celelalte cuvinte

PARTIDUL POPORULUI

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

PARTIDUL POPORULUI

Mesaj Scris de ABBA la data de Joi 02 Sept 2010, 17:10

Intra si tu in comunitatea sustinatorilor Partidului Poporului.

Facilitatile pe care ti le oferim sunt:

* inregistrare gratuita
* realizarea propriului profil de utilizator si acces la profilurile altor utilizatori
* crearea propriei retele de prieteni si colaboratori
* crearea propriului grup de discutii sau aderarea la grupurile de discutii create anterior
* creare de albume foto pe care le veti putea prezenta prietenilor vostri
* adaugarea de clipuri video de pe youtoube sau alte site-uri de profil
* participarea la discutiile de pe forum

Te asteptam sa te inregistrezi si tu!

http://www.partidul-poporului.info

Asta am primit azi pe mail! Nu de la un prieten, ci direct de la adminul site-ului respectiv.
Facatura asta incepe sa fie iritanta!

Admin

Data de inscriere : 14/05/2010
Varsta : 57
Localizare : pe val

Sus In jos

Re: PARTIDUL POPORULUI

Mesaj Scris de s h a d o w la data de Dum 12 Sept 2010, 23:39

Pe mine nici ăștia nu mă bagă-n seamă.
s h a d o w

Data de inscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Lun 13 Sept 2010, 06:33

Pe tine te contacteaza Dan Diaconescu personal.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de crisalin la data de Sam 25 Sept 2010, 13:16

Si eu am primit invitatia catre http://www.partidul-poporului.info si mi-am facut deja cont la ei.
Am descoperit cateva chestii interesante acolo, cum ar fi colectia de filme documentare foarte bine selectata, forumul de discutii si sectiunea de anunturi gratuite.
E faina si partea cu prietenii, ca poti sa-ti faci prieteni online sau sa trimiti invitatii la prietenii de pe lista ta de emailuri. Poti sa le vezi si albumele de poze!
Per total, parerea mea e ca este destul de interesant! Si nu sunt nici de partea lui Diaconescu, ei il promoveaza pe Cojocaru.

crisalin

Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Sam 25 Sept 2010, 13:30

Cine e Cojocaru?

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de crisalin la data de Sam 25 Sept 2010, 23:17

THEIA a scris:Cine e Cojocaru?
Pai, dr. Constantin Cojocaru, cel cu legea Cojocaru si pachetul de legi denumite generic Proiect Pentru Romania.
Intra pe site pentru mai multe detalii ca sunt prezentate foarte bine aceste chestii...
http://www.partidul-poporului.info/valori/legea-cojocaru.html

crisalin

Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de s h a d o w la data de Sam 25 Sept 2010, 23:33

Credeam că i se spune reclamă mascată dintr-un motiv anume...

Eu aștept încă să mă contacteze personal conducătorul nelegitim al partidului puporului (idiot).
s h a d o w

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Dum 26 Sept 2010, 09:14

Eu ma intreb cum ne-o fi gasit Cristalin! Cred ca din cauza ca am scris eu aici despre partidul cu pricina! Razz

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Dum 26 Sept 2010, 22:14

enola a scris:Credeam că i se spune reclamă mascată dintr-un motiv anume...

Eu aștept încă să mă contacteze personal conducătorul nelegitim al partidului puporului (idiot).

Dintre toate definitiile date termenului de patriot cea mai interesenata mi s-a parut asta

Sa-ti cunosti si sa-ti intelegi poporul exact asa cum este...
si sa il mai poti iubi.

Asta este una din cauzele actualei stari de lucruri
Lipsa de patriotism si egoismul oamenilor de valoare care putea face ceva
Asa ca nu ma mira aprecierea ta fata de popor, se vede si la case mai mari...
din pacate ...

horia

Data de inscriere : 22/05/2010
Localizare : Bucuresti

http://ipoteze.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Dum 26 Sept 2010, 22:27

THEIA a scris:Eu ma intreb cum ne-o fi gasit Cristalin! Cred ca din cauza ca am scris eu aici despre partidul cu pricina! Razz

Agresiv (asa putin) cum ma stii as vrea sa iti spun ca partidul asta al otv
ar fi putut fi o sansa de iesire a tarii din situati actuala
daca oamenilor capabili sa conduca o tara si care acum stau pe margine
s-ar fi implicat si ar fi profitat de o ocazie care nu apare in fiecare zi

Dar ce sa-i faci lor poprul le cam pute ca e cam nespalat
si se uita prea mult dupa elodia si mai asculta si manele ... chh !
ce poti sa face pt asa lume ... pierduti iremediabil ...

Noi nu ne uitam la otv (cind vine vorba nici nu stim cine este acest otv)
Noi sintem intelecuali subtiri si ne descurcam cumva
aia prostii de pe urma carora avem mincare, hanie, caldura in case si alte alea ...
poate sa ii ia dracu ca sint prosti...
n-avem nicio responsabilitate fata de ei !

Sa nu uitam insa vorba aia prosti, prosti dar multi !

horia

Sus In jos

Mesaj Scris de s h a d o w la data de Lun 27 Sept 2010, 00:35

horia a scris:Agresiv (asa putin) cum ma stii as vrea sa iti spun ca partidul asta al otv
ar fi putut fi o sansa de iesire a tarii din situati actuala
E de-a dreptul hilar. N-ar reuși decât cel mult o turnură grotească de genul Ilici. Vor ciolanul, ca toții ceilalți și nimic altceva.

horia a scris:daca oamenilor capabili sa conduca o tara si care acum stau pe margine
s-ar fi implicat si ar fi profitat de o ocazie care nu apare in fiecare zi
Diaconescu capabil? Să ce!? Are o televiziune și observi și tu ce grădină zoologică este. Cu o țară ce să facă? Circ, circ și iar circ? De asta ni s-a scârbit.

horia a scris:Dar ce sa-i faci lor poprul le cam pute ca e cam nespalat
si se uita prea mult dupa elodia si mai asculta si manele ... chh !
ce poti sa face pt asa lume ... pierduti iremediabil ...
Să-i facă omului un test de inteligență și dacă îi iese peste 110 eu voi fi primul care o să-l voteze. Caută un electorat prost, incredibil de prost pentru a-și forma o masă, și cum spui și tu... proști da' mulți. Aceeași proști care l-au ales și pe actualul a doua oară...

horia a scris:Noi nu ne uitam la otv (cind vine vorba nici nu stim cine este acest otv)
Noi sintem intelecuali subtiri si ne descurcam cumva
aia prostii de pe urma carora avem mincare, hanie, caldura in case si alte alea ...
poate sa ii ia dracu ca sint prosti...
n-avem nicio responsabilitate fata de ei !
Cine nu se uită o face dintr-un motiv simplu... n-are la ce. La Elodii? La marțafoi dezaxați în căutare de notorietate?
Și tocmai pentru că-mi pasă nu pot vota un cretin inept.

s h a d o w

Sus In jos

Mesaj Scris de s h a d o w la data de Lun 27 Sept 2010, 00:37

horia a scris:Lipsa de patriotism si egoismul oamenilor de valoare care putea face ceva
Asa ca nu ma mira aprecierea ta fata de popor, se vede si la case mai mari...
din pacate ...

Cuvântul dintre paranteze nu denotă aprecierea mea pentru poporul român, deși, așa cum am mai spus-o de nenumărate ori, nu sunt un patriot, ci pentru membrii și votanții acestui partid.
s h a d o w

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Lun 27 Sept 2010, 12:55

Eu vin acum si intreb la modul ingrijorat de serios: chiar exista oficial acest partid sau este doar un proiect?

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Lun 27 Sept 2010, 14:57

enola a scris:
E de-a dreptul hilar. N-ar reuși decât cel mult o turnură grotească de genul Ilici. Vor ciolanul, ca toții ceilalți și nimic altceva.

Diaconescu capabil? Să ce!? Are o televiziune și observi și tu ce grădină zoologică este. Cu o țară ce să facă? Circ, circ și iar circ? De asta ni s-a scârbit.

Să-i facă omului un test de inteligență și dacă îi iese peste 110 eu voi fi primul care o să-l voteze. Caută un electorat prost, incredibil de prost pentru a-și forma o masă, și cum spui și tu... proști da' mulți. Aceeași proști care l-au ales și pe actualul a doua oară...

Cine nu se uită o face dintr-un motiv simplu... n-are la ce. La Elodii? La marțafoi dezaxați în căutare de notorietate?
Și tocmai pentru că-mi pasă nu pot vota un cretin inept.

Intelesul celor spuse de mine trebuia desprins din mesajul in intregimea lui, nu pe bucatele
Tocmai asta si cautam sa arat
nu ceea ce este, ci ceea ce ar fi putut fi... daca !

- daca o anume categorie de oameni ar fi inteles sansa de a se implica intr-o miscare
cu priza la o mare parte a electoratului

- daca ar fi inteles ca defapt ei ar fi condus si nu DD, diaconescu ar fi realizat doar munca de PR si nu ar fi contat deloc IQ-ul sau (chiar crezi ca un om cu un iq sub 100 poate vorbi singur atitea ore in direct ?)

- din pacate asa cum spuneam acei oameni care ar mai fi capabili nu s-au putut asocia acestei miscari
datorita specificului de post dubios al otv
- si tot din pacate nu au putut depasi aceste resentimente, si nu au inteles ca un partid are doua segmente
echipa de conducere si masa de simpatizanti, diaconescu a reusit sa coaguleze o masa de simpatizanti dar din pacate nu are pe cine pune in echipa de conducere... si stii de ce ?

- tocmai pentru ceea ce spuneam ... ca intelectualii capabili au repulsie fata de poporul de jos in loc sa se aplece spre ei cu bunavointa si sa incerce sa ii ajute si sa ii ridice... chiar daca sint inculti, murdari si manelisti sint intr-un fel fratii nostrii ... putini inteleg insa asta ...

"Și tocmai pentru că-mi pasă nu pot vota un cretin inept."

- nu cred ca diaconescu ar fi chiar asa cretin ... eu il consider mai degraba un excroc abil...
dar care ar fi putut fi folosit intr-o directie foarte utila...

- sper ca de data asta m-am facut ceva mai bine inteles.
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Lun 27 Sept 2010, 15:56

Cred ca ultima noastra grija este acest partid...nu mai bine ne-ar preocupa demisia lui Blaga?

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Lun 27 Sept 2010, 22:41

THEIA a scris:Cred ca ultima noastra grija este acest partid...nu mai bine ne-ar preocupa demisia lui Blaga?

Asa e la ce bun un alt partid ?
Astea care sint ... sint tot ce ne trebuie ...
Important este sa comentam ceea ce ne dau ei de comentat ...
sa fim cu lectiile la zi
si totul va merge struna
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de s h a d o w la data de Lun 27 Sept 2010, 23:05

Mă simt un fulg discutând acest vulg. Ce naiba să zic? Am spus deja... Așchia nu sare departe de trunchi...

O vită înființează un partid pentru binele puporului. Oameni acefali se bulucesc orbecăind. Altceva? Vreo direcție de urma, ceva?

Varianta Cojocaru - o tâmpenia mare cât el. Nu vreau 20.000 de euro. Să-i ia statul dar să și facă ceva cu ei. Cât de promițător este un om care-ți promite 20.000 de euro când o să devină președinte!? La sapă cu el, la hazna cu celălalt.
s h a d o w

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mar 28 Sept 2010, 07:02

horia a scris:
THEIA a scris:Cred ca ultima noastra grija este acest partid...nu mai bine ne-ar preocupa demisia lui Blaga?

sa fim cu lectiile la zi
si totul va merge struna

Pana una alta, astea sunt evenimentele care se petrec sub nasul nostru. Si partidul cu pricina e tot din seria "ce vraji au mai facut politicienii nostri!"!

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Mar 28 Sept 2010, 09:36

THEIA a scris:
horia a scris:

sa fim cu lectiile la zi
si totul va merge struna

Pana una alta, astea sunt evenimentele care se petrec sub nasul nostru. Si partidul cu pricina e tot din seria "ce vraji au mai facut politicienii nostri!"!

Stii ce mi se pare aiurea ?
Ca si in ceea ce priveste acest partid, starea lui actuala
sint in total acord cu tine si cu ceilalti de pe aici
Singura diferenta este ca eu imi inchipui ce ar fi putut fi cu acest partid intr-un fel
in timp ce voi sinteti ceva mai realisti !

Am dreptate ?
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mar 28 Sept 2010, 14:28

Nimic bun nu se mai poate intampla, doar rau, numai ca sper sa fie un rau un pic mai mic.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de s h a d o w la data de Mier 29 Sept 2010, 02:32

horia a scris:
THEIA a scris:

Stii ce mi se pare aiurea ?
Ca si in ceea ce priveste acest partid, starea lui actuala
sint in total acord cu tine si cu ceilalti de pe aici
Singura diferenta este ca eu imi inchipui ce ar fi putut fi cu acest partid intr-un fel
in timp ce voi sinteti ceva mai realisti !

Am dreptate ?

Ai... dreptatea ta.
Însă partidul în sine, născându-se în acest fel, plămădit de către aceste personagii, de acest agarici cu lipici la vădane și băbăciuni șahiste, s-a născut mort. Un avorton...
s h a d o w

Sus In jos

Mesaj Scris de DeMayo la data de Lun 11 Oct 2010, 20:25

"A fost odata, cand a fost, ca, daca n-ar fi fost, nu s-ar povesti. Noi nu suntem de pe cand povestile, ci suntem mai dincoace cu vro doua-trei zile, de pe cand se potcovea purecele cu nouazeci si noua de oca de fer la un picior si tot i se parea ca-i usor.
Cica era odata un om insurat, si omul acela traia la un loc cu soacra-sa. Nevasta lui, care avea copil de tata, era cam proasta; dar si soacra-sa nu era tocmai hatra.
Intru una din zile, omul nostru iese de-acasa dupa trebi, ca fiecare om. Nevasta lui, dupa ce-si scalda copilul, il infasa si-i dete tata, il puse in albie langa soba, caci era iarna; apoi il legana si-l dezmerda, pana ce-l adormi. Dupa ce-l adormi, statu ea putin pe ganduri s-apoi incepu a se boci cat ii lua gura: "Aulio! copilasul meu, copilasul meu!" Mama ei, care torcea dupa horn, cuprinsa de spaima, zvarli fusul din mana si furca din brau cat colo si, sarind fara sine, o intreba cu spaima:
- Ce ai, draga mamei, ce-ti este?!
- Mama, mama! Copilul meu are sa moara!
- Cand si cum?
- Iata cum. Vezi drobul cel de sare pe horn?
- Il vad. Si?
- De s-a sui mata, are sa-l tranteasca drept in capul copilului si sa mi-l omoare!
- Vai de mine si de mine, ca bine zici, fata mea; se vede ca i s-au sfarsit mititelului zilele!
Si, cu ochii pironiti in drobul de sare de pe horn si cu manile inclestate, de parca le legase cineva, incepura a-l boci amandoua, ca niste smintite, de clocotea casa. Pe cand se sluteau ele, cum va spun, numai iaca si tatal copilului intra pe usa, flamand si nacajit ca vai de el.
- Ce este ? Ce v-au gasit, nebunelor?
Atunci ele, viindu-si putin in sine, incepura a-si sterge lacramile si a-i povesti cu mare jale despre intamplarea neintamplata.
Omul, dupa ce le asculta, zise cu mirare:
- Bre! multi prosti am vazut eu in viata mea, dar ca voi n-am mai vazut. Ma... duc in lumea toata! Si de-oiu gasi mai prosti decat voi, m-oiu mai intoarce acasa, iar de nu, ba. Asa zicand, ofta din greu, iesi din casa, fara sa-si ieie ziua buna, si pleca suparat si amarat ca vai de om!
Si mergand el bezmetic, fara sa stie unde se duce, dupa o bucata de vreme, oprindu-se intr-un loc, i se intampla iar sa vada ceva ce nu mai vazuse: un om tinea putin un oboroc desert cu gura spre soare, apoi rapede-l insfaca si intra cu dansul intr-un bordeiu; pe urma iar iesea, il punea iar cu gura la soare, si tot asa facea... Drumetul nostru, nedumerit, zise:
- Buna ziua, om bun!
- Multamesc dumitale, prietene!
- Da' ce faci aici?
- Ia, ma trudesc de vro doua-trei zile sa car pocitul ist de soare in bordeiu, ca sa am lumina, si nici ca-l pot...
- Bre, ce truda! zise drumetul. N-ai vrun topor la indemana?
- Ba am.
- Ie-l de coada, sparge ici, si soarele va intra singur inlauntru.
Indata facu asa, si lumina soarelui intra in bordeiu.
- Mare minune, om bun, zise gazda. De nu te-aducea Dumnezeu pe la noi, eram sa imbatranesc carand soarele cu oborocul. "inca un tont", zise drumetul in sine si pleca.
Si mergand el tot inainte, peste catva timp ajunse intr-un sat si, din intamplare, se opri la casa unui om. Omul de gazda, fiind rotar, isi lucrase un car si-l injghebase, in casa, in toata intregimea lui; s-acum, voind sa-l scoata afara, tragea de protap cu toata puterea, dar carul nu iesea. Stiti pentru ce? Asa: usile era mai stramte decat carul. Rotarul voia acum sa taie usorii, spre a scoate carul. Noroc insa ca drumetul l-a invatat sa-l desfaca in toate partile lui, sa le scoata pe rand afara s-apoi iarasi sa-l injghebe la loc.
- Foarte multamesc, om bun, zise gazda; bine m-ai invatat! Ia uita-te dumneta! Era sa daram bunatate de casa din pricina carului...
De aici, drumetul nostru, mai numarand un natarau, merse tot inainte, pana ce ajunse iara la o casa. Acolo, ce sa vada! Un om, cu-n tapoiu in mana, voia sa arunce niste nuci din tinda in pod.
"Din ce in ce dau peste dobitoci", zise drumetul in sine.
- Da' ce te framanti asa, om bun?
- Ia, vreu sa zvarl niste nuci in pod, si tapoiul ista, bata-l scarba sa-l bata, nu-i nici de-o treaba...
- Ca degeaba te trudesti, nene! Poti sa-l blastami cat l-ei blastama, habar n-are tapoiul de scarba. Ai un oboroc?
- Da' cum sa n-am?!
- Pune nucile intr-insul, ie-l pe umar si suie-le frumusel in pod; tapoiul e pentru paie si fan, iar nu pentru nuci. Omul asculta, si treaba se facu indata.
Drumetul nu zabovi nici aici mult, ci pleca, mai numarand si alt neghiob.
Apoi, de aici merse mai departe, pana ce ajunsese ca sa mai vada aiurea si alta nazbatie. Un om legase o vaca cu funia de gat si, suindu-se pe-o sura, unde avea aruncat oleaca de fan, tragea din rasputeri de funie, sa urce vaca pe sura. Vaca ragea cumplit, si el nu mai putea de ostenit...
- Ma omule! zise drumetul, facandu-si cruce; dar ce vrei sa faci?
- Ce sa fac, ma-ntrebi? Da' nu vezi?
- Ba vad, numai ca nu pricep.
- Ia, haramul ista e hamisit de foame si nu vre nici in ruptul capului sa vie dupa mine sus, pe iasta sura, sa manance fan...
- Stai putin, crestine, ca spanzuri vaca! Ie fanul si-l da jos la vaca!
- Da' nu s-a irosi?
- Nu fi scump la tarate si ieftin la faina.
Atunci omul asculta si vaca scapa cu viata.
- Bine m-ai invatat, om bun! Pentr-un lucru de nimica eram cat pe ce sa-mi gatui vaca!
Asa, drumetul nostru, mirandu-se si de aceasta mare prostie, zise in sine: "Mata tot s-ar fi putut intampla sa deie drobul de sare jos de pe horn; dar sa cari soarele in casa cu oborocul, sa arunci nucile in pod cu tapoiul si sa tragi vaca pe sura, la fan, n-am mai gandit!"
Apoi drumetul se intoarse acasa si petrecu langa ai sai, pe cari-i socoti mai cu duh decat pe cei ce vazuse in calatoria sa.
S-am incalecat pe-o sa, s-am spus povestea asa. S-am incalecat pe-o roata, s-am spus-o toata. S-am incalecat pe-o capsuna, si v-am spus, oameni buni, o mare minciuna!"

Dragii mei, prostia e mare, trebuie sa recunoastem. Numai daca ne uitam in partidele politice si la tv ce oameni ne conduc tara; ne vom da seama ca suntem reprezentanti de oameni care poate n-au dat pe la scoala doar de cateva ori in toata viata lor. Si mai rau este ca ei iau decizii importante pentru tara noastra, decizii care ne influenteaza modul nostru de trai.
Deja nu ma mai mira nimic. Am intalnit zeci de oameni daca nu chiar sute care vor un trai mai bun, vor prosperitate financiara insa nu fac nimic pentru a o atinge. Zac in mocirla comunismului cersind de la stat o pensie de mizerie dupa ce si-au tocit coatele zeci de ani muncind minim 8 ore pe zi. "ne-au dresat"- probabil asta e expresia cea mai potrivita- ne ducem cuminti la servici zi de zi, acelasi program, aceeasi rutina, acelasi salariu si speram ca, atunci cand vom iesi la pensie sa ne dea Statul o Pensie Bunicica. Si multi raman cu speranta si cu datorii pe la banci pe care nu le pot plati.
Ne pacalim singuri. Daca nu suntem capabili sa facem altceva, sa incercam si o alta varianta. Daca mergi tot timpul pe acelasi drum cum sa ajungi la o alta destinatie? Daca omul din poveste care tragea vaca de funie sa o urce pe capita de fan, nu ar fi ascultat de drumetul nostru si acum ar mai trage de ea... in zadar.
Suntem incapabili sa luam propriile decizii? Ne e frica sa luam atitudine? dar oare conformandu-ne nu avem mult mai mult de pierdut decat daca am lua atitudine?

Schimba viata ta in bine acum! Iesi din mocirla ignorantei, limitarii de sine si atata-le tuturor de ce esti in stare!

Cristina Stoica
DeMayo

Data de inscriere : 25/06/2010
Varsta : 45
Localizare : Franta

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Lun 11 Oct 2010, 20:54

Da deacord cu tine sa autoarea scrisorii
numai ca e usor de spus dar greu de facut....
horia

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mar 12 Oct 2010, 07:27

Adica eu zac in mocirla comunismului? Cum vine asta?

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de horia la data de Vin 25 Ian 2013, 21:25

Apropo de partidul poporului ..
a observat cineva ca s-a închis otv ?
și în ce condiții ?
horia