acum ! cum de nu se vede asta ? de ce e băgat mereu în aceeași oala cu ceilalți ?
Nici PRM nu a fost la conducerea tarii, si s-a dus in balarii, tocmai din cauza declaratiilor aiuritoare facute de Tribun.
Atunci de ce n-a platit amenda ?
Buna intrebare! A vazut careva roata avionului??? Sau vreo vela, acolo...
...de posturile rivale otv-ului.
Posturi livale??Care sunt alea, ca le-a otevizat pe toate!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mar 29 Ian 2013, 04:42

horia a scris:
Si tu atunci cind ziceai de ex. ca ca m-ar durea prea tare sa inteleg nu stiu ce chestie (cu totul falsa de altfel), erai un pic arogant.
Hai sa zicem că și în cazul meu atitudinea era tot față de subiect ...ok ?
Dinspre partea mea nici o problema, cum spuneam nu m-a deranjat prea tare.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Mar 29 Ian 2013, 13:11

Din pacate pentru PP-DD ai ales un exemplu cum nu se poate mai prost, adica tot un fel de Jiji! Dat afara din Statulu Major General de fostul presedinte Constantinescu, mazilit de Iliescu din cauza declaratiilor sale anti NATO, bintuit de vise dictatoriale si cu un fiu abandonat.
Interesant punct de vedere, să poți aduce la același numitor un cioban escroc cu un general, comandant de armata, om cu o vasta cultura și mare patriot, poate chiar prea mare, fapt pentru care a și plătit.
Pentru unii calitățile se confunda cu defectele...

dar de Florin Zamfirescu ce zici ? și el tot un fel de jiji ?
http://voi.ddtv.ro/content/florin-zamfirescu-despre-dan-diaconescu-romaniatv-26-decembrie-2012

horia

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Mar 29 Ian 2013, 19:35

http://www.gds.ro/Eveniment/2013-01-29/Olt%3A+Sustinatorii+candidatului+PP-DD+la+Primaria+Slatina,+agresati+in+plina+strada

Dan Diaconescu a ajuns astăzi la Poliţie, după ce membrii echipei de campanie a partidului PP-DD au fost atacaţi, informează rtv.net. Incidentul a avut loc la Slatina, unde liderul PP-DD se află pentru a-l susţine pe candidatul partidului la funcţia de primar, Radu Orzaţă. Aproximativ 100 de susţinători PP-DD aflaţi pe străzile Slatinei au fost atacaţi de un grup de necunoscuţi înarmaţi cu bâte. Poliţia a intervenit la scurt timp şi a reuşit să ducă la secţia municipală Slatina mai mulţi suspecţi. Claudia Radu, purtătorul de cuvânt Inspectoratului de Poliţie al Judeţului (IPJ) Olt, a declarat că se acţionează pentru identificarea atacatorilor.

Duminică, 3 februarie, vor avea loc alegeri pentru Primăria Slatina, în condiţiile în care edilul oraşului, Darius Vâlcov, a demisionat din funcţie în decembrie, după ce a obţinut un mandat de senator. Până la organizarea alegerilor pentru primărie, atribuţiile de primar sunt exercitate de Minel Prina, actualul viceprimar al municipiului. Radu Orzaţă candidează pentru Primăria Slatina împotriva lui Minel Prina, candidatul USL şi Ana Anghel, reprezentanta PDL.
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Mar 05 Feb 2013, 17:12

Despre alegerile din Slatina

Cam asa s-au desfasurat alegerile in sectia de votare nr.9 din Slatina, la care am participat din partea PP-DD.
Membrii psd. din comisia sectiei de votare nr.9, in speta dl. Ruta(psd)controla din sectia de votare prezenta la vot a locuitorilor din str. Cazarmii.

Listele permanente cu alegatorii de pe acesta strada, i-au revenit in totalitate acestui domn, care avea in paralel cu listele, un dosar asemanator, unde bifa prezenta la vot. Cine nu s-a prezentat de pe aceasta strada, a fost adus la vot, printr-o terta persoana, care a intrat in sectia de votare, cerand cu glas tare d-lui Ruta acest dosar pentru a -i usura munca.La sesizarea mea,facuta d-nei Presedinta de sectie, Floricica, nu s-a luat nici o masura, drept pentru care, am depus o inaintare,care a fost respinsa de ceilalti membri ai comisiei (2psd, 2pnl, 2pdl, 1 pc) fiind obligata astfel sa fac o contestatie la BEM.
Prezenta la vot, a fost controlata in acest fel,din interiorul sectiilor de votare din Slatina, astfel incat, toti cei care au fost platiti sa ajunga la vot. De aici deducem relatia dintre presedinta sectiei de votare, care a stiut exact ce liste electorale permanente sa-i inmaneze d-lui Ruta!Din cei 602 votanti care au intrat in sectie, 371 au fost de pe str. Cazarmii, controlata de acest domn psd-ist RUTA!

La aceasta sectie sunt arondate doua strazi: una a fost repartizata acestui domn psd in integralitate, pentru a putea fi controlata, iar cealalta strada a fost impartita in ordine alfabetica celorlalti membri ai comisiei :de la A-E, la mine si o d-na de la PC, de la F-M unei d-ne de la PDL, si tot asa!Pentru ca prezenta la vot a fost foarte mica, de 31% aproximativ, s-a procedat la iesirea pe strada si platirea oamenilor pentru a vota chiar in preajma scolilor, putei vedea pe fereastra aceasta operatiune. Unul dintre observatorii USL se ocupa de aceasta operatiune, a fost si reclamat,iar politia doar l-a alungat de acolo.Seara insa,surpriza....acelasi domn a intrat in sectie,sa fie prezent la numararea voturilor?!.

Asa ceva nu se poate intampla decat intr-un oras rosu,controlat perfect de USL.Mie personal, la sfarsitul alegerilor, in drum spre prefectura, unde am insotit sacii cu voturi, reprezentantul PDL si cel a PNL, mi-au recunoscut ca am avut dreptate, in sesizarea facuta, dar ca ei nu puteau spune nimic, deoarece sunt la mana USL-ului in acest oras!

Concluzia mea, dupa aceste alegeri, la care am participat direct, putand sa observ si sa iau atitudine fata de astfel de abuzuri, este ca in Romania Rosie... nimeni nu mai are o sansa, oricat de bun ar fi, oricat de mult ar dori schimbarea starii de fapt a tarii... aceasta cangrena, cu astfel de masinarie, controlata cu atata minutiozotate, va fi greu de rasturnat, pe cai democratice.
In Slatina, sunt 72 mii inscrisi in listele electorale... din care s-au pezentat la vot mai putin de 30 mii, restul... trageti concluziile dvs.

De Renata Robu

P.S. inca un motiv pentru care nu pot vota USL
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 06 Feb 2013, 10:31

Tipa asta e de la PPPDDD, daca inteleg bine.
Pai, sa vina Morar sa investigheze. Smile

Bun, sigur ca daca e adevarat, si s-ar putea foarte bine sa fie, e o mare mizerie. Dar daca inteleg bine, oricum acolo rezultatul nu era pus in discutie, ci doar prezenta. Care pina la urma a fost tot sub 50%. Deci pina la urma n-are chiar foarte mare importanta. In timp ce de ex. Base cind a furat in 09, a furat pe bune, altfel nu iesea.

Apropo de prezenta la vot, m-am uitat aseara putin la Sfinta Treime la Gadea (vreo 5 minute, cit am putut suporta). Vad ca baietii ii tot dau cu ce legitimitate au ei, ca i-au votat 70%, zicea Antonescu daca nu ma-nsel ca ei sint cel mai legitim guvern din Europa. Se fac ca uita ca de fapt sint 70% din mai putin de 50%, adica vreo 30% in total. Sa nici nu mai vorbim ca si astia majoritatea i-au votat din lipsa unei alternative mai bune. Asa incit ciocu' mai mic pe tema asta.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Mier 06 Feb 2013, 11:26

Vlad, dar Basescu ce legitimitate mai are cand a fost ales de cca. 5 mil. de votanti si radiat la referendum de cca. 7,4 mil votanti ? scratch
Chestia cu "ciocu mic" zic sa o lasi pentru sustinatorii PDL.
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 06 Feb 2013, 11:54

Da, desigur. Cum am zis, Base n-are nici o legitimitate, e o frauda ambulanta. (Pentru 09; la referendum treaba a fost clara, nu s-a facut cvorum-ul, ceea ce astia nici acum nu vor sa recunoasca, desi e clar ca buna ziua.) Asta nu inseamna ca astialalti sint legitimi. Si cind ii auzi cum se mai si lauda cu asta, cei mai din Europa ... mai sa fie. N-ai ce sa zici decit ciocu' mic. Base in ultima vreme a cam facut el oricum ciocu' mic pe tema asta, asa ca nu mai e nevoie sa-i spunem noi. Smile
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 06 Feb 2013, 14:02

Bun, sigur ca daca e adevarat, si s-ar putea foarte bine sa fie, e o mare mizerie.
Este, am avut colegi(e) care au fost in comisiile de vot si au patit exact la fel, ba mai mult au fost amenintati daca nu-si tin gura. De atunci s-au lecuit de a fi bunu smariteni! Nu mai conteaza de la ce partid, faptul e deja de domeniul trecutului.
Base cind a furat in 09, a furat pe bune, altfel nu iesea.
Corect, cum zicea si Ponta, masina de furat vot a PDL a functionat mai bine decit cea a PSD!
ales de cca. 5 mil. de votanti si radiat la referendum de cca. 7,4 mil votanti ?
Va tot legati de aceste cifre, oricum false. La ultimul referendum au votat si mortii si tripletii!!! Or fi zis 7,4 milioane DA, dar 8 milioane au zis NU, direct sau indirect, asta a contat pina la urma!
Cit despre marele succes al USL, ar trebui sa se mai gindeasca nitel, ca 60% din 40%, nu-i chiar asa de fenomenal si majoritar, cum vrea sa creada useleul.
Cit despre "ciocul mic" al lui Basescu, el, cel putin, respecta pactul impus de noua Inalta Poarta a Europei.
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Mier 20 Mar 2013, 20:19

wolf a scris:
Atunci de ce n-a platit amenda ?
Buna intrebare! A vazut careva roata avionului??? Sau vreo vela, acolo...
...de posturile rivale otv-ului.
Posturi livale??Care sunt alea, ca le-a otevizat pe toate!

uite de ce nu a platit amenda ...

Odată cu deschiderea procedurii falimentului, au mai precizat aceştia, nu mai pot fi plătite datoriile restante.

"Odată ce s-a deschis o procedură, nu poţi plăti nimic, nicio plată ce o datorai la momentul deschiderii procedurii. Deci acele amenzi de care vorbesc ei (CNA - n.r. ) nu puteau legal fi achitate. Relativ la amenzile de după deschiderea procedurii, respectiv 28 martie 2012, toate au fost contestate. Niciuna nu era irevocabil pierdută", au mai declarat sursele citate.

Al doilea motiv, susţin avocaţii OTV, este legat de faptul că hotărârea a fost luată de un Consiliu constituit nestatutar. "Pentru că preşedinta CNA a fost validată în ziua când s-a dat suspendare. Nici măcar nu fusese publicată în Monitorul Oficial numirea ei. S-a publicat a doua zi. Ea nu era preşedintele CNA. Iar faptul că ei au optat pe varianta semnării documentelor de către vicepreşedintele CNA, care era legal, este o pură ficţiune, pentru că şedinţa a fost condusă de un preşedinte nestatutar, motiv pentru care şedinţa respectivă este nulă", spun aceleaşi surse.

Al treilea motiv menţionat în cele două documente este acela că faptele pentru care s-a dat respectiva decizie "nu sunt descrise în niciun fel". "Decizia CNA este nemotivată. Are o pagină", afirmă avocaţii OTV.

În 28 ianuarie, Dan Diaconescu a depus la Parchetul instanţei supreme o plângere la adresa membrilor CNA, pe care îi acuză de abuz în serviciu în legătură cu deciziile de retragere a licenţei de emisie a OTV şi de amendare după închiderea postului.

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/curtea-de-apel-decide-peste-o-saptamana-daca-postul-otv-va-fi-redeschis_1139552.html#ixzz2O6auLt18

Cit despre tergiversarea proceselor se sa spun ... este si asta tot o masura perfect legala si mai ales imparțială... nu ? Wink
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 21 Mar 2013, 03:08

Nu stiu daca e asa cum zic ei sau nu. Intrebarea era de ce nu si-a platit amenzile inainte sa fie bagati in faliment. Dupa aia sigur, trebuie urmate procedurile.

Bun, sigur ca situatia e imputita, in stil dimbovitean. Omul a contestat evident in serie toate amenzile, in unele cazuri poate are si dreptate, in multe sigur n-are (vezi ce impartial sint, nu), si daca stam 100 de ani pina se judeca tot, nu mai inchidem niciodata nici un post de televiziune. Sigur ca si sa le inchizi pina nu se judeca macar citeva, atit cit sa ai cit de cit o baza, tot o mizerie e. Asta-i situatia. Cu riscul de a te dezamagi inca o data (a o mia oara probabil), nu pot decit sa spun ca daca ar fi vorba de altcineva decit de DDD / OTV, poate as fi ultragiat. Asa ...
Oricum, omul daca are dreptate n-are decit sa se duca la CEDO. Daca o sa inceapa sa cistige procese in serie acolo impotriva statului roman, o sa-mi schimb parerea, si ca mine multi altii. Pina atunci ramine asa. Si nu stiu ce ma face sa cred ca nici n-o sa ajunga vre-odata pe-acolo.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 21 Mar 2013, 18:36

Intrebarea era de ce nu si-a platit amenzile inainte sa fie bagati in faliment.
Exact asat era si intrebarea mea!!!!!
Asta cu neplata amenzilor prin contestarea lor, este o practica curenta in rindul automobilistilor: contesta amenda sau suspendarea permisului, si pina de judeca, la pastile cailor, circula bine mersi, ba mai faci si alte faradelegi.
Si nu stiu ce ma face sa cred ca nici n-o sa ajunga vre-odata pe-acolo.
Mai stiu pe unul care a tot amenintat cu CEDO, s-a dat demisia, s-a reales, apoi iar si-a dat demisia...si a ramas ca-n tren!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Joi 21 Mar 2013, 22:59

horia

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Vin 22 Mar 2013, 08:02

Horia, initiativa ar fi buna, nu zic nu, dar sa o vad si aplicata.
Eu unul nu cred in ineptiile lui Hari.
Tu stii ca la noi, chit ca apa curge liber la robinete, fara a fi nevoie sa fie pompata, avem cel mai scump MC de apa din tara ? 9,72 lei.
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus